Do Varnsdorfu přijíždí kapitán Kříž (David Novotný) vyšetřit vraždu a brzy se ukazuje, že stopy směřují do místní vietnamské komunity. Kdosi se totiž pokoušel zamaskovat skutečný motiv. Otevřenými dveřmi do světa, v němž vládnou pravidla obchodu, rodinných klanů a hierarchií a který přehrazuje i jazyková bariéra, se mu stává mladá policistka (Ha Thanh Špetlíková). Nesourodá dvojice – emancipovaná žena, která se rozhodla žít podle vlastního rozhodnutí a stárnoucí sarkastický vyšetřovatel, pro nějž práce zůstala jediným opěrným bodem v životě – rozkrývá nejen tajemství zločinu, kde jedna vražda odkazuje k druhé, ale také vzájemně hledá cestu k poznání a respektování toho druhého. A oba čeká osudové rozhodování, zda se přiklonit na stranu pevných rodinných tradic nebo spravedlnosti. (Falcon)

FromBLHell

Nudná, podprůměrná kriminálka. Od Davida bych čekal víc. Cením si scenáře, přeci jen si vietnamská komunita po těch letech u nás zaslouží trochu filmových zpracování. ()

GrooteLulu

Slabší odvar "Ve stínu", akorát sociální prostředí je změněný. Ale docela se to dalo. O třídu výš než průměrná policejní detektivka z komerční televize. ()

Evosheek

Film má mnoho nedostatků, ale pohled na vietnamskou komunitu se celkem přibližuje skutečnosti. Mám mezi Vietnamci několik přátel a vím, jak žijí. Pracuji mnoho hodin a jejich děti musí být v našem (českém) prostředí výkonnější než české děti jen proto, aby skutečně obstáli. Vyšetřovatel Kříž ve skvělém podání Davida Novotného je skutečně věrohodným xenofobním hovadem a mám pocit, že se s tímto typem v životě potkávám dost často. Rozuzlení zápletky bylo překvapivé a bylo to nejlepších 10 minut z celého filmu. ()

huspenina33

Mně to teda hodně, hodně nebavilo. Dabing Vietnamců příšerný a celý takový nijaký. Davida Novotného mám rád, ale tady se mi jen líbil jak byl rozcuchaný jinak nic. ()

andydufrsn

Tak nakonec to nebyla naprostá volovina, jak jsem se malinko obával, i když, proč to nepřiznat, nejzajímavější na celém filmu je úvodních 20 vteřin. Problémem filmu je, že k vrahovi nic nesměřuje a najednou ho tu máme bez jakýchkoliv indicií a nitek. Dále pak David Novotný (při vší úctě k jeho herectví) není týpek na drsné hláskující policajty! ()

karmalat

Uprimne na tento film se nedalo koukat, nebo mi jenom nesedl. Doporuceno jenom obzvlast velkym masochistum. Za me 2 hvezdicky z milosti, protoze je spousta jeste horsich filmu. ()

Benigni

Herecky zajímavé, funkční i příběhy vedlejších postav (Jackuliak apod.), režijně a scenáristicky ovšem celkem slabé. Přesto hodnotím film jako průměrný i díky krásné a originální hrdince Špetlíkové, která ovšem nedosahuje herecké osobitosti. Bez Novotného by film hodně strádal. ()

Redyx1 odpad!

Totální paskvil a podsouvání čechům Vietnamce!Tohle už je za hranou,taková propaganda,je jich tady půl milionu okrádají českou ekonomiku ve všech odvětvích a pak někdo natočí tohle!! ()

DžejPý

Dal bych čtyři, ale příšerně mi vadila skvělá čeština, tedy dabing, vietnamských neherců. Zobrazení vietnamské komunity skvělé, tomu dal bych za 5 (i když kdoví, jestli to tak opravdu je)... Kriminálka lepší průměr. A už by se konečně mohli režiséři, kameramani a jejich pomocníci naučit, že smartphone při telefonování a přiložení k uchu zhasne. ()