• antragus

Mít horkou linku s Bohem, tak přísahám že jsem ji během těch 80 minut i přes její "horkost" zavařil. Tolikrát Jej nebo někoho z Jeho famílie nevolají ani v neděli v kostele, kolikrát jsem si na něj vzpomněl já, většinou v kontextu: "Pro Boha!" nebo: "Bože, tohle není možný!" Divím se, že za tohle nešel někdo sedět. V dnešní době by to slušnej státní zástupce uhnal aspoň na zpronevěru filmového materiálu. Protože tady je to vážně škoda každého okýnka. Na kozy se nechce dívat, borka mu vleze až do seníku, a on nic... No třeba byl Matěj impotent. :-( To by vysvětlovalo proč jej holky nechtěly, i když podle filmu hlavně on nechtěl je...(30.3.2011)

• farmnf

Milan Muchna-český Ed Wood Jr. Tato slátanina pojednává o retardovaném dementovi žijícím ve společenství retardovaných dementů. Možná to byl prostě pederast s maskováním a slabým IQ ale to teď těžko soudit. Dement se potácí vesnicí a kam šlápne, tam ostuda. Do toho nám český Ed Wood pouští záběry komínů, výfuků, venkoských taškařic se zpěvohroui a běžící zvěře, stejně jak to dělal pravý Ed Wood s bizony. Režisér se drží linie, co dialog, to kokotina a ještě nemající pražádného vtipu. Jednu malinkou hvězdičku dávám za paní Ježkovou, Ferdu Havlíka a klasika Řeháka, ti se z toho snažili udělat komedii ale stejně je to děs, děs!(1.5.2010)

• Horak

Výborná realsocialisticka teenage komedie, kde se jeste formoval Muchnuv vytribeny smysl pro humor a brilantni reziserska prace. Svuj nepochybny talent vsak mel teprve zurocit ve svem vrcholnem Unosu Moravanky a porevolucnim nepochopenem Divokem pivu. Oblibena hlaska: "Bejt to pred triceti lety, tak reknu, ze to zapalil nejakej kulak"(15.9.2006)

Možná, že to přeženu, ale pro mě je to taková malá "Vesničko má, středisková". Nechávám být nezáživnost hlavního příběhu, a upozorňuju na skvělé postavy (Zdeněk Podhůrský, Bronislav Poloczek, František Husák, Milada Ježková - a taky Vokurka, co se vyjádřil) a výborné hlášky, kterých je sice poskrovnu, ale jsou!(5.3.2008)

Tato komedie, je vlastně hrozně zajímavý úkaz české kinematografie, herecký výkon hlavního hrdiny (což je tedy velmi zajímavý úkaz už sám o sobě) je tak kostrbatý až je vlastně hrozně autentický a svým způsobem zajímavý, spolu s ním i dalších kolegů jeho z řad převážně neherců. Herci v tomto filmu nasadili klasickou laťku. Celý film působí odlehčeně, vtipně a autenticky, což myslím že byl i záměr. Takže vlastně všechno dopadlo jak mělo.(21.3.2016)

• - Bronislav Poloczek vzpomíná, že ho při natáčení šoupli do traktoru a dali mi šesti radliční pluh a měl půl hodiny na to, aby se naučil s tím zacházet. Povedlo se mu skončit i v příkopě. (cariada)

• - Zdeněk Podhůrský když byl na vojně, tak na ten film museli jít. Vojáci volali, že by mu dali nakládačku, protože tam hrál zápornou roli a ve filmu se špatně choval k dívce. On měl štěstí v tom, že byl ostříhaný a nikdo ho nepoznal. (cariada)

• - Yvetta Kornová když si přečetla scénář a zjistila, že se tam má svlíknout došla za režisérem a řekla, že to neudělá. On jí mezi čtyřma očima řekl, že to po ní chtít nebude. Pak přišel onen den a co se nestalo chtěl, aby se svlékla, což odmítla a musel se stopnout celý natáčecí den, což byl veliký malér. Naštěstí se producent a pak i celý štáb za Yvettu postavil. (cariada)