Kořist

• USA Crawl (více)

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (CinemArt)

Martrix

Když jsem byl na Floridě, často jsem viděl cedule, které upozorňovaly aby byli psi na vodítkách...protože aligátor. A dnes dost možná i krajta, která se jim tam nějak přemnožila. Takže bych řekl, že pro amíky, kteří mají vcelku dost zkušeností jak s hurikány, tak s aligátory, bude Kořist o dost děsivější než pro nás, kteří můžeme ve vodě potkat leda kapra cumláka, nebo užovku. Je to pěkně udělané, Kaya působila vcelku věrohodně, ale nakonec mě zajímalo jen to, jestli nechají tvůrci sežrat psíka. Kdyby to byla režisérská prvotina, pokývnu uznale hlavou. Jenže ona není, takže jen pokrčím rameny, jakože ...hm a dál? Nebylo to vysloveně nudné, ale stejně tak mi to nepřipadalo ani zábavné, nebo napínavé. ()

PROCESOR

Tak film splnil to, co měl. Je tam spousta napětí a lekaček. A když už si myslíte, že mají vyhráno, tak bum a další překážka. Jistě, že si musíte odpustit nereálnost, kdy jsou oba několikrát potrháni a pokračují, přemisťují se-plavou dál, jako by se nechumelilo, ale u těchto typů snímků jsme na to už zvyklí. ()

Juto

Film nemá väčšiu hĺbku ako plytké podzemné vody obývané aligátormi, ale je dostatočne zábavný na sledovania, najmä vzhľadom na svižné tempo. Film je najlepší, keď sa opiera do surových a skutočne desivých akčných sekvencií. 6/10 ()

HorrFi

Kdo má rád subžánr animal attack a survivaly tak asi bude jakž takž spokojenej, protože napínavý to určitě bylo, ale najdou se v tomhle subžánru i lepší kousky ikdyž je to zase první film tohohle druhu kterej se odehrává přímo ve sklepě rodinnýho domu což je o to zajímavější.. jediný co mi asi vadilo byly ty rodinný dialogy kterejch tam podle mě bylo zbytečně moc.. ()

SeanLSD

Včera som na obed zjedol čokoládu a v krku mi zostal taký odporný bolestivý knedlík. O pár hodín nato, normálne dovtedy fungujúc, ma z ničoho nič oblial strašný chlad a nekontrolovateľne som sa roztriasol. Do pätnástich minút som bol hotový a ledva som sa dovliekol z mesta do postele, kde som v momente odpadol a od krajného vyčerpania stratil vedomie. Čo som to za lúzra proti hlavným hrdinom tohoto filmu, ktorí pekných pár hodín behajú, plávajú a bojujú s rozdivočelými aligátormi v špinavej vode s otvorenými zlomeninami, krvácajúcimi kusancami či dokonca bez ruky! Lúzer, lúzer, lúzer! Neuplával by som ani polenu, nieto ešte krokodílovi... ___ Aja už v PIRANI predviedol, že dokáže dať dávno strápnenému a odpísanému žánru zvieracieho hororu to, čo si zaslúži - teda kvalitné remeslo a nadšenie. A v KORISTI znovu predvádza to isté - navyše v kombinácií s katastrofickým filmom v izolovanom priestore vzniká hutná jednohubka, ktorá žánru aspoň na chvíľu vracia dôstojnosť. Hoci to mohlo byť ešte aj omnoho veľkolepejšie, kľudne sa odvážim to prirovnať ku kombinácií ČEĽUSTÍ a JURSKÉHO PARKU na ploche viac-menej jediného domu, čo ako bizarne to znie. Podstatné je pritom striedanie odľahčenosti, tuhého napätia a krvavých šokov s pár pozoruhodnými kiksami, ktoré inak vynikajúci film bohužiaľ dosť zrážajú. Pozastavovať sa dá predovšetkým nad tým, prečo hrdinom nenapadlo pokúsiť sa zospodu rozbiť drevenú dlážku rýľom, keď to potom šlo tak ľahko zvrchu páčidlom, nad odolnosťou sprchového kúta, ktorý odolá nárazom nažhaveného aligátora, čo predtým rozbúral ako nič masívne schodisko či nad neuveriteľným šťastím hlavných hrdinov v porovnaní so všetkými ostatnými postavami, ktoré sa v ich blízkosti objavia. Ale tak už to býva... - vo filmoch. Každopádne, po všetkých tých reality shows, v ktorých sa kdejakí pacholkovia naťahujú s krokodílmi akoby sa nechumelilo, je KORISŤ dielom, ktoré im rozhodne vracia rešpekt a to veľmi príťažlivou formou. ()

sir-dave

Stálo by za to počítat, kolikrát za film, řekne hlavní hrdinka slovo "tati". Kayu mám rád, hrála dobře, jen ji toho scénář nedovoloval víc, než hledat otce. Alexandre Aja v lehce blockbusterovém provedení a prozatím můj nejhorší. Piraňa měla aspoň trochu dávky humoru a nadsázky. Na druhou stranu vzhledem k tomu, že se tady bojovalo jen proti aligátorům, tak to nějak nenudilo a nespadlo to do frašky Sharknada. ()

dr.fish

Je to prostě taková oddechovka o tom jak za hurikánu zůstane táta s dcerou vězet ve sklepě. A protože voda stoupá, začíná být horko. Je třeba se z toho průseru dostat a to rychle. Aligátoři krouží kolem, je to souboj. 60% ()

Deyw

krokodyla ve sklepe bych chtel mit..sklep nemam..hej uslo to..asi to nejlepsi co alex udelal..bavilo me to ()

Mol

Výborný koncept. Podle hodnocení jsem od filmu mnoho neočekával a díky tomu jsem byl příjemně překvapen. Podle úrovně triků lze vyvodit, že se jednalo o low budget projekt, který však film vyvažuje obsahem. Garoři jsou všude a nikdy nevíte, kdy se nějaký objeví a pokusí se našim hrdinům ukousnout kousek masa z jejich těl. ()

Sabrewulf

Vůbec nic jsem o tom filmu nevěděl, ani to, že jej režíroval Aja. Proboha, jak mohl po maximálně atmosférických Horách přijít s tím úplně nejjalovějším nástupem monstra na scénu? V těch sklepech se šlo nádherně vyhrát s nějakou pomalu se pohybující siluetou ve tmě. Kdepak, prostě jen tak bez ladu a skladu prorazí krokouš dřevěná prkna, což je dokonce i tak debilně z dálky, že to ani nelze považovat za lekačku. Neuvěřitelně amatérsky UBOHÉ. Samozřejmě krokouši dělají UÁÁÁ, to by nebyl americký film. O logických kiksech tu byly popsány tuny textu, takže já jen dodám, že mě ani tak nevytáčel fakt, že hrdinku krokouši stále koušou a ona vždycky vyvázne jen z lehkým zraněním, viděl jsem skutečná videa, kde krokouš chytne za ruku člověka a po vyproštění je ta ruka skutečně celá, takže mě spíš vytáčel ten plot armor v kontextu ostatních obětí, tedy že komparz je sežrán rychlostí světla a hrdinka jen žužlaná. No a ze sprchového koutu se jistě stane kult. Pak je tu ještě jeden nešvar, který shodou náhod čerstvě komentuji i u jiného filmu a tím je čistota vody při povodních/záplavách. Neskutečné, jak ta voda byla čisťounká, dokonce byla v tom baráku podsvícená zeleným světlem, vypadalo to jak v nějakém luxusním bazénku a ne v hromadě kalu. Ajo, tohle se ti moc nepovedlo, škoda. ()

Pod

Za pouhých 13,5 milionu natočit takovouhle řežbu, to smekám. O pořádné zvířecí horory je nouze, což teprve aligátoří/krokodýlí. Realistické to není, perfektní rozhodně ne, ale mě je to jedno. Já si to náramně užil. ()

Mr.Ripley

Od tvůrčího dua Aja & Raimi jsem čekal cokoliv, ale naprosto sterilní "horor" bez špetky invence a zábavného gore nikoliv. Další smutný zářez ve filmografii kdysi nadějného režiséra. ()

David.Darco

Crawl je béčkovym hororom pracujúcim s konvenciami a cieľom uspokojiť diváka vsádzanim na istotu. Nie je to ten typ filmu, ktorý by som si nejak nadštandardne užíval, no to čo tvorcovia robia, robia dobre. Crawl sa na nič nehrá, čo je jeho pozitívnou stránkou. Hodina a pól ( väčšina strávená v jednom priestore) odsípala pomerne svižne, takže zaslúžené, poctivé 3* ()

Triple H

Horšie ako som čakal. Aja bol vo svojich začiatkoch nádejný hororista, ale od prvých komerčných úspechov stále viac a viac strácal iskru. V tomto prípade na začiatku ešte navodí slušnú atmosféru, slušne načrtne postavy, ale potom servíruje už len čisté béčko až céčko. Dialógy sú dementné, postavy sú dementné, aligátory sú dementné, ľakačky nefungujú a jediné čo ako-tak ujde je kamera. Efekty sú kolísavé a na filme je vidno, že sa ilúzia Floridy vyrábala v počítačoch za pár dolárov (film príliš často pôsobí umelo/štúdiovo). Od podobných žánroviek ďalej neočakávam lipnutie na realizme, ale tu sme videli zrejme najtupozubejších aligátorov v histórii. Zahryznutie do nohy, do ruky, do pleca - všetko sa dá evidentne v pohode zvládnuť s pár škrabancami ako keby vás uhryzol susedovie psík. A do toho logické chuťovečky ako, že sa dievčina vydá hľadať telefón, aligátory sú evidentne niekde poblíž a slečna sa napriek tomu počas hľadania prekrikuje so svojím otcom o rodinných mindrákoch. Možno niečomu nerozumiem, ale ak by som sa ja plazil pod domom a snažil sa vyhnúť vraždiacemu niekoľkometrovému plazovi vo svojom okolí, hulákanie mi príde ako posledné čo urobím. Niekde tu je ukrytý slušný film, ale ako keby sa nikomu zo zúčastnených nechcelo ho hľadať. Aja aj ostatní si odkrútili len znudenú rutinu, pri ktorej považujem za zázrak že sa ju podarilo v kinách predať. ()

Script

Tenhle film ve mě vzbuzuje krokodýlofobii. Příběh mizerný, slušný efekty, hloupost na 60% aktivní. Některé momenty mi dávaly smysl, některé byly přepísklé (a hodně). Pro jednoduchého diváka je to pětihvězdičkový film, ale já nejsem jednoduchý divák takže 3 hvězdy. :D ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019