• Kimon

Milane Muchno - režisére, proč tě diváci nechtějí? .... Tak, tak, typická bývalá totalitní tvorba, kdy se dostávalo možnosti natočit film lidem možná víc politicky angažovaným než tvůrcovsky schopným, ale možná se v tomto případě mýlím. Možná se to stalo "svázanými uměleckými rukami tvůrce" tehdejší cenzurou. Těžko soudit, ale tenhle výplod je vážně dost "křečovitý" , jak už ostatně kdosi přede mnou napsal. Přišel jsem, viděl jsem .... vyšumněl jsem. Jen ten rýmující název filmu mi po dlouhá léta zůstával v hlavě. Obsah filmu se tenkrát za pár dní z mé paměti odporoučel. A to je známka špatného filmu.(11.7.2007)

• antragus

Mít horkou linku s Bohem, tak přísahám že jsem ji během těch 80 minut i přes její "horkost" zavařil. Tolikrát Jej nebo někoho z Jeho famílie nevolají ani v neděli v kostele, kolikrát jsem si na něj vzpomněl já, většinou v kontextu: "Pro Boha!" nebo: "Bože, tohle není možný!" Divím se, že za tohle nešel někdo sedět. V dnešní době by to slušnej státní zástupce uhnal aspoň na zpronevěru filmového materiálu. Protože tady je to vážně škoda každého okýnka. Na kozy se nechce dívat, borka mu vleze až do seníku, a on nic... No třeba byl Matěj impotent. :-( To by vysvětlovalo proč jej holky nechtěly, i když podle filmu hlavně on nechtěl je...(30.3.2011)

Film, který jsem si po dlouhé době připoměl schlédnutím v březnu 2016 mě pobavil. Odhlédneme li od nepříliš zajímavé hlavní dějové linky, tak nám snímek nabízí několik vedlejších příběhů, který plně a celkem přesně líčí onu dobu. Je tu i zahrnuta opatrná kritika ekologického i politického charakteru. Takže při soustředěnejším sledování film úplně rozkvete. Z dnešního pohledu je to solidní památka na 80 - átá léta zahnívajícího socialismu.(20.3.2016)

Nespravedlivě podhodnocený film, protože dialogy a situace v něm se často vyrovnají těm ve Formanových a Papouškových dílech ze šedesátých let. Např. víceméně monolog Ježkové na téma Vokurkovy po smrti rozprášené ženy nebo milostná Husákova předehra v seníku nemají chybu. Navíc je chlípné oko divákovo sem tam potěšeno pohledem na obnažené svěží vnady lepých děv. Samozřejmě některé situace jsou kapku přetažené, jako Poloczkovo postříkání nebo Wiesnerovo odmítání hrátek s mladou Kornovou, když předtím tolik bažil po prvních zkušenostech se starší Steinmarovou.(14.6.2013)

• blackrain

Ony by ho i holky chtěly, kdyby nebyl takový psí čumák a ňouma. Očekávala jsem něco ve stylu Vesničko má středisková. Toho jsem se vůbec nedočkala. Příběh je hrozně nudný. Režisér to vůbec nezvládl. Někteří herci neměli ani pořádně co hrát a to bylo herecké obsazení velmi slibné. Na té vesnici bych žít nemohla. Dobrovolně bych se přestěhovala do většího města.(2.2.2012)

• - Zdeněk Podhůrský když byl na vojně, tak na ten film museli jít. Vojáci volali, že by mu dali nakládačku, protože tam hrál zápornou roli a ve filmu se špatně choval k dívce. On měl štěstí v tom, že byl ostříhaný a nikdo ho nepoznal. (cariada)

• - Film se natáčel např. v Týně nad Vltavou. (rakovnik)

• - Yvetta Kornová když si přečetla scénář a zjistila, že se tam má svlíknout došla za režisérem a řekla, že to neudělá. On jí mezi čtyřma očima řekl, že to po ní chtít nebude. Pak přišel onen den a co se nestalo chtěl, aby se svlékla, což odmítla a musel se stopnout celý natáčecí den, což byl veliký malér. Naštěstí se producent a pak i celý štáb za Yvettu postavil. (cariada)