Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. (Netflix)

petrsponar

8/10 skvělá Vánoční oddechovka, která neurazí a navnadí tu vánoční atmosféru, má to skvělé nápady a Kurt Russell si to v roli Santy neskutečně užívá ()

Dejf4

Dobrá práce. Kvalitní rodinná podívaná, která pojala kouzlo Vánoc moderně. Je to výborně vyvážené, svěží. Má to nadhled a především Kurt Russell tomu dodává ten správný šmrnc. Tenhle příběh si rád v budoucnu zopakuji. 7/10 ()

argo.smile

Yeah, I'm Back... Kurt je proste cool spievajúci Santa. Pani Clausovú som rád videl, škriatkovia mi pripomínali roztomilých Mogwaiou a ... nechajte sa prekvapiť týmto príjemným, novodobým vianočným filmom. Zaraďujem medzi moje TOP Christmas movies. ()

KukulienkaHO

Fajn záležitosť na vianočné obdobie. Vtipné, občasne i milé a vcelku zábavné. Kurt Russell parádny, aj mladí hrdinovia slušne zahraní. Príbeh je síce videný už mnohokrát, ale to vôbec nevadí. Zamotanie a vyvrcholenie nejak extra komentovať nebudem... áále povedzme si, že to malo určité problémy - samozrejme chápem, že lepšie spraviť to ide ťažko.🎅🎄 ()

hrdygay

prijemny usmevny vianocny film, asi najlepsi vianocny film za posledne roky, kurt russell bol najcoolovejsi santa claus, aj ked jeho hudobne vystupenie vo vazeni bolo pritiahnute za vlasy, elfovia a lietajuce soby boli roztomili 7/10 ()

Tomas_PO

Príjemná americká Vianočná rodinná komédia s Kurtom Russellom. Veľa vtipnných dialógov a momentov, pekné grafické spracovanie animovaných častí, krásne interiéry severného pólu. Americkosť tak akurátne gýčová. ()

imaginer21

Zas trošku "santování", tentokráte s roztomilou dětskou naivitou a rozhodně milým ztvárněním Kurtem Russellem. Když už na tuhle notu, chtělo by to víc magiky anebo vtipu, celkově totiž v zásadě nic člověka vysloveně za srdce ani bránici nechytne (pěkný konec to nezachrání) a zrovna u téhle pohádkové tématiky bych čekal nosnější hudební podklad. Ale pro děti určitě fajn, hlavně ty emerické. ()

Rian_witcher

Na přání přítelkyně dávám 3* :) za mě by to byly 2* Je to určené pro dětské publikum a tomu je podřízeno vlastně vše, včetně skřítkovských skoro mimoňů. ()

Heywood

silentname : "The Christmas Chronicles" sa podľa mňa môže stať o pár rokov novou vianočnou klasikou." Dost možné. Nové neotřelé pojetí Santy (ten koncert ve vězení byl parádní), k tomu děti se strašlivou ztrátou v rodině a připomínka o tom, že o Vánocích se lidé k sobě chovají lépe a věděli to i vojáci v zákopech I. světové války, jak lze dohledat. Výborné triky a ta secesní pracovna Santy... nádhera. Nepřekvapuje, že se 2020 točí další díl. ()

tomino28

Na úvod uznávám, že dívat se na vánoční filmy mimo sezónu (listopad je ještě trochu off) se asi nemá, ale holt jsem s tím začal trochu dříve. Nic to ale nemění na tom, že po delší době je Vánoční kronika snímek, který se povedl a u kterého si dokážu představit, že se na něj podívám opakovaně. A to je u vánočních filmů rozhodně úspěch, tentokrát trefil Netflix hřebíček na hlavičku. Kurt Russel mě v roli Santy opravdu bavil a ani ostatní nebyli na ránu a celkově se povedlo dát dohromady fajn podívanou pro celou rodinu. Hodnocení je možná lehce přepálené, ale úspěch v této specifické filmové branži je potřeba náležitě ocenit. ()

Grimaldi

Typicky americká vánoční pohádka, která si bere hlavně to dobré ze svých předchůdců. Hlavně pak to, že pro roli Santa Klause je potřeba zajímavého herce. A tak se ve šlépějích Tima Allena nebo dokonce i Whoopi Goldberg vydává Kurt Russell. Jeho mírně pohodové pojetí Santy je skutečně něco nového a zaslouží slova chvály i v okamžicích, kdy se z něj místo Klause stává regulérní Elvis. Dětští herci nejsou z nejhorších a své role v rámci mezí zvládnou. Přesto vývoj některých postav považuji osekaný až na dřen pro dosažení správného pohádkového konce. Jako vyložené zpestření se dá mluvit o kouzelných skřítcích jenž jsou sice jen barevný digibordel, ale scéna s motorovkou dokázala pobavit. I díky tomu že je očekávaný happy end ozvláštněn přítomností paní Klausové mužů prohlásit, že sice nevznikla nová vánoční klasika, ale dobrý vánoční film rozhodně ano. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Igy007

Neočekávala jsem mnoho, nedostalo se mi ani toho ... KR v roli Santy je velmi dobrý krok, sázka na jistotu (ten člověk by třeba i něco zahrál špatně, ale neumí to) a za ten dávám tu jednu hvězdičku. Film nemá vánoční atmosféru, není vtipný, jediné, co ve mně vzbudilo nějaký náznak zaujetí, byli roztomilí sobi. Santa zpívající a skřítci jsou asi to nejhorší na celém filmu. Když to srovnám s Vánočním skřítkem, tak co je ve Vánoční kronice ? Prd ! Takže Vy si klidně driftujte, já si jdu pustit něco jinýho. ()

swenyx

Vánoční americká jízda plná veselých barviček a ztřeštěného humoru pojatá do moderního stylu. V celku dobrá pohádka, jen mi tedy moc té vánoční nálady nedala, jinak je to dost akční a furt se něco děje. Santa je zahranej Kurtem Russellem dobře a celý film to tahá dost nahoru, mezi vánoční klasiky se to rozhodně neřadí, ale neurazí to. ()