Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (Cinemart)

gemi

Docela jsem se pobavil a párkrát i nahlas zasmál. Žádná velká sláva, nic legendárního, ale prostě příjemný film. ()

Monggol odpad!

Tradícia českých buznokomédií zdatne pokračuje ďalej. Výborne, takto dovediete český film do psej matere! ()

Wyrdas

Postava Báry byla na přes držku, ta by ji schytala na první dobrou co bych ji naše ve svém bytě bez jakéhokoli echa. Se chová jak prvotřídní pizda, navíc docela levná. Postava Kačky je taky lehce připitomělá, ale tak co... dnešní holky takové asi jsou. Minimálně to vidím v každém národním filmu. Jinak je to vcelku svižný film. Zde z nějakého důvodu nadhodnocen, ale propadák to také není. Za pozitivní energii a poselství zvednu hodnocení ze dvou na tři. ()

Brinkley

Po 15 minutách trapných klišé (kupříkladu najít milenku v přítelově posteli v momentě, kdy postavu potřebujeme uvolnit pro tréning, stejně tak zrovinka drzé děti nejstarší dcery u večeře, atd.) jsem si zlořečila, že jsem se nenechala odradit obligátním bílo-růžovým plakátem (kam se poděla naše pověstná kvalita nejen z 60. let). Většinu snímku jsem neviděla, pročež nemohu vyloučit, že se jeho kvalita v průběhu rapidně nezvedla. Pokud mi tedy někdo z přítomných napíše, že se ti dva pejskaři nakonec nedali dohromady, sním svůj vlastní klobouk a dám Ženám v běhu druhou šanci. ()

netWoor

některá "vlákna" příběhu mi přijdou dost krkolomná, nicméně Ondra a jeho rodinné vstupy to dost zachraňují ... určo lepší než mnohé jiné české rádoby komedie ()

CharlotteHo

Za poslední dobu komedie co je vtipná. Přéběh byl dobře vymyšlený i gradovaný. Herecké obsazení mi k filmu a postavám naprosto sedlo. Samozřejmě, že tam najdeme pár klišé, ale mám radost, že po dlouhé době mě opravdu nějaký český film rozesmál. Díky! K večeru s rodinou ideální volba. ()

ER

To je tak nasládlé , až mně to začalo trochu nudit, k tomu okatě využívané děti, uf. Závěr se všemi klišé scénami, které patří do TOP 5 taky nepotěšil. Naštěstí to aspoň nedrhlo, trochu humoru tam je, snést se to dá. ()

tereez

Koukali jsme na to znovu před pár dny, kdy to běželo v TV a já si v duchu říkala "no tvl, má to světlý chvilky, ale snad jsem tomu před lety v nějaký euforii nedala 4 hvězdičky, to je patriarchy bullshit jak blázen". A je to dobrý, dala jsem dvě, asi za to, jak děsně mě iritovala dějová linka Vetchý + Kostková. ()

Nix

Já mám Vetchýho rád a proto on byl důvod, proč jsem se zkusil na to podívat. Ale slovo zkusil tam není náhodou, nešlo to hodnotit jinak. Tyhle žánry jsou pro jiné cílové skupiny, ale aspoň jsem měl odvahu to zkusit. ()

RAFT

Zase kino a sním nový český film ženy v běhu .A že ,se film opravdu povedl,takhle sem se už dlouho nezasmál .Herecké výkony perfektní ale, nejvíc kdo ve filmu perlil ,tak byl Ondra Vetchý.Parádní oddychovka .80% ()

seeba10

Jestli tento film něco rozhodně dokázal, tak je to skutečnost, že nalákal na sedadla lidi různého věku. A musím říct, vidět vícero párů seniorů bylo moc hezkým důkazem toho, že tento film prostě oslovil. ()

ForGump

Předvídatelné, dějové motivy víceméně ohrané (ženáč, vdovec/opuštěný chlap s dítětem), laciný a prostě debilní humor o fanynkách, kolících a hovnech a svět, kde chlapi musi být nejakým způsobem, ať už ve větší, nebo menší míře troubové, kteří vždy udělají nějakou chybu, nebo dámy ponižují a ženy bez nich jsou nic/nemají s kým bojovat a stěžovat si, jak je to s nimi těžké. Nejvíce je to vidět v šíleném vztahu Kostková - Vetchý.Tomáš Hoffman před projekcí tvrdil, že Martin Horský je sympatický člověk a jeho dcera je na něj pyšná, to je hezké. Bohužel jeho filmy vzbuzují při sledování tendence se zabít, v lepším případě si jen propichovat uši a oči skrz na skrz. U Bezva ženský to byl ten druhý případ, u Život je Život ten první, a tady jsme nějak mezi. Herecky to trapně nepůsobí (byť jsem si tak nějak uvědomil, že Zlata Adamovská tak nějak prosrala svá nejlepší filmová léta v Ordinaci) a občas se člověk uchechtne, ale to je vše. Jinak to je typická vejdělkovsko - cieslarovsko feelgood comedy pro ženy okolo 40, která rozvíjí svět, v nemž nechce nikdo žít. 20% ()

emkon

Původně jsem na tohle ani nechtěl jít, takže jsem ani nic moc od filmu nečekal. Ale ono ejhle! Já se výborně bavil. A se mnou celé kino. Dávám 90% ()

Meev

Konečně hezká, koukatelná a řekl bych velmi nadprůměrná česká komedie, která by mohla slavit úspěchy i v prachobyčejném televizním vysílání. Srší to vtipy, překypuje pohodlností a působí to příjemně. Snad jen ta atmosféra by se mohla doladit. Je furt na stejné vlně. ()

Caa

Klasická letní oddechovka. Nečekejte hluboké myšlenky, ale určitě se alespoň parkrát zasmějete. ()

brabbik

Očekávání bylo větší než film ve skutečnosti dokázal prodat. Ondřej Vetchý rozhodně zvedá svou postavou film dosti vzhůru, jen škoda, že i děti podávají divákovi více vtipů a humoru než hlavní herci.Odreagování na večer dobré, ale časoprostor je až zbytečně utažený a zjednodušený. Potenciál mohl být o kus větší. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin