• Emily483

Varování: Tento film způsobuje nervové tiky v podobě nepřestávajícího kroucení hlavou, náhlého zvedání obočí či nekonečných povzdechů ,,pfff,, a ,,achjo,,...dále nečekané záchvaty smíchu u scén, kde vůbec nebyly zamýšlené, a při delším sledování může navodit pocity zoufalství. Pokud nevěříte, ještě pár poznámek: V hlavních rolích herci/neherci, který byste neuvěřili ani nos mezi očima, na ty strnulé pohyby a skoro nulové emoce se nedá dívat (začínáte mít pocit, že jste vlastně sami oskaroví herci). Dialogy samy o sobě hrozně napsané a ještě špatně podané (vlastně celkem nelogické a většinou dost trapné). A co je nejhorší, scénář/příběh nezajímavý a jen hooodně těžko uvěřitelný (napsalo by to i dítě). A k tomu si přidejte nějaké laciné erotické scény... ehm ..stačí?(23.2.2012)

• blackrain

Ony by ho i holky chtěly, kdyby nebyl takový psí čumák a ňouma. Očekávala jsem něco ve stylu Vesničko má středisková. Toho jsem se vůbec nedočkala. Příběh je hrozně nudný. Režisér to vůbec nezvládl. Někteří herci neměli ani pořádně co hrát a to bylo herecké obsazení velmi slibné. Na té vesnici bych žít nemohla. Dobrovolně bych se přestěhovala do většího města.(2.2.2012)

• farmnf

Milan Muchna-český Ed Wood Jr. Tato slátanina pojednává o retardovaném dementovi žijícím ve společenství retardovaných dementů. Možná to byl prostě pederast s maskováním a slabým IQ ale to teď těžko soudit. Dement se potácí vesnicí a kam šlápne, tam ostuda. Do toho nám český Ed Wood pouští záběry komínů, výfuků, venkoských taškařic se zpěvohroui a běžící zvěře, stejně jak to dělal pravý Ed Wood s bizony. Režisér se drží linie, co dialog, to kokotina a ještě nemající pražádného vtipu. Jednu malinkou hvězdičku dávám za paní Ježkovou, Ferdu Havlíka a klasika Řeháka, ti se z toho snažili udělat komedii ale stejně je to děs, děs!(1.5.2010)

• OG_Swifty

Socialista (a sociál) Matěj se v úvodu filmu stane svědkem toho, jak Jessica Fletcher a šerif Amos Tupper chtějí mít sex (2x) v poli, což přeruší práškovací letadlo. Mno a celý film je pak o tom, jak Matěj pronáší jedno moudro za druhým (dobově stylizované) a balí holky. Taky tam jsou předsedové, veselky (uslyšíme šlágry z TV Šlágr "Vyhrávala Kapela", "Nemelem Nemelem" nebo "Hošíčku, přijď za svítání"), pimp Podhůrský a Milada Ježková (která se nikoho na sklep neptá!!). Jinak Matěj nepije, uráží ho sexistický poznámky jeho kamarádů - paniců a je environmentalista. Má to ale i několik humorných momentů; 1) Nahý holky se svlíknou z šatů (můžeme si prohlídnout všechny bobříky) a jdou se koupat do rybníku, na čež se jedna zeptá "jsou tu žaby?" 2) Ježková se provdá, ale o svatební noci spí s ženichem Matěj a důchodce se ho zeptá "Umyl sis nohy?". Bohužel to je tak vše, navíc autentičnost uvedených humorných scén nelze textem popsat...(20.3.2016)

V záplavě občasné tragičnosti se v tomto pokusu o jakousi přírodní filosofii dají vyhledat i klady. Pokud je řeč o části herecké, básník Joža Mrázok Hořický, Ježková a perspektivní otec v podání J. Schmida jsou jistě skvělým zpestřením, jinak velmi slabého obsazení (Hanča Brejchová bohužel strašná). Lze vypozorovat i lehké politické popichování, zmíněný otec či schůzování bývalých budovatelů ("Letos si určitě vystřelíš soudruhu..."). Celkově ovšem spíše lehký průměr.(3.8.2014)

• - Zdeněk Podhůrský když byl na vojně, tak na ten film museli jít. Vojáci volali, že by mu dali nakládačku, protože tam hrál zápornou roli a ve filmu se špatně choval k dívce. On měl štěstí v tom, že byl ostříhaný a nikdo ho nepoznal. (cariada)

• - Bronislav Poloczek vzpomíná, že ho při natáčení šoupli do traktoru a dali mi šesti radliční pluh a měl půl hodiny na to, aby se naučil s tím zacházet. Povedlo se mu skončit i v příkopě. (cariada)

• - Yvetta Kornová když si přečetla scénář a zjistila, že se tam má svlíknout došla za režisérem a řekla, že to neudělá. On jí mezi čtyřma očima řekl, že to po ní chtít nebude. Pak přišel onen den a co se nestalo chtěl, aby se svlékla, což odmítla a musel se stopnout celý natáčecí den, což byl veliký malér. Naštěstí se producent a pak i celý štáb za Yvettu postavil. (cariada)