Během studené války dostala tajná vojenská organizace „Patriot" za úkol vytvořit skupinu superhrdinů, kteří budou chránit svou vlast před nadpřirozenou hrozbou. Vědci vybrali čtyři jedince z různých koutů Sovětského svazu a úpravami jejich DNA u nich rozvinuli superschopnosti. Časy se však změnily a hrdinové museli po dlouhá léta žít v utajení. Když se ale objeví nová hrozba, strašlivější a nebezpečnější než cokoliv, s čím se „Ochránci" kdy setkali, musí se vydat znovu do akce... (Bohemia MP)

Chrustyn

Ruská odpověď na Avengers, kombinující asi tak 30 různých filmů v příšerné vizuální podobě. Spíše než Avengers mi to připomnělo Ligu Výjimečných, ale i ta vedle tohoto veledíla vypadá jako trhák. ()

Stanislaus

Ruský pokus o superhrdinský film ze soudku Avengers mohl dopadnout všelijak a v případě Ochránců jde o veskrz lacině a přitrouble natočenou jednorázovku, která má pěkně udělené intro a pár slušně provedených akčních scén - všemu však podráží nohy hloupý scénář a místy až příliš odfláklé efekty (viz "Méďa"). Jelikož má film slabou hodinu a půl, nebyl prostor pro vývoj a bližší seznámení s postavami a vlastně ani se záporákem, tudíž v tomto směru to působí celé hodně povrchně. ()

BMW12

No scénář je slabý a i režie je taková divná. Ten film na mě působil hrozně hrrr, prostě to všechno šlo rychle a ty scény nebyly dotažené. Prostě filmům od Marvelu se to vůbec nemůže vyrovnat. Tady mi chybělo i jakékoli napětí, prostě se to nepovedlo. Ale třeba herecké obsazení není špatné a hlavně na Alinu Laninu se dobře dívá. ()

hansel97 odpad!

Občas fungují triky a výprava, přestože často působí zoufale amatérsky. Je to ale tak jediné, co jde na filmu ocenit. Děj je tristně hloupý a nemá žádný zvrat, jen sleduje super hrdiny bojující proti zloduchovi. Dialogy hloupé, scénář nelogický, postavy ploché a neprozkoumané. Prostě špatný. ()

ARI50

Nebudu to házet do koše jako polovina zde tady, a taky jsi nemyslím že jsi to zaslouží tak škaredé procenta, no oni Rusáci to taky dokážou rozpálit a nemají zase až tak špatné nápady na filmy, ale něco jim pořád chybí aby to bylo to pravé ořechové. Jo určitě bych vyčetl tomuhle filmu to že ho mohli víc rozebrat a roztahnout přece u takových filmu se to i čeká, mrzelo mě že tam nebyly vidět vůbec civilisté, záběry na město byly bohužel už zničené a v plamenech což je škoda, udělat hromadný utok na město vyvolat paniku a vidět lidi jak bojují o přežití a v zapěti by ochránci přišly udělat pořádek by jenom přeci bylo lepší a ne jen ukázat Ruskou vojenskou techniku. Začátek se mi velmi líbil akce s roboty byla povedena, po stránce efektu výbuchu a podobně to bylo dost slušné to se musí nechat, samozřejmě herci byli mírně zpomalení, bych i řekl jako by nemohli do filmu vložit víc, velice jednoduše jsi nechávali dávat na prdel, a když už měli možnost ukázat něco víc, tak opět nic, až ke konci když spojily síly ale furt je to málo. Ruská vojanda byla strašně sebevědomá s bouchačkou vleze všude jako by byla nesmrtelná celkem i vadilo. Hlavní záporak byl trošku zbytečně přebuchaný ale budiž, ve směs ale i málo ukázal, sem tam mávl rukou a hned bylo po jeho, chtělo to od něho mnohem víc. Medvěd byl vskutku v celé proměně výborný ale když byl proměněn pouze částečně byl už o dost slabší na pohled diváka, děda kamenolom nebyl špatný ale velmi jednoduchý, málo toho ukázal což je taky škoda, se svojí schopnosti. Borec Khan svojí rychlosti a zahnutými meči byl výborný, až jsem jsi i chvílemi myslel že bude nepřemožitelný. samotný film s ním by sem chtěl vidět. A krásna neviditelná sexi Ruska byla dokonalá uchvatna, okouzlující i když jako všichni si velmi jednoduše ze začátku nechala dat na prdel, a už jsem jsi říkal že nemá co nabídnout no nakonec při spojení druhého se i vyplatila. I po hudební stránce to bylo slabší a to je taky škoda, mírně v pozadí příjemná hudba a na začátku ale ono to chtělo epickou velkolepou hudbu. Myslím jsi že jestli režisér do budoucna zkusí natočit pokračováni že tyhle chyby už dopiluje a film bude vskutku uchvatný, velkolepý. Svoje průměrné hodnocení dávám už za nápad za pár dobrých výbuchu demolicí a efektu a trošku přivřu oči jako moc chtěli velkolepý film natočit až ho málem pustily k hlubinám moře. ()

Necrotongue

Tento film byl pro mě zážitkem. Byl to sice zážitek negativní, ale pořád lepší než drátem do oka. Alespoň myslím... Ruští tvůrci se sice vrhli do práce s nadšením, to ale zjevně nestačí, pokud není podporováno invencí a schopnostmi. Jednotlivé postavy sice měly nějaké ty úpravy, jinak na nich bylo ale znát, že si jejich autor odskočil pro inspiraci k družebnímu závodu Marvel. Příběh i jeho zpracování ve mně sice místy dokázal vyvolat úžas, ale bylo to jako s cholesterolem, který taky dělíme na dobrý a špatný, a tady to bylo fakt špatné. Digitální efektové měli taky daleko k tomu, aby mě přesvědčili (nejvíc na ně doplácel chudák Míša), ale zase je pravdou, že jsem se díky tvůrčím minelám mohl alespoň dosyta zasmát. ()

luka4615

Film se tak moc urputně snaží přiblížit komiksovým filmům ze západu, že to celé ve finále v působí zkratkovitě, zmateně a scénáristicky nedotaženě. Zashchitniki téměř ve všech momentech působí jako prvoplánová amatérská práce, u níž všechny dramatické či vážné scény způsobují spíše výbuchy nevěřícného smíchu nežli slz a zatajeného dechu. Příběhová linie je mizernou napodobeninou z vod MCU či DC, která obsahuje tak nehoráznou nálož "WTF" dialogů, že by se za ní styděl i žák třetí třídy. Bohužel, celý film se bere tak neuvěřitelně moc vážně, že se nedá brát ani jako zábavné a oddechové "béčko". PS: Scéna s transportem vysílací věže pomocí helikoptér patří k "higlightům" celého filmu! ()

JASON_X

Již v éře brežněvismu započala sovětská věda s tajnými pokusy o tvorbu supervojáků s nejrůznějšími superschopnostmi, ale jelikož se projekt posléze vymkl kontrole, dnešní Rusko sklidí z tehdejší setby poněkud hořké plody. Medvědodlak s raketometem, neviditelná kráska, arménský kamenář a ultrarychlý tatarský bojovník se střetnou s nestvůrně zduřelým superzáporákem, který se snaží ovládnout svět z vrcholku Ostankina (které si působivě přemístil o několik verst bokem)... Ochráncům se můžete pošklebovat jako neohrabanému, rádoby mondénnímu pokusu o sexy velkofilm o superhrdinech na ruský způsob, nebo si naopak jeho jinakost můžete dobře užít, shledat ji zábavnou, roztomilou a v záplavě obdobné hollywoodské produkce osvěžující. Mně osobně se Ochránci jeví mnohem záživnější a mému vkusu bližší, než třeba namachrovaní Avengeři, u kterých se koušu nudou. ()

Morholt

Tak pokud dojde na akci, tak je to docela dobré, ačkoliv ty zpomalené záběry už mi lezou krkem. Trikově to také ujde, i když medvěd Váňa se zrovna dvakrát nepovedl. Ale co už. Jenže jakmile mají Rusáci něco vyprávět, je z toho zoufalá křeč. Navíc prakticky každá věta zní jako hlášení u raportu a v důsledku toho nemají jednotliví aktéři co hrát. A nutno dodat, že se o to ani moc nesnaží. Aspoň že ta neviditelná holka je kost, když je zrovna vidět. No čekal jsem teda podstatně víc. 35% ()

malylada

Pokud soudruzi chtěli konkurovat západním hrdinům, tak toto se hrubě nevyvedlo. Od první minuty z toho čiší nulové herectví, béčkovost, proti které by i Seagalovka vyhrála Oscara za scénář a především příšerně nudná akce. Už verbování hrdinů naznačilo, že to v sále ustojím sílou vůle a zároveň jsem nechápal, s jakou vážností a epikou to tvůrci vzali. VIzuál, akční scény jsou podprůměrné a někdy to chtělo přivírat oči. Nechápu, jak se film mohl dostat do kin, místo, aby přistál rovnou do novinových stánků.......1/10 ()

JohnCZ

On by to nemusel být nutně tak tragický film, kdyby ho napsal a zrežíroval někdo kompetentní. Ty prachy tam jsou vidět, efekty jsou většinou dost dobré a některé akční sekvence nejsou k zahození. Jenže je to celé úplně hrozně nudné, protože origin postav je absolutně nezvládnutý, nedovysvětlený a vlastně i nezajímavý. Záporák je neskutečnej trapák, který, krom toho že si kdo ví proč staví uprostřed Moskvy nějaké věžičky, má akorát plnou hubu keců. Dialogy jsou na úrovni slohu netalentovaného žáka střední školy - normálně fakt dokážou způsobovat až fyzickou bolest. Takhle slabé dialogy jsem neviděl snad ani v amatérském filmu. I film jako celek je režijně absolutně nezvládnutý a nedodržuje ani základní filmové klišé postupy pro to, aby to mohl být alespoň průměrný a neoriginální superhrdinský film. 2/3 stopáže zahrnuje vata, kdy tvůrci stejně nejsou schopni představit postavy, nepokrytě a neschopně vykrádají všechno možné (ten odkaz na Star Wars lel) a pak přijde závěrečnej bossfight, kterej ani není bossfight, protože se superhrdinové s hlavním záporákem vlastně ani přímo neutkají. Ta jedna hvězda je čistě za efekty, medvěda s rotačním kulometem a některé souboje, ale upřímně řečeno, je to spíše na odpad!. Mrzí mě to, protože jsem Ochránce s nadějí sledoval už od prvního slibného traileru... ()

corpsy

Russia - CIS si povedali, že čo vedia amerikanskja, to vieme my ľavou zadnou. Ich odpoveď na X-Menov ( alebo Avengers, či Fantastickú štvorku ) predstavuje všetko, čo v takýchto filmoch chcem. Obludné akčné scény ( najlepšie v slow motion ) plné prestreliek, výbuchov a hrútení sa všemožných budov a objektov, superbadass superzáporáka, a popieranie všetkých vesmírnych zákonov vo fyzike a chémii. Lenže rusi sa veľmi točili okolo patetickosti a dodali produkt, ktorý si zaslúži odo mňa horšie hodnotenie, aké som mu udelil. Zisťujem, že určitý druh ( žáner ) filmu je proste záležitosť len tej a tej krajiny, pričom tie ostatné ( v oblasti netalentované ) ,,vyrábajú,, už ba instantné náhražky. Samozrejme existujú výnimky potvrdzujúce pravidlo. Nie však v tomto prípade. ()

kleopetra

Retard záporák s debilním plánem, nelogický příběh, chabé CGI, postavy bez osobnosti, vojáci bez uniformy, plytké rozhovory, staré ruské vrtulníky a stíhačky s nejnovější technologií, neustálé opakování, že jde o superhrdiny, superhrdinské pózy... Klasický scénář - na poprvé se to nepovedlo, tak přidáme vylepšení v podobě super obleků a už to jde. Chán se mi libí, ale ty jeho zbraně jsou dost nepraktické. Jak s nimi sedí? :-D ()

FFilipCZ

Řekněme, že se jedná o takové béčkové až céčkové "CYKA Avengers". Příběh je totálně jalovej, stejně jako herci. ()

schizmo

Tak tohle bude hodně někde! Jsem se zapomněl podívat na CSFD hodnocení, jen jsem kdysi viděl trailer a ten mi sice přišel přehnanej, ale zvědavej jsem byl. Po pár minutách bylo jasný, že soudruzi z ruska někde udělali chybu. Víc chyb. Plný vodojem chyb. Aha, tak 35%, to jsem měl vědět dřív :D. Vlastně ani nevím, kde začít. Celý to je úplně brutální pohádka, jako byste křížili Mrazíka a Avengers a celý to namíchali v Černobylu. Kde nebyla invence, tam to zatřeli CGI masakrem a narovinu vám říkám, že invence nebyla nikde! Krom pohádkového příběhu a pohádkově vystajlovaného a přeprodukovaného vizuálu se dál už jedná jen o kompilát wtf momemtů - nesympatické a nefunkční obsazení, strohý děj a plochý příběh, že kdyby film upadl na Everestu, tak se zastaví až v Mariánském příkopu, jakej by to byl fičák. A to stejné se týká scénáře, kde můžete na nějakou práci s napětím, gradací děje, budování scén nebo uměním kamery, kurevsky rychle zapomenout. Tohle je fakt totální filmové diletantsví. Jestli nemáte rádi americký heroismus, tak tady se budete plácat rukou po stehně, protože ruskej je mnohem krutější, akorát že blbější. Pokud něco stojí za zmínku, tak mimořádně debilní hlášky a dialogy, u kterých se šťouráte v uších, zda-li jste dobře slyšeli. A pak samotný koncept hrdinů je taky docela bizarní úlet - vše je plus mínus bukvicovej odvar amerických komiksových postav, ale jako medvěd s rotačním kulometem na zádech? Tady už chybí fakt jen Putin. Kdo by to byl čekal, že se dá potenciál tak snadno zahodit do kanálu, tohle je "thrash" jak víno a ve zhulenosti to musí být skvost! ()

SaNcHeZ_cz

Matička Rus má svoje vlastní superhrdiny. Ochránci jsou přepálenou odezvou na zaoceánské komiksové velkofilmy, která má tak trochu problém fungovat i jako oddechová béčková alternativa pro vyplnění čekání na další řež od Marvelu nebo DC. Minimum originálních nápadů a spíše jen recyklace zahraničních žánrových klišé, otravný hlavní záporák a dialogy, za které by se nemusela stydět kdejaká mateřská školka. Tohle je prostě průšvih na všech frontách který nemá moc co nabídnout a zároveň film není tak špatný, aby začal bavit. [30%] ()

ArsenalEagle

Jako záminku pustit si tuhle ruskou superhrdinskou pecku jsem využil fakt, že poslední dobou hodnotím plnou palbu (popřípadě skoro plnou) a byl bych nerad, aby někdo nabyl dojmu, že jsem měkkej. V skrytu duše jsem ale čekal a doufal, že ze mě Zaščitniki vytáhnou 3 Rudé hvězdy. Jenže nakonec těsně ne a důvodů je vážně hodně, každopádně největší dírou je scénář, který je šíleně.. ale fakt šíleně stupidní, nedává smysl a vše co se děje pravděpodobně nemá smysl a smysl asi ani mít nemělo, jinak si totiž výsledek nedokážu vysvětlit. Dialogy jsou naprosto hloupé a člověk má často pocit, že buď dané postavy absolutně neposlouchají své okolí a následně plácnou něco z random generátoru slov, jen aby nebylo ticho, a nebo chybí polovina každého druhého rozhovoru. Snaha o cool hlášky jsou ultra cringe. Je vidět inspirace Marvelem (je mi líto napsat, že jde o vykrádačku, protože sem tam tu jsou vážně originální kraviny), jsou zde snad všechna již existující klišé z filmů všech žánrů. Schopnosti Ochránců jsou oproti záporákovi totálně OP (fakt se mi snažili namluvit, že ninja Flash není schopnej sundat ultra pomalýho borce?), ale stejně se musí doslova spojit ala PowerRangers, aby měli šanci vyhrát? -> vinim scénář! Těžko říct, jestli je 90 minut málo, nebo naopak příliš hodně. Za ten čas nejde vybudovat solidní příběh pro film s podobnými ambicemi, ale nejsem si jistý, jestli by můj mozek dokázal vnímat další čas. Další obrovskou chybou je, že se film snaží působit a bere se strašně vážně, namísto aby byl spíše superhero sebeparodií, u které by se člověk i s chutí zasmál. Abych jen nekřivdil, tak akce a vizuál i přes kvanta chyb jsou koukatelný a herecké obsazení je překvapivě sympatické, přičemž Antona (Méďa Béďa) a Alinu (víla Amálka) bych si dovedl představit v nějakých menších rolích západní filmařiny. A rozhodně musím uznat, že medvěd s rotačákem je asi ta nejvíc Rusko definující věc, jakou jsem kdy ve filmu viděl. ()

ben666

Jediný co je na tom filmu dobrý jsou efekty a Alina, jinak nic moc. Jestli chtěli Rusáci napodobit Avengery, tak to se jim teda hooodně nepovedlo. ()

Helo

Neříkám to často a vlastně nějak extra v mých kritických silách odhalování klišé neúřaduje, ale tady ho najde i úplně klišoslepej člověk. A to od začátku až vlastně do konce. Je pravda, že po zkouknutí Kurtzmanovo Mumie, jsem v obrovským nutkání tady tu jednu hvězdu přidat, protože přes veškerou tu sračkoidnost, která je občas až úsměvná (No co, amíci maj kapitána Ameriku, tak proč by rusáci nemohli mít člověkomedvěda s rotačákem?), je to i díky dost krátký stopáži jakž takž zábavný a dřív, než vás to nudou donutí vypnout na sílu, tak se to vypne samo. Navíc hlavním představitelům ty role (plochých a když už ne plochých (není to žádná narážka na vodní vílu), tak nevyužitých) členů SHIELDU... teda sorry, PATRIOTU, sednou a působí sympaticky, ať už takovým či onakým způsobem. Škoda, že se jim film nevěnuje víc a místo toho už od začátku (doslova OD ZAČÁTKU) řeší hlavní krizi a nic víc. Od teď daleko víc oceňuju ty (nejen) Marvelovský půl hodinový úvody věnující se danýmu superhrdinovi a jeho proměnu v něj. Jo, a akci to má docela dobrou, v některých případech až nečekaně super, kde to kazí jen slabší efekty. ()