• Kamca_

Jak už tu několik lidí psalo, tak tenhle film se vážně nepovedl. Měl hrozně hluchých a nudných míst. A když už se tam něco dělo, tak to bylo trapný .. 35%.(9.9.2015)

V záplavě občasné tragičnosti se v tomto pokusu o jakousi přírodní filosofii dají vyhledat i klady. Pokud je řeč o části herecké, básník Joža Mrázok Hořický, Ježková a perspektivní otec v podání J. Schmida jsou jistě skvělým zpestřením, jinak velmi slabého obsazení (Hanča Brejchová bohužel strašná). Lze vypozorovat i lehké politické popichování, zmíněný otec či schůzování bývalých budovatelů ("Letos si určitě vystřelíš soudruhu..."). Celkově ovšem spíše lehký průměr.(3.8.2014)

Ze slibného potencionálu se dalo vytěžit víc. Tenhle film totiž zůstává, i přes zjevnou snahu herců, mírně nevýrazným. 60%(30.3.2009)

Příjemná komedie o chlapci, který je panic i v "pokročilém" věku. Chybou je, že tento film mladší generace moc nezná. Není moc reprízován. Je to škoda. I děti by se u některých scének zasmáli. Jsem rád, že film vyšel před dvěma lety na DVD.(20.6.2010)

• rt12

Nuda.(20.5.2014)

• - Yvetta Kornová když si přečetla scénář a zjistila, že se tam má svlíknout došla za režisérem a řekla, že to neudělá. On jí mezi čtyřma očima řekl, že to po ní chtít nebude. Pak přišel onen den a co se nestalo chtěl, aby se svlékla, což odmítla a musel se stopnout celý natáčecí den, což byl veliký malér. Naštěstí se producent a pak i celý štáb za Yvettu postavil. (cariada)

• - Zdeněk Podhůrský když byl na vojně, tak na ten film museli jít. Vojáci volali, že by mu dali nakládačku, protože tam hrál zápornou roli a ve filmu se špatně choval k dívce. On měl štěstí v tom, že byl ostříhaný a nikdo ho nepoznal. (cariada)

• - Bronislav Poloczek vzpomíná, že ho při natáčení šoupli do traktoru a dali mi šesti radliční pluh a měl půl hodiny na to, aby se naučil s tím zacházet. Povedlo se mu skončit i v příkopě. (cariada)