Březen 1939, Manchester. Na shromáždění fašistických černých košil Oswalda Mosleyho způsobí rozruch protestující Harry Chase a Lois Bennettová, mladík z dobré rodiny a dívka proletářského původu. Loisin otec Douglas jejich vztah neschvaluje, stejně jako Harryho upjatá matka Robina. Jejich cesty se však stejně mají s Harryho nástupem na britské velvyslanectví ve Varšavě brzy rozejít. Rostoucí napětí mezi nacistickým Německem a Polskem přímo ve Varšavě s obavami sleduje berlínská zpravodajka amerického rozhlasu Nancy Campbellová. Situace nenechává klidným ani Stefana Tomaszeského, s jehož rodinou se Harry mezitím stačil spřátelit. Ve stejné době si v Paříži užívá bezstarostného života mladý americký lékař Webster O’Connor. Kola dějin se však nezadržitelně dávají do pohybu a nic nemá být jako dřív. (Česká televize)

ChickenPate

Čekal bych, že BBC si v roce 2019 dá pozor na historické detaily, ale bohužel. Grzegorz má několik vteřin krásný detail na batoh vzor 1960 naší Československé lidové armády. V Gdaňsku Němci neměli ve skutečnosti obrněné transportéry Sd.Kfz. 251 (ani nic, co by je připomínalo), který je ještě v dokumentu mizerně upravený československý poválečný OT 810. Uniformy Němců jsou také hrozné (má se jednat o jednotku SS Heimwehr Danzig, nicméně herci dostali uniformy Wehrmachtu). Homosexuální mezirasové námluvy v klubu jsou už asi nepsaným pravidlem současné produkce, tak k tomu se vyjadřovat nebudu. Zajímavá je i negativní zmínka o Francouzské akci, což ještě zlepšuje kádrový posudek pořadu. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po první epizodě nejsou zatím mé dojmy příliš kladné. Počátek války tady sloužil jen jako pozadí pro nějakou tu romantiku a k vytyčování jasné hranice mezi dobrem a zlem, ale mě se děj zdál být podivně prázdný. Hodně se mluvilo o osobních problémech, vím už, že postava Seana Beana trpí traumatem z Velké války, ale všechno bylo takové nevýrazné. Atmosféra nic moc, herecké výkony taky nebyly úplně přesvědčivé, ale hlavní úkol byl splněn beze zbytku. Už delší dobu mám pocit, že se filmy a seriály točí hlavně proto, aby divák věděl, jakým způsobem má myslet, takže se musí uvědoměle plnit kvóty a na příběh se tolik nehledí. Co mi to jen připomíná? ()

jungewolf

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V 1.dílu se v malé roličce mihnul V.Škultéty . Jinak ho zdegradovala zbytečná politicky korektní dějová linka s gay-zápletkou z Paříže. Že by podmínka BBC, jinak by seriál vůbec nevznikl ? Ostatně čemu se divit v Británii, tam jsou lidi běžně vyhazovaní z práce za to, že nosí na krku křížek (prý to uráží jejich muslimské kolegy ... ) . 1.díl : 2,5 - 3 * a 51 %, víc ani omylem . ()

prezdivaka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možná se to zlepší, ale celé to má takový hollywoodský nádech postrádající větší autentičnost. Podtrhuje to špatný dabing, kde se lidé zdraví "zdravím" mluví o fašistech místo nacistech atd. Samosebou tam musí být černoch a k tomu gay. ()