Během studené války dostala tajná vojenská organizace „Patriot" za úkol vytvořit skupinu superhrdinů, kteří budou chránit svou vlast před nadpřirozenou hrozbou. Vědci vybrali čtyři jedince z různých koutů Sovětského svazu a úpravami jejich DNA u nich rozvinuli superschopnosti. Časy se však změnily a hrdinové museli po dlouhá léta žít v utajení. Když se ale objeví nová hrozba, strašlivější a nebezpečnější než cokoliv, s čím se „Ochránci" kdy setkali, musí se vydat znovu do akce... (Bohemia MP)

MsUtahraptor

Scénáristicky snad nikdo neočekával nic jiného než klasický vývar vzoru "Skládání superparty proti megalomanovi", tentokrát je to skutečně TAKHLE přímočaré. Nějaké to pozadí postav je víceméně jen načrtnuté, pro děj je podstatné jen to, že se už všichni znají, čímž odpadává jinak povinných seznamovacích dvacet minut a počáteční pseudonevraživost. Dialogy a hudba silně evokují SyFy horory a jim podobná veledíla- sem tam nějaká ta prkenná snaha o dramatičnost, ale i tu tvůrci někde napůl cesty vzdají a konec světa dál probíhá v duchu odškrtávání položek z nákupního seznamu, či konverzace o praní prádla. K tomu ještě vše natáčeno stylem evokujícím hudební videoklip, animace připomínají studentské kraťasy a ve výsledku máme žehlicí nehoror za pravděpodobně dost neúměrné množství peněz. Ale co, z cizího krev neteče... ()

ZkuKol

Je to spíš špatný videoklip než film. Působí to dojmem, že cca v půlce to někdo tvůrcům vzal, na rychlo slepil co bylo natočené, přidal dotáčky u sebe ve sklepě a protože to mělo potom 40 minut, roztáhl to zpomalovačkami. Nemá to děj nebo zápletku, scénář drží průměr 5 vět na postavu a logiku nehledejte. Mám vlastně pocit, že není jisté kdy to končí, začíná a co je flashback. Rozbijí toho hodně, občas se zasmějete, občas prostě jen zíráte a zanechá to spoustu otázek... 10% ()

iXtr3m3

Moc kritiky na mňa. Áno, je to vykrádačka všetkých možných aj nemožných klišé a komixových filmov. Áno, písaný scenár to v podstate asi vôbec nemalo, šlo sa len podľa nákresov scén, ale... ALE ak toto zvládli s nulovou podporou za smiešnych 5 miliónov, čo asi tak dokážu za desaťnásobok napr.? Ja tomu šancu dávam a teším sa na pokračovanie. ()

Lencha

Kdybych neznala filmy od DC a Marvelu, řekla bych si, že to nebylo až tak špatné. Ale znám. Úplný průser to nebyl, ale znovu už bych si to nepustila. Akční scény byly celkem slušné, ovšem vyprávění hrdinů toho o dceři, toho o bratru.. Zbytečná omáčka, která tam byla fakt navíc. Chtěli snad super nestárnoucí hrdiny polidštit nebo jaký to mělo smysl? Některé momenty byly úsměvné, ale suma sumárum - na jedno podívání to šlo. ()

Fary

Na to, že to není hollywood je to celkem dobré. Myslím, že Rusko se má ještě hodně, co učit, ale je vidět, že řemeslně už taky leccos dovedou. ()

Junglista

Náhodou... na tohle jsem koukal čistě ze zvědavosti a čekal buď nic a nebo průser. Je to něco mezi. Rusové opisovali zhruba stejně, jako já na gymplu (takže pěkně blbě), tudíž si vypůjčili všechny neduhy z US and A a ještě je trošku vyhoršili. Kdyby se tvůrci trochu snažili vykreslit postavy a ne je honem honem představit během pěti minut, rozhodně by to nevadilo. Absurdit je tady nepočítaně a v takový síle, že i na parodii by to bylo přestřelený. Jo a v Moskvě se v roce 2017 stále soudruhuje a bad guy používá crt monitor (smích). Na druhou stranu efekty docela dobrý, hudba taky celkem ok, ta hodinka a půl docela uteče a rychlonožka Khan byl mnohem lepší než většina generickejch marvelů. ()

Krabak

No ty vole! Ten trailer byl ukrutně dobrý. Těšil sem se na Ruské Avengers jak malej a musím říct, že jsem zdejší hodnocení bral jen jako antiruské. Bohužel ať už by to bylo z Ameriky, Číny, Česka, Jupitera nebo Pluta, tak by to byla stejná konina, jaká to je. Jediné, co se mi na tom líbilo, tak byly... vlastně asi jen byla animace několika efektů. Jinak HERCI, děj, keci, souboje, masky...tak vše stálo bez pardonu za ho*no. Doufal jsem, že to bude konkurence Marvelu a můžeme se těšit na americkoruskou filmovou válku. Bohužel se tak nestalo a jsem ukrutně rád že jsem to neviděl v kině za peníze. --->11% ()

Michalechal

Za snahu ... Ale nacpat vsechny filmy o hrdinech do hodiny a pul je moc i na me. A jeste by to chtelo trochu zapracovat na efektech. Tak snad priste lepe. ()

666Carnage

Není to žádný zázrak. Dějová linka je naprosto jednoduchá a otřepaná ale je tu nejedno velké ale. Za prví na to, že je to od matičky rus, tak je to celkem koukatelné s pěkným vizuálem a za druhé a to je nejvíc vtipné je to, že mě to bavilo víc než poslední DC komiksové filmy :) Za statečnost ode mě mají ruští ochránci 55% ()

Gogo333

Trailery mě docela zaujaly a říkal jsem si, že by mohlo jít o pěkné akční guilty pleasure. Bohužel akce tam moc není, někde v půlce filmu jsem se dost nudil a trochu přeskakoval. Hlavní hrdinové docela fajn, ale škoda, že tam neměli víc prostoru. Celkově hodně slabé a za kouknutí nestojí, škoda. 30% ()

Janega

Rusi mali možnosť ukázať Amíkom, ako natočiť nápaditý superhrdinský film, no táto ruská Fantastická štvorka je snáď ešte tuctovejšia než tá americká. ()

kolemjdouc

jako parodie dobré.O nic jiného nešlo.A ruský medvěd v hlavní roli zřejmě nebyl náhodou.Zaujal mě podmanivý hlas mnicha někde v Arménii ,který pronášel modlitbu.Efekty na světové úrovni.I když se držely dosti při zemi a filmaři asi krotili fantazii.Dala by se z toho taky udělat přepálená digitální lítačka.Což nebyla.Za mě to bylo docela dobré. ()

TERRORDROME

Teda, vyslať v dnešnej politickej situácií do kín ruský veľkofilm o supergerojoch zachraňujúcich Moskvu pred inváziou separatistov na tankoch zaváňa až drzosťou, ale ja som hlavne filmový fanúšik, takže mi ide o to či dostanem efektný akčný výplach. Tak trochu, rusáci určite dokážu natáčať efektne, to vieme už od Bekmambetova, ale s vyprávaním deja majú evidentne problém, čo tiež vieme od Bekmambetova ktorého Nočné a Denné Hliadky boli tak zmätené že som sa pri ich sledovaní cítil trochu retardovaný. Zaščitniki majú podobný problém, sú síce omnoho prostejší, ale pri dĺžke nejakých 90 minút pôsobia že polovica filmu chýba a ak nechýba tak to musel točiť nejaký neschopný ruský Uwe Boll, Všetko je tu uplácané tak narýchlo až je to groteskné a akákoľvek gradácia je v hajzli, lebo nemá kedy prebehnúť. Zaščitnikov pošlú do nejakej starej továrne, tam najprv zmárujú pár kuklovatých chabrusákov a potom dostanú na prdel. O pár scén ďalej tam nabehne záchranné komando, zmáruje pár ďalších kuklošov a hrdinovia sú zachránený. A o tom to je. Smiešnosť toho celého je ešte zvýraznená tým ako sa to berie strašne strašne vážne, takmer bez akéhokoľvek vtipu ( pár pokusov tu je, ale taký Tony Stark by si s nimi akurát vytrel riť ) snažiac sa vydolovať drámu doslova z ničoho len pomocou pár pochybných výlevov a ujúkajúcich chorálov ktoré mi pripomenuli policajné žalospevy z Montypajtonského skeču o zabijáckom vtipe. No a potom je tu hlavný záporák čo vyzerá ako steroidmi predávkovaný žilnatý skinhead... alebo kokot z molitanu. Samotný hrdinovia nie sú extra originálny, ale celkom slušný tým. Neviditeľná žena, superrýchly kazach s kosákmi, kamene ovládajúci bradáč a ruská medvedia variácia Hulka s rotačákom. Efekty a akcia samotná sú na nejakej úrovni, ale tak veľa jej zasa nie je a drží sa skôr pri zemi, čo znamená že Zaščitniki nepriateľov hlavne fackujú a tí potom lietajú ako Rimania v Asterixovi. A ešte jedna poznámka k tomu medveďohulkovi ( okrem toho že čím viac sa hýbe, tým je jeho animácia horšia ), väčšinou je v podobe polomedveďa, ale niekedy sa premení celkom, čo obnáša úplné roztrhanie a stratu nohavíc i topánok, ktoré mu však po spätnej premene opäť "narastú". Vo finále sa daragoj zaščitniki pochytajú po hipícky za ruky a spoločne vytvoria veľký modrý fireball ktorý všetko razom vyrieši. Mňa len prekvapuje ( a možno som truľo ) že nad tak veľkým projektom zrejme vôbec nikto nepremýšľal a tí čo si myslia že marvelovky sú hlúpe nech sa určite pozrú na toto. ()

Milodar odpad!

Pokus o ruské Avengers mohl dopadnout slušně, kdyby tvůrce vsadil na parodii. Místo toho vyrobil tragedii. ()

cmenda

Tak nevím jestli chtěli udělat rusové vlastní Avengers nebo Fantastickou čtyřku ale na jejich poměry ucházející když od z Ruska nikdy nic dobrýho nepřišlo. ()

zelvicka.

Ukázat na slabé stránky tohohle filmu není těžké. Jenže ten hlavní rozdíl je, že tu nevidíme žádnou známou tvář z americké produkce. Debilita scénáře je obdobná, klišé vedle klišé, regenerující kalhoty, teď tě nezabiju, i když jsem moc zlej... Kdyby se tam dosadily známé tváře, a vylepšily efekty budou na to fronty - a ne že ne. ()

mosnak

Ruská variace super hrdinů :-D něco jako Avangers, ale tímto podobnost končí. Efekty na úrovni milénia, nezajímavý příběh, divný padouch a hlavně srandovní hrdinové. Asi nejlepší je ten méďa :-D tohle se opravdu nepovedlo - 20% ()