Jaký je život rozvedených mužů, oddělených naštvanou exmanželkou od stolu, lože a účtu? Jak zapůsobí rozvod na jejich morálku a sebevědomí? Hlavní hrdina Rudolf (Marek Vašut), noblesní šarmantní světák, je po rozvodu způsobeném nerozvážnou milostnou avantýrou nucen přestěhovat se z přepychu velkoměsta do venkovského hotelu, který vlastní se svým prostopášným bratrem Arnoštem (Miroslav Etzler). Rozladěn nastalou situací zmítá se Rudolf mezi odhodláním usadit se v klidném monogamním vztahu, a svody, jež mu denně servíruje notorický flamendr a sukničkář Arnošt. A jako by za trest nestačila kocovina, musejí se pánové vypořádat i s protivnou a všeho schopnou majitelkou sousedního hotelu (Jitka Čvančarová), které tak nějak omylem vyhlásili válku. Díky vytrvalému výchovnému působení hotelové recepční Nikoly (Berenika Kohoutová) se Rudolf ovšem přece jen pokusí navázat monogamní vztah, z něhož se ke všeobecnému překvapení vyvine vážná známost. Svět je ale malý a lež má krátké nohy. Obzvláště když role „deux ex machina" připadne Rudolfově exmanželce Marii (Vanda Hybnerová). Stranou dění ovšem nezůstane ani Rudolfův a Mariin podivínský syn Bohdan (Vincent Navrátil), který svým rodičům nedaruje vůbec nic. (Bohemia MP)

Trailer

ForGump odpad!

Příšerný festival nevkusu a především trapnosti a nevtipu. Fakt nevím, kdo se tomuhle může smát a ještě vydržet ty neskutečně úchylné nastrkovávání product placementu do každého záběru. Co je pozitivní, že od posledního filmu této dámy, se našel člověk, který alespoň trošku ví, jak snímat film, ačkoliv to stále vypadá jako z Ulice, ale tak alespoň ta Ulice. Ovšem nenašel se rázný dramaturg, který by té paní řekl, že ten vypečený děj stojí za starou bačkoru. Navíc někteří herci (ano, mluvím hlavně o tobě Jitko) potvrdili, že jsou prodejné děvky. Konec roku bude opravdu požehnaný na české filmy rozhodně. 5% P.S. Za vznik tohoto filmu viním Filipa Renče! ()

Johnny.ARN

Toto je strašne hovno. Prevarená téma, nevtipné, obsadenie co dum dal, výprava čo najlacnejšia. Kvitujem iba tú zápletku ( ktorá prišla po hodine 60 minútach z 90, čo je dosť nezvyklé ) a um novinárky to spracovať tak, aby sa mu pomstila. Inak ako hovorím, k žehleniu a pre znudené paničky ideal. 1 z 5 ()

subic

No když odhlédnu od toho vykradeného tématu, přehrávajícího Vašuta, rádoby vtipného obtloustlého Etzlera a čím dál větší Čvančarové, tak se na to vlastně dalo normálně koukat. Kdyby se na to nalepilo víc balastu, tak z toho měli rovnou radši udělat další blátivý televizní seriál. Sponzorem byl Bandi, Hyundai a Alza. 4/10 ()

castor

Krušná česká filmová zastavení pokračují. Marka Vašuta oškubala exmanželka, přesídlil proto do hor, kde společně s bratrem vlastní hotel. Stárnoucí pantátové popíjejí, paří a užívají si zvláštního zájmu mladých dívek. A ještě soupeří s majitelkou konkurenčního horského hotelu, se kterou se navíc Vašut tak nějak seznámí po síti. Proč duo Vašut a Etzler slaví u žen tak velké úspěchy, netuším. Prostě Pažout se vrací a zdaleka neoplývá takovým šarmem a intelektem. V praxi to totiž v jejich podání místy vypadá, jako když banda dědků (kteří si mylně myslí, že na to mají) sedí v létě na zahrádce u pátého oroseného a komentuje kolemjdoucí mladé maso slovy „ty vole, tu bych pořádně vohnul“. Já si holt mužnost představuju jinak. Tvůrci nám předkládají mdlý humor, strojené dialogy, spoustu zbytečných scén a buranskou prvoplánovost. A „těšení se“ na jednu zásadní zpravodajskou reportáž. Každopádně myslím, že u nás v posledních letech vznikly závadnější kusy. ()

ostravak30

Ach jo, přehlídka českých filmů pokračuje. Jedna katastrofa stíhá druhou. Už předchozí dva romány - Román pro ženy a Román pro muže, nebyly z nejlepších, ale tohle je opět propadák. Osobně by mě zajímalo kolik, a zda vůbec, film vydělal. Nejenže se jedná o velmi chabou komedii, ale navíc ještě s příšernou zápletkou ve stylu československých komedií let třicátých nebo francouzských let šedesátých. Zvláště v době sociálních sítí a rozsáhlé komunity na internetu pak zápletka působí snad ještě trapněji. A jdeme dál. Aby se Marek Vašut dostal z rozvodu, za který si mimochodem mohl sám svou nevěrou - což je ve filmu prezentováno jako nešťastný úlet, chlastá a...světe div se, opět balí ženské nejlépe tak o dvacet či třicet let mladší. A chlapi si musí dodat kuráž, takže ožralí vylezou na střechu, aby hodili petardy do komína. Jak dospělé. Ovšem ono to mělo být u padesátiletých mužů asi humorné. Jenže Miro Etzler nahoře zjistí, že dům nemá komín. Vrchol trapnosti, po kterém se už naštěstí žádná horší nedostaví. Abych film jen nehanil, tak jak hudba, tak herecké výkony jsou velmi dobré. Poslední otázkou tak zůstává, pro koho je film vlastně určen. Ano, pro pokročilé. Ale pokročilé koho? Nebo v čem? Film je totiž plný šovinismu. Takže možná pro pokročilé padesátníky, které chytla druhá míza a tudíž vymýšlejí pubertální vtipy pod zástěrkou denní opilosti s vyhlídkou na nový život. Ovšem až poté, co obšťastní dvě dvacítky. Nebo pro nevěrníky? Či snad pro ženy, které jsou podváděny? Pomsta je totiž sladká ovšem jen když jste televizní reportérkou. Těžko říct. Nejspíš to neví ani sami filmaři. Takže mě v té souvislosti napadá ještě jedna otázka. Proč kur*a film vlastně vznikl? Vždyť to není ani kvalitní návod pro jakoukoli neretardovanou část skupiny ani dobrá komedie... ()

• Nabídku na ztvárnění jednoho ze dvou bratrů obdržel nejprve Ondřej Vetchý, který však roli odmítl. (klukluka)
  • Vo filme môžeme vidieť aj odkaz na predchádzajúci film od režisérky. Konkrétne sa tam objavuje logo Sezn@mka. (Johnny.ARN)