Aféra Thomase Crowna

The Thomas Crown Affair

Aféra Thomasa Crowna

Krimi / Romantický / Thriller

USA, 1999, 113 min

stylovy i ked dost jednohubkovy heist movie od mctiernana ktory bol v tejto dobe este stale nad vecou (reziruje s lahkostou, hlavne sa vyziva v dlhsich zaberoch bez strihu), jazzovy soundtrack (i ked najlepsia je pesnicka od niny simone - sinnerman) a cool brosnan... jedina vec co ma totalne iritovala je rene russo ktora je absolutny miss-casting (na jej miesto by sa hodil niekto o dost viac sexy a foxy!), ale i tak je to dost lepsi remake jewisonho filmu ako neskorsi rollerball...(9.1.2013)

Další zklamání. Zlodějský filmy miluju, ale tady stejně jako v Zakázaném ovoci ustupuje veškeré zlodějské napětí romanci s Piercem "zahraju to jak Bonda, stejně to nikdo nepozná" Brosmanem a poněkud přestárlou Rene Russovou, vystřižené jak z harlekýnu. Naštěstí hodně zachraňují exotické lokace, někdy zajímavé dialogy a perfektní finále v galerii, takže za tři.(7.9.2008)

Velmi milá detektivka, v niíž je milionář a sběratel umění Thomas Crown obviněn z ne právě počestného druhu sběratelství. Jeho protivníkem je Catherine Banning pracující pro pojišťovnu a zjišťující okolnosti krádeže Monetova obrazu. Pierce Brosnan i Rene Russo jsou přesvědčivě zarputilí a stejně přesvědčivě zamilovaní. Osobně mám pochybnosti, zda by milovník umění vystavil plátno takovým útrapám, jako ve filmu, ale budiž. Závěrečná scéna s komplikovanou výměnou a krádeží obrazů v galerii s hudebním pozadím skaldby Sinnerman v podáni Niny Simone je zlatým hřebem filmu.(5.8.2008)

Velice příjemný film, nedonutí vás hluboce se zamyslet, ale přitom není ani příliš hloupý a prostě jen baví. Jako vždy šarmantní Pierce Brosnan v roli milionáře má dost velké charisma na to, aby podržel film ve slabších chvilkách, a hravost loupeží připomene Soderbergovy Dannyho Parťáky. Pokud chcete strávit večer u "lehčího" filmu, tohle je dobrá volba.(21.3.2006)

Nie som chlap, no aj zo svojho zenskeho pohladu mi je jasne, ze Rene Russo nebola ziadna femme fatale ani v 80-tych rokoch. V tych najdolezitejsich scenach, ktore naznacovali predviest vsetky zenske zbrane, zlyhava a ide z nej nulova chemia a sexualna energia, ktoru jej postava mala mat. Mezdi nou a Brosnanom to iskrilo tak na 60 percent, comu dopomohol najma Brosnanov bondovsky sarm a domyselny scenar. Film je o nahanani pointy a to sa mu prijemne dari.(25.5.2014)

• - Faye Dunaway hrála v originále hlavní ženskou roli, zde si zahrála psychiatričku Thomase Crowna. Role byla vytvořena přímo pro ni, v původním filmu se nevyskytuje. (Reiniš)

• - Jedná se o remake stejnojmenného filmu z roku 1968. Jenže zatímco v původním filmu Steve McQueen vykradl banku, Pierce Brosnan se v nové verzi pustil do loupeže Monetova obrazu. (StarsFan)

• - Ve filmu je v čase 1:24:46 ve scéně, kdy jede Catherine Banning (Rene Russo) taxíkem k muzeu, na ulici v záběru možné vidět česká vlajka.  (rey17)