• xenopus
  **

  Matěji, proč tě holky nechtějí? je taková letní člověčinka, nijak dlouhá, s jasnou zápletkou, s ne nijak složitými postavami a s od začátku zřejmým koncem. Někdy značně impotentní dialogy (i když zcela v duchu doby vzniku) film kazí ještě víc, samozřejmě kromě podivné hudby a podivného hlavního „hrdiny“. Režisér si s dějovou návazností jednotlivých scén příliš hlavu nelámal, a tak ačkoliv sledujete bez problému dějovou linku, hodně obrazů na sebe příliš nenavazuje. Dita Kaplanová byla kost. Role Terezy Vokurkové jen ukázala to, co se dělo už tehdy a co není žádná novinka, jen pořád se to moc nebere v potaz – že dáma, ačkoliv je iniciátorem sexu a je-li chlapcem odmítnuta, stejně v očích ostatních zůstává tou slušnou a dobře vychovanou slečnou, zatímco chlapec je ten nechutný dobytek dychtící jen po sexu. Jinak tu také máme českou vesnici v předtroškovském podání: kradení koláčů na svatbě, vysedávání po hospodách už od odpoledne, praní se na vesnických zábavách, kde hraje dechovka, předhánění rodičů při řečech o věnu a majetku, vesnického prvního samce Evžena, který si o sobě myslí kdovíco, přitom… a tak… Celkově poněkud slabší snímek, ani nevím, co vlastně bylo pointou – a tu vyžaduju bez výjimky, zvlášť když zpracování samotné mě ani zdaleka neuchvátilo… Slabé 2*.(16.6.2011)

 • Praxis
  *

  OMG. To snad nemyslejí vážně? Hlavní hnusák v podání jakéhosi Wiesnera se snaží ztratit věneček, ale ty odporný, zlý a kozatý čuby mu dát nechtěji. Nebo jo? Že mu všechny tak hrozně nadbíhaly. Na téhle hlavní dějové lince se pak odvíjí další linky v podání debilní Ježkový a jejího Vokurky, podvádějící se dva manželské páry a něco jako agitka o dojivosti krav (Šimon Plánička ruléz). Do toho proběhne pár kozatých, koupajících se holek s fakt velkým "roštím" a jedna stodola plná slámy, která pak skončí v plamenech. Všichni tam neustále tancujou, zpívaj tam kapely, které ani neumí zpívat, jak je to falešný a prezentuje se hypermoderní kulturák. Never more... Toporný normalizační agitační film, který chce být děsně vtipný, místo toho je ale děsně trapný. 20% za pekelně ujetou postavu Zdenka Podhůrskýho :-)(28.10.2013)

 • B!shop
  **

  Tak tohle bylo teda dost hrozny. Jeste, ze film neni moc dlouhej a nestihne vas unudit k smrti. Pribeh by sice nebyl uplne nejhorsi, ale vetsina situaci je strasne krecovita a vtipnejch scen tu je fakt minimum. Reziser to proste nezvlada a pribeh se mu tak rozbiji na jednotlive (misty skoro ani nenavazujici) scenky. A do toho Matej, kterej se misty chova jak Napoleon Dynamite. 2* davam za docela slusnou kameru a za Zdenka Podhurskeho, kterej sice nic extra taky nehraje, ale jeho postava je proste cool.(12.11.2006)

 • mira007
  *

  Normalizační sračka o puberťákovi, který má u ženskejch větší úspěch než napovídá název, asi by to mohlo být nevinný sentimentální pokoukání ( na komunistickej film docela odvážný nahatý scény ), ale občasný zmínky o kulacích a padesátých letech v mých očích z tohoto filmu dělaj komunistickou sračku, která dělala ze socialistickýho venkova fajn místo plný legrace, pohody a sluníčka.(13.8.2014)

 • Opferlamm
  ***

  Na vsi vzplála stodola, ale místní hasiči se jen marně dobývají do zbrojnice. - Nemají klíče! Kdo má klíče? Franta Čuňák má klíče, jenže ten není k zastižení. Visací zámek je třeba urazit. Když už jsou ve zbrojnici, nejede jim Avie - není tam benzín. Sice byla nádrž plná, ale někdo ji vycucl. Celá ves se už dávno seběhla k požáru, zatímco někteří obyvatelé využívají situace a kradou betonové trubky v liduprázdném areálu JZD. Prostě dokonalá ukázka češství :-D(25.11.2012)

 • - Yvetta Kornová když si přečetla scénář a zjistila, že se tam má svlíknout došla za režisérem a řekla, že to neudělá. On jí mezi čtyřma očima řekl, že to po ní chtít nebude. Pak přišel onen den a co se nestalo chtěl, aby se svlékla, což odmítla a musel se stopnout celý natáčecí den, což byl veliký malér. Naštěstí se producent a pak i celý štáb za Yvettu postavil. (cariada)

 • - Film se natáčel např. v Týně nad Vltavou. (rakovnik)

 • - Bronislav Poloczek vzpomíná, že ho při natáčení šoupli do traktoru a dali mi šesti radliční pluh a měl půl hodiny na to, aby se naučil s tím zacházet. Povedlo se mu skončit i v příkopě. (cariada)