Legendární komedie mravů Paula Mazurského satirickou formou přibližuje vliv sexuální revoluce šedesátých let na chování dobře situovaných třicátníků. Dokumentarista Bob (Robert Culp) prožije s manželkou Carol (Natalie Woodová) víkend ve volnomyšlenkářské skupinové terapii. Ted a Alice (Elliott Gould a Dyan Cannonová) tvoří sice tradičněji založený pár, ale vždy si rádi poslechnou vyprávění o provokativních dobrodružstvích „osvícené“ dvojice. Jednoho dne jsou však přizváni prožít si takovou historku na vlastní kůži. Na svou dobu odvážná a s invencí natočená inteligentní komedie je důkazem mimořádného pozorovacího talentu režiséra a spoluautora scénáře, jenž rozvinul zápletku kolem vlastního zážitku z jednoho z jihokalifornských center učících klienty „skutečně prožívat“ vlastní emoce. Jeho debut je intenzivním svědectvím o době, kdy sexuální revoluce dosáhla svého vrcholu a její aktéři byli upřímně přesvědčeni, že lze prostřídat partnery a přesto zůstat přáteli. Film se skvěle souznícím hereckým kvartetem získal čtyři nominace na cenu Americké filmové akademie. (MFF Karlovy Vary)

danecek24

27. Zlatý Glóbus za rok 1969 - nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Dyan Cannon, Objev roku (herečka) - Dyan Cannon ()

mortak

Dospělé americké děti okoušejí svobodu. Analyzují se navzájem, sdělují si své nejvnitřnější zážitky, aniž by si připustili, že jediné po čem touží, je návrat k bezpečí maminčina tepla, objetí a prsu. Svoji hedonistickou touhu po požitcích (nyní dostupných ve formě lehkých drog a nezávazného sexu), po úniku z úzkosti každodennosti, skrývají za rádoby duchovní weekendové pobyty v lůně panenské přírody a pokusy o (pseudo)vědecké vyjadřování. Nedokáží si připustit, že jsou jen rozmazlenými malými egoisty. Neskutečně zábavné (postelová scéna: Chceš abych dělala něco, co nechci? - Ne. - Tak nikam nechoď a zůstaň tady!), ale celému filmu vládne Natalia Wood jako Carol se svou racionální ŽENSKOU logikou. Jakým způsobem rozvíjí své myšlenky a následně je realizuje! ()

Mirokukii

Zajímavá a vcelku vtipná studie vztahů a sexuality s přebáječnou písní na závěr. Na dobu vzniku je při sledování, z hlediska sdělení a obsahu, třeba brát velký zřetel. Sympatické páry. Obdivuhodné herecké výkony (dle mého to neměly vůbec jednoduché). Krásné, těly dokonalé, manželky. Dobré dialogy. ()

Kacounek

Štěstí tohodle 35 let starého snímku je, že ho člověk může pojmout jako recesi!! Vlastně se dají činy hrdinů vysvětlovat z několika úhlů pohledu. například zajímalo by mě, jestli Carol přivedla milence do bytu, aby dala svému Bobovi jen lekci...nebo si opravdu chtěla vyzkoušet nevěrnou lásku. atd... ()

Han22

Tak především tenhle film není komedie, je to spíše takové lehké nezávislé drama, kde jsem se asi 3* pousmál. A je to drama zvláštní - začátek se skupinovou terapií, sdělováním si pocitů a otevřeností byl divný, ale postupem času jsem tomu přišel na chuť. Dvě dvojice přátel spolu tráví čas, snaží se o maximální otevřenost, do toho nějaké drogy, chlast a také volná láska a nevěra. Až se to ve finále blíží k prohození partnerek (s čímž paradoxně přijdou holky). Je to svěží, moderně natočené, ale morálně s podobnými věcmi jako volná láska a zahýbání mám celkem problém, a navíc režisér ve finále nic extra neukáže a od toho finále nakonec taky uhne, takže nakonec dávám jen za 3*. Ovšem Natalia Wood měla luxusní postavičku :) ()

Lou_DLy

možná jsem čekala nějak hodně, tak mě to spíš zklamalo. co je dobrý = je to výlučný a zapamatovatelný, tématicky vyhraněný a jednotný, pěkný herecký výkony, některý psychologický momenty pěkně zachycený a vygradovaný. co moc ne = dost monotónní, z dnešního pohledu už bez výraznější skandálnosti. spíš podivná, lehce nudná komedie. ()

sumperacek

Výborný film, na který jsem poprvé narazil až ve Varech 2008 a musím říct, že pro mě jednoznačně nejlepší film, který jsem zde zhlédl. Skvěle zahrané dialogy na téma partnerských vztahů, které snad nikdy nezestárnou. Místy jsem si říkal, že by mohl být děj ztvárněn i v divadelní hře. ()

karlee

Zajímavý nápad, ale celovečerní film neutáhne, pobavila mě hlavně scéna ze začátku v restauraci, pak už se to trochu motá dokola. ()

SB

Přišlo mi to spíš smutný nebo drsný, ale každopádně jde o zajímavej a originálně zpracovanej námět. ()

The_God

Dnes, kdy je nahota a promiskuita ve filmech naprosto běžná, tak ten film nepůsobí asi tak silně jako v době svého vzniku, ale i tak je to docela příjemná komedie. Ale co mně se líbilo nejvíc, byly hlášky a hlavně "Tak jo. Dáme si orgie a pak půjdem na Tonyho Bennetta" :D Rozhodně příjemně strávený čas. ()

merissa

Po bezmála 40 letech film stále živý, aktuální, zejména v momentě, kdy člověk otevře nějaký ten lepší časopis pro dámy či pro pány, ve kterých se radí s kým, kdy, kde, jak, proč a jak si to co nejlíp užít, případně jak to podložit nějakou trendy duchovní naukou. Během projekce na karlovarském festivalu bylo zajímavé sledovat reakce jednotlivých genderově odlišných skupin - pánové měli za krávu blondýnu, dámy jejího partnera za nemožného idiota - a tomu všemu se nezřízeně řehtal přítomný Paul Mazursky. ()

nickymilka

Bob a Carol - to je panečku pár. Kdyby takhle dokázal fungovat každej vztah, asi by na světě bylo mnohem víc harmonie. Jasně, je to odraz někdejší doby, ale mně to přišlo fakt vtipný i teď v roce 2012. Skvělý herecký výkony a i když chápu, že tenkrát to asi byla pecka vidět tolik nahoty na plátně, v dnešní době to nevadí a naopak to přispívá k autentičnosti děje. Na závěr nutno podotknout, že scénář a dialogy si opravdu zasluhují nominaci na oskara. ()

gizi

Celkem ucházející komedie stylu Mazurského. Výborná scéna s nadržeností Teda před spaním. 23.3.2012 70%, ale na 4* nemá. ()