Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

Killda

Nesympatický Dane DeHaan neustále někam chodí a pátrá, získává pravdivé či nepravdivé informace. Divák se snadno v ději ztratí, protože se těžko určuje, co je realita a co jen halucinace. A přesně to mě drželo alespoň v nějakém očekávání, uspokojivé rozuzlení však nepřišlo. Naopak odhalení celého mysteria spadá do kategorie laciného scifi béčka. Já tak mohu chválit jen sympaticky krásnou Miu Goth, působivý vizuál prvních dvou hodin a soundtrack od skladatele, jehož jméno mi léta unikalo. 6/10 ()

ghatos

Z áčka se plynule přejde do béčka, ale rozhodně to nějak zvlášť nevadí. Filmový zážitek je to příjemný, i když je zbytečně dlouhý. Odpočinkový pohádkový thriller pro dlouhý večer. 66%. ()

mirec88

Neskutočná vizuálna žranica a navyše neskutočne silný, temný, šokujúci a neskutočný príbeh. Treba vidieť. ()

TroiMae

Bláznivý hotel Marigold. Gore Verbinski natočil svou verzi „Mládí“ poté, co viděl „Humra“. Je to jako dítě vizuálně úchvatného Paola Sorrentina s poťouchle gotickým Timem Burtonem a znepokojivě živočišným Davidem Cronenbergem… respektive jeho dvojčetem… tím hodným… sestrou… Škoda, že plakáty nejsou proklatě vychytanější… ()

iantomasik

Verbinski své podobenství o tom, jak moderní nacismus, namísto plebsu nově "dobře vyživují" ignorantští kapitalisté, umně balí do hávu gotického románu. Ten se s narůstající stopáží a continuity errory přitom propadá do stále většího šílenství. Lituji jen toho, že film neudrží tempo s velmi působivými a vynalézavými obrazy první půl hodiny a neví, co nechat ve střižně. I tak se v kontextu dnešní produkce jedná o v nevídaný počin, který lze zvát hororem v tom nejklasičtějším slova smyslu. ()

jefff

Velké překvapení! Skvělý sci-fi horor v duchu Prokletého ostrova, který baví svým až béčkovým zpracováním, ale i dobrou atmosférou a zábavným příběhem. Dvě a půl hodiny uteče jako nic, protože vás žene zvědavost, jak to celé vlastně je. Film asi není na plných pět hvězd, má pár chybiček, ale zdejší hodnocení je zbytečně podhodnocené. Verbinski natočil parádní mysteriózní žánrovku a to se cení. ()

obivan568

Něco takovýho jsem ještě neviděl. Jsem rád, že Verbinski má větší koule než jeho áčkový kolegové a točí si po svým. Vizuál naprosto bez chyby a po celou dobu jsem byl zvědavej co se bude dít dál. Konec sice trochu zvláštní, ale zážitek rozhodně nezkazí. ()

Hugo01

Tak tohle můžu! Když jsme se o tom bavili s kámošem, tak jeho slova zněla myslím nějak jako: " Buď se ti to bude zdát skvělý a nebo hrozný". Dle hodnocení asi vytušíte, co si o novém Verbinskiho počinu myslím. I když může 146 minut leckoho odradit, mně by to nepřišlo ani náhodou tolik, kdybych si to nepoustěl ve vlaku a zhruba tolik minut trvá moje cesta. Obsazení kromě hlavního hrdiny celkem neznámé, i když u spousty herců jsem si říkal, že jsem je už někde viděl, viz až třeba včera jsem zjistil, že Jason Isaacs je Lucius Malfoy (what..? :-D), ale všechny jejich výkony jsou velmi dobré. Nemůžu si pomoct, ale film mi z 90% připomíná Scorseseho skvělý Shutter Island, chvílemi jsem si říkal, že Leo a Ben Kingsley asi o pár desítek let omládli, jinak že to není možné. Myslím, že zdejších 65% je celkem výsměch, takže lidi, koukejte to zkouknout ještě jednou, abyste mohli opravit svůj omyl! ()

netahlo

Od rezisera Piratu z Karibiku pomerne necekana taskarice. Za to body nahoru. Za stopaz zase body dolu. Celkove ale prevazuji pozitivni dojmy, pomerne povedena kulisarna. ()

Soweek

Tomuhle říkám recept na zaručenou spokojenost. Základní ingrediencí je správně zvolený žánr - mysteriózní horor s tematikou pochybnosti nad vlastním rozumem. Přidáme k tomu velmi sympatické místo léčebného sanatoria na konci světa ( kdo by neměl rád horory z prostředí sanatoria? ). Důležitými ingrediencemi jsou i správná volba režiséra, který není uplný amatér nebo matlák a v neposlední řadě přihodíme i velmi sympatický rozpočet 40 mil USD, což je na poměry hororu slušná sumička. Celé to v kotlíku povaříme 146 min, což je dlouhá doba, ale pro mě osobně to je správně, protože čím delší tahle žánrová onanie je, tím více si to užívám. A skutečně to funguje. Na filmu je vidět, že větší rozpočet a kvalitní režie rozhodně prospívá. Švýcarské sanatorium je prostě nádherně šíleně zpracované. Dovolím si říct, že atmosféra sanatoria je tu silnější než ve skvělém Shutter Island a každý záběr Vás prostě baví. Herecké výkony samozřejmě nejsou na úrovni DiCapria, ale rozhodně neurazí. Proč tedy nakonec po té ódě nedávám plný počet? Jednoduše pro zprzněný konec. Verbinski 2 hodiny úžasně buduje atmosféru, graduje příběh a poodhaluje zákoutí sanatoria, aby v posledních 20ti minutách onu gradaci nedokázal vyvrcholit v alespoň trochu dramatický závěr. Pokud nejste fanoušky žánru, sundejte si z hodnocení ještě jednu hvězdičku. ()

Kelly2502

Vážne? 66% ? Dobre priznávam, má to predvídateľný dej, ktorý navyše ani nie je nejak originálny a konečné rozuzlenie je bizarné, netreba však zabúdať, že je to Gore a jeho tvorba ponúka viacero bizarných scénok z filmov na ktoré si pamätám do dnes. Režisérsky je to ale zvladnuté naozaj perfektne, má to kúzlo a atmosféru, ktorú vie vytvoriť len Verbinski a aj napriek takmer dvom a pol hodinám som sa takmer vôbec nenudil. Bolo to mysteriózne, pútavé a vizuálne nádherné...4 hviezdy si to zaslúži určite, za mňa 80% ()

Circumscriptor

Neviem, ako začať, ale Liek na život mal byť rozhodne druh mysteriózneho thrilleru skĺbeného s akousi formou strachu z odlúčenia. A túto vlastnosť si film držal od úvodu až po jadro, výnimkou sú niektoré psycho-výjavy (viď tisíce nekonečných scén s úhormi) a hlavne pasáž s parnými kúpeľmi, kde sa z ničoho nič začnú uzatvárať steny. Scéna to bola síce veľmi originálna, ale v prostredí takéhoto filmu nemajú podobné scény čo robiť. Dlhšia stopáž mi ani tak nevadí, ale ten záver je až veľmi pritiahnutý za vlasy a filmu následkom toho pribudol nový žáner - fantasy. Môj celkový dojem je taký, že sa Verbinski poriadne nerozhodol, čo vlastne chcel natočiť a to je veľká škoda, leboto celé mohlo dopadnúť oveľa lepšie. ()

LexBarker

Gore není Marty a Dane ani zdaleka není Leo...První půlka jakžtakž ušla, ale pak se to celé zvrtlo v něco, čemu zřejmě nerozuměl ani sám režisér. Takže s vypětím všech sil dávám dvě hvězdy... ()

sedm.1

Fakt špatný! Popravdě, příliš nyní ani moc nechápu, co mě vlastně tak lákalo tento snímek vidět? Asi minimálně to bylo nejspíš prostředí odlehlého sanatoria, léčebny, umístěného v odlehlém koutu Alp, což ve mně budilo očekávání ojedinělé, atmosférické podívané, plné tajemna, zajímavého, syrového vizuálu a napětí budovaného z právě daného atraktivního místa. Bohužel, až ve výsledku jsem ovšem zjistil, že ono sanatorium zde hraje až druhé, třetí housle, respektive tvůrci jeho potenciálu absolutně nevyužili a zaměřili se jen na samotný příběh, který ovšem nestojí vůbec za nic. Disponuje strašně pomalým, a především v podstatě zcela fakt zbytečným úvodem, po příjezdu do léčebny pak sice film začne díky přibývajícím otázkám a tajuplným očekáváním docela fungovat a bavit, ovšem hned následující pointa to zas neskutečně zazdila, neboť byla tak neuvěřitelně pitomá, nesmyslná a nepůsobivá, že jsem si nemohl při závěrečných titulcích říct nic jiného, než že jsem právě spláchl dvě a čtvrt hodiny svého života do hajzlu. Ten závěr byl totiž opravdu neuvěřitelně trapný, to mi vůbec hlava nepobírala, co za vejšplecht to mělo jako být, fakt prostě strašně nudný, hloupý a divný závěr. Bohužel, jak už jsem zmiňoval, nevyužití prostředí léčebny mělo ale jinak za následek i absenci jakékoliv atmosféry, pár napínavých scén se tu pak sice objevilo, ovšem v počtu vážně minimálním a obsazení lze sice považovat za slušné, ale na záchranu celého filmu nestačilo ani ono. Mě zkrátka tento snímek ani trochu neoslovil, nebavil mě, přišel mi utahaný, bez nápadu, bez čehokoliv záživnějšího a opakuji, samotný závěr byl pak navíc tak moc mizerný, že o tomto filmu už nikdy nechci ani radši slyšet. ()

psychoJoa

Tenhle film by si zasloužil i 4*, kdyby nebylo posledních 20 minut. Do té doby je to skvělý, mrazivě děsící snímek. Bohužel, z (pro mě nepochopitelného) důvodu, se tvůrci rozhodli jej celý zničit oživlým zombie, který nakonec všechno zapálí?! To jsem z kina po dlouhé době odcházela naštvaná a zklamaná. Protože kdyby film zakončili tím, jak Lockhart sedí na lavičce... tak by to byl peckovní film! ()

vitekpe

Artovy horurek (nebo spis thriller), ktery doplatil na prilisnou delku. Verim, ze kdyby to sestrihali na max 90 min, mohlo to byt mnohem lepsi. Ke konci uz jsem byl tak vyartovanej, ze me vlastne ani nezajimalo jak to dopadne...skoda. ()

JamesSi

Recenze mého mladšího já ocenující jen "perfektní" filmy: POZOR: Následující toaleta je plná úhořů. Tenhle film má spoustu věcí: nádherné prostředí, nádherné záběry, jelena, který klopítá o okno auta, nádherné kostýmy, nádhernou menstruaci mentálně postižené, prsa stařenek (a překvapivě žádný starcův penis) a spoustu spoustu spoustu úhořů. Úhoře ve vaně, úhoře ve větší vaně, úhoře v jeskyni a dokonce i úhoře v žaludku. O čemkoliv to je, ptáte li se mladý muži? Zlatoslav Lockhearth přijíždí do lázní získat svého šéfa, aby jeho firma mohla přežít. A málem to nepřežije on sám. Vizuály nádherné, scény zapomatovatelné, ale filmy jsou hlavně o vyprávění příběhů a jak mám váš příběh brát vážně, když (spoiler) hlavní doktor je incestní ještěrka, která žije 150 let díky vymačkávání pacientů. Je to parodie? Nevypadá to. Je to pomsta/pocta Hamerským horrorům? Možná, ale není to jen omluva, proč to nedává smysl? Kdyby to aspoň nemělo dvě hodiny a půl (na konci Lockhearth asi třikrát shiftnul mezi módy "jsem naprosto poddaný baronovi" a "jsem rebel".) A nyní čas na otázky: Proč všichni v té deutchlandské vesnici vypadali jak goth/metalo/emo fanoušci? Vypadají takhle všichni v Německu? Je to tím, že všichni dostali depku, protože Merklová pustila všechny ty uprchlíky? Ten, co umřel na začátku - mohla za to německá vodnárenská magie? Nebo to byla šťastná náhoda? Plánoval baron, že Lockhearth narazí do jelena? Byla to náhoda nebo dálkově ovládaný jelen? TO. SE.ASI. NIKDY. NEDOZVÍME. 50/100 Jinak jsem si první hodinu a půl docela užil. EDIT.: Po druhém zhlédnutí 5*. Stále nechápu, jak Gore Verbinskimu dali tolik prachů na takový divný incestní bizár. Kamerově a trikově pecka a to, že to vzniklo je samo o sobě neuvěřitelné. Jako mám s tím problémy, ale na druhou stranu oceňuji. ()

bari68

Nechcem zbytočne spoilerovať, takže o obsahu filmu tentoraz pomlčím. Čo ma, ale milo prekvapilo je, že scenár, resp. hlavná predloha nie je nijako šablónovitá, dej, rozzuzlenie, či otázky, ktoré dáva film konečnej hádanke filmu sú neortodoxné a prekvapivé. Malé mínus je pomalšie gradovaná atmosféra (vďaka rozvalenému a širokému príbehu) a hraničná únosnosť stopáže. ()

666Carnage

Takže pokud někdo máte 2 a půl hodiny čas tak mrkněte na tenhle zajímavý snímek. Jo sice by trošku bodlo kdyby to bylo kratší ale musím říct, že mě to bavilo po celou dobu. Zamotaný je to pěkně a taky je to moc dobře zpracovaný. Ve finále si uvědomíte, že ten příběh je debilní ale zajímavý. Hlavní hrdina snímku je v pohodě a Isaacs hraje pana directora velice dobře. Za to hlavní ženská postava nic moc teda. Vylezl po delší době fakt zajímavý snímek, který si zaslouží pozornost oproti jiným kravinám, které dostávají větší pozornosti. Verbinski má na kontě podle mě další dobrý zásah. 80% ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt