worth

Dávam dva a pol hviezdičky z piatich. Dobrý nápad, ale pôsobí to akoby v polovici autor záhadne zomrel a príbeh bol narýchlo dokončený. Teraz vážne. Za mňa výborný nápad preniesť interaktivitu na pole tv seriálu alebo filmu. Ak by sa tu nastavoval nový trend ako pred časom 3D filmy, tak som zvedavý ako sa to bude ďalej vyvíjať. Príbeh Bandersnatchu mi však pripadal nie príliš zaujímavý a ako aj v jednom momente zaznie z úst hlavného hrdinu, možnosť vybrať si vlastnú priíbehovú líniu je iba ilúzia. A to nie príliš dokonalá. Mnohokrát po výbere jednej z možností sa okamžite vraciame naspäť, pretože sme si vybrali "nesprávnu" možnost a dejová línia sa nikam neposúva. Prípadne sa posunie do slepej uličky z ktorej sa už nedostaneme a tak či tak sa musíme vrátiť k pôvodnej otázke. Takže napokon máme k dipozícii iba niekoľko (veľmi podobných) koncov. Celý Bandersnatch má údajne 5 hodín, ale ak odrátame "povinné" reštarty a naťahovačky s rozhodnutiami, ostane nám kratučký možno hodinový príbeh. Podtrhnuté podčiarknuté, za mňa sklamanie, ale vidím potenciál do budúcnosti. ()

SuzieS

velmi dobry napad. Libilo se mi, jak si scenaristi hrali s divakem a jeho uvazovanim. Hezky vymyslena pointa. Velmi jsem ocenila, ze hlavni pointa filmu nebylo "jen" moznost rozhodovani o deji, ktery by uz tak v dnesni rychle dobe stacilo, ale ze si na scenari dali zalezet. Jinak to byla misty opravdu velmi kvalitni "psycharna". Film jsme videli s pritelem a byl super napad to videt ve dvou. Nevim, jeslti by me to samotnou tak bavilo,ale takhle jsme si to velmi uzila :) ()

HERP

Musím si to pozrieť minimálne ešte raz aby som pochopil čo som práve videl. Spleť možností je mätúca až sa v nej človek stráca. Hlavne ma zaujíma aké sú iné možnosti konca ako ten môj :) ()

rigby

Film nepřináší nic originálního, všechno už bylo použito. A to s mnohem lepším tématem, než se stalo v tomto případě. Příběh je zcela nudný a divákovi nic nedá. Snad jen kromě náctiletých počítačových magorů, pro které se tento film stane nejspíš modlou. ()

jackalsc

Film velice nezajímavý, celý koncept staví na tom, že si můžete vybírat. Uvádí snad 250 možností? pff. Marketing jak prase. Máme v podstatě jeden konec a všechny okolo končí hned po špatném výběru scénáře. V podstatě vám to řekne hlavní postava. Diváci si myslí že mají kontrolu, i když vlastně vše má dopadnout tak jak má. Ze začátku jsem ani netušil, že jsou to ty konce. Jsem si myslel, že je to nějaká forma hry co hraje hlavní postava. No ale co bych čekal. Nikdo asi nechtěl dopadnout jak náš pán Jerome F. Davies. Pro občasnou dost nepříjemnou diváckou resuscitaci se se musí zjevit nějaký řvoucí pralesní tvor. Vývoj děje 0. Zdejší pětihvězdičkoví hodnotitelé asi vidí něco interaktivního poprvé v životě, hlavně že jde mačkat tlačítka, nic jiného mě nezajímá :D Netflix se snaží o jakýsi cool prvek a tím naprosto zabíjí hlavní dominantu televizní zábavy. Tak takhle ne. ()

Kushina

Počítačová logika přenesena do reálného světa. Aplikace zacílí to, že vše se špatným koncem se vrátí do původního bodu-rozbočky a od té příběh začíná znovu. No rozhodně trochu mindfuck a viděl jsem nějakou 5h verzi a došlo mi, že se mě někdo snažil asi pěkně udělat v hlavě guláš. 50% ()

Astonko

Priekopnícky film, vzhľadom k jeho formátu, za to hviezdička naviac (pretože mladé talenty sa musia podporovať). Dej sám o sebe však nemá čím zaujať a pri neustálom opakovaní scén nudí ešte viac. Síce "moja" finálna verzia trvala len 72 minút, mal som pocit, že pri to sedím už aspoň 3 hodiny. 6.5/10 ()

JFlower

Nápad výborný, ale.. Takhle, bavilo mě to, ale po nějaké době a věčnému vracení se se děj přestal vyvíjet a začalo to být až dost nudné a místy divné. Hlavně mi byl krajně nesympatický hlavní hrdina, kterému bych dala kolikrát pěstí a celkově mi nesedlo to zpracování a pojetí jeho postavy. Ale chápu, že podobná myšlenka by asi u žánru komedie neuspěla. ()

tribican

Nemáme žádné možnosti. To říká Bandersnatch. A máme? Tenhle film mi jich moc nedává. Každou chvílí mi taky může začít zrnit obrazovka a objeví se na ní symbol White Bear. Black Mirror rocks. 90 % ()

earthworm

Odvážný koncept (i když historicky to tu už jinou formou bylo) se víceméně vydařilo zpracovat, líbilo se mi i meta pojetí příběhu. Čím víc se ale člověk blížil finále, tím víc to šlo do kytek - nejenže se příběh trochu rozpadnul, ale žádný konec nebyl uspokojivý a volby vesměs neměly žádný větší význam. Bandersnatch boduje spíš technickým zpracováním, ale jako film nefunguje. ()

Phillippus

Interaktivita pridáva na hodnote tejto komornej až súkromnej dráme. Mindfuck je presne to slovo, ktoré by malo byt označením tohto žánru. ()

pvlkohout

Jako jo, dobrý, ale asi jsem čekal víc, když to všichni tak vychvalovali... Navíc to není ani tak objevné, podobné "filmy" bývali i na starých konzolích a vlastně podobné interaktivní filmy jsme měli už předtím i v Československu... Prošel jsem si (asi) všechny dějové linky, bavilo mě to, ale ne zas tak moc, abych tomu dal 5 hvězdiček... trošku mi vadilo že to nemá konec - respektive to má konců moc a některé konce jsou takové ve stylu "game over" - tudy prostě ne... Jestli si chcete předplatit Netflix jen kvůli tomuhle, tak to nemá cenu... :D ()

PoprockCZ

Skvěle promyšlený koncept, ale samotný příběh je na můj vkus až příliš nechutně drastický (některé scény), proto nemůžu hodnot výše. ()

strobl.r

Nápad dobrý, dobře zpracovaný. Má jen jednu chybu. Měl skončit o půl hodiny dřív. Pak už se tvůrci v příběhu zbytečně moc opakovali a nedošli k žádnému unikátnímu závěru. Jak byla první půlka v napětí, co můžeme čekat, druhá byla spíše čekáním, kdy že to konečně skončí. 3+ za první polovinu. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál