Příliš osobní známost

Príliš osobná známosť

Komedie / Drama

Česko / Slovensko, 2020, 107 min

• Primavera

Zaslúžilo by si to možno viac ako jednu hviezdu kvôli splnenému očakávaniu hereckej kvality: Balzerová, Dyková. Ale sorry, scénar a predloha sú tak plné naivného klišé, setimentu kvapkaného ako jed - nezabíja hneď, ale postupne, takže na konci filmu som bola pod sedadlom kina a rozmýšľala, prečo keď autorky scénaru túžia po chlapovi, ktorý je totálny bezcitný čurák, ale ošuká ich tak, že sedia celé hodiny v lavóre, radšej svoje sny neuskutočnia, ale prečo to servírujú podprahovo ako splnený ženský sen... Ak to bola akože sranda, zámer nevyšiel. Druhá línia o vdovcovi, ktorý sa stane nezodpovedným alkoholikom po finančnom podraze od kamoša v spoločnej firme, pričom smrť manželky zvládol aj s malým deckom na krku ok, k tej sa mi nechce ani vyjadrovať.(27.1.2020)

• Marty7CZ

Pořád dokola a dokola, Česká filmová scéna je levnej odporně nudnej brak, kterej žije z absolutní český "náročnosti" chodit na tyhle paskvily příběhů z dnešních dnů (pac je to fakt nejlevnější téma) do kina a dávat za to ty šílený peníze.... Sláva a cest panu Marhoulovi a třeba Jaklovi🤷‍♂️ P.S. ta Vilhemová/Dyková je tak hrozně vošklivá a nehercká divnota, že naprosto nechápu, že ji ještě vůbec někdo nacpe kamkoli, kde je vidět...........(28.1.2020)

• TominoLa

Komentář obsahuje SPOILERY!!! Můj život je daleko, daleko lepší než Marty Ferencové pokud se vzhlédla v takové knize a takhle nám ji prezentuje na plátně. Nebylo mi u toho filmu moc dobře. Dívat se na postavu "Dyková", která se seznámí s nějakým primitivem, který si při souloži kouří cigárko a klepe ji popel na hlavu, tomu se smát opravdu nemůžu. Pokud to nějaký ženě nevadí, je mi ji líto, že si sebe více neváží. Co, ale po takové postavě chtít, když si neuloží ani telefon na svého syna a primitiv ji podezírá z nevěry. Pak tu máme postavu Petry Hřebíčkové, která si najde chlapa, kterému umřela před 2 lety manželka. Vypadá jako ideál. Pak stačí přijít kolegyně z práce, že má exekuci na 50 milionů a on začne pít. Smrt manželky zvládl bez alkoholu, tohle už bylo nad jeho síly. Pochopil bych to, kdyby o vše přišel. On, ale z posledních peněz zaplatí lidem, něco vyřídí v bance a v klidu chlastá a vozí malou dceru nalitej. Ještě, že náš stát je asi tak dobrej, že si žije ve velkém domě a tam exekuce nemá šance. Vlastně víme jen, že má exekuci, ale krom toho chlastu není vidět, že by se mu hroutil svět. Nakonec od něj postava Petry odejde a hlavní hrdina se asi z toho alkoholu poměrně rychle dostal. Děkuji za tenhle bolestivý a už třetí filmový zážitek, ale končím s Vámi Marto. Jedna hvězda je za tu holčičku. Jediná postava, který jsem to věřil a v takovém obsazení to je fakt smutné. 2/10(26.1.2020)

• Enšpígl

Mě to přišlo nesmírně tuctový, ať už chování postav, dějové zápletky, prostě něco co už jsem měl milionkrát a kdybych chtěl stačí zmáčknout ovladač na TV a mám to milionté první, to bohužel. Ovšem zase avé cesar, protože s Martou Ferencovou jsme se posunuli o hvězdičku výš než v minulé její tvorbě, takže ještě pět , šestr let a Marta ode mě dostane plnou palbu. Co uznávám jsou herecké výkony - u Tatiany jsem se nedávno v Ungeltu přesvědčil že je skvělá herečka, Eliška Balzerová tam už se to ví, no s Petrou mám problém v tom že hraje neustále podobný role, chtělo by to fakt něco dramatickýho, těžší roli, samozřejmě fandím. No ale pozor jsem nadšený z výkonu Valentýny Bečkový, ta mála holčina byla fakt skvělá, oběd od opilého táty je vrcholná scéna film a je vrcholná především díky ní. Jsem zvědav kam Valentýnka našlápne svou životní cestu, ale pokud by to bylo na hereckou kariéru nemuselo by to být úplně marný, ovšem uvidíme. Nakonec na začátku komentu jsem chtěl dát dvě, ale já dám s odřenýma ušima i tu třetí, no ať nežeru. Ne tak nakonec jsem tu hvězdu ubral, především za tradiční ženské vykreslení chlapů- opět většinu doby jen jako pouhý kreteni.(22.1.2020)

Když jde do kin Tuzemský film se známějšími tvářemi, tak je to pomalu svátek, jelikož se do kina vydává téměř každý 40 let + a já takhle narvané kino viděl naposled snad u Avengers. Přes velké obavy je to nakonec strávitelná jednohubka, kde humor sází na sexuální scény a ty byly podány opravdu vtipně. Překvapením je druhá půlka, kde se romantická komedie strhne v poměrně hutné emocionální drama a při večeři u stolu by v kině šel slyšet i spadnutý hřebík. Malá holčička v podání Valentýny Bečkové je největším trumfem celého filmu, to dítě to ještě dotáhne daleko. Překvapivě fajn. 6/10.(29.1.2020)