Tak už konečně chcípni, táto

• Rusko Papa, sdochni (více)

Andrej, detektiv a ten nejhorší otec na světě, shromáždí ve svém bytě děsivou skupinu lidí sestávající z jeho rozzlobené dcery, nervózního tyrana a podvedeného policisty. Každý z nich má důvod se mstít... Celovečerní debut Kirilla Sokolova vypráví příběh Mavěje (Aleksandr Kuzněcov), mladého muže s neobvykle odolnou tělesnou konstitucí. S kladivem v ruce dorazí do domu přítelkynina otce Andreje (Vitalij Chajev), aby se mu pomstil za to, že svou dceru dle jejích slov v dětství zneužíval. Mladík ovšem jaksi zapomněl, že otec jeho dívky je shodou okolností drsný a zkorumpovaný policista, který se za žádnou cenu nemíní v tomhle příšerném boji jen tak vzdát. Jak film pokračuje a nabírá na obrátkách, pestrá mozaika vedlejších příběhů, generačních střetů a podvodů znesnadní komukoli vyváznout z bytu se zdravou kůží. (Cinemax)

woodsman

no takto niako si predstavujem rusky svet proste psychopati bez zabran ten chlap riadne vela vydrzal tak 5 litorv krvi stratil a pohoda aj sranda bola celkom ()

E´Tonno

Slušne krvavý a zaujímavý filmík z Ruska s občasným čiernym humorom. Po pravde toho humoru som čakal viac, nakoľko je tu uvedený ako prvý, ale nevadí - rozhodne som sa nenudil. Hlavne začiatok filmu nemal chybu. Slabé 4 si zaslúži. ()

Lucretius

Přidávat hudbu ve stylu korejských řežeb do jinak banálních scén kvalitní film bohužel nedělá. Nadužití hudební složky spolu se slabším výkonem Jevgeniji Kregžde tak podkopává jinak relativně zábavný a na povedeném scénáři stojící zbytek filmu. ()

Rathalos

Ty vole,takuto sialenost mozu natocit jedine v Rusku,velmi drsna komedia o skupinke ludi,ktora si to medzi sebou v jednom byte poriadne rozda,nesetri sa krvou,ma to urcitu davku brutality,vyborne je to natocene,herci su cool,no nema to absolutne ziadnu chybu,zabavna kvalita z europskych koncin...:-) ()

Olík

Hodně černou vodkou zmatlaný Puentin Tarantino aka řezničina toho nejkrvavějšího zrna. Příběh trochu absurdní, ale v této rudé lázni jede příběh až v posledních vagónech. Oddechová groteska na nedělní poobědovou siestu………krev, krev, mrtvola, krev, provrtané koleno, krev a na závěr ještě trochu krve. Na podobné legrácky musíte být patřičně naladěni, ale když už se tak stane, tak i Rusové umí vizuálně zaujmout psychicky narušené jedince a zadrnkat na jejich zvrácenou notu. Pokud se budeme bavit o škatulce „čím míň přežije, tím lépe“, tak tady máme velmi milé překvapení od Djádi Borise. ()

BOURQUE

Prvý celovečerný film Kirilla Sokolova je možné chápať ako určitú formu pocty pred režisérom Q.T.. Z hľadiska koncepcie sa to začína prekvapivo rázne (s „krvou“ sa nešetrí), v dobrom tempe a dobrým využitím možností jednoduchého prostredia. Postupné odhalenie vedľajších častí príbehu výrazne neznižujú kvalitu, ale nie vždy sa nesú v podobnom tempe a štýle ako hlavná časť príbehu. Záver nepôsobí tak silne a prekvapivo, ako by sme čakali. Napriek tomu (skutočný) režisérsky debut pána Sokolova nedopadol zle. Mám pocit, že o ňom ešte budeme počuť. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Franc1s

Hodně příjemné překvapení z Ruska! Myslím, že Tarantino by koukal :) Ulítlá řezničina, kde vítězí černý humor, přepal a hromada nadsázky! Povedený střih i kamera. 7,5/10 Kdo může, ta hodina a půl za to stojí! ()

Pitryx

Ruský BruceWelice na způsob Tarantýna. Skvělá kamera. Výborný scénář, velmi dobré gagy. Gore jako třešnička na dortu. Více takových filmů. ()

Mamlas

Neobvyklá, hodně černá komedie z Ruska. Pár zajímavých nápadů, jeden dějový zvrat za druhým, jen to bylo takové rusky amatérské. (45%) ()

xxmurphyxx

Ruská Tarantinovka/Ritchieovka v tej najlepšej forme. Poriadne uletený a dostatočne vysvetlený príbeh, štýlové, patrične krvavé scény poprepletané poriadne čiernym až bizarným humorom a naozaj veľmi solídne herecké výkony, ktorým dosť pomáha aj to, že tváre sú pre našinca dosť neokukané, pre mňa teda určite, kedže ruskú kinematografiu sledujem len okrajovo. Ale aj vďaka tomuto filmu, musím svoju chybu opraviť. Nozaj vrelo odporúčam túto vec. ()

DonBraso

Nechápu co má tohle společný s Tarantinem.Dialogy jsou vesměs krátké,což je devíza vypointovaná právě od Quentina.Spíš je to takový ruský gore festival v jednom bytě,který rád využije i odbočky ve vyprávění,ale zase ne tak moc.Čekal jsem komediální smršť a na tomhle poli je to tedy absolutní bída.Rusáci mají specifický humor a zde jsem se toho moc nedočkal.Yevgenich byla jediná osoba,která hrála v tomhle slušnou roli o jeho nemocný ženě,jinak vcelku žádná hitparáda.Gore efekty a cákance krve tu máte habaděj,vcelku dobrý herci,hlavně v čele s Vitalij Chajevem jako "detektivem".Samozřejmě je to neskutečně přepálený,takže hlavně nečekat nějakou realitu.Bohužel v těch cákáncích je i dost nepřesností.Hlavně na konci,když ti někdo prostřelí krk z pravý strany a cáká ti krev z levý a pravá je nedotčená.Hrozně moc na sílu občas a tím se ztrácí lechce půvab,který se přejí.Má to svoje řezný rány,ale dechberoucí nikoliv.70% ()

MT_Y

No taková zvláštní podívaná, skoro celý film se odehrává v jednom bytě (až na pár výjimek) což mi nevadí (nevadí mi styl jedna místnost a určitý rozhovory popravdě takové filmy hl typ hororu vyhledávám nemám na ně moc štěstí :D) no každopádně, nevadí mi to ale bylo to takové já nevím to stále mrtvevstání mě fakt nebavilo. Akorát SPOILER : Akorát že Teda, ve finále rodinka se nakonec mezi sebou oddělaj takže mi ten film přišel Úpa zbytečně zhlédlí. Zbytek filmu ušel... 5/10 - 3 hvězdy ()