Thomas Crown je milionář, který na to, aby ve svém životě zahnal nudu, krade a před ničím se nezastaví. Vzrušení do zkornatěných tepen nelítostného finančního magnáta nedokáží vlít ani milionářské zábavy jako golf, či plachtění po oceánu. Jeho slabostí je však umění, především impresionističtí malíři a ženy. Ještě více než umění však miluje hry a proto, když se na scéně objeví půvabná a chladnokrevně cílevědomá vyšetřovatelka pojišťovny Catherine Banningová, která podezřívá Crowna z krádeže Monetova obrazu z Newyorského muzea, Crown zvětří šanci a tato krasavice se konečně stává solidním soupeřem jeho intelektu. A tak oba hrdinové začnou hrát hru a prohrává ten, který poruší její pravidla... (oficiální text distributora)

Trailer

Dever

Soundtrack Bill Conti: 1. Windmills of Your Mind - Sting [4:17] ,2. Sinnerman - Nina Simone [10:19] ,3. Everything (...Is Never Quite Enough) - Wasis Diop [4:32] ,4. Caban La Ka Kratchie - Georges Fordant [4:06] ,5. Black & White X 5 [1:22] ,6. Never Change [1:20] ,7. Meet Ms. Banning [1:26] ,8. Goodnight/Breaking & Entering [3:41] ,9. Glider Pt.1 [2:05] ,10. Glider Pt.2 [1:32] ,11. Cocktails [1:36] ,12. Quick Exit [1:29], ()

movie

Vůbec to není tak špatné, jak jsem podle nelichotivých recenzí čekal. Přesto mě dost zklamal výkon Rene Russo ve stylu "jsem děsně sexy a všechny vás dostanu" a jeho následná rozkolísanost. Nicméně Brosnan je sympaťák non plus ultra a McTiernan svoje řemeslo zvládá pořád dost dobře! I když dávám spíše 3 a půl hvězdy! ()

tron

Rene Russoová je V TOMTO FILME krásna (a to ju nijako zvlášť "nemusím"), Pierce Brosnan šarmantný i bez koncovky 007 a vidieť, že ak dáte Johnovi McTiernanovi (PREDÁTOR, VIKINGOVIA) voľné roky, nemusí zakaždým vzniknúť ROLERBALL. AFÉRA THOMASA CROWNA nie je nič velké. Ale aspoň vám vytvorí na tvári lišiacky úsmev. Galantne starosvetská heist movie atmosféra (v miernom štýle Amielovej PASCE). ()

T2

Pierce Brosnan má v tejto úlohe už asi dosť zarytý Bondovský šarm, takže pôsobí fajn ako zbohatli milionár ale zas na druhej strane má protivníka v nesympatickej žene vyšetrovacej poistováčke ako Rene Russo a to nechápem ako takýto tip ženy môžu obsadiť do role zvodkyne. Príbeh je v celku jednoduchý, krádeže až tak neohúria ako by mali ale na našťastie to nespadá do nejakého až zbytočného gýču. John McTiernan už veru nie je to čo býval. ║Rozpočet$48milionovTržby USA $69,305,181Tržby Celosvetovo $124,305,181()

Gemini

Takhle se podle mě mají dělat remaky. Bankovní loupež už není tak přitažlivá věc jako dříve, tak co třeba krádež jednoho z nejdražších obrazů na světě? Psychologická hra hlavních hrdinů je stejně dobrá jako v původním zpracování (čest Faye Dunawayové) a Brosnan i Rene Russo se pro svoje role skvěle hodí. Obzvlášť Rene Russo má konečně po řadě "průměrných" rolí šanci vyniknout jako skutečná dáma, a já jí to ochotně sežeru i s navijákem... Muzika je stejně skvělá jako v originále. 80% and never less, quoth the raven. ()

• Monetův obraz, který je ve filmu ukraden, se jmenuje "San Giorgio Maggiore at Dusk" a samozřejmě se jedná o reprodukci. Originál se dokonce ani nenachází na území Spojených států, ale visí v muzeu v Tokiu. (StarsFan)
  • Faye Dunaway hrála v originále hlavní ženskou roli, zde si zahrála psychiatričku Thomase Crowna. Role byla vytvořena přímo pro ni, v původním filmu se nevyskytuje. (Reiniš)