poster

Román pro pokročilé

 • Česko

  Anděl v pokušení

  (pracovní název)
 • Česko

  Ďábel na horách

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Román pre pokročilých

Komedie

Česko, 2019, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slepejsek
  *

  Pažout na abiturientském večírku rozvedených? Ne, že by člověku nepřeběhl úsměv po rtech. Ne, že by si bránice nedala pár pohybů. Tenhle film sice není víc než snůška starých otřepaných klišé, ale i stokrát opakovaný vtip může zabrat. A některé jistoty prostě člověka uklidní a přeladí do pohody (aspoň v tu chvíli zapomene na svoje starosti). Takže když nic, tak aspoň dík za proužkované oblečky Mirka Etzlera (že by nová módní retro vlna?) a pevně zafixované kozy Jitky Čvančarové při tango mortale...(28.9.2019)

 • radaza
  *

  Naprosto odmítám jako kritérium filmu, že je sexistický. To bychom mohli přidat další minus, že tam nebyl černoch. I sexistický film může být dobrý. To ale není případ tohoto filmu. Většina herců v čele s Evou Decastelo (naprostá záhada, jak ji může někdo obsadit) a Berenikou Kohoutovou tu spíš existuje , než hraje. Zápletka vydá tak na půlhodinový bakalářský příběh a většina dialogů je opravdu stupidních. Celé to je jako hodně dlouhá hloupá sdružená reklama od oplatků Manner po obleky Bandi. Po Nabarveném ptáčeti si říkám, jestli to má Čvančarová zapotřebí v tomto hrát.(22.9.2019)

 • mchnk
  *

  Vašut měl občas skutečné herecké záchvaty, některé slohově zdatné monology dával dobře a Čvančarka si stále drží titul sex symbol současné české kinematografie, nicméně pokud budou, nejen oni, brát takovéto "příležitosti", v podobě prvoplánových, stupidně sexistických, scenáristicky impotentních a zoufale neftipných reklamách na sponzory, včetně nočních klubů, kteří dali vzniknout tomuto, nepochopitelně zbytečnému, pokusu o film, nemůže divák brát tvůrčí snahy kohokoli ze štábu, včetně Maxy (Ahoj, Ivane!), nikterak vážně. [Kino Citadela - Litvínov](27.9.2019)

 • Oktavianus
  *

  Pokud Román pro pokročilé není nejvíc sexistickej film české kinematografie vůbec, je to rozhodně nejsexističtější českej film, kterej jsem kdy viděl. Ze všeho nejvíc v tom vynikají samozřejmě Etzler s Vašutem, jejichž postavy jsou vyloženě slizce oplzlé a vzbuzuje to ještě nechutnější dojem než u gerontofilního letošního Léta s gentlemanem, kde ten sexismus byl jenom hloupý. Marek Vašut opět hraje svoji jedinou roli světáckého chlapáka, kterému k nohám padají všechny ženy, akorát je to pořád na jedno brdo (kdy jste naposledy viděli Vašuta v jiné roli?). Film je ale průšvih i z jiných stránek. Třeba hudební, kterou zajišťoval Martin Maxa (taky mě překvapilo, že - minimálně umělecky - ještě žije. A zní pořád stejně unyle jako před skoro dvaceti lety v dobách největší "slávy" písně C'est la vie), nebo co se týká scénáře, protože postavy jsou špatně napsané karikatury v čele s ožrale-oslizle-nechutným bratrem hlavního hrdiny v podání Mirka Etzlera, děj celkem vykrádá zahraniční romantické komedie třeba s Tomem Hanksem a Meg Ryanovou a snaha o hlášky a humor je zoufale křečovitá. Buď to jsou otřepané staré vtipy, které všichni znají, nebo jsou šroubované a komplikované a nefungují, protože timing se taky musí umět. Kapitolou samou pro sebe je product placement, kterej zoufale nenávidím (pořád tvrdím, že když někdo nemá peníze na to, aby točil bez něj, tak ať radši netočí vůbec). Tady PP vedle mnoha dalších reklam dosahuje vrcholu, kdy na svatbě chválí ženichův oblek vyloženě reklamním sloganem, což vyvolává úplný WTF dojem. A být majitelem hotelu Monínec, jsem zděšen, protože po takové reklamě bych na to místo nepřijel, ani kdyby mi za pobyt chtěli sami zaplatit. Takže za co ta jedna hvězda? Jednak existují i horší české filmy a škála pěti hvězdiček neumožňuje takový rozptyl, jednak je na filmu sympatické to, že si na nic nechce hrát a má to být jen nevázaná taškařice bez jakékoli ambice (ovšem jasně, i taškařice se musí umět), jednak za některé scény, které se docela povedly a jako kdyby vypadly z vaudevillů francouzského typu (třeba když v závěru dojde k profláknutí jedné zápletky, vedle sebe stojí hrdina, jeho exmanželka, bratr, syn a hotelová recepční, všichni melou jen to svoje a vzniká nádhernej chaos jako třeba od Feydeaua nebo Vebera). Víc mě ale už nenapadá.(19.9.2019)

 • makuk1
  odpad!

  Dno české kinamtografie se podařilo prorazit. Je neuvěřitelné, že když už je to sr***cka tak, že se producent distributor nestydí parazitovat na názvu filmu Román pro ženy. Který je po všech stránkách ale úplně jinde scénářem, režii vším. Tohle mi přijde jako opravdu přes čáru. Stejně jako kdyby někdo poslal do kina Čtyřlístek a pojmenoval ho Já, padouch 6. Tohle dělají akorát Větnamci v tržnici. V životě by mě nenapadlo, že se to stane u filmu. Kdyby to aspoň dosahovala té kvality OK, jinej režisér, scénář není od Viewegha ale napsal to někdo jiný, tak to překousnu. Ale tohle je podvod normálně podvod, vždyť ani ty herci nehrají! Zvuk je jak ze záchodové mísy , střih stylem tak ty záběry dáme za sebe ať to má aspoň 90 min bez titulků.(19.9.2019)

 • - Film se natáčel v Poděbradech, konkrétně v hotelu Bellevue Tlapák a Libenský. (TheSlezy)