Duncan Vizla (Mads Mikkelsen) je jeden z nejlepších nájemných zabijáků na světě. Do důchodu mu zbývá pár týdnů, a tak by se rád uklidil někam, kde si počká na tučný důchod. Nakonec se ale nechá zlákat na jeden poslední kšeft. Během něj zjistí, že skutečným terčem měl být on sám. Asi by to nechal být, ale když je vystopován zabijáky nastupující generace, rozhodne se vypátrat, kdo za tím je, a pomstít se. (FoxMulder)

Lukoboss

Nebýt M. Mikkelsena, kterej se při výběru filmu musel určitě splést, protože jinak nechápu, co v tomhle snímku vůbec dělá, asi bych se na to ani nepodíval. Už od první scény s J. Knoxvillem jsem si říkal, že tady bude něco špatně. Na starýho, ožralýho a zfetovanýho týpka jde tým rádoby drsných zabíjáků a záda jim ještě kryje sniper. To asi kdyby oběť měla víc životů, nebo nevím. Už tady jsem měl pocit, že to bude komedie a nakonec i chvílema byla, ovšem nechtěná. Komiksová stylizace tomu sluší, ale snaha udělat to za každou cenu krvavý, nahatý a ještě vážně myšlený byla až zbytečná. Ovšem podle závěru se obávám, že se teoreticky můžeme dočkat i "dvojky"... ()

borec999

Lahôdka. Polar pôsobí na prvý pohľad ako kópia Johna Wicka- Mads Mikkelsen vyzerá a má aj podobnú postavu ako Keanu Reeves, organizácia Damsacus akoby Continentalu z oka vypadla a zápletka o organizácii zabijakov, ktorá sa na príkaz jej bossa snaží ústredného antihrdinu zabiť, tiež. Štýlom je však Polar o dosť iný film než Stahelskiho akčný náhul. Jonas Akerlund celý čas úspešne kĺže niekde medzi úplne uletenou béčkovou nevkusnou šialenosťou a serióznym filmom. Extravagantný je Polar svojim farebným, štýlovým vizuálom, over the top krvavosťou (miestami až nechutnou), efektnými a miestami dosť vtipnými zabitiami, či excentrickými postavami ktoré hrajú tie najčudnejšie herecké zjavy(Matt Lucas, Julian Richings, Robert Maillet, partička zabijakov). Väčšinou mám rád jednoznačnejšie uchopené filmy, no pre tentokrát mi takéto zmiešané poňatie, i na moje vlastné prekvapenie, nevadilo. Film ani na chvíľu nenudí, akcia je našlapaná a vynikajúco natočená, humor funguje (nekorektný, čierny a drsný- iba pre úzke publikum divákov) a ako výplach mozgu Polar pôsobí dokonale, čomu výrazne pomáhajú aj herci (najmä Mikkelsen ktorý zahrá fakt úplne všetko a je klasicky výborný, no potešia aj cameá Dreyfussa a Knoxvilla, jedine záporák Matt Lucas mi nesadol). Išiel som do Polara s minimálnymi očakávaniami, o to viac som prekvapený že som našiel film ktorý mi svojim poňatím dokonale sadol. Bravo Jonas Akerlund a Bravo Mads Mikkelsen. Medzi 4 a 5*. 90% ()

klukluka

Říkal jsem si, že už na to nemám koukat a zakončit rok 2022 těmi bombastickými Černými motýli. Leč neposlechl jsem se a pustil si tuhle beznadějně průměrnou věc. Je to tak všední, že to jediný, nad čím si člověk může lámat hlavu, je motiv k účasti Madse Mikkelsena. Jinou otázku to ve mně nevyvolalo, všechno ostatní mi zodpověděli ve filmech, ze kterých tvůrci Polaru opisovali. ()

lukasch

Mads je hrozně cool, ale všechno ostatní je sračka. Mělo mě varovat už to, že na začátku byl Johnny Knoxville, ale dobře mi tak. Oproti Johnu Wickovi je tu všechno o třídu nebo dvě horší. Špatní herci, špatná akce, tak přebarvičkovaná videoklipovitost na mě vůbec nepůsobila. Pár dobrých vtípků a zábavných scén tam ale je. Jen už prosím nikdy nedělejte z Matta Lucase bondovského záporáka. Vlastně si ani nepamatuju, že bych ho v nějakém filmu viděl a nesral mě. :) ()

HArna

Polar se jistě nevyhne srovnání s Johnem Wickem. Ten má sice lepší akci, ale Polar má Madse Mikkelsena, který je desetkrát lepší než Keanu Reeves. To není špatný herec, ale já mu akčního "hrdinu" nevěřím. Ten rozhodně nevypadá na to, že by krájel protivníky ve dví. Mads je jiná liga. Docela mě potěšila hudba, kterou si pamatuju. Netflix se začíná rozjíždět, jsem docela zvědav kam to bude směřovat. ()

Hanys_

S křížkem po funuse. Nebýt všech těch Wicků a podobných gun fu řezničin určitě by to tak snadno nezapadlo, protože co se týče akce je to hodně krvavé a Mads je zase skvělý. Jen to prostě nemá žádnou přidanou hodnotu, aby to víc vyčuhovalo. ()

Disease

Ty křečovité přechody mezi komedií, dramatem a krvákem ala Japonsko mě rušily. Nehrát tam Mikkelsen, asi bych to ani nedokoukal. ()

Prochy38

Dnes, kdy tomuto tématu kraluje John Wick a hooodně luxusně to nastartovalo Taken, bych se asi malinko zdráhal pouštět něco podobného, ale klidně. M. Mikkelsen si to táhne hodně doobře. Krví se nešetří, stejně jako cool hláškami. Ale nevím. Podle mě tím, jak moc se hraje na vážnou strunu (sny, pomsta, ...) se to tváří až moc jako komedie. Zabijáci vtipní, hláškující a bez rozpaků likvidující kohokoliv... na mě už to bylo asi moc. M. Mikkelsen a linka s V. Hudgens super. Ale ta 4-5ka A-týmu mi přišla ve výsledku naprosto nevyužitá. Stejně jako postavička nádherné K. Winnick, která zmizela trošku slabě. Jako celek to funguje skvěle, baví a utíká, ale myslím, že dnes by se s podobnými snímky mělo vycházet na světlo světa opatrněji... doba začíná být trochu .... no... ()

Strandmon

Sprosté, extrémně brutální a plné sexu. 3 aspekty, které často zaručují super podívanou. Tady bohužel ne. Proč? Na filmech, kde tyto aspekty fungují musí být totiž znát, že nejsou brány až tak vážně a fungují pouze jako oddechovky, u kterých vypnete hlavu. Tady i přesto, že mi tedy přišlo, že má snímek působit jako "ulítlá" akční jízda, tak má naprosto zbytečně pomalý rozjezd ve kterém se prakticky, až na nesmyslné zabíjení nevinných nic neděje. Záporáci byli hrozní, počínaje tím týmem plným rádoby cool drsńáků a konče velkým šéfem, což je prostě naprostý paskvil. Ta dějová linka s tou ženou až tak špatná není a dokonce musím říct, že se tam hodila, takže tu bych ocenil jako dobrý nápad. Skvělá je taky ta akční scéna v té chodbě zhruba ve 3/4 filmu, kde Mads kosí jednoho za druhým. Ovšem konec je zase odfláklý, urychlený a žádnou lepší akční scénu už nepřinese. No, přes tu kupu nesmyslných scén jen těžko dokážu říct, jestli se tento film dá vůbec brát vážně. Každopádně Mikkelsen se mi jako akční hrdina dost zamlouvá a doufám, že ještě dostane podobné obsazení, ale v kvalitnějším filmu. ()

ProgLaney

Výrazný kulisy a barvy, hodně krve, jako vždy skvělej Mads Mikkelsen - byla to super jízda, komiksovej nádech byl hodně znát, ale podle mě tomu nijak neuškodil. Dobrá akce! ()

Zombi

Mikkelsen je fajn, zasněžené prostředí také, je to slušně krvavé a akce je dost, ale tím pozitiva končí. Příběh funkční, ale jinak nic nového, vlastní akce není moc nápaditá a vlastně si z ní za chvíli nic nevybavíte, pokud není proložena souložící prcinou, což je další světlý moment :-) Největší problém jsou ale záporáci, nejenže hlavní bos nepředstavuje žádnou výzvu, ale jeho A tým je k smíchu, měli by to být profíci, ale je to jen banda tajtrlíků. 3 hvězdy. ()

Alien220

John Wick si na důchod koupil knížku "řezníkem snadno a rychle". Bohužel penzijní fond se stal lehce nesolventní. ()

Renfield

V rámci žánru spokojenost, komiks je z toho cítit v každé vteřině a to je nejdůležitější. Velmi zajímavá je kamera, taková svým způsobem komorní, často detailní, což sedlo především do první poloviny. Ta je bezesporu tou lepší příběhovější polovinou, více než o akci jde o život starého mládence v chatě v horách. Vděčné téma... pes (jednou jsem měl psa), rybičky, štípání dříví a sbližování se, vůbec by mi nevadilo, kdyby tato část měla ještě více prostoru. To ovšem nejde, Polar je film akční, tak pěkně béčkové devadesátkově, což se prostě nemůže nelíbit. Výborný je barevný kontrast dvou světů, Duncan a lehce k šedé utlumené barvy, zabijáci (nebo parodie na ně) a až kýčovitě barevné scény. On ten kýč vlastně být musel, stačí se podívat na úchvatné panoptikum postaviček, jimž šéfuje Daffyd! Tedy vlastně pan Blut, což je jedno, i pan Blut by do Little Britain sedl dokonale. Právě díky negativní vizuální zajímavosti (přesto zajímavosti) postav vlastně ani nevadí, že téměř nikdo krom Madse Mikkelsena pořádně nehraje, on to stejně utáhne sám. A ta druhá polovina? "Hlubší" děj je stranou, je to akce, ve které jde o možnou milou, ale především o důchod, což prostě vyprovokuje k nadživotním výkonům, které tu Duncan předvádí. Ale ne, akce je velmi slušná, navíc i ten trefný černý humor přítomný především v první polovině zde v menší míře je a za to jsem velmi rád! 70% ()

Ricky_CZ

Jak moc se to bere vážně je nám velice důrazně ukázáno hned v úvodu. Já se naladil hned a s utlumeným rozumovým vnímáním se bavil skvěle. Hudba, holky, taky cajk.. ()

Untentrauer

Tady je všechno v pořádku! Hlavní postava i hlavní záporáci jsou prostě stylový. Příběh se drží toho o čem je. Odnikud na vás nevyskočí zombící, upíři, nebo super hrdinský zmutovaný sráčové. Film se točí okolo organizace zprostředkovávající nájemné vraždy a když je čas, aby jeden z jejích nejlepších zabijáků odešel do důchodu, tak se šéf organizace rozhodne, že mu penzijko co dělá 8 milionů nakonec přece jen nevyplatí. A to neměl dělat. Je to klišé? Ne není! Je to stylové a vtipné. Rozhodně to není nudné. Film odsejpá a na akce je pěkný se koukat. ()

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)