Tak už konečně chcípni, táto

• Rusko Papa, sdochni (více)

Andrej, detektiv a ten nejhorší otec na světě, shromáždí ve svém bytě děsivou skupinu lidí sestávající z jeho rozzlobené dcery, nervózního tyrana a podvedeného policisty. Každý z nich má důvod se mstít... Celovečerní debut Kirilla Sokolova vypráví příběh Mavěje (Aleksandr Kuzněcov), mladého muže s neobvykle odolnou tělesnou konstitucí. S kladivem v ruce dorazí do domu přítelkynina otce Andreje (Vitalij Chajev), aby se mu pomstil za to, že svou dceru dle jejích slov v dětství zneužíval. Mladík ovšem jaksi zapomněl, že otec jeho dívky je shodou okolností drsný a zkorumpovaný policista, který se za žádnou cenu nemíní v tomhle příšerném boji jen tak vzdát. Jak film pokračuje a nabírá na obrátkách, pestrá mozaika vedlejších příběhů, generačních střetů a podvodů znesnadní komukoli vyváznout z bytu se zdravou kůží. (Cinemax)

Morholt

Tarantinovka o jedné zdánlivě normální rodince, kterou převrátí naruby kluk s kladivem. Úvodní rvačka byla skvostná a létalo při ní všechno, co létat mohlo, přičemž jí završila poučka o tom, jak moc je škodlivé dívat se zblízka na televizi. O cynickou brutalitu nebyla nouze ani později a scénky s vrtačkou či pouty byly mňamózní. Potom filmu sice trošku došel dech, což ale zase tolik nevadilo, protože pokračování v podobném duchu by nejspíš působilo trochu monotónně a navíc v závěru se zase spustily vytříbené krvavé orgie. Herecky na výbornou a Olja je fakt roztomilá. Už se těším, s čím přijde tenhle Sokolovic Kirill příště. Debut se mu povedl na výbornou. 85% ()

Padme_Anakin

Už samotný název snímku napovídal, že půjde o bizarnost a bylo to tak, příběh složený z několika částí je notně krvavý, místy nechutně brutální, no na druhou stranu černohumorný, nápaditý a zábavný, míněno pro mě.. Mladý Sokolov mě zcela upřímně několikrát odboural, že jsem se zasmála z plných plic, prostě taková normální rodinka a domácí masakr na ruský způsob.. ()

agentmiky

Ruská variace na ty největší filmové hity Tarantina a bratří Coenů. Moc jsem od toho nečekal, ale ve výsledku jsem mile překvapen. V úvodních minutách se totiž rozehraje doslova a do písmene šílená podívaná, kde o brokovnici či letící televizi není nouze. Otec detektiv za mě nejlépe napsaná postava, bavil jsem se u jeho hlášek, celkově super. Ostatní charaktery za mě trochu upozaděné, ještě pobavil Jevgenovič a jeho příchod na scénu. Ten samotný černý humor, jenž je tím největším lákadlem, funguje docela obstojně, pár scének velice pobavilo (celá situace točící se kolem policejních pout neskutečně vtipná). Závěr plný twistů, ale za mě to s jejich počtem malinko přehnali. Takže suma sumárum. Filmu bych šanci rozhodně dal, má co nabídnout, ale nečekejte nic extra. Za mě 6,5/10 ()

slunicko2

Ruský vklad evropské kultuře. 1) 29letý očividný Tarantinův obdivovatel Kirill Sokolov (scénář, režie, střih) pojal svůj celovečerní debut v Mistrově stylu. Úvodní mistrovská scéna diváka vtáhne do děje během první minuty, napětí stoupá, po chvilce to vypukne, krev stříká na všechny strany a divák je spokojen. Svěží podívaná po první půlhodině trochu ztratí drive, ale pořád to stačí na slušný slasheroidní biják._____ 2) Kirill Sokolov v 21 letech promoval v Petrohradě v oboru fyzika a technologie nanostruktur. Jeho krátké filmy sbíraly ocenění na festivalech a tak se nakonec po první promoci vrhl na studium scenáristiky a režie._____ 3) Film Папа, сдохни obsadil první místo v hlasování kritiků a získal hlavní cenu festivalu Okno do Evropy ve Vyborgu. Že by nomen omen? Tak vítej, maťuško Rusi, v Evropě._____ 4) Zaujal mě přitažlivý 26letý Aleksander Kuzněcov (Matvěj), také frontman hudební skupiny Space Punk Industry (britpop). ()

Flipnic-RE

Určitě doporučuji! Na Halloween to byl kvalitní stylový tip ... Rodinná GORE masakr - komedie, kriminálka... Všechno pěkně v jednom, krásně zamotané a ovinuté rudými krvavými stuhami do sebe. Parádní vizual a kamera. Některý scény téměř umělecká díla (vrtání kolen v koupelně) ... Vtipné sympatické postavy. Celé tak nějak Tarantinovské. Stříkance a gejzíry krve zase připomínaly tradiční exploitační Japonsko. Prostě jak (u)vidíte, chuťovčička !! Mlask 💥 ()

dubinak

Úžasně svěží masakroidní one-room bitka s několika flashbacky, která nezapře inspiraci v Tarantinově tvorbě. Kamera funguje špičkově, střih i herecké výkony taky nadprůměrně dobře zvládnuté a krev stříká na všechny strany. Tenhle ruský kousek nabídne mimojiné i nádhernou pastvu pro oči v podobě stylového interiéru a ska soundtracky, které vystihují ducha tohoto zběsilého kousku naprosto brilantně. Parádní zakopaný poklad, jehož objevení mi utkne ještě dlouho v hlavě. ()

zette

Tak tato jednohubka musi pobavit a zaujmout zaroven nejednoho divaka. Velmi hrave a zabavne natocena krvelacna groteska v ruskem stylu. Napadita rezie, dobre zpracovana zanrovka. ()

David.Darco

Keby týchto ruských Päť hrozných nebolo Päť hrozných, ale iba Štyria hrozný, mali by tak 60 minút a šlapali by naozaj naplno. Síce vrámci úplného klišé, avšak stále za použitia skvelých skladieb, nespoľahlivého rozprávača, hektolitrov krvi, rýchlym nájazdom kamier a čudesným strihom dopĺňanými absurdnými tónmi a prehnanými zvukovými efektami. Skrátka všetko čo poznáme z Tarantina, ale ešte prehnanejšie, strelenejšie a doplnené o metafory na ruskú neoblomnú, narcistickú a egoistickú náturu. Vtipné je to ako hovorím najmä na začiatku a na konci, kedy sme svedkami niečoho úplne absurdného. Začlenením ďalšej postavy a flashbackmi sa dostávame do vreca nezáživnej nudy. Myslím si, že keby sa všetko vysvetľovalo v prítomnosti (s výnimkou prvého flashbacku ako motivácie), bolo by to absurdnejšie, vtipnejšie, údernejšie a aj zážitok by bol konzistentnejší a intenzívnejší. Takto sme sa zasekli, tak ako ja rád hovorím, niekde na pol ceste. škoda, ale nevadí. P.S. - The house of a rising sun v závere dostal úžasnú, kostrbatú verziu, ktorú som si ihneď zamiloval!! ()

Johnny.ARN

Toto bolo také hovno, ale tak strašné ruské hovno, že asi lepšiu čiernu komédiu som od nich jakživ nevidel. Udržalo to moju pozornosť, príbeh bavil, krvi hektolitre, zvraty netake. Celé v jednom byte, niekoľko rozpovedaných príbehov a hlavne úplne skvelo napísané postavy. Taktiež maskérky sa činili a kamera so strihom a efektami tu bola vyšší dívči. V poslednej polhodinke to trochu stratilo tempo, ale inak nič. Asi najlepší rus ( mimovojnový, žmurk Ržev) čo som v posledných možno aj piatich rokoch videl. 4 z 5 ()

oveckaoa

Pohádka o nesmrtelných Rusácích , kteří přežijou několik střel z brokovnice, můžou chodit s nohama rozvrtanýma vrtačkou, nezabije je ani několik ran kladivem do hlav , neuškrtíte jich a přežijou i to, když po nich hodíte televizu. Pokud někdy Rusáci budou točit Terminátora tento režisér je ideální volba. ()

bizz_mjc

Tarantinovštější než věznice ve Quentinu. Solidně nastartovaný biják pak ale sundá nejistá režie, která chvílemi tápe, zda má Taťku pustit ze řetězu, nebo dál po vzoru QT či RRodrigueze zaimplementovávat nesourodou western muziku do bytovkový bitky. Bohužel dělá víc to druhý. Ale jinak solidní mejdlo, kde bych nechtěl chybět :) ()

ghatos

Poměrně nezvyklá záležitost z ruských končin. Kromě černé grotesky to má v sobě i sekundární odkazy na tuto širou zemi...68%. ()

blackkocour

Houby Tarantulino, ale Sokolov! Na světě existuje spoustu mutantů, kteří se až moc inspirovali ve stylovém a zábavném zabíjení, i s trochu té nadsázky a brilantnímu černýmu humoru. A kde se našel, než ve Sovětském Rusku! Óda na radost může být pokořena, jelikož nikdy jsem ještě neviděl ruského dědka vrtat akuvrtákem do stehna mladému kopytu, tak v nadmíru zábavném stylu, až se mi ruka šmátralka hnala do smradlavých trenek, s kulišáckým úsměvem na tváři. Tak přeci abyste neřekli, že jsem nechutný hovado. Mohli byste i namítnout, že nejde o nic víc, než jen o blbé a krvavé zabíjení bez myšlenky a děje, je to prostě jen hnusný a hnisavý odpad do škarpy. Už jste fakt asi všichni zběhlý a zvyklý na mindfuck píčoviny od Nolena, že kvalitní děj se pozná jen v tehdy, když tomu ani za mák nerozumíte o čem se tam dva negři baví (nenarážím sice na to, že černoši mají svůj ghetto slang, ale že je teď Amerika obsazuje v každém filmu, kvůli vyjebané politické koreknosti), nebo proč se američtí senátoři rozhodli zvolit zákon o rostoucím propadu černé ropy. Tady se dokázalo i zcela nemožného udělat zajímavou bojovku, a nemuseli je dávát někde do vystřelující budovy, kterou ovládli něměčtí teroristé.. a je úplně jedno čím se ti vodkou vochlastaný vořežečmeni mlátí. Ať už kusem salámové šišky, hrníčkem, kladivem nebo třeba tou akuvrtačkou z Hornbachu. Představivosti se meze nekladou. Klidně si mě nazývejte úchylným nekrofilem a primitivním píčumilem, ale tomuto víc než 4 nedám, ale celou pětkovou línii! ❤ ()

Sayge

Skvělá ukázka toho, že i 5 lidí a v podstatě jeden byt stačí k natočení velmi zábavné podívané. Gore je zde velmi šťavnatý, přesně jak ho mám rád, občas jsem se i zasmál a bavil jsem se tak, že celý film uběhl jako nějaká jednohubka. Soundtrack mne zde moc nenadchl, a příběh taky nebyl nijak složitý, troufám si říct skoro, až předvídatelný, ale přesto tenhle film má svoje kouzlo. Dávám velké + za velmi podařené charaktery a herecké výkony. ()

sedm.1

Sakra, kdo by ale řekl, že jeden z nejzábavnějších filmů, co tento rok vůbec uvidím, bude pocházet zrovna z Ruska. Tohle je ale vážně takový mazec, že nic jiného, než nadšený, prostě nemohu být. Už jen ten název totiž dával dopředu jasně vědět, že se nebude jednat o zcela všední záležitost, jen byla otázka, zdali to bude průser, nebo pecka, naštěstí se ale tvůrci utrhli ze řetězu tím nejsprávnějším možným směrem, vykašlali se na veškeré mantinely a soudnost, a rozjeli nekompromisní sekec, mazec, kde si to pár zatraceně zábavných a výrazných postaviček rozdali prakticky jen v jedné místnosti doslova na život a na smrt, a tak krev lítá hned od začátku na všechny strany a po zhruba nějaké té hodince a půl je onen původně krásně vytapetovaný obýváček přebarvený do krvavě červeného odstínu, s dekorací rozporcovaných těl, no prostě jízda jako prase. Zápletka je jinak sama o sobě také slušná sranda, nesoucí se v takovém tom tarantinovském stylu a duchu, nechybí jí překvapivost, nápaditost, ani svižnost, atmosféra též není úplně k zahození a samozřejmě jako třešnička na dortu si tu hoví černočerný humor, který má takový koule, že jednoduše smekám. Mě tento vtipný masakr z Ruska zkrátka neskutečně sedl, a nemohu hodnotit jinak, než plnou palbou, a to i s vědomím, že dost nadhodnocuji, ovšem opakuji, už dlouho jsem se u nějakého filmu takhle nepobavil, takže proč nějakou tu * nepřihodit. ()

Janega

V ostatných recenziách sa často skloňuje meno Tarantino, čo je trochu silné prirovnanie, no Sokolov sa snaží do príbehu vniesť svojské rozprávanie príbehu, niekedy to funguje a niekedy nie. ()