• Všežrout
  ****

  Díky obsazení řady neherců jsou některé scény jedno velké panoptikum. Na hlavní dějovou linku se nabaluje řada postranních příběhů (boj o místo předsedy družstva, nevěry dospělých...), dočkáme se i ekologického poselství a krádeže stavebního materiálu během požáru stodoly. Mnoho scén a dialogů je vtipných už jen svou absurditou, kterou uměla plodit husákovská doba v míře převeliké. Štěstí, že se tomu dnes už můžeme jen smát.(9.2.2009)

 • Opferlamm
  ***

  Na vsi vzplála stodola, ale místní hasiči se jen marně dobývají do zbrojnice. - Nemají klíče! Kdo má klíče? Franta Čuňák má klíče, jenže ten není k zastižení. Visací zámek je třeba urazit. Když už jsou ve zbrojnici, nejede jim Avie - není tam benzín. Sice byla nádrž plná, ale někdo ji vycucl. Celá ves se už dávno seběhla k požáru, zatímco někteří obyvatelé využívají situace a kradou betonové trubky v liduprázdném areálu JZD. Prostě dokonalá ukázka češství :-D(25.11.2012)

 • OG_Swifty
  *

  Socialista (a sociál) Matěj se v úvodu filmu stane svědkem toho, jak Jessica Fletcher a šerif Amos Tupper chtějí mít sex (2x) v poli, což přeruší práškovací letadlo. Mno a celý film je pak o tom, jak Matěj pronáší jedno moudro za druhým (dobově stylizované) a balí holky. Taky tam jsou předsedové, veselky (uslyšíme šlágry z TV Šlágr "Vyhrávala Kapela", "Nemelem Nemelem" nebo "Hošíčku, přijď za svítání"), pimp Podhůrský a Milada Ježková (která se nikoho na sklep neptá!!). Jinak Matěj nepije, uráží ho sexistický poznámky jeho kamarádů - paniců a je environmentalista. Má to ale i několik humorných momentů; 1) Nahý holky se svlíknou z šatů (můžeme si prohlídnout všechny bobříky) a jdou se koupat do rybníku, na čež se jedna zeptá "jsou tu žaby?" 2) Ježková se provdá, ale o svatební noci spí s ženichem Matěj a důchodce se ho zeptá "Umyl sis nohy?". Bohužel to je tak vše, navíc autentičnost uvedených humorných scén nelze textem popsat...(20.3.2016)

 • xenopus
  **

  Matěji, proč tě holky nechtějí? je taková letní člověčinka, nijak dlouhá, s jasnou zápletkou, s ne nijak složitými postavami a s od začátku zřejmým koncem. Někdy značně impotentní dialogy (i když zcela v duchu doby vzniku) film kazí ještě víc, samozřejmě kromě podivné hudby a podivného hlavního „hrdiny“. Režisér si s dějovou návazností jednotlivých scén příliš hlavu nelámal, a tak ačkoliv sledujete bez problému dějovou linku, hodně obrazů na sebe příliš nenavazuje. Dita Kaplanová byla kost. Role Terezy Vokurkové jen ukázala to, co se dělo už tehdy a co není žádná novinka, jen pořád se to moc nebere v potaz – že dáma, ačkoliv je iniciátorem sexu a je-li chlapcem odmítnuta, stejně v očích ostatních zůstává tou slušnou a dobře vychovanou slečnou, zatímco chlapec je ten nechutný dobytek dychtící jen po sexu. Jinak tu také máme českou vesnici v předtroškovském podání: kradení koláčů na svatbě, vysedávání po hospodách už od odpoledne, praní se na vesnických zábavách, kde hraje dechovka, předhánění rodičů při řečech o věnu a majetku, vesnického prvního samce Evžena, který si o sobě myslí kdovíco, přitom… a tak… Celkově poněkud slabší snímek, ani nevím, co vlastně bylo pointou – a tu vyžaduju bez výjimky, zvlášť když zpracování samotné mě ani zdaleka neuchvátilo… Slabé 2*.(16.6.2011)

 • mira007
  *

  Normalizační sračka o puberťákovi, který má u ženskejch větší úspěch než napovídá název, asi by to mohlo být nevinný sentimentální pokoukání ( na komunistickej film docela odvážný nahatý scény ), ale občasný zmínky o kulacích a padesátých letech v mých očích z tohoto filmu dělaj komunistickou sračku, která dělala ze socialistickýho venkova fajn místo plný legrace, pohody a sluníčka.(13.8.2014)

 • - Zdeněk Podhůrský když byl na vojně, tak na ten film museli jít. Vojáci volali, že by mu dali nakládačku, protože tam hrál zápornou roli a ve filmu se špatně choval k dívce. On měl štěstí v tom, že byl ostříhaný a nikdo ho nepoznal. (cariada)

 • - Yvetta Kornová když si přečetla scénář a zjistila, že se tam má svlíknout došla za režisérem a řekla, že to neudělá. On jí mezi čtyřma očima řekl, že to po ní chtít nebude. Pak přišel onen den a co se nestalo chtěl, aby se svlékla, což odmítla a musel se stopnout celý natáčecí den, což byl veliký malér. Naštěstí se producent a pak i celý štáb za Yvettu postavil. (cariada)

 • - Kulturní dům, kde se konal vesnický bál, se nachází v obci Bzová čp. 166. [Zdroj: filmovamista.cz] (SONY_)