Příliš osobní známost

Príliš osobná známosť

Komedie / Romantický

Česko / Slovensko, 2020, 107 min

Přemýšlela jsem, zda tomu dát 3 nebo 4 hvězdičky. Film jsem viděla v rámci Dámské jízdy, takže jsem čekala oddychovou komedii, nad kterou pak mávnu rukou, ohodnotím to jako průměr a bude konec. Ale tohle ne. Tohle se mi drží v hlavě už zatraceně dlouho a pořád nad tím přemýšlím, co jsme to sakra viděla? Začátek je trochu pomalejší na rozjezd, ale díky Vilhelmové se občas zasmějeme a v některých situacích se i najdeme. Pak na plátno přichází dokonalá Eliška Balzerová a světlo reflektoru se obrací k ní a k malé dětské herečce v roli Terezky (opravdu úžasně a přirozeně zahrané!). Do první půlky je to oddychová komedie, ale pak přijde na řadu komplikace v životě a komedie se změní v drama tak nečekaně, že mě to až zaskočilo. A věřím, že na všecny diváky v sálu to fungovalo skvěle, ten šokující převrat musel zaskočit snad každého. Jedná se o silné emotivná drama, které hodně překvapí.(17.1.2020)

Po filmu Všechno nebo nic je tu další kvalitní film, kde je více než jedna emoce. Velmi povedené a zábavné.(17.1.2020)

Žánrové obrázky. Občas vtip. Príjemná Eliška Balzerová. Taký zlepenec úsmevného a nezáživného príbehu. O predabovaní radšej ani nehovorím, o hroznej kvalite zvuku filmu už dupľom.(17.1.2020)