• Kimon

Milane Muchno - režisére, proč tě diváci nechtějí? .... Tak, tak, typická bývalá totalitní tvorba, kdy se dostávalo možnosti natočit film lidem možná víc politicky angažovaným než tvůrcovsky schopným, ale možná se v tomto případě mýlím. Možná se to stalo "svázanými uměleckými rukami tvůrce" tehdejší cenzurou. Těžko soudit, ale tenhle výplod je vážně dost "křečovitý" , jak už ostatně kdosi přede mnou napsal. Přišel jsem, viděl jsem .... vyšumněl jsem. Jen ten rýmující název filmu mi po dlouhá léta zůstával v hlavě. Obsah filmu se tenkrát za pár dní z mé paměti odporoučel. A to je známka špatného filmu.(11.7.2007)

• Enšpígl

Nějak jsem si nevšiml, že by Matěje ty holky nechtěly, naopak tolik holek neleze snad ani za Deppem. To bylo až trapný, jak mu každá chtěla dát. To já v jeho věku byl vůbec rád, když si přede mnou holky alespoň zhnuseně odflusly. A ty perly co tam Matěj ze sebe vyládoval "Ty jo to je kus ženský" a Matěj na to "Nelíbí se mě jak takhle mluvíš o holce" další Matějova perla - kluci : Matěji, vidíš tamhletu kozatou, když dostane prachy, tak se slíkne" No a Matěj ze sebe vybalill tuhle blbost "Ne, nezlobte se, do toho s Vámi nejdu, kluci." V tu chvíli u mě soudruh Matěj klesnul hodně hluboko. Odmítat pohled na kozy považuji za pozérské, nenormální a škodící klučičímu zdraví.(23.5.2008)

• argenson

"Vy tohle v Brně pijete?!" Ano, my v Brně pijeme leccos:-) Chvíli jste ve Formanových filmech, chvíli ve Vesničce střediskové, většinou ale v hodně průměrném dílku z osmdesátých let, kde se nic neděje a všemu tomu vévodí titulní hrdina bez šťávy a charismatu. Ale jedno se musí nechat - v povědomí zůstává aspoň název filmu, který funguje jako solidní vtipná hláška a leckterý Matěj si s tím musel celkem užít.(17.11.2012)

Na vsi vzplála stodola, ale místní hasiči se jen marně dobývají do zbrojnice. - Nemají klíče! Kdo má klíče? Franta Čuňák má klíče, jenže ten není k zastižení. Visací zámek je třeba urazit. Když už jsou ve zbrojnici, nejede jim Avie - není tam benzín. Sice byla nádrž plná, ale někdo ji vycucl. Celá ves se už dávno seběhla k požáru, zatímco někteří obyvatelé využívají situace a kradou betonové trubky v liduprázdném areálu JZD. Prostě dokonalá ukázka češství :-D(25.11.2012)

Tato komedie, je vlastně hrozně zajímavý úkaz české kinematografie, herecký výkon hlavního hrdiny (což je tedy velmi zajímavý úkaz už sám o sobě) je tak kostrbatý až je vlastně hrozně autentický a svým způsobem zajímavý, spolu s ním i dalších kolegů jeho z řad převážně neherců. Herci v tomto filmu nasadili klasickou laťku. Celý film působí odlehčeně, vtipně a autenticky, což myslím že byl i záměr. Takže vlastně všechno dopadlo jak mělo.(21.3.2016)

• - Film se natáčel např. v Týně nad Vltavou. (rakovnik)

• - Bronislav Poloczek vzpomíná, že ho při natáčení šoupli do traktoru a dali mi šesti radliční pluh a měl půl hodiny na to, aby se naučil s tím zacházet. Povedlo se mu skončit i v příkopě. (cariada)

• - Zdeněk Podhůrský když byl na vojně, tak na ten film museli jít. Vojáci volali, že by mu dali nakládačku, protože tam hrál zápornou roli a ve filmu se špatně choval k dívce. On měl štěstí v tom, že byl ostříhaný a nikdo ho nepoznal. (cariada)