Reklama

Reklama

Thomas Crown je milionář, který na to, aby ve svém životě zahnal nudu, krade a před ničím se nezastaví. Vzrušení do zkornatěných tepen nelítostného finančního magnáta nedokáží vlít ani milionářské zábavy jako golf, či plachtění po oceánu. Jeho slabostí je však umění, především impresionističtí malíři a ženy. Ještě více než umění však miluje hry a proto, když se na scéně objeví půvabná a chladnokrevně cílevědomá vyšetřovatelka pojišťovny Catherine Banningová, která podezřívá Crowna z krádeže Monetova obrazu z Newyorského muzea, Crown zvětří šanci a tato krasavice se konečně stává solidním soupeřem jeho intelektu. A tak oba hrdinové začnou hrát hru a prohrává ten, který poruší její pravidla... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (231)

honajz 

všechny recenze uživatele

Děsná nuda, a to jsem se na tenhle film těšil. Roztahané nic na dvě hodiny. Žádné zvraty. Člověk čeká nějaké podvůdky těch dvou na sebe, ale ty nepřicházejí, místo toho noc plná vášně a už to jede hodinu a půl až do konce v tomhle rytmu. Stačí se podívat na prvních dvacet filmu a posledních 15, a jste stále v obraze - vše mezitím je prostě obyčejný balast. A Russo tady vypadá spíš jak nějaká zoufalá milfka (a občas jako babochlap), než femme fatale. A ty vsuvky s psycholožkou byly mankote co a proč? Aby si zahrála i Fay Dunaway? ()

ThomasCrown 

všechny recenze uživatele

Ako ohodnotiť film, ktorý bol inšpiráciou pre môj nick a ovplyvnil aj môj vzťah k životu, umeniu a spoločnosti? Už len táto veta v sebe obsahuje všetko, ale predsa niečo. Zápletka je dokonalá, tak ako aj samotné prevedenie zločinu. Dej má úžasný spád a nenudí žiadnou minútou, práve naopak. Každý záber má svoju výpovednú hodnotu a každá scéna je dotváraná a modelovaná dokonalou hudbou Billa Contiho. K tomu prekrásne impresionistické maľby a najmä René Magritte, ktorý dokázal vyjadriť podstatu filmu už vo svojom obraze. Každý chce nahliadnuť za to povestné jablko a odhaliť čo skrývame. Vedieť a môcť si užívať život je snom každého, no len málokto je ochotný naplniť toto tvrdnie do bodky a nahliadnuť aj za hranice zákona. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Suchopárná, ale přesto lehce nadprůměrně zábavná krimitrochukomedie s neustále bondovsky hrajícím Brosnanem a zatraceně šmrncovní pětačtyřicítkou Rene Russo. Ta romantická linie mi tam hodně neseděla. ne že bych měl něco proti tom, aby spolu oba dva protagonisté něco měli, na tom to konec konců bylo postavené, ale ty srdceryvné výstupy celý film notně srážely. 60% ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Ta čtvrtá hvězdička je za čorkařské finále, které bylo opravdu špičkové, nicméně jinak je to dost průměrná romance, která byla tak pravděpodobná jako to, že mi jednou vydají nějakou knížku. McTiernan je ale naštěstí zručný filmař, takže se to dalo v pohodě přežít a nakonec to bylo o kousek lepší, než jsem původně čekal. 70% ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Thomas Crown je znuděný nabubřelý zbohatlík, který touží po dobrodružství v jakékoli podobě. Už v tom mi byl dost nesympatický. Nadějné téma o rafinovaných loupežích se rozplizne v kaskádu postelových scén se stárnoucí Rene Russo, která ukazuje, že její tělo ještě nepatří do starého železa. Nicméně to původní zábavnou devizu filmu rozmělní do tak melodramatických a soft porn rozměrů, až má divák pocit, že bylo třeba odvést jeho pozornost od toho, že je film zkrátka o ničem, což je ve výsledku pravda. Průměrná podívaná s prvky lehké erotiky. Pokud chcete opravdovou zábavu, která se tomuto podobá a je o dost lepší, sáhněte raději po Lovci Hlav. Zde pouhých 60%. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (15)

  • Ve scéně s havárií lodě veškeré kaskadérské kousky natočil Pierce Brosnan osobně. (StarsFan)
  • V závěrečné scéně se v muzeu kvůli zmatení policistů prochází řada mužů v saku s kufříky a buřinkami. Podobný nápad už diváci mohli o deset let dřív vidět v Loupeži, jiném filmu s Brosnanem v hlavní roli, kde se během závěrečné loupeže na dostizích objevila řada mužů v havajských košilích. (StarsFan)

Související novinky

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Milovali jste v dětství Pobřežní hlídku, Hvězdnou bránu, RoboCopa nebo snad Pravou blondýnku? Pak vás možná bude zajímat, že se všechny tyto značky a pár dalších dočkají v budoucnu seriálových… (více)

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Aféra Warner Bros.

Aféra Warner Bros.

29.01.2007

V počátku minulého týdne byly zveřejněny oscarové nominace a už se všude možně spekuluje o potenciálních vítězích v těch hlavních kategoriích (film, režie, scénář, herec a herečka v hlavní roli).… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)

Reklama

Reklama