Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít. Dcery se ovšem do běhání nehrnou. Mají úplně jiné starosti. Nejstarší Marcela (Tereza Kostková) čelí dennodenně průšvihům svých tří synů a jejich otec Karel (Ondřej Vetchý) ji už dvacet let neumí, nebo nechce, požádat o ruku. Prostřední Bára (Veronika Khek Kubařová) touží po dítěti, jenže pro něj zatím nenašla toho pravého tatínka. Její biologické hodiny bijí na poplach. A nejmladší Kačka (Jenovéfa Boková) sice chlapa má, ale ten chlap má jeden zásadní háček – manželku. Zamilovaná Kačka přesto lpí na vztahu bez budoucnosti. Je zřejmé, že dcery mají momentálně úplně jiné priority než běžecký trénink. Svérázná maminka Věra proto musí napnout všechny síly, aby rodinnou štafetu přivedla přes řadu překážek a komediálních komplikací na start Jindřichova vysněného maratonu. S běháním je to úplně stejné jako v životě. Důležité je vydržet a nevzdávat se, když cíl je na dosah… (CinemArt)

Autogram

Nie je to žiadne scenáristické veľdielo, ale veľmi príjemne sa na to pozeralo a asi som aj potreboval film s výlučne pozitívnymi vyústeniami všetkých zápletiek. Štyri hviezdy si zaslúži aj za množstvo dobrých výchovných hlášok, hlavne od Vetchého (staršieho) alebo nápad so striedavou starostlivosťou o psa. ()

Kurikmoon

Úplná spokojnosť. Počas i po "Ženách v behu" som mal veľmi príjemný pocit. Mnohé scénky boli krásne, citovo vystavané. Či už vzťah Věry s Jindřichem, tréner a Káča, či komunikácia Bári s Karolínkou (tam nebolo treba slov)... Na mňa to nádherne fungovalo. Vlastne všetky vzťahy i dej samotný príjemne a vtipne odsýpali. Marcela si síce vypestovala zložitú situáciu, ale o to väčšia láska tam musela byť, keď neušla od trošku do jednoduchosti tlačenej postavy Karla. Ale účel svätí prostriedky. Ich rodinné spolunažívanie i súperenie vyprodukovalo mnoho úsmevných scénok. Asi jediná scéna, čo mi z celého filmu vadila, bolo alkoholové stereotyp klišé "JA alkohol nemusím" a ako to dopadlo (našťastie opäť na konci prišla vykúpenie).______________ A NAVYŠE...SUPER reklama na BEH. Pretože priatelia a fanúšikovia filmu... beh je naozaj úžasný prostriedok na relax a očistu. I keď začiatky a prvé 1-2 behy sú ťažké.... TAKŽE ŽENY V BEHU, MUŽI V BEHU... Život "s teniskami" na nohách, ho robí radostnejším. Príjemný film, ktorý si rád opäť pozriem. ;) A hneď si idem i zabehať... ()

MI-380

Příjemná pohádka, kde vše se v dobré obrátí. Sympatické hlavní postavy, tu a tam podařený vtip, občas i pár nepodařených. 65 % ()

blackJag

Filmový primitivismus po česku. Režisérská prvotina scenáristického mameluka Horského, ve které nefunguje skoro nic, možná tak Adidas. Tohle se v 21. století pouští u nás do kin. Film, který nemá kvalitu ani televizní tvorby TV Nova. Ovšem záměr, ten zřejmě vychází. 20% ()

ghatos

Nebudu lhát, je to hardcore, ale v rámci této tvorby je to snesitelné. Samozřejmě je člověku stydno a někde trapně, jak je vše ploché, předvídatelné a na zákazku žen vyrobené, ale tak budu velkorysý...32%. PS1: Muži jsou tam klasicky jen takové hovádka, které musí zkrotit a zušlechtit...prostě bez žen jsou ztracení :) . PS2: Pozitivní taky je, že Ondra Vetchý tam hraje Luňáka. ()

Glowski odpad!

Totální rozchod s mým vkusem a smyslem pro humor. To ale samozřejmě z Žen v běhu ještě nedělá špatný film. Ten z nich dělá odfláknutý (?) scénář plný nesmyslných odboček a zoufalých pokusů vytvořit dramatickou zápletku; přitom to celé stojí na neschopnosti nebo neochotě všech postav projevit byť jen špetku empatie. Film, který je plný oplzlého humoru, ale nemá na to, být „poctivě“ sprostý, protože chce zůstat mládeži přístupný. Film, který se chytá naivních motivačních blábolů typu „slovo nejde, neexistuje“, ale svým hrdinům dává všechno zadarmo – respektive stačí zaběhnout deset kilometrů a ocitnou se v sluncem věčně zalité říši, kde můžou donekonečna grilovat, močit na popel svého dědečka a plodit další potomky.__________Z producentského hlediska ale (až překvapivě) dobrý tah (bez ironie). ()

jefff

Po delší době opravdu dobrý český film. A tím je myšleno, jak po řemeslné stránce, kdy se nemusí divák stydět za režijní a scénáristické obludnosti, ale i po té příběhové, která je do jisté míry originální a mile poutavá. Navíc dobře herecky obsazeno. ()

Anet21

⚪Mieste nadšenie nezdieľam. Áno, je to lepšie naračne uchopené, scenár nepôsobí, že je len zlepencom náhodných scén, ale ako súvislý príbeh, no všetko je tak sladké, že po polovici už ma boleli krčky na zuboch a na konci som tŕpla viac ako pri tých klasických vianočných rom-com.⚪A pár vtipov naozaj nezachráni celok, aj tak je tu väčšina mužov blbcov, ženy sú spasiteľky alebo naopak tie, ktoré treba zachraňovať. Všetko je slniečkové a áno, je to komédia, ale prečo v minulosti vedeli nakrútiť komédiu, ktorá zároveň reflektovala nejaký životný problém a všetko to do seba krásne zapadlo?⚪Tu je to všetko hlavne komédia, ale v tých vážnejších polohách sa to skoro úplne míňa účinku. Nehovoriac o tých opozeraných tvárach hercov a neustále cirkulujúcich motívoch (dieťa-dohadzovač, z nekamošov na kamošov a motív zoznámenia sa s dieťaťom skrz pozdravy z okna - to by v realite snáď každému normálnemu človeku hraničilo s obťažovaním a pedofíliou a zaujímalo by ma, ako to scenáristovi napadlo.)⚪Vlastne strašná tuctovka, ale v našich končinách je to s podobnými žánrovkami tak zlé, že aj toto je pre divákov top strop.⚪ ()

Zemi11

Pokud budu uprimny, tak nikdy jsem se v kine tolik nebavil, tolik jsem neplakal. Zakladem bylo ocekavani podprumerneho bullshitu a z ocekavaneho balastu vylezlo neskutecne vtipne a nevtirave resume. Promite, ja jsem nadsen! ()

štísko

Jeden vtip za druhým, byť nijak násilně nenapasované do děje, ještě nedělají špičkovou komedii. Ale velmi dobrý oddych to je.Zasmál jsem se a pobavil. Za mě tak 65%. ()

Soweek

Ženy v běhu je film, ve kterém nikdy neprší. Všichni zúčastnění berou vše s humorem, mají jenom příjemné problémy, bydlí v obrovských pražských rekonstruovaných bytech s výhledem na výstaviště, zřejmě vůbec neřeší peníze, mají hodné děti a tak bych mohl pokračovat stále. Prostě typický základ pro absolutně nesmyslnou českou romantickou komedii pro ženy středního věku. Ač tomuto velmi levnému žánru, u kterého by každý mohl napsat scénář na kus toaletního papíru, absolutně neholduji, tak musím uznat, že v rámci žánru dělá vše tak jak má a příběh i "humor" nepadá do hranic trapnosti, ale drží se na vlně princezničkového vysněného rodinného světa většiny dnešních mladých žen. ()

herr_carter

"Říkal, že se s ní chce rozejít, že mu nechce dát, ale nevím co. Já bych s ní taky nebyl, s lakomou holkou ". Komedie, která se bohužel neustále zmítá mezi laciným humorem, lepším humorem a útokem na divákovy city. Herci jsou ve většině případů sympatičtí (tedy kromě Kostkové, tahle ženská pro mě nikdy herečkou nebude) ale scénář místy dost kulhá. Hodně mě zmátl rating, ale nejedná se o nic převratného, co tu ještě nebylo.....................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Ralna

Podle hodnocení v červených jsem do filmu vkládala naděje. Ale naservíroval mi převážně trapné scény s otravným hudebním doprovodem. Pár hlasitých zasmání nezmění nic na faktu, že Ženy v běhu jsou opakem oslavy žen, naší životní cesty a úspěchů. Tetsuo to ve svém komentáři krásně shrnul. ()

sedm.1

Českých filmům se sice vyhýbám jako čokl zelenině, každopádně i já jednou za čas udělám fakt výjimku a dám nějakému tomu tuzemskému produktu šanci, čímž se ovšem pak na zas pěkně dlouho z takových hloupých nápadů rychle vyléčím, nicméně sem tam se opravdu stane zázrak, a i když tomu nechci ani věřit, tak se vynoří podívaná, ze které mi není po pár minutách na blití, ba dokonce, nejednou mi dokáže vyvolat i úsměv na rtu a není mi při ní ani trapno, co se to na té obrazovce vlastně odehrává za nesoudnosti. A tím ojedinělým, na české poměry až nevídaně snesitelným filmovým zážitkem se stali právě Ženy v běhu. Samozřejmě, nebudeme si nic namlouvat, je to pořád primitivní, naivní, nesoudný kýč, jenže je to celé zpracované tak příjemně, že se proti tomu dá jen těžko držkovat, a je v tomto případě skutečně lepší se nechat unášet tou milou lehkostí, plnou vážně fungujícího humoru, přijatelných emocí a hlavně sympatických postav, s dominujícím Ondřejem Vetchým, který si i jen přes své epizodní výstupy krade film sám pro sebe, to je vážně figurka ze života, dokonalý hlásič. Hodnotit, či hledat tu pak nějaké filmařské umění je zbytečnost, což v tomto případě ale určitě není výtka, Ženy v běhu jsou totiž primárně o jednoduché zábavě, která mě ovšem dokázala chytnout a tak musím zopakovat, po dlouhé době musím označit český film za poměrně povedený kousek, který jsem si dokázal s úsměvem na rtech užít po celou dobu, a to už je vážně co říct. ()

Zagros

Film Ženy v běhu je divácky velmi vděčný film se všemi plusy i mínusy. Sympatické obsazení, jasně vykreslené charaktery, nekomplikovaný příběh, příjemná hudba a povedeně vtipné dialogy. Na druhou stranu mu chybí jakákoli hloubka a především děti jsou spíš jen jako komparz. Vždy jen nahodí nějakou větu či slovo, aby dospělá postava mohla dobře a především vtipně navázat. Přesto jsem celkově z kina odcházel velmi spokojený. Pokud se chcete jen odreagovat a pobavit, rozhodně doporučuji. Tohle Ženy v běhu u mě zvládly perfektně a vlastně ani nevadí, že se o nic jiného nesnažily. Rád jim přidám na cestu lepší tři hvězdy. ()

bari68

Sympatické slečny, chlapy skvelo sekundujú , zábava, príjemné pozrenie. Vtipné, trošku Vejdělkovské (niečo mezi ,,Teorie tygra a Tátova Volha ,, , síce trošku šablonovité,ale to u týchto filmov dokážem zahodiť za hlavu. Žiadne majstrovstvá sveta v kinematografii, ale účel splnilo dokonale. To je hlavné. ()

Lisabellla

Velmi příjemná podívaná, která nikoho neurazí (pokud se tedy divák nerozčiluje nad tím, že hlavní postavy mají pěkné byty a volný čas tráví jinak než na internetu), ale ani bych neřekla, že by mě nadchla. Holkám to skvěle funguje, Ondra je supr, jako snad ve všem, Polívka jim tedy v tempu moc nestačí, ovšem vynahradí to tím, že je rozhodně doběhne. Příběhy jsou sice trochu infantilní, ale nemyslím si, že je to na škodu. Když jdu na rodinnou komedii o ženách v běhu, nečekám nic víc, než že se u toho pobavím. ()

Wally

Bavil jsem se a to sem přesně od tohoto filmu očekával, takže spokojenost! Paradoxně jsem se ale nejvíc nasmál mužským postavám. O. Vetchý byl opravdu luxusní magor :-) ()

wooozie

Ten film je jednoduchý jak dálnice v Austrálii, není tu jeden jediný překvapivý moment a ano, člověk by k tomu mohl mít milion výhrad. Pravda je však taková, že je to ve své podstatě hrozná pohodovka, herecky je to naprosto bez problému (Ondřej Vetchý už se stal víceméně jistotou při výběru feel good filmů) a nebudu lhát, že tomu i přidám za ten famózní úspěch v kinech, protože přilákat dnes 1,3 milionu diváků do kina je prostě úspěch jako hrom. Když vezmu v potaz, co do kin chodí za šílené české komediální (ehm) masakry, tak Pán Bůh zaplať za Ženy v běhu. Jasně že i tady jsou nějaké scény za hranicí trapnosti, ale s klidem se přiznávám, že většinu stopáže jsem se u toho upřímně bavil. Na úplný závěr musím poznamenat, že jsem dlouho čekal, kdo do nějakého českého filmu zakomponuje jeden z největších českých hitů za dlouhá léta Když nemůžeš, tak přidej, no a tady to tvůrci trefili naprosto přesně. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin