The Hole in the Ground

• Austrálie The Hole in the Ground (více)

Christopher těžce nese, že se s nimi otec nepřestěhoval. Je kvůli tomu posměchem ve třídě a jednoho dne se o tom pohádá s matkou. Uteče do nedalekého lesa, kam ho matka Sarah sleduje. Syn se jí ale ztratí a namísto toho nachází uprostřed lesa velkou díru, jako po sesuvu. Když se pak Chris vrátí a Sarah několik dní sleduje jeho jednání, zdá se jí, jakoby to nebyl vůbec její syn. Je možné, že se v lesích skrývá tajemství, o kterém nikdo neví nebo o něm nechce mluvit? (Rodriguez)

Přemek

Klady: výtečně nasnímaná příroda, dobrá atmosféra, podivná hrdinka. Zápory: neobjasněný základní příběh (jen mírný odkaz na středoevropskou mytologii jeskyněk, které zaměňují své děti s dětmi lidskými), nevyjasněná zápletka s fotoaparátem, odbytý úvod a naprosto nejasný závěr. ()

bobstock

Zajímavej námět, kterej měl jít na dřeň, protože jinak všechny ty nejisté pohledy osob a bouchající dveře v průvanu nestačí. Problém se tam evidentně točí s vesnicí už po generace, ale nikdo nic neřeší, policejní stanice či telefon, internet nikde nic. Zřejmě, aby to nemuseli scénáristé zbytečně komplikovat. Od studia A24 hezky nezávisle, bohužel i snadno zapomenutelně. 45% ()

Rathalos

Irsko u mna boduje s tymto hororom,ktory ma fajnovu atmosferu a tajomno,ktore vas neustale udrzuje v takom napati a ocakavani,co sa z toho vykluje,herecke vykony boli v pohode,hlavne ten maly,ten jeho kuk bol taky neprijemny,normalne z neho siel strach,jedine ma trosku sklamal zaver,ale aj tak spokojnost...:-) ()

BOURQUE

Všetko bolo dané (napr. skvelé lesné prostredie a zaujímavé herecké obsadenie) k tomu, aby z tohto príbehu vyťažili viac. Nestalo sa. V mojich očiach za to hlavne môžu scenárista a režisér, čiže L. Cronin. Chýbajúce vysvetlenie kľúčových častí príbehu (napr. ako v lese vznikla tá obrovská diera), nie vždy dobrý prechod medzi jednotlivými scénami a príliš obecné zakončenie nechali nevymazateľnú stopu na kvalite filmu. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

kkarx

IMO v dnešní záplavě okoukaných hororů tento poměrně snadno vyčnívá. Za mě jeden z těch lepších žánrových kousků roku 2019. ()

Rockerman

Podobné téma jako v There´s something wrong with the children, ale přece jen o poznání lepší. I tady je tajemná díra v zemi a ani zde není vysvětleno, proč dochází k těm změnám. Temnější se stupňujícím se napětím, ale kvůli neuspokojivému závěru jen za tři. Děti mají velký hororový potenciál, jen je ho třeba správně využít. ()

CharlieSs

Zajímavý film, ne až tak moc záživný jak by jsme někteří asi chtěli, ale přesto. Hlavní hrdinka byla navíc moc sympatická, stejně jako děda soused. Škoda toho nevysvětleného momentu s kamerou, a trochu zvláštního závěru, u kterého jen doufám, že jsem ho víceméně pochopila správně. :-D Jednou asi stačilo, ale nelituju. ()

Pavel82

To byl zase výplod. Vcelku to vypadá dobře, je to i kvalitně natočeno a herci ujdou, ale nedává to smysl, nedočkáme se žádného vysvětlení či rozuzlení. Celou dobu jsem absolutně nechápal, co se děje a jaká je motivace hlavních postav k jejich jednání. Na jedno podívání, pokud jste zůstali bez signálu, bez WiFi, bez proudu, bez partnera a opravdu nemáte žádný jiný film... Tááák... radši zůstaňte sami po tmě. ()

ANTYCHRYST

Poslední dobou horory s dětmi frčí...v tomto případě.. táhlá nuda... Jediný co má atmosféru je temný les.. nějaká trapná díra tam je k úplnému lejnu.. samé představy.. podezírání..ale napětí žádné.. děje se tam toho jako šafránu.. ani posledních pár minut v závěru to nemůže zachránit..20% za ten les.. ()

Najt

Zajímavý horůrek s dobrou atmosférou. Posledních 30 min nabere na obrátkách. Co musím zkritizovat je tma. Prostě je prdlajz vidět a to je fakt škoda. Objeví se i příšera, která mohla vypadat pěkně creepy, jenže není nic vidět. Mohla taky dostat víc prostoru. Ta díra v zemi se ve filmu objeví asi na 7 minut, což je taky škoda. A další škoda je, že se nedozvíme absolutně ale opravdu absolutně nic. Tohle mělo větší potenciál. Celkově to ale není vůbec špatný. ()

Mr.Ward

Posledních 20 minut přehnané, ale do té doby paráda. Napětí, nevědomost (nekoukejte na trailer ani nečtěte komenty tady!) .... ()

adamix

Dvojčlenná rodinka to herecky zvláda na jednotku, bohužiaľ ale scenár ich nedostane až do takých výšin. Napätie sa postupne buduje ale po čase začne tempo uberať až sa to na istý čas zasekne do zdĺhavej nudy, pokým nepríde zaujímavý creepy záver, ktorý ale výsledný dojem zas až tak nezmení. Lee Cronin sa tu ešte len hľadal čoby začínajúci hororový režisér, začal excelovať až pri svojom nedávnom Evil DeadDiera v zemi je takým zlepencom klišé a nápadov z iných, lepších filmov ako napríklad Pád do tmy či Invázia zlodejov tiel. Zas tak zlé to nebolo ale výsledné hodnotenie je viac než hodnoverné. Slabé 3*. ()

Valenta28

Tento film mě upoutal již z traileru. Cítil jsem z něj určitou tajemnost a specifičtější zážitek. A to obojí film splnil. Byl tajemný, zajímavý, poutavý a zážitek to byl. Ovšem ne takový, aby si zasloužil 4 hvězdičky. Stručně bych ho ohodnotil jako takový průměrný zážitek. Film se celou dobu koncentroval na matku Chrise, kolem které se vlastně točil celý příběh. Ovšem něco mi na zážitku z tohoto filmu chybělo. Zřejmě to byl nedostatek brutálních a na nervy šplhajících scén. Nebyl tam takový adrenalin, jaký bych si představoval. ()

Veto_01

Irské horory mám rád, ale u tohohle jsem měl pocit, že už jsem ho viděl tak 3x předtím. Vyměněný chlapec, deprimovaná matka samoživitelka, šílená stařena co má nakonec pravdu... NIC MOC ()

MT_Y

Já nevím no, mě osobně Teda závěr přijde víc než jasný a nějak jako otevřený konec tam fakt nevidím ani nevnímám. Víceméně film byl dobrý, líbilo se mi jak se dej vyvíjel, sice tam byli pasáže i o ničem, ale to prostě k příběhu někdy patří. Byl jsem vicemene spokojenný. 🤗 Tak bych řekl že 4 ✨ a 89% 🤗🤗 ()

Stumbleine

Slušný mysteriozní horor s domem na samotě v okolí mlhavých lesů. edit: Za scénu s pavoukem za dveřmi, a díky tomu, že je tento horor opět silně podhodnocen, zvedám na ***** ()

Nové Evil Dead našlo režiséra

Nové Evil Dead našlo režiséra

09.06.2020

K režii dalšího filmu z kultovní hororové série Evil Dead / Lesní duch byl najat irský filmař Lee Cronin. Ten naposledy natočil oceňovaný snímek The Hole in the Ground a taky jednu z epizod nového… (více)