Aféra Thomase Crowna

The Thomas Crown Affair

Aféra Thomasa Crowna

Krimi / Romantický / Thriller

USA, 1999, 113 min

Suchopárná, ale přesto lehce nadprůměrně zábavná krimitrochukomedie s neustále bondovsky hrajícím Brosnanem a zatraceně šmrncovní pětačtyřicítkou Rene Russo. Ta romantická linie mi tam hodně neseděla. ne že bych měl něco proti tom, aby spolu oba dva protagonisté něco měli, na tom to konec konců bylo postavené, ale ty srdceryvné výstupy celý film notně srážely. 60%(31.7.2012)

Rene Russo byla svého času sakra přitažlivá ženská a po boku představitele slavného 007 Pierce Brosnana předvedla další solidní herecký výkon. I já si myslím, že se tento film vcelku povedl, zápletka nebyla určitě špatná – přesto nemohu porovnávat s originálem, protože ten jsem dosud neviděl a popravdě ani nevím, jestli se k němu někdy dostanu. V mých očích je to takový lepší průměr. 60%(23.11.2018)

• Radiq

Většinu času nudnej kousek, akorát to kolem těch loupeží bylo zajímavý - takže začátek a konec. Jinak vyloženě rušviej ementál, teda element, byla Rene Russo, která mi odjakživa připomíná sice ženskou, ale takovou chlapskou. Obzvlášť bych řekl, že má velkou hlavu a celá je taková nadměrná. Jako ne tlustá, ale velká. No ale ta hlava prostě, to je na mě moc. No a když si tohle říkám každou chvilku, co tam ona je, tak to není dobrý. Naopak Denis Leary byl pozoruhodná postava. O Brosnanovi pomlčím. Takže průměr.(27.3.2007)

Dost velká nuda (nato, že tu hraje Bond). Vlastně je štěstí, že tu hraje Brosnan, protože bez něj by to bylo úplně zabité - o René Russo škoda mluvit. Dokonce i Faye Dunaway je ve svém věku stále hezčí než ona. Pokud jde o film, není to až tak typické heist movie, jak mohlo být - loupež je vlastně hned na začátku a pak je to jen romantická nuda, šeď, nuda, nuda, ... a zajímavější happy end.(26.3.2011)

Príjemná, inteligentná zábava. Rozhodne sa tvorci za tento film nemusia hanbiť. Dokonca aj použitie hudby (ktoré je veľmi, ale veľmi trefné) naznačuje, že sa jedná v prvom rade o nenáročnú oddychovku. A navyše sa tento film vôbec nehrá na niečo, čím nie je. Prekvapivý McTiernan a stráviteľný Brosnan.(1.2.2009)

• - Thomas Crown (Pierce Brosnan) nosí hodinky značky Jaeger-LeCoultre Reverso Duo. (dyfur)

• - V závěrečné scéně se v muzeu kvůli zmatení policistů prochází řada mužů v saku s kufříky a buřinkami. Podobný nápad už diváci mohli o deset let dřív vidět v Loupeži, jiném filmu s Brosnanem v hlavní roli, kde se během závěrečné loupeže na dostizích objevila řada mužů v havajských košilích. (StarsFan)

• - Ve filmu je v čase 1:24:46 ve scéně, kdy jede Catherine Banning (Rene Russo) taxíkem k muzeu, na ulici v záběru možné vidět česká vlajka.  (rey17)