Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (CinemArt)

nonick1

Trochu schématická, ale i tak slušná oddechová komedie, k jejímž světlým okamžikům patří (kromě místy celkem vtipných dvousmyslných hlášek) zejména momenty s Ondřejem Vetchým. V době covidové hysterie funguje namísto psychofarmak na permanentně a dlouho namáhanou nervovou soustavu - proto dávám namísto tří čtyři hvězdy :-) ()

Eterninox

Příběhy mega-schématické, ale mile podané, vtipy na úrovni hospodského primitiva, ale efektivně "prodané". Přijdete si trochu provinile, že vás to baví, ale mezi českými komediemi "pro ženy" je to pořád (bohužel) nadprůměr. 55% ()

Jaroslaf

Nejsem žádný genderman, ale linie Ondřej Vetchého a jeho partnerky mi přišla tak šíleně sexistická a misogynní, že mi to samotnému bylo proti srsti. Ondřej Vetchý i se svými dětmi pravidelně posílá svou ženu "k pračce," "do kuchyně" a na další místa, a "vezme" si jí tak odporným a manipulativním způsobem, že mi z toho bylo blbě. Jinak linie dcery s holčičkou odnaproti je těžce scifi, nerealistická a navíc úchylná. Abych jen nehejtil, Vladimír Polívka hraje snad poprvé obstojně a v roli mě vyloženě neodpuzoval, naopak se mi do filmu hodil, a snímek má slušný vizuál. Příběhově, hudebně a posláním je to ovšem velká bída, ale koneckonců pořád lepší než Ruce v Záruce, Lovení nebo (nedejbože) Jedině Tereza. ()

Rehooo

K filmu jsem přistupoval s opatrností. Další česká komedie. To nevěstí nic extra slušného. Nicméně je to o běhání a trailer nevypadá zle, tak to teda zkusím. A dobře jsem udělal. Jedna parádní scéna za druhou, děj hezky ubíhá, líbivý hudební doprovod, hlavní hrdinové mají co nabídnout pomocí více dějových linek a každý si tak přijde na své. Pravda, je to zaměřeno na český mainstream a šlo to poznat i z osazenstva kina. Nicméně pokud chcete vidět kvalitní komedii a ještě k tomu českou. Tak s touhle neuděláte chybu. Jen pozor, ať vás nedonutí vstát z křesla a nezačnete běhat taky :-) ()

godycz

diky priblblemu csfd, jsem nemohl ohodnotit film po kinarske predpremiere a udelat feedback pro filmare a kinare, kteri se nemuzou rozhodnout jak moc nasadit...takze hodnotim az ted, kdyz to mnoho kinaru podcenilo. ()

chelsea17

Místy dost naivní, ale prostě se na to hezky kouká. Běhání zbožnuju, takže to má také svůj vliv. Herci příjemní, nenucení a dobře zapadají. Vtipy skvěle poskládané a promyšlené. Sedlo to náramně a je to film, který nemám problém vidět znovu. Počet hodnocení: 1 245 ()

Brtniik

Viděl jsem v kíně. Věru, když se na plátně objevila pí. Zlata Adamovská (nevybavuji si něco v čem bych ji poslední dobou viděl – patrně nejsem cílovka na kterou míří), natož Bolek a líčení jejich harmonického života plného aktivit a porozumění (on si Bolek dělal, co chtěl a choť spíš jen „držela“, jak to obvykle bývá), křečovitě jsem sevřel područky sedadla a divil se sám sobě, že jsem vynaložil poměrně velké úsilí schrastit lupeny – tři představení po premiéře byly permanentně nadupané... Bolek naštěstí záhy přetrhl nebeskou cílovou pásku a na Zlatku jsem si nějak zvykl. No, myšlenka splnit choti poslední ze seznamu pošetilých přání mi přišla dost přehnaná, ale nešť – veškerý humor je postavený na nepravděpodobnosti, fikci až nonsensu. ___ Tak to by bylo povinné brblání a včil ke kladům. Dokonalý scénář mistrně převedený na stříbrné plátno a špičkový kásting. Kdo mne trochu sleduje ví, že velmi trpím na Jenůvku a Verču Kubařovou a v rámci slušnosti i na oba hlavní mužské představitele – Ondra a Vladimírek. Pozoruhodný výkon odvedla i policejní holčička - s Verčou byly velmi přesvědčivé. Příjemně překvapila i Tereza Kostková, kterou nepovažuji za herečku přesto, že nyní je úplně všude – nejspíš ji tíží hypotéka. Pochybuji, že by role sháněla způsobem, který se u hereček traduje... Ondra byl mačo na pár facek, ale (jak jinak) miláček a rodinu svým způsobem zvládal. Závěrem, film mne velmi mile překvapil a rozhodně je to to lepší, co se poslední dobou v CZ urodilo. Když ho srovnám s filmem Léto s gentlemanem, jeví se mi oproti oné mdlivce poněkud oskarově... Tu poslední nedodanou hvězdu ke stu procentům nedávám za směšnou snahu být světoví prostřednictvím anglicky nazpívané písně a zbytečně dlouhé vytěžování alfanumerické polévky. I takový frikulín jakého hrál Ondra by neměl šetřit lepákem viz heslo překonej sám sebe. ___ P.S.: Jo, abych nezapomněl na důležitou rovinu – je to báječný psí film! ()

Chundys

Naprostá sranda :-)... pravda některé herecké výkony byly sakra odbyté a předem se vědělo jak to skončí. Ale ta sranda a tak, tak to zachránilo úplně všechno :-) a díky bohu za Vetchýho :-), takhle jsem se u filmu dlouho nezasmál :-) ()

Endavour

Pár vtipných momentů by se tam našlo, zvláště pak scény Kostkové s Vetchým. Tento film ani neurazí, ani nenadchne. ()

Saur.us

Přijemná a velice nenáročná šablona hlavně pro ženy, která se ale paradoxně drží nad vodou hlavně díky mužské roli O. Vechého. ()

Alex

Podíval jsem se film, který byl tak úspěšný v kinech... Jen kvůli Jenovéfě Bokové. A vlastně jen kvůli ní si ode mne vysloužil jednu hvězdičku. ()

inachisio

I když se české filmařství hodně posunulo, stále je v našich komediích zakódavaný ten, pro nás tak typický, humor. Skvělá oddechovka, abych tak řekla. ()

zdeny99

Moc pěkný film o třech dcerách, které poslechnou svoji matku (Zlata Adamovská), aby společně zaběhly maraton s ostatky svého otce (Boleslav Polívka). Tato zápletka je ústřední linií, na kterou se navíjejí partnerské osudy všech tří dcer. Zatímco ty dvě mladší (Kubařová a Boková) teprve svého chlapa ve filmu poznají, a jak překvapivě se s ním první pohádají a pak je to láska jako trám. Tak ta nejstarší (Kostková) už má několik let doma chlapa a děti a stále ještě nestála před oltářem. Tím chlapem je Vetchý, který je podle mě tím nejlepším tohoto filmu. Jeho lovení hovna v písmenkové polívce či kolíčky na prádlo v indiánské čelence nemají chybu. [18620. hodnocení, 725. komentář, 70%] ()

Olík

Pokud dáme stranou všechny ty Palachy, Masaryky, protektoráty, normalizace a další rádoby silná témata, plus se zaměříme na takzvanou nenáročnou tvorbu, tak tady máme „virbl prosím!“ jeden z nejlepších tuzemských snímků posledních X let. Tohle prostě funguje. Pozitivní energie je cítit z každého uběhlého kilometru. Humor jednoduchý, ale ne laciný…a co ne je nejdůležitější, tak všudypřítomný. Chytl jsem se jako Musca domestica na mucholapku. Rázem jsem zapomněl, že mladého Polívku mám za arogantního frajera. Bokovou za nevýraznou mladší sestru. Kosatkovou za ucházející MILFku bez talentu. Adamovskou za zkrachovalou herečku, kterou už nekonečné seriály na filmové plátno nepustí. Kubařovou za jednu z mnoha. Že se Vetchý začíná kuklit do jedné polohy a režiséři s ním začínají tak trochu orat. Že mám Hofmanna stokráte raději jako svéráznou postavičku Prušinovského seriálů. Čo bolo, to bolo, terazky se královsky bavím. A pokud alespoň jednu z deseti dam, přiměje Martin Horský vyběhnout do přírody, tak slibuji, že tu poslední hvězdičku přidám. Takže, když nemůžeš, přidej víc. ()

CaptainCzech

Opravdu po hodně dlouhé době se stalo, že jsem se pořádně bavil u českého filmu. Téma a duch v jakém se snímek nese mi sedl jako p.del na hrnec. Běh, mezilidské vztahy a jako špica ledovce situační humor. Nejlepší dějovou linku tam za mě má Ondřej Vetchý (který si absolutně krade scény pro sebe, neuvěřitelný hlášky) s Terezou Kostkovou a jejich děckama. Celá tahle rodinka neskutečně bavila. Zbytek herců a dějový linky jsou fajn, pobaví nebo dojmou. Skvěle vysvětlené a hlavně ukázané motivace, proč se vlastně holky rozhodnou tu maratónskou štafetu běžet. Což chce palec hore. Celý film jsem se skvěle bavil, utíkalo to jako voda, herci super, příběh to samé a co nebývá zvykem je na závěr i odkaz na možné pokračování, což dost uznávám a klidně bych si ho dal. Velké letošní překvapení je na světě a já nemůžu jinak než dát 84% a doufat, že i další ČR filmy budou mít takovou kvalitu. ()

P.J.2

Pokud ženy něco chtějí, tak to taky DOKÁŽOU!! A muži jim u toho jen sekundují, krom Vetchého, který si svou vedlejší rolí ukradl film pro sebe. Pohodový film s nádherným obsazením u kterého se budete bavit protože tvůrci pochopili a moc dobře věděli co chtějí točit. Jsem rád že u nás točí takové filmy, o to víc si člověk cení že na dvacet (pod)průměrných filmů vyleze jeden takový klenot. Rád zopakuji. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin