Jak už to tak často bývá, dramatické události začínají většinou velmi nenápadně. Mladý a ambiciózní manažer Lockhart (Dane DeHaan) dostane od nadřízených jednoduchý úkol. Přivézt ze sanatoria pana Pembrokea, nepostradatelnou hlavu jejich společnosti. Léčebna, kam se před časem uchýlil a podle posledního odeslaného dopisu se z ní ani nechce jen tak rychle vrátit, se nachází v zastrčeném koutě švýcarských Alp. Její personál zde poskytuje životem a prací vyčerpaným boháčům speciální očistnou léčbu. Ale nabízené zázračné procedury možná nejsou tak úplně běžné a pobyt zde až tak úplně dobrovolný... (Cinemart)

Dantte..

První půle obstojně tajemná a zajímavá, ale uprostřed filmu divák začne tušit odkud vítr vane a stane se z filmu natahovaná s nepřekvapivým koncem. 55 % ()

tlesk

Atmosféra, atmosféra a ještě jednou atmosféra… Léku na život bude vyčítáno (ostatně vyčítám mu to i já), že je příliš dlouhý a nekonzistentní. Že se zpočátku tváří jako seriózní, inteligentní a velmi dobře rozehraná kritika uspěchaného konzumního životního stylu, jen aby se následně překlenul do hloupoučky béčkového akčního finále… Ale! Když ono se na to tak parádně dívá! Někomu by se tak mohlo zdát, že možná hodnotím až příliš vysoko, ale já si nemohu pomoci. Když jsem u filmu od začátku do konce napjatý jako struna a navzdory dírám v ději a zvláštnostem se prostě dobře bavím, musím dát tolik, kolik dávám… Nálada, ruku v ruce s geniem loci zde navzdory nijak překvapivému zvratu a vyústění, které v konečném důsledku přinejmenším napadá na jednu nohu (podobně jako hlavní protagonista po většinu stopáže), jednoduše pracuje perfektně. Dost tomu také dopomáhá výborně zvolená hudba a casting, kterému dominují pochopitelně zejména hejskovitý Dane DeHaan, démonický a charismatický Jason Isaacs a křehká Mia Goth. I ve vedlejších rolích ale rozhodně je oč stát. Přidejme k tomu úchvatné kulisy v podobě samoty na léčebně na hradě uprostřed Alp, a máme přesně ty ingredience z nichž se dá uvařit chutný, hutný a povedený pokrm. Takový, který má sice do geniality daleko, ale baví a možná i leckoho znepokojí… A to je zde to hlavní. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/02/recenze-lek-na-zivot-2017/ ()

Misulka93

Prostě mám ráda kombinaci mysteriózního zážitku s prvky sci-fi, kde si člověk jen sám pro sebe určuje hranici, kam až bude předkládanému příběhu věřit.. Když se toto celé ještě promíchá s prvky hororu a thrilleru, dostane celé dílo pro mě ještě cennější náboj. Nicméně, místy už byl příběh hodně přitažený za vlasy, proto musím dát jednu hvězdičku dolů... ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Skvělá kamera! Ta kompozice scén s jednotlivými záběry, spolu s "mysteriózním", hudebním podkreslením byla úžasná. Škoda jenom pointy, "vysvětlení" a spoustu nezodpovězených otázek. ()

LilyDeLarge

Tak slibně to zezačátku vypadalo! Dívala jsem se především kvůli DeHaanovi a Isaacsovi. Neskutečně jsem si oblíbila i Miu Goth, kterou bud' nesnášíte nebo naopak milujete. Líbilo se mi prostředí, do kterého byl děj umístěn. Ale konec docela překvapil. Z dramatu se postupně stával horor. Je to ten typ filmu, co vás donutí se zamyslet, jestli vůbec chcete jet na nějaký wellness pobyt :D I když upřímně si myslím, že z příběhu šlo vymáčknout přeci jen trošičku víc, aby se dopracoval ke čtyřem hvězdám. Za mě to byl takový silnější průměr. ()

Scraffy

Pre mňa bol toto jeden z najočakávanejších hororov tohto roka. Trailer vyzeral veľmi dobre, postery tiež a herci boli vybraný tiež výborne. No po neskoršom pozretí musím povedať, že až na 5 hviezdičiek to nemá. (škoda) Prostredie je krásne, efekty taktiež no dejovo to akosi zaostáva. Ešte ako tak zo začiatku to bolo dobré no čím išiel film ďalej a ďalej, tak to začalo škrípať. Záver ostal dosť zmetený a bol dosť predvídateľný. Tiež bolo v závere hodne veľa vecí nevyjasnených, ktoré si to žiadali. Ale aj tak sa mi celkom film páčil a zámok, kde sa to natáčalo by som si raz rád išiel pozrieť aj v skutočnosti. Mimochodom herečka Mia Goth je tu neskutočná a vyzerá naozaj ako keby mala 14 rokov a bola drogovo závislá. ()

Honzin10

Nejdelší film ever? Dost možná. Finální twist (měl to být vůbec twist?) sice zrovna finální nebyl, ale i přes to byl film svým způsobem napínavý, s příjemnou atmosférou a prostředím. Za tři. ()

Knor

To nízký hodnocení mi u tohoto filmu přijde dost přísný. Dneska se gotický horory moc netočí a tak jsem rád, že se tu a tam najde něco podobnýho. Podobně jako u Purpurového vrchu od Del Tora jsem se tu rozplýval nad krásným vizuálem a atmosférou. Prostředí léčebny uprostřed švýcarských hor je fantastický, krajina je pastva pro oči a to celý místo pomáhá příběhu aby nás drželo pořád v jistým napětí. Halucinace, pacienti, ta nejistota mezi tušením a realitou dostatečně funguje. Pomalejší děj mi vůbec nevadil, naopak to tajemno a pomalý rozplétání mi dělají moc dobře. No a ten béčkovější konec udělal z filmu takovou strašidelnou pohádku, ale co :-) Herecký obsazení je super, jde většinou o ne moc známý ksichty a Jason Isaacs je taková třešnička na dortu. Jedinou nevýhodou filmu je, že pointa je rozpoznatelná docela brzo a ve finále to není takovej šok, jakej by měl bejt. To mi trochu ubralo na celkovým dojmu. Každopádně si myslím, že je to velmi povedená stylovka. ()

ANTYCHRYST

Půvabné švýcarsko :) na první pohled nádherné senatorium jako starý hrad..Mnoho "spokojených lidicek" :) :) atmosféra je již od začátku značně znepokojiva.. něco tu není v pořádku ( mám to ale...žízeň..Jee sklenice čerstvé vody..děkuji..:) Napětí a nejistota se line celým příběhem..na mě tedy delší stopaz.. půl hodka minus..a je to v cajku...a uvítal bych ještě více šokujících skutečností.. Závěr ..alá žábí muž se moc nepovedl...ale i tak silnější 3* ....65% .. se divim že tu holčinu nepřefiknul sám na konci..:) když už tam byla tak dobře připravená .. :).... vlastně to nezvládli ani fašouni v té hospodě.. Sssssii skaknu asi na Úhoře..:) ... sakra zase mě vypadl zub.... ()

GameboyNES

Další rádoby umělecky natahovaný výblitek. Výkrádačka Prokletýho ostrova, Ostrova Dr. Moroa Frankensteina atd. Je od pana režiséra milé že do hlavních rolí obsadil skutečně mentálně postižené lidi ale kdo se na to má dívat? 17% za finále a pěkně udělanou masku Voldemorta. ()

Zveldr

Zajímavé pojetí tajemného hradu v Karpatech..ehm..totiž v Alpách. Divák je uveden do velmi tajemného hradu s temnou minulostí..jo překvapující..ale ono se to všechno tak nějak odkryje, jak to vlastně je..velmi originální. Inu příběh vás bude bavit tak do půlky filmu, potom ale příběh nemá, co nabídnout. Zhruba v půlce filmu se vlastně dozvíte, všechny potřebné informace na rozuzlení příběhu a už jen čekáte, jestli to tak dopadne. Myslím, že to ubírá filmu kvalitu. Ale kamerové záběry? Výběr opravdu pěkných kompozic. Opravdu se mi záběry líbily a vyvolávaly ve mně pokojný pocit. Jako bych koukal na film jen kvůli záběrům. Bohužel je to jen průměrný film. ()

papadoce

DeHaan je hnusný. A čuduj sa svete, tuna nebol. Tu bola hnusná tá dospievajúca stvora pre ktorú išlo tristo ročnému krokodílovi vyhodiť do vzduchu rozkrok. Fuj. Nebolo to zlé a dokonca som netrpel ani skrz dĺžku, len to chcelo niečo waw čo by ma poslalo do kolien, alebo viacej bububu z čoho by som si naložil do gatí, alebo takééé niečo. No od Verbinskeho som už videl lepšie veci a verím, že ešte uvidím, ale ani v krásnych dlhých vykachličkovaných chodbách sa tak úplne nestratil. A náckov z dediny by som ubil tvrdým rožkom už kvôli výzoru. Kokoti. Pozeranie nebolelo, niekedy aj málo stačí k spokojnosti. Musím niečo robiť so zubami. ()

movemat

Tento film rozhodne nie je pre mainstream a meno režiséra (a zrejme aj žáner horor), tým pádom tak trochu nastolí zmätok. Viem si predstaviť ako si množstvo ľudí povedalo: "Idem si pozrieť ten nový horor od toho, čo robil Kruh a Pirátov z Karibiku"...a potom čumeli ako puky, čo si to pustili. Pomalý slimačí dej striedajúci dialógy a slow walking scény, ktorý sa prakticky až v poslednej štvrtine nejak rozbehne a zdynamizuje. Ale ja mám pre tento film proste slabosť. Pre jeho nádherné horské prostredie, pre výborných hercov (DeHaan je mladý DiCaprio a Mia Goth je tak správne filmovo škaredá) a pre celkovú kombináciu zvukových motívov a obrazu. Je to proste esteticky úchvatné - presne tak ako to Verbinski vie. A tá "o čo tu ide?" atmosféra je proste skvelá. Radosť sa dívať na tento film. ()

Najt

Tohle ohodnotit je prostě porod. Rozhoduje šílený množství faktorů. Nakonec jsem se rozhodl takhle a myslím, že jsem se trefil. Bohužel tohle je ukázkový příklad toho, kdy forma zvítězí nad obsahem a to je strašná škoda. Protože řemeslně to je vynikající počin. Kouká se na to perfektně, skvěle natočené, skvělé zahrané, prostředí je parádní a divák se zakouká a čeká. Nakonec se dočká, ale zůstane jen takový ten průměrný pocit. Kdyby byl zkrátka lepší příběh a více intenzivní prožitek, byl by to úplně luxusní film. Protože první hodinka byla fakt povedená. Chybí taky horor, nenašel jsem jedinou hororovou scénu. Možná dvakrát s takovým náznakem, to je taky škoda. Je jedno zdali horor, nebo thriller. Je to skvělé pokoukání, jen chybí zajímavější dění. ()

Kortexo

Film, který se snaží být poctou starým gotickým filmům a hororům, boužel nenabízí charismatické herce a je zabit stopáží, která děj neposunuje dopředu a přijde konec, který je jasně danný. Gore Verbinski si chtěl splnit dávný sen, natočit gotický horor a to si splnil... ()

intro

Skvělá práce. Měl jsem trochu strach s velké stopáže, ale díky perfektní režii Verbinskeho jsem se ani trochu nenudil. 80% ()

XXXXXXXX

Nepřemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo cítit se najednou mnohem lépe? Dokonce až tak lépe, že by jednomu třeba vůbec nevadilo pít jen a pouze švýcarskou "žlutou" vodu, dále distribuovanou výhradně v "modrých" lahvích. A u těchto nenápadných narážek, ani zdaleka nezůstaneme. Určitě si řeknete: Co to ten XXXXXXXX blábolí, teď už jen chybí, aby sem přišel už jen kouzelník. A možná, možná že přííde! Vincent z Domu voskových figurín! Už dlouho jsem neviděl něco tak zvrhlého, šíleného a jaksi pokřiveně dokonalého. Po hororových sračkách, to byla až tak příjemná změna, že jeden přetrpí i poněkud přepálenou délku, která ale, díky absenci hluchých míst, vlastně divákovi až tolik zase nevadí. Kdyby měli bratr Prokletý ostrov a sestra Devátá brána incestní dítě, byl by jím dozajista Lék na život! Netřeba asi dodávat, že již tak dokonalé herecké ztvárnění, doplňuje nervy drásající zvukový doprovod a perličku na tomto vynikajícím požitku, tvoří ostentativní sofistikované vyrektění zlotřilé megakorporace. Bravo! ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt