Miss Hanoi

Krimi / Drama

Česko / Slovensko, 2018, 90 min

Myslím, že po letech co je vietnamská kultura úzce spjatá s tou naší bylo na čase vytvořit podobný film, který ukazuje pohled nás Čechů na tuto subkulturu, která je čím dál víc ovlivněná naším sociálním a běžným životem. Detektivka výborně ukazuje právě naše vnímání lidí obecně nazývaných Asiati, které naše mysl nedokáže účinně rozlišovat podle státní příslušnosti. Dynamické propojení unaveného a předpojatého fízla Davida Novotného a mladé nezkušené policistky Ha Thanh Špetlíkové je výbornou omáčkou pro celý děj kriminálního příběhu. Oceníte nejen ryze českou osobitost postav, ale zároveň proniknete do sociálního kruhu lidí vietnamského původu.(13.8.2018)

• malylada

Miss Hanoi je naprosto průměrnou detektivkou, která neoplývá žádným nápadem a spíše připomíná nedělní inscenaci na čt1. Opravdu to nechápu, ale dvouletá příprava filmu není v ničem poznat. Zbytečné přehrávání obou hlavních herců ubírá na uvěřitelnosti a někdy působí až amatérsky a znuděně. Televizní vizuál tomu nepomáhá a čekal jsem z prostředí Sapy temnější atmosféru ala Rudý kapitán. Protrpěl jsem to do konce když nad tím přemýšlím, nenašel jsem moc pozitivních momentů.......4/10(14.8.2018)

Rozhodně tři a půl. Velmi slušně zrežírované a do poslední chvíle vyvíjející se krimi drámo, které se sice od současných, podobně kvalitních seriálů moc neliší, což nijak nesnižuje jeho kvality, naopak, určitě můžeme mluvit o slušné filmařině, jež by se milovníkům krimi příběhů měla líbit. První zhlédnutí určitě skvělé, film je lehce stravitelný, svižný a nenucený, stejně tak prostředí vietnamské komunity není nijak vyumělkované či dokonce trapné, jak se někdy stává, naopak, vše je velmi přirozené a trochu i poučné. Když já ale na ty kriminálky moc nejsem, ono to stačí vidět jen jednou a víc v tom najít nelze, každopádně dobrá pozvánka na další režisérův počin.(10.8.2018)

• jecmen2

Překvapilo mě, jak je tenhle film nezajímavý. Ač je to kriminálka, tak zcela postrádá napětí. Herecký výkon p. Špetlíkové je na úrovni pokleslých a nekonečných telenovel TV Nova, a to je mi jinak velice sympatická. Dělala tam něco jiného než běhala a brečela? Polovina toho, co řekli vietnamci (a teď nemyslím jejich rodnou řeč), nebyla vůbec srozumitelná. Trailer byl zajímavější než celý film, ten už neukázal nic nového. Ovšem těší mě, že se česká filmová nabídka začíná víc otevírat a nejsou to už jen tragické komedie. * za Davida Novotného, * za nápad s vietnamskou policitkou.(10.8.2018)

Stoprocentně minimálně zaznamenáníhodný film, i když na Viktorův předchozí film Raluca to v mých očích nemá. I tak mne ale Miss Hanoi dokázala zaujmout jako v poslední době (rozuměj zhruba rok) málokterý český nebo slovenský film. Už jen neokoukaným prostředím vietnamské komunity, která má jiná pravidla než si Čech dokáže představit. Bavila i postava kapitána Kříže, která je tak nějak normálně jízlivě rasistická, ale jen do chvíle, než by to bývalo bylo trapné. Problém filmu je, že jeho jakási středová část je strašně utahaná a pomalá a po úvodu, kde se pořád něco děje (líbila se mi třeba scéna "putování" Sapou), jsem si nejednou říkal, že je ta nebo ta scéna zbytečně dlouhá a možná i celkově zbytečná. Za následek to má to, že vyvrcholení přijde najednou bez nějakého předchozího gradování ve chvíli, kdy si říkáte, že ta scéna, co mu předchází, je vlastně jen další zbytečně natahovanou sekvencí. Stejně jako u snímku Raluca však dokáže překvapit konec, s nímž bude v průběhu promítání operovat asi málokdo. Ha Thanh Špetlíková v mých očích podává zajímavý výkon, možná až se trochu "vyhraje" půjde její hraní trochu víc nahoru. Mrzelo mne, že hlavní vietnamské mužské roli bylo při mluvení češtinou místy velmi špatně rozumět a část dialogů se tak alespoň pro mne ztratila v překladu. Celkově na 3,5*, tentokrát ale zaokrouhluju níž, i když nevylučuju, že po nějakém budoucím opětovném sledování zaokrouhlím nahoru.(10.8.2018)

• - Místem bydliště bývalého policisty (Ján Jackuliak) je dům na Malé Straně. (ArthasKarfa)

• - Kapitán Kříž (David Novotný) jezdí bílou Škodou Octavia třetí generace. Když jsou však záběry na jeho vůz projíždějící krajinou, objevuje se v nich bílá Škoda Rapid. (FIAT 500)

• - Postava hlavní hrdinky nemá reálný předobraz – v době přípravy filmu žádná vietnamská policistka v poli nesloužila. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)