Kočovníci smrti

Nomads

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1986, 91 min

Silně a nepříjemně napínavé osmdesátky v lehce horrorovém silně mysteriózním thriller hávu. Škoda, že Lesley-Anne Down dostala tak málo prostoru. Zde ještě mladý Brosnan ukazuje, že se mu stárnout moc nechce. A že býval v hodně dobré formě. Zajímavě pojatý scénář, velmi civilně natočený. Ta pointa jako by se do celé povahy příběhu nehodila, ale to je právě na tom to mrazivé. trochu jsem se obával, jak to vyzní to ztracena, ale závěr je sice snad ne zcela překvapivý, ale silný. Výraznou složkou je hudba, úvodní skladba je velmi podmanivá. Takové malé zanedbané překvapení, o němž se neznámo proč moc nemluví. Asi bych nebyl schopen přesně říci proč, ale hážu si film do stejné škatulky jako Near Dark, v něčem mi ty dva filmy připadají podobné. Prostě sladké osmdesátky, s dobrou atmosférou a krásnými ženami.(5.9.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,278,264Tržby Celosvetovo $-║ Tak zrovna horror by som ako žáner u tohto filmu neurčil, aj keď nejaké tie prvky tam boli, skôr to bola taká halucinogénna dráma prezentovaná dusnou skľučujúcou atmosférou a zmeteným príbehom, ktorý dokáže riadne zamotať myseľ ale čim dej postupuje, tým sa pointa dorysuváva. aj keď celkový výsledok nie je až tak silný ako by mohol byť, ak by sa z dejom ešte trošku viac pohralo. Od Johna McTiernana to je určite po obsahovej stránke prekvapenie a môžem povedať, že tento film v jeho podaní je omnoho zrozumiteľnejší, než tie štruktúrovo podobné od Lyncha. /65%/(6.2.2009)

,,Nejsou tu, jsou to Inuádi!" Zvláštně ponurý a zneklidňující film, který nepřináší nijak převratný nápad, ale jehož zpracování je působivé. Hlavní hrdina, zcestovalý antropolog, se žene za tajemstvím podivné skupiny lidí (kteří vypadli z klipů 80.let), což ho nakonec stojí...život? Nesouhlasím s textem distributora, že svoji duši před smrtí vdechne mladé lékařce, spíše jen jakési vize či stopy z konce svého života, což potvrdí i samotný konec filmu. Místy syrová kamera nás vede po stopách posledních okamžiků antropologova života a vy cítíte, že dělá jednu chybu za druhou, ale nemůže si pomoci, jelikož tíha tajemství je tak veliká, že se už nelze zastavit, natož pak obráti a prchat... Výbornou hudbu B.Contiho doplňují excelentní sóla kytary, kterou ve svých pařátech třímá Ted Nugent.(2.6.2012)

• sidzej

Skôr by som uveril tomu, že toto dielo pochádza od Lyncha než od McTiernana. O horore v žiadnom prípade nemôže byť reč (s výnimkou záverečnej vcelku napínavej 10minútovky). O príbehu takisto, ten je na môj vkus priveľmi rozkúskovaný, zamotaný a ťažko stráviteľný. Čaro má akurát zopár dialógových pasáží Pierca Brosnana so svojou filmovou manželkou a jeden telefonát o nomádskych eskymákoch. 30%(23.11.2008)

A teorie je, jak upřesňují Chelsea Quinn Yarbro ve své knize stejného jména, která jsou pozemské, škodolibý duchové, kteří přinášejí šílenství každého člověka. Že lidé si neuvědomují, že procento z toho, co vidí, nebo slyší není ..... tam! Ale Pierce Brosnan, je zvídavá osoba, kterou je, že se podíval ....... příliš úzce. Nyní, těchto kočovných bytosti, které jsou přitahovány do míst neštěstí, vzali zájem Brosnanem a on je varován někým, kdo může nebo nemusí být jedním z "nich". Je to všechno velmi zajímavé sledovat. A potom, nemůžete přestat myslet. Ano, jsou to chutě z 80. let, ale to je ještě podnětné.(12.2.2013)

• - Druhý film, v ktorom hrá spevák a textár Josie Cotton, a zároveň jediný, v ktorom sa jeho meno objavilo v titulkoch. (m.a.t.o.)

• - Hlas profesora z Bostonu v telefóne patrí režisérovi Johnovi McTiernanovi. (m.a.t.o.)