Příliš osobní známost

Príliš osobná známosť

Komedie / Drama

Česko / Slovensko, 2020, 107 min

• mchnk

Takový menší podvod, jako komedie film nefunguje vůbec, pokud tedy divák neholduje toaletnímu a vše degradujícímu humoru ala Troška, kterého se dočkáme v první půlhodině, a jako drama až ke konci, i když tento žánr od filmu čeká asi málokdo. Tím spíš mi nejde na rozum celá zoufale neftipná linie s Tatianou, (již zřejmě vezme cokoliv, škoda ji) jež se do zbytku filmu naprosto nehodí a doslova zabíjí veškerou vážnost, ale hlavně hereckou důstojnost, kterou přináší opět skvělá Eliška Balzerová, i přesto, že je zde také obětí toho žánrového mišmaše. Přitom posledních patnáct minut je docela slušná filmařina, jež dokáže i silně dojmout, scéna loučení Natálie s Terezkou dokonce velmi dobrá (plus minus šestiletá holčička vlastně v několika scénách přehrála dospělé herce), být na této vlně celý film...tak by nemohl být český, a díval bych se na něj ve filmovém klubu, protože více jak devadesát procent našich dnešních tvůrců sází na stupidní a sexistický humor v trapně předpověditelném a nesmyslně se vyvíjejícím scénáři a to i v případě, že chtějí sdělit něco silnějšího a závažnějšího, jak je vidět v tomto pokusu, ve kterém jako poslední hřebíček do rakve slouží trojice odfláknutě předabovaných milovníků z Balkánu, zřejmě provize za scény u moře, vlastně jsem chtěl jen naspat, au, zase ne. [Kino Citadela - Litvínov](27.1.2020)

• Chrustyn

Další ze silně podprůměrné české tvorby, tentokrát překvapivě kombinující žánr rozjuchané komedie o ženách po čtyřicítce (i dále) a temného rodinného dramatu. Zcela dle očekávání, ani jedna část filmu nefunguje, díky nepřesvědčivým až trapným výkonům (víceméně jakákoliv pánská postava je absolutně jednorozměrná a když už je pokus o nějaké rozšíření, je to k smíchu) a rozbitému scénáři, který ještě pohřbívá špatná režie, která plácá scény, dle potřeby a těm potřebám přizpůsobuje i dané herecké výkony. Na druhou stranu jsem film přežil bez větší újmy a nepřipadal si při sledování úplně trapně. A to je pro český film obrovské plus.(3.2.2020)

• mira007

Nečekal jsem, že když jdu do filmu od party, co má na svědomí v rámci žánru nadprůměrný Všechno nebo nic tak dostanu jenom to "nic". Já jako nejsem náročnej, ale tak tohle mi absolutně vůbec nesedlo, zatímco ten první film, byl vtipný, dynamický, sympaticky obsazený s parádní muzikou a ohromně pozitivní atmosférou, tak tady jsem hodinu čekal, kdy se to rozjede a ono to přešlo z bláznivé romantické komedie do drama o soužití s alkoholikem. Hřebíčkovou mám rád, ale začíná být okoukaná a Dykovou moc nemusím, ale tady se na ni na bolelo i jen koukat - ta holka by se měla dát do kupy, dějově to je hrozně primitivní klišé, což by mi u tohoto filmu nevadilo, ale to by to muselo mít trochu šťávu. Vraždou je i dabing, ale to je to nejmenší.Jedna hvězda za brilantní výkon maličké Valentýnky Bečkové, která všechny převálcovala.(16.5.2020)

• HorrFi

Pokud se najdou lidi co ohodnotí tenhle film a z těch hodnocení vyjde 51% tak to může znamenat jenom dvě věci - za A) hodnotit na čsfd může snad už i robot nebo za B) jako společnost už nemáme šanci a morálně se mi chce zvracet.. jediná dobrá věc byla krásná Petra Hřebíčková, ale kvůli jejímu obličeji hvězdu dávat nebudu..(29.5.2020)

• larelay

isla som z povinnosti, lebo sem tam treba potesit aj ludi, ktori chcu vidiet isty typ filmov, ale... dabing je smrt. vzdy bol a vzdy bude. a nadabovat ceskych hercov slovenskym divakom je absolutne zlo. dost, ze je samotny film katastrofa, este ho treba vysperkovat takymto barbarskym sposobom. trhala som si vlasy.(10.2.2020)

• - Keď sa Petra lúči s malou Valentínkou, tak to bol jej posledný natáčací deň a skutočne sa lúčia, kde Peťa jej hovorí, že práve dotočili a od zajtra už pôjde do škôlky a už sa tak skoro neuvidia. (-ondro-)

• - „Film mi přirostl k srdci především díky skvělému týmu. Herci i režisérka Marta Ferencová mi opravdu sedli. Příběh je silný a emotivní, takže od tohoto projektu nešlo odejít bez výrazného zážitku,“ říká o filmu Petra Hřebíčková. [Zdroj: denik.cz] (SONY_)

• - Srbského herce Predraga 'Miki' Manojloviče, který ztvárnil roli hudebníka, namluvil do českého znění známý dabér Pavel Rímský. Jugoslávského herce Branislava Trifunoviče, který ztvárnil roli Marka, namluvil do českého znění Filip Blažek. Jugoslávský herec Janko Popovič Volarič, který ztvárnil roli umělce Viktora, byl taktéž nadabován. V českém znění ho namluvil Pavel Nečas. (Marsik)