Během studené války dostala tajná vojenská organizace „Patriot" za úkol vytvořit skupinu superhrdinů, kteří budou chránit svou vlast před nadpřirozenou hrozbou. Vědci vybrali čtyři jedince z různých koutů Sovětského svazu a úpravami jejich DNA u nich rozvinuli superschopnosti. Časy se však změnily a hrdinové museli po dlouhá léta žít v utajení. Když se ale objeví nová hrozba, strašlivější a nebezpečnější než cokoliv, s čím se „Ochránci" kdy setkali, musí se vydat znovu do akce... (Bohemia MP)

degster

Hollywood je plný ruských kaskadérov, nie však ruských režisérov, scenáristov, kameramanov. A tu je to vidno. ()

Hashirama

Víte co, některé filmy jsou špatné a vy si řeknete "To je ale sračka". Některé jsou tak špatné, až je to vtipné. Ale některé, jako tento, jsou tak moc špatné, že se tomu ani smát nemůžete. Neexistuje zde dramaturgie, neexistuje zde timing, neexistuje zde vyprávěcí rytmus, vlastně když to vezmu kolem a kolem, neexistuje zde ani samotné vyprávění. Kdybych nebyl tak přísně technický a profi, řekl bych, že zde neexistuje ani scénář, že ho prostě nikdo nenapsal. Sarik zkopíroval co mohl, přičemž svoji pozornost zaměřil na klišé a cool momentky, které vyplnily trailer, ale ani nejzákladnější a neprofláklejší stavební kameny komiksového filmu nedokázal zrealizovat. Film sestává z bezobsažné hlušiny proložené cool momenty z trailerů, které ale stejně v rámci filmu nedávají smysl. Scény na sebe nenavazují, postavy nemají charakter a jejich chování taky nedává smysl (Arsus dal Ksenii prsten. Ksenia ztratila paměť. Arsus sleduje Ksenii. Ksenia je smutná a chce spáchat sebevraždu. Arsus bůhvíjak uzná za vhodné, že je lepší ji tak nechat, neukázat se, nic jí neříct, a to ani po tom, co se znovu spojí. Ehm.)...ještěže je tam ta Alinina výstavní prdel. Během akce, kdy naši čtyři hrdinové křečovitě vybíjejí partu airsoft rekreantů, kteří si na punčochy přilepili čočky z rozbitých foťáků, se sice projevuje snaha o efektnost, dobré efekty jsou namíchané tak půl na půl s těmi špatnými, ale demenci u vedení jakékoliv scény CGI nezakryjete. Proč jde medvěd s hi-tech kulometem proti fake six pack skinheadovi ovládajícímu techniku? A proč na toho samého skina posílají rakety, když ovládá tu techniku? Proč se soudruzi dívají na kolegu, jak bojuje, nepřidají se a čekají, až na každého z nich přijde řada? Dojem z akce perfektně vyjádřil ruský youtuber Badcomedian: "И знаете, что меня больше всего радует в Защитниках? Вот эта их командная работа. Когда бьют одного, а все остальные стоят и смотрят...КОМАНДААААА!" [Jednoho mlátěj a ostatní stojí a koukaj se]. Jedna rudá za cringe momenty. И я уже сказал, что ЭТО ХУЙНЯ?! ()

Maximilianus

1,7 – 1*. Zlé zlé zlé. Veľmi sa súdruhovia snažili a dopadlo to katastrofálne. Ako dej, dialógy tak aj efekty a vlastne všetko. ()

vikino1

A já blázen si říkal, že Marvel je pro dětské publikum od 10 do 14 let. Tahle Putinova odpověd na Avengers je tak od 6 do 9. Odvyprávěno špatně, scény na sebe nějak obzvláště nenavazují, charaktery postav ani pložší být nemůžou, o nikom se nedozvíte nic, no prostě se podívejte na trailer, pusťte si ho ve smičce na hodinu a půl a budete mít lepší zážitek. Záporáka si půjčili z fantastické čtyřky (the Thing) spolu s ním i invisiblewoman, pak tu máme Flashe s mečama (tak trochu jak WinterSoldier), místo Hulka tu je Medvěd s rotačákem, který si v jedné scéně při transformaci rozthá i kalhoty, pak střih, druhá scéna a najednou je má (kde je asi vzal ?), a poslední do teamu je pan s telekinezí šutráků, který ničím jiným, než že dostane pěkně na prdel, nepřekvapí (pro jistotu mu dáme elektrokamenitý štít aby byl více jak Iron Man nebo kapitán America). A všemu tomu šéfuje blondatej Nick Fury s oběma očima, kterej vypadá, jak kdyby se do své vojenské hodnosti prokouřil od prvního vojína. Nechtěl jsem moc, nedostal jsem nic. Ani to CGI za moc v akčních scénách nestojí. A závěrečná památná scéna nebo fajt ?? Ani to tu vůbec není. At si to pustí jen ti, kdo chtějí mít srovnání třeba s InfinityWar :-)))) ()

Acrobat

Množstvo vecí sa dialo v ZSSR a program Patriot bol najtajnejší. O jeho existencii nemožno mať pochýb. Či sa pozerá na týchto hrdinov lepšie ako na zbytočných Amerických sa nikdy nedozvieme objektívne. Ruský medveď s guľometom verzus Hulk. Ale to sú len krčmové debaty. Podstatou je ruský experiment s trikmi na komixovej úrovni, ktorá nie je zlá, vojaci správne démonický, zloduch nabitý energiou a štvorica by aj sedela. Najväčším problémom filmu je úplná absencia príbehu. Zaobalenie aspoň do najzákladnejších potrieb pre diváka. Ak film nemá motiváciu, pohnútku, väzbové spojenie, opisné udalosti, je len zväzom hlučných, miestami pútavých s dobrou kamerou nasnímaných nezávisle usporiadaných scén. A o tom Ochrancovia sú. Sú ničím iným len storyboardom. Ruskí umelci nakreslili určitú víziu na papier A3. Ten niekto uvidel a natočil tak ako tie kreslené storyboardy ležali na stole. Prajeme si, aby aj Rusi mali svoj úderný tím, ktorý by nás chránil. Len americká propaganda to robí dnes (skrz komixy) o čosi akademickejšie. (videné 26.01.2020, Markíza) ()

rublik05

Zpočátku jsem byl velice skeptický, zda si film pustit, nebo ne, jelikož mi ruská filmová tvorba téměř nic neříká. Jediné, co vyhledávám ruského, je kvalitní vodka, boršč a také starší válečné filmy, v těch jsou totiž ruští filmaři mistři, jako bolševici v kroucení krků. Ze všeho nejvíc mě zaujaly sympatické a dobře zahrané postavy, kupodivu i efekty jsou na docela dobré úrovni, což jde ruku v ruce s kvalitní kamerou. Díky krátké stopáži má snímek svižné tempo, hudební doprovod se rovněž povedl. Na druhou stranu film trpí mizerným scénářem, kdy logika občas dostává dost na frak, příběh je extrémně jednoduchý, dialogy místy absolutně o ničem. Akční scény jsem si představoval krapet propracovanější, a to nemluvím o těžce odfláknutém závěru. Ale jo, ruský pokus o Avengers není až zas taková tragédie, jak se to na první pohled může zdát. Na "imperialistickou" západní produkci to sice nemá, ale pokus je to více než slušný. 5/10. ()

filip289

Herecké výkony strašné, príbeh smiešny a tá smutná hudba pri každej serióznejšej scéne taktiež. Efekty však celkom slušné (teda okrem slabého polomedveďa), neviditeľná ruska pekná a taktiež postava Khana bola fajn (tak trochu Azazel z X-Menov s coolovou zbraňou). 3/10 ()

P.H.

Scénář psalo retardované morče, hrají v tom lidé, které nevzali do ochotnického souboru pro nedostatek talentu, ale po pár panácích kapitalistické whisky... proč ne. :) (Ovšem vidět to v kině, požaduji vrácení vstupného.) Jo, a celou dobu se mi dralo na mysl "Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem." ()

Milda003

"Ruský avengers" jsem bral jako vtípek, ale pak při sledování mi došlo, že to naši sovětští bratři mysleji vazne... ()

elimS

15% - komentář 20ti slovy: Cha! :D "Čtyři Fantastičtí soudruzi" Cha! :D Všechno špatně, dialogy hloupé, scénář k pláči, "záporák" k smíchu, "hrdinové" trapní a potitulková scéna wtf? :D Trpěl jsem. ()

Lavinia

Hlavní nedostatek je krátká stopáž, chybí tak 15 minut na emočně ubrečený motivační striptýz, na jaký jsme zvyklí od Amíků. Takhle je to spousta tradičních akcí, pár hezkých inovací (medvědodlak life!) a trochu toporný příběh o vcelku ničem. Závěr skýtal naději na pokračování, klidně bych si ho i užila. Pro fanoušky ruských filmů. ()

Shitonit

To mě poser... bych nečekal že zrovna já budu psát kladnej komentář k ruskýmu bůhvíčemu...NO, tzn.. šlohni melodii z mišn imposibl, zabal trochu bonda, přidej pár decek akčních steroidů, zatřepej, hodně moc zatřepej... přidej ruský titule a tlamy-- no a kupodivu vyleze vcelku koukatelná akčňárna ve stylu vyvraždi vše co se hýbe. Pár klaďasů, dík vyčerpávajcí seznamovačce si získalo můj heard, a ten jeden pičus záporák..dostal nakonec docela fajnově natrženou prdel. Prima. ()

stephano

Ten film je tak hloupej, že to snad v roce 2017 ani nejde natočit a hlavně zafinancovat. Efekty jsou většinou děsný, ale zářoveň místama i docela povedený. Děj to má jak z roku 1990, dialogy, herci, scénář a prostě uplně všechno se zaseklo v téhle éře. Bohužel se film neinspiroval v klasice, ale v braku tehdejších déčkovejch akčňáků. Plus ta ruská naivita se nezapře. Na druhou stranu, sem rád za každej podobnej film ... i když je to tahle kokotina :-) ()

Hedy odpad!

Osránci se nám ukázali v luxusním námrdu přímo ze SSSR. Matička Rus odpověděla na moderní superhrdinské filmy intenzivní žumpou naservírovanou do neuvěřitelné hodiny a půl. To je fascinující když vezmete v potaz že dobrá půl hodina byli sračky které nám o sobě řekla Ruská čtyřka. Film nám začíná představením celé čtveřice. Aby tvůrci dokázali jak moc skvělé jsou schopnosti hlavních genetických omylů ukázali to v bojových scénách které dohromady čítaly přibližně pět až šest minut. V rychlosti ale musíme pak představit našeho hlavního záporáka, nasteroidovaného prošlou Viagrou pro zvětšení čuráka. Což je jediná věc která se ve filmu povedla protože se ukázal jako ten největší čůrák v celém Rusku až po Ukrajinu. Po tří minutovém a trapném souboji na skládce uvězní Steroid Man naše super hrdiny. Ti se dostanou ven pomocí generálky která se tam dostala mnohem snáz než grupa idiotů které chytili tím nejdebilnějším způsobem na jaký mohl tvůrce přijít. V celém filmu jsou vždycky krátké a tupé bojové scény které jsou následovány srdceryvným monologem jednou z postav. Hrdina co si vylévá srdéčko při tom mluví ploše a bez emocí. Film nenechá diváka domýšlet si věci. Všechno musí vysvětlovat nějaký náhodný voják nebo televize. Konec nám přinese ale absolutní perly. První je uplně mega super čuper masakrozní přeměna jednoho z hrdinů do medvěda. Nic extra jen do medvěda. Ještě medvěda co byl poražen jedním úderem od Steroid Mana. Konec v sobě ale schovává ještě větší perlu. Všichni Osránci se totiž čapnou za ramena, a jako vystřižené z Naruta si začvou Rasengan a všechno dojebou jedním výstřelem. Pak nám sdělí že existují ještě další Osránci a že přichází Ferro. Vládce Chánova. Ani jako pravý bolševik tomuhle kinematografickému blitku nemůžu slíbit ani jedinou komunistickou hvězdu. ()

regentor

Ruský plagiát Avengers, který se však vzoru nepříblížil ani omylem.Snímek spíchnutý bez trochy vlastní invence a nadsázky parazitující jen na obehraném klišé .Dějově naprosto vyprázněné bez jakékoliv snahy o profilaci postav. Zápletka čitelná, tedy nulová.Film primárně působí jako přehlídka vojenské techniky a uniforem, na což si Rusové pochopitelně potrpí.Snaha o jakýsi historický kontext se smrskla do pár archivním záběrů ponorek z 60. let minulého století a poničené sochy Lenina."Zaščitniki" jsou rozmístění po celém bývalém SSSR což je další pokus o glorifikaci tohoto svazku tyranie pod nadvládou matičky Rusi.Hlavní padouch je unylý a nemá žádné charizma. Jedna hvězda je maximem možného za některé trikové sekvence, jinak je to nudná agitka která může oslovit jen Rusofily. ()

otilrak odpad!

Ještě že se mi nepodařilo jít na ruskou verzi Avengers do kina! Ach, ta úleva! Nadával bych si za vyhozené peníze. Shrňme si to: příběh - žádný, dějová linka - žádná, dialogy - otřesné a nenavazující (Rusové jsou podle všeho telepati), kamera - co to jako bylo?!, efekty - jediné ušly (ale jak už někdo popsal, po chvilce se omrzelo zpomalování a podobně). Celkově propadák a totální odpad. Někdo napsal, že se jedná o Béčko a co tedy čekat. Tenhle film nesahá Béčkovým ani po kotníky. Dle mého je tak o dvě kategorie níže. Nikdy více! ()

george82

Hlavní záporák hroznej. Silikonovej trapák z déčkového filmu. Děj naprosto o ničem, dialogy jsou neskutečně debilní a jak pěst na oko. Nemluvím o těch utrápených výrazech a v každé scéně všichni stojí rozmístněni jak z reklamy na přiblblej seriál. ()