poster

Miss Hanoi

 • Slovensko

  Miss Hanoi

 • anglický

  Miss Hanoi

Krimi / Drama

Česko / Slovensko, 2018, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slunicko2
  **

  Ambice snímku překročily schopnosti jeho tvůrců. 1) Zajímavé téma je neobratně zpracováno. 2) Buranský policejní debil kapitán Kříž mě dostal v podání velmi přesvědčivého 49letého Davida Novotného. 3) Pak je tu pěkný Chip Nguyen (syn Hai Trang) a hezký 18letý Jan Maršál (spratek Jan Polanský).(17.1.2019)

 • Snorlax
  ****

  Zvažuju, že dám plný počet, sice si to až tak úplně tenhle film nezaslouží, ale aby se potácel v tak nízkých procentech si tedy rozhodně zaslouží ještě méně. Na domací produkci mimořádný námět, dle mého názoru neznalce poměrů ve Vietnamské komunitě i dobře zpracovaný. Sympatický vizuál, na české poměry nadprůměrně dobře nasnímaná akční scéna a valná vêtšina hereckých výkonů, to jsou stavební kameny kvality tohoto filmu. Tragická výslovnost představitele bratra Miss je zřejmě největším negativem snímku. Zde skutečně došlo ke castingovému eroru a onen chlapec měl být minimálně nadabován, v ideálním případě rovnou nahrazen někým šikovnějším. Za tento logopedický postrach tedy bohužel nemohu jít do plného počtu, byť bych ráda kompenzovala mizerná hodnocení ostatních.(10.8.2019)

 • castor
  ***

  Žánrovkám fandím, poctivým kriminálkám obzvlášť, ovšem tahle trpí stejně jako většina tuzemských pokusů jakousi nedotažeností. Začínající policistka Ha Thanh Špetlíková pomáhá coby překladatelka zatrpklému poldovi, který z rukávu sype sarkastické až rasistické komentáře. Vyšetřují spolu vraždu mladého sígra, který před lety spáchal něco úzce spojeného s vietnamskou komunitou. Že by se mu někdo mstil? A byla čtyři roky stará smrt čerstvé vítězky soutěže krásy řádně vyšetřená? Asi po pětadvaceti minutách jsem tušil, kdo je do okolností namočený. A to není dobře. Celkově je plytký scénář pasující spíš na televizní kriminálku jen ozvláštněný o do sedření pracující komunitu, dramaturg zřejmě chyběl a produkce se zrovna nevytáhla. Opakuji, že zatraktivnění o jinou kulturu je sice fajn, ale my už tak nějak víme, že česká hovádka Vietnamcům ráda tykají nebo jim komolí jména, a nic moc jiného nedostaneme. Škoda místy blbých dialogů, ještě blbějších situací, zplošťování charakterů i samoúčelné nahoty. A absence napětí. Každopádně výkon Davida Novotného výborný. Celkově úplně zklamaný nejsem.(16.12.2018)

 • JohnCZ
  ****

  Skromná, ale kvalitně natočená krimi z neokoukaného prostředí vietnamské komunity. Samotný případ je veskrze jednoduchý a nepřehnaný. Osobně mě ale krom úderného rozuzlení zas až tak nenadchl. David Novotný tu hraje takového toho typického "slušnočecha," který, když se zrovna nechová jako hulvát, je i zkušený vyšetřovatel. Co mě ovšem překvapilo byla Ha Tranh Špetlíková a její přirozené herectví. Neříkám to často, ale tohle bude nový objev na poli českého filmu. I ostatní herecké výkony jsou tu nezvykle vyrovnané a interakce mezi postavami uvěřitelná a zábavná. Dialogy tu a tam trochu skřípou a potenciál taky nebyl úplně využitý, ale ty postavy mě bavily a vůbec bych se nezlobil za nějaké volné pokračování.(5.1.2019)

 • zette
  **

  Jako televizni film ok, na celovecerni kriminalku s ambicemi zatracene malo. Tesil jsem se, jak si filmari poradili s vietnamskou komunitou a musim rict, ze atmosferu to melo. Skoda spatnych hereckych vykonu, jediny Novotny skutecne hraje-az si tedy myslim, ze je takovy snad i ve skutecnosti.-). Scenar slabsi, ale alespon nametem celkem originalni film. Ha Thanh je pekna holka, ale zdravotnicka uniforma ji slusi vice.(30.12.2018)

 • - Zdeněk Viktora natáčel s Davidem Novotným již svůj předchozí snímek Raluca (2014) a byl prý od počátku přesvědčen, že právě David je kapitán Kříž – vlastně roli tak trochu psal pro něj. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3. (Stanley619)

 • - Natáčení filmu trvalo s přestávkami skoro dva roky. Točilo se převážně ve Varnsdorfu, kde žije početná vietnamská komunita, a to i v reálných interiérech vietnamských domovů, kde jsou všichni představitelé Vietnamců výhradně z řad neherců. Podařilo se také natáčet na pražské tržnici Sapa. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)