Jaký je život rozvedených mužů, oddělených naštvanou exmanželkou od stolu, lože a účtu? Jak zapůsobí rozvod na jejich morálku a sebevědomí? Hlavní hrdina Rudolf (Marek Vašut), noblesní šarmantní světák, je po rozvodu způsobeném nerozvážnou milostnou avantýrou nucen přestěhovat se z přepychu velkoměsta do venkovského hotelu, který vlastní se svým prostopášným bratrem Arnoštem (Miroslav Etzler). Rozladěn nastalou situací zmítá se Rudolf mezi odhodláním usadit se v klidném monogamním vztahu, a svody, jež mu denně servíruje notorický flamendr a sukničkář Arnošt. A jako by za trest nestačila kocovina, musejí se pánové vypořádat i s protivnou a všeho schopnou majitelkou sousedního hotelu (Jitka Čvančarová), které tak nějak omylem vyhlásili válku. Díky vytrvalému výchovnému působení hotelové recepční Nikoly (Berenika Kohoutová) se Rudolf ovšem přece jen pokusí navázat monogamní vztah, z něhož se ke všeobecnému překvapení vyvine vážná známost. Svět je ale malý a lež má krátké nohy. Obzvláště když role „deux ex machina" připadne Rudolfově exmanželce Marii (Vanda Hybnerová). Stranou dění ovšem nezůstane ani Rudolfův a Mariin podivínský syn Bohdan (Vincent Navrátil), který svým rodičům nedaruje vůbec nic. (Bohemia MP)

Trailer

honajz2 odpad!

Všechno špatně. Sice to není takové utrpení, jako Drak s bolestí hlav a diváky mořící Revizoři, ale i tak je ten film strašný. Toporné a nepřesvědčivé herecké výkony (Vašut a Etzler by asi za něco stáli, ale to by museli mít co hrát), otřesná a totálně amatérská kamera, ještě horší a ještě amatérštější střihy, odfláknutá výprava, skoro neexistující děj, debilní dialogy, blbě napsané postavy, idiotsky umístěny product placement (který svojí tupou nápadností jak z Ulice dost irituje), hrozně vybraná hudba, celé je to trapné a až zoufale nevtipné... Jediné plus vidím v tom, že se tam objevily Poděbrady (což je jedno z mých nejoblíbenějších měst a mám k němu silný citový vztah), ale i z těch tam uvidíme jenom Tlapák, Libeňák a hodiny, což je všechno u sebe. Možná tam bylo ještě něco, ale já jsem ten film po čase začínal přeskakoval, protože jinak bych to neměl sílu dokoukat. Hlavně ale nechápu, jak mohla Marinovová dostat prachy na další film, protože Seznamka byla taky sračka. A už vůbec nechápu, co je to za trend v Česku točit totálně trapné a debilní romantické komedie bez vtipu a děje. Za povedenou bych neoznačil žádnou (ne, ani Ženy v běhu, ani ty se mi nelíbily) a vzniká jich víc a víc a víc... A nejmíň půlka z nich se odehrává na horách a Román pro pokročilé do této skupiny taky patří. Každopádně mě to sere, místo toho, aby se daly prachy na nějaké pořádné projekty, budou se podporovat nevtipné romantické komedie, které jsou si podobné jako vejce vejci. Ale tak co, možná tenhle film docením ve středím věku, i když o tom pochybuji. Dávám lepší odpad! (existuje vůbec něco takového?). ()

mira007

Vašut jako rozvedený prvotřídní klátič žen ( to že by šedesátník kosil dvacítky uvěřím možná snad jen u Bruce Willise , ale tady škoda mluvit ) hledá romantiku u Čvančarové... na jednu stranu hrozně hloupá až primitivní předvídatelná stupidita technicky na úrovn studentského filmu a na druhou stranu díky hudbě Maxy a mým oblíbeným tvářím Vašutovi a Čvančarové plus občas trapně zábavný slizoun Etzler jsem to dokoukal do konce a můžu říct, že několik filmů bylo v našich končinách horších. Je to ten typ filmu, kterým opovrhujete, ale zároveň dokoukáte do konce. Takhle nějak si představuje romantiku pětkrát rozvedená zoufalá ženská po padesátce, ale já ne. ()

Likan7

Hodina peklíčka, pak 5 minut náznak legrace a pak zase do konce peklíčko. Česká filmografie je fakt často úplný dno a Román pro pokročilé je dalším důkazem. Jestli je něco, co si za půl roku budu z tohohle filmu pamatovat, je Jitka Čvančarová. Ne kvůli jejím hereckým schopnostem, ale...jak to říct....kvůli jejích předností, které tady jsou přímo mamutích rozměrů. A to je to nejvtipnější z celýho filmu. To a ještě možná schopnost českých tvůrců něžně implementovat do svých filmů loga sponzorů, na sportovní kanál, sušenky, auta atp. To je vrchol trapnosti.. ()

Rada odpad!

Když si chci postavit v městské zóně dům, musí mi to schválit městský architekt, člověk, který tomu rozumí, ... tak mě napadlo, nemohl by někdo schvalovat filmy, které se pustí mezi lidi? aby takový póvl nekoukatelný nikdo neviděl? ... ale to vlastně nejde, byla by to cenzura. Já bych film nejprve pustila minimálně deseti divákům a když se nikdo nepoblije, může to putovat ven, vsadila bych se, že u tohoto hnusodíla by se jich poblilo jedenáct. Vy všichni co jste se na této trapárně podíleli STYĎTE SE ! ()

Mrkvič

Dá se vydržet. Sice jde o hodně promarněnou zápletku, ale zase oproti zmiňované předloze (asi nejvíce Láska přes internet) je Román sexističtější. Jak nemusím Etzlera, tak zde dobrý. Samý alkohol, samý buchty. Vašut si hraje už sto let pořád to samé a pořád to stačí na všechny ostatní "herce" okolo. Ale dávat filmu odpad kvůli productplacemantu? Lehký podprůměr je tak akorát. Vtipy nejsou kdo ví jaké, ale občas pod nánosem nudy prokouknou. Lehce. ()

• Nabídku na ztvárnění jednoho ze dvou bratrů obdržel nejprve Ondřej Vetchý, který však roli odmítl. (klukluka)
  • Vo filme môžeme vidieť aj odkaz na predchádzajúci film od režisérky. Konkrétne sa tam objavuje logo Sezn@mka. (Johnny.ARN)