• Kimon
  *

  Milane Muchno - režisére, proč tě diváci nechtějí? .... Tak, tak, typická bývalá totalitní tvorba, kdy se dostávalo možnosti natočit film lidem možná víc politicky angažovaným než tvůrcovsky schopným, ale možná se v tomto případě mýlím. Možná se to stalo "svázanými uměleckými rukami tvůrce" tehdejší cenzurou. Těžko soudit, ale tenhle výplod je vážně dost "křečovitý" , jak už ostatně kdosi přede mnou napsal. Přišel jsem, viděl jsem .... vyšumněl jsem. Jen ten rýmující název filmu mi po dlouhá léta zůstával v hlavě. Obsah filmu se tenkrát za pár dní z mé paměti odporoučel. A to je známka špatného filmu.(11.7.2007)

 • antragus
  *

  Mít horkou linku s Bohem, tak přísahám že jsem ji během těch 80 minut i přes její "horkost" zavařil. Tolikrát Jej nebo někoho z Jeho famílie nevolají ani v neděli v kostele, kolikrát jsem si na něj vzpomněl já, většinou v kontextu: "Pro Boha!" nebo: "Bože, tohle není možný!" Divím se, že za tohle nešel někdo sedět. V dnešní době by to slušnej státní zástupce uhnal aspoň na zpronevěru filmového materiálu. Protože tady je to vážně škoda každého okýnka. Na kozy se nechce dívat, borka mu vleze až do seníku, a on nic... No třeba byl Matěj impotent. :-( To by vysvětlovalo proč jej holky nechtěly, i když podle filmu hlavně on nechtěl je...(30.3.2011)

 • farmnf
  *

  Milan Muchna-český Ed Wood Jr. Tato slátanina pojednává o retardovaném dementovi žijícím ve společenství retardovaných dementů. Možná to byl prostě pederast s maskováním a slabým IQ ale to teď těžko soudit. Dement se potácí vesnicí a kam šlápne, tam ostuda. Do toho nám český Ed Wood pouští záběry komínů, výfuků, venkoských taškařic se zpěvohroui a běžící zvěře, stejně jak to dělal pravý Ed Wood s bizony. Režisér se drží linie, co dialog, to kokotina a ještě nemající pražádného vtipu. Jednu malinkou hvězdičku dávám za paní Ježkovou, Ferdu Havlíka a klasika Řeháka, ti se z toho snažili udělat komedii ale stejně je to děs, děs!(1.5.2010)

 • Emily483
  odpad!

  Varování: Tento film způsobuje nervové tiky v podobě nepřestávajícího kroucení hlavou, náhlého zvedání obočí či nekonečných povzdechů ,,pfff,, a ,,achjo,,...dále nečekané záchvaty smíchu u scén, kde vůbec nebyly zamýšlené, a při delším sledování může navodit pocity zoufalství. Pokud nevěříte, ještě pár poznámek: V hlavních rolích herci/neherci, který byste neuvěřili ani nos mezi očima, na ty strnulé pohyby a skoro nulové emoce se nedá dívat (začínáte mít pocit, že jste vlastně sami oskaroví herci). Dialogy samy o sobě hrozně napsané a ještě špatně podané (vlastně celkem nelogické a většinou dost trapné). A co je nejhorší, scénář/příběh nezajímavý a jen hooodně těžko uvěřitelný (napsalo by to i dítě). A k tomu si přidejte nějaké laciné erotické scény... ehm ..stačí?(23.2.2012)

 • xenopus
  **

  Matěji, proč tě holky nechtějí? je taková letní člověčinka, nijak dlouhá, s jasnou zápletkou, s ne nijak složitými postavami a s od začátku zřejmým koncem. Někdy značně impotentní dialogy (i když zcela v duchu doby vzniku) film kazí ještě víc, samozřejmě kromě podivné hudby a podivného hlavního „hrdiny“. Režisér si s dějovou návazností jednotlivých scén příliš hlavu nelámal, a tak ačkoliv sledujete bez problému dějovou linku, hodně obrazů na sebe příliš nenavazuje. Dita Kaplanová byla kost. Role Terezy Vokurkové jen ukázala to, co se dělo už tehdy a co není žádná novinka, jen pořád se to moc nebere v potaz – že dáma, ačkoliv je iniciátorem sexu a je-li chlapcem odmítnuta, stejně v očích ostatních zůstává tou slušnou a dobře vychovanou slečnou, zatímco chlapec je ten nechutný dobytek dychtící jen po sexu. Jinak tu také máme českou vesnici v předtroškovském podání: kradení koláčů na svatbě, vysedávání po hospodách už od odpoledne, praní se na vesnických zábavách, kde hraje dechovka, předhánění rodičů při řečech o věnu a majetku, vesnického prvního samce Evžena, který si o sobě myslí kdovíco, přitom… a tak… Celkově poněkud slabší snímek, ani nevím, co vlastně bylo pointou – a tu vyžaduju bez výjimky, zvlášť když zpracování samotné mě ani zdaleka neuchvátilo… Slabé 2*.(16.6.2011)

 • - Bronislav Poloczek vzpomíná, že ho při natáčení šoupli do traktoru a dali mi šesti radliční pluh a měl půl hodiny na to, aby se naučil s tím zacházet. Povedlo se mu skončit i v příkopě. (cariada)

 • - Film se natáčel např. v Týně nad Vltavou. (rakovnik)

 • - Yvetta Kornová když si přečetla scénář a zjistila, že se tam má svlíknout došla za režisérem a řekla, že to neudělá. On jí mezi čtyřma očima řekl, že to po ní chtít nebude. Pak přišel onen den a co se nestalo chtěl, aby se svlékla, což odmítla a musel se stopnout celý natáčecí den, což byl veliký malér. Naštěstí se producent a pak i celý štáb za Yvettu postavil. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace