Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jaký je život rozvedených mužů, oddělených naštvanou exmanželkou od stolu, lože a účtu? Jak zapůsobí rozvod na jejich morálku a sebevědomí? Hlavní hrdina Rudolf (Marek Vašut), noblesní šarmantní světák, je po rozvodu způsobeném nerozvážnou milostnou avantýrou nucen přestěhovat se z přepychu velkoměsta do venkovského hotelu, který vlastní se svým prostopášným bratrem Arnoštem (Miroslav Etzler). Rozladěn nastalou situací zmítá se Rudolf mezi odhodláním usadit se v klidném monogamním vztahu, a svody, jež mu denně servíruje notorický flamendr a sukničkář Arnošt. A jako by za trest nestačila kocovina, musejí se pánové vypořádat i s protivnou a všeho schopnou majitelkou sousedního hotelu (Jitka Čvančarová), které tak nějak omylem vyhlásili válku. Díky vytrvalému výchovnému působení hotelové recepční Nikoly (Berenika Kohoutová) se Rudolf ovšem přece jen pokusí navázat monogamní vztah, z něhož se ke všeobecnému překvapení vyvine vážná známost. Svět je ale malý a lež má krátké nohy. Obzvláště když role „deux ex machina" připadne Rudolfově exmanželce Marii (Vanda Hybnerová). Stranou dění ovšem nezůstane ani Rudolfův a Mariin podivínský syn Bohdan (Vincent Navrátil), který svým rodičům nedaruje vůbec nic. (Bohemia MP)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (159)

castor 

všechny recenze uživatele

Krušná česká filmová zastavení pokračují. Marka Vašuta oškubala exmanželka, přesídlil proto do hor, kde společně s bratrem vlastní hotel. Stárnoucí pantátové popíjejí, paří a užívají si zvláštního zájmu mladých dívek. A ještě soupeří s majitelkou konkurenčního horského hotelu, se kterou se navíc Vašut tak nějak seznámí po síti. Proč duo Vašut a Etzler slaví u žen tak velké úspěchy, netuším. Prostě Pažout se vrací a zdaleka neoplývá takovým šarmem a intelektem. V praxi to totiž v jejich podání místy vypadá, jako když banda dědků (kteří si mylně myslí, že na to mají) sedí v létě na zahrádce u pátého oroseného a komentuje kolemjdoucí mladé maso slovy „ty vole, tu bych pořádně vohnul“. Já si holt mužnost představuju jinak. Tvůrci nám předkládají mdlý humor, strojené dialogy, spoustu zbytečných scén a buranskou prvoplánovost. A „těšení se“ na jednu zásadní zpravodajskou reportáž. Každopádně myslím, že u nás v posledních letech vznikly závadnější kusy. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Od Sezn@mky se Zita Marinovová vcelku posunula. Zjistila, že méně je někdy více a celý film postavila na menším počtu herců, na realistických situacích a normálních lokacích. Minimálně Vašut a Čvančarová hrají jako ve skutečném filmu, a je skoro až škoda, že podobně velké role nemívají častěji. Oba si umí poradit i s těmi nejhloupějšími dialogy a dokáží vytěžit z každé situace maximum. Celkově sice Rom@n pro pokročilé pořád spadá mezi amatérské parodie všech těch Románů pro ženy / muže, ale pokud bude mít Marinovová minimálně tolik energie jako Magnusek, skoro se začnu na ty její příští počiny těšit. ()

Reklama

Djoker 

všechny recenze uživatele

Tvůrci vykradli koncept 20 let staré Lásky přes internet. Zarputile odmítají rok natáčení a nechají většinu postav blekotat buranské hlášky. Product placement není nutné ani označovat, protože diváka přetáhne přes obličej takovou silou, že to rozdýchává ještě půl hodiny. Možná právě kvůli ryzímu neumětelství se na ochotnický spolek okolo Marinovové snad ani nemůžeme zlobit a to, co tady předvádí Etzler, budoucí generace zaručeně nepoberou. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Sněžný levhart ráno vstal. Jako vždy pln sil a energie. Tu ještě posílil potravinovými doplňky." Jsem už trošku pokročilej a po zhlédnutí tohoto snímku mám chuť požádat o rozvod. Vždyť kdo by nechtěl dlouho spát, zdravě jíst, sportovat a po večerních opileckejch jízdách sněžnou rolbou klátit dvacítky? Tak teda já bych to tak úplně nechtěl, protože nesnáším zeleninu, ale jinak by mi to asi vyhovovalo. Ale konec snění. Ono to totiž bylo chvílema trapný, ale věčně nadržení bratři Andělové mě utvrdili v tom, že správnej chlap nikdy nedospěje a o to v životě jde. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Kvůli stagnaci žánru rom-com z anglofonních zemí začínám být rád za každou alespoň trošku normálně natočenou českou šovinistickou komedii. A že těch špatných je stále dost a dle mého Román pro pokročilé do této kategorie nepatří. Takovým trademarkem tohoto našeho subžánru jsou typicky prostoduché scénáře a většina recenzentů se přes to zkrátka nedokáže přenést. Proto asi zde ty černá čísla. Ovšem já čekal zrůdnost, ale zároveň jsem měl jeden večer náladu na něco úplně nenáročného a překvapilo mě, jak dobře jsem se bavil. Marka Vašuta jsem měl vždycky rád, přibylo sice mnoho vrásek, ale charisma a důvtip zůstaly a s Etzlerem utvořili vtipnou bratrskou dvojici. Čísla na Netflixu hovoří jasně a já se vůbec nedivím proč. Jen zda by to chtělo tu modrou. Za mě 7/10. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • Film se natáčel v Poděbradech, konkrétně v hotelu Bellevue Tlapák a Libenský. (TheSlezy)
  • „Hraju prostopášného alkoholika, takže jsem vlastně nehrál. Čerpal jsem ze své minulosti a šlo to dobře. Hodně jsme se u toho bavili,“ řekl Miroslav Etzler. (SONY_)

Reklama

Reklama