Vlastníci

• Česko S péčí řádného hospodáře (pracovní název) (více)

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová) všechno iniciativně komentuje. Naivní pan Švec (David Novotný) zastupuje svojí maminku. Paní Procházková (Pavla Tomicová) s panem Novákem (Ondřej Malý) hledá způsoby jak zhodnotit svůj majetek. Pan Nitranský (Andrej Polák) touží po půdě v domě a pan Kubát (Jiří Lábus) důsledně sabotuje jakékoliv rozhodnutí. A v pozadí číhají bratři Čermákovi (Kryštof Hádek, Stanislav Majer), jen starý pan profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatím nic nekomentuje… (CinemArt)

Bozvav

Naprosto vytuněná záležitost. Taková schůze posouvá level noční můry na novou úrověň. Po shlédnutí tohoto nového zázraku upadající české kinematografie, si začnu svých milých, flegmatických sousedů více vážit. Skvěle zahráno, ta bezmoc a čiré zoufalství těch pár normálních účastníků ze snímku přímo prýští. Je paradoxní, že největší hvězdy filmu byly ve svých rolích nejméně uvěřitelní. Obludný rozměr pokřivenosti některých charakterů je skvěle zachycen, právě díky minimalistickému prostředí schůze vlastníků bytů v jednom domě. Za mne žádná komedie, ale drsná reality show. Já bydlet v takovém domě, prodám svůj byt třeba i s drobnou ztrátou nějaké rozvětvené rodině Rómů, ideálně z Chánova s podmínkou, že za mnou poskytnutou příznivou cenu, budou k sobě často a na delší dobu zvát svoje početné příbuzenstvo ideálně z východního Slovenska. Zcela v meritu hesla: "Po mně potopa". Hodnotím plným počtem, neb jinak nelze. ()

barteca

Vzhledem k tomu, co se točilo a točí v českém rybníčku, je to vpravdě nadstandartní počin, ......., ale ta ČT z toho trčí moc, chtělo si víc pohrát z kamerou, zbavit se divadelní manýry, herci nehráli tu postavu, ale škatulkový prototyp dané role. Mohlo to být silné mrazivé drama než slabé karikující komedydrama. ()

zahadum

Nádherná ukážka aký sme...my na Slovensku a v Čechách....500 kč závidíme domovníkovi ktorý za nás skoro všetko robí ale potom prídu sladké rečičky a všetko dáme dobrovoľne do rúk niekomu cudziemu ktorý z nás všetkých spraví žobrákov........a písal sa rok 1989. ()

jasanka odpad!

To. Si. Delate. Srandu. Jestli je tohle komedie, tak uz fakt nevim. Pokud se chcete nastvat, koukat na stare protivne zenske, neschopnost komunikace a nechutnou byrokracii, vzhuru do toho. Jinak ne. Nedokoukano a lituju, ze neexistuje nizsi hodnoceni. Neco jako odpad vsech odpadu. ()

piranha

Vzhledem k příznivému hodnocení ostatních uživatelů bylo moje očekávání teda trochu vyšší, byť už námět mi přišel podezřele chabý. Ale takový odpad jsem nečekala. To, co asi měly být vtipy, bylo pod úrovní humoru nejnižších inteligenčních vrstev obyvatelstva. Někdy už vyloženě daleko za hranicí vkusu. Zejména Dagmar Havlová musela být hodně zoufalá, když vzala takovou hloupě napsanou roli. ()

Brusíček

Film Vlastníci, mi naprosto živě připomíná schůze našeho vlastního společenství, i když tady je to vyhnané trochu do extrémů. Skvěle jsem se bavil, mnohé "zápletky" z filmu se u nás ve společenství dějí také... Film je skvěle obsazen, a dobře sehrán. 80%. ()

Untentrauer

Přes komediální začátek se film pomaličku transformuje v kruté psychologicky laděné drama. Na dnešní dobu je takový počin nadprůměrný. Histerické scény jsou zahrané bravůrně (Ramba). Havlová předvádí své herecké umění v plné síle a na ní v nevídané roli. Lábus opět potvrzuje, že umí hrát. Novotný také předvádí v netradiční roli skvělý výkon. Tomicová mi tam prostě jen nevadí, narozdíl od Malýho, který opakujícím se předáváním vizitek hraje na strunu trapnosti. Ostatní hrají lehce nadprůměrně. Ano, film je a odehrává se opravdu pouze a jenom na schůzi vlastníků, na které graduje děj nečekaným způsobem. Stojí za to s na něj podívat. ()

pirko7

Cele se to odehrava jenom ohledne jedne valne hromady a ano, cas odpovida realny seslosti. Pro ty co jsou ve vybororu, film jak delany. Pro ostatni to bude slabsi :D ()

Brtniik

Obávám se, že tento film ocení hlavně vlastníci. Pro ty, kteří bydlí jakkoli jinak se to může jevit jako nezáživné, zmatené až vyumělkované. My, co jsme si zabojovali proti zapšklé a nepřejícné většině, jsme se bavili. Zajímavým úkazem je to, že poté co se bazírovalo na všem, zejména „liteře zákona“, lidé klidně podepíší prázdné papíry, jelikož „hodní pánové“ vše zařídí… Zajímalo by mě kterak dopadli. ___ Rambu jsem nikdy nemusel, ale od tohoto výkonu ji asi začnu respektovat. ()

simon84

nejvtipnejsi cesky film, co jsem za poslednich 10 let videl. A ultimatni argument proti SVJ. To je naprosto dokonaly. ()

zdeny99

Názorná ukázka toho, že film točený takřka v jedné místnosti může být distribuovaný do kin a zároveň být obrovským překvapením. Je ovšem potřeba ho postavit na precizně propracovaném scénáři, a to se u Vlastíků povedlo. Taková pestrá směsice lidí, tolik názorů, tolik chytráků či debilů se najde kdekoliv. Ovšem zde jsou tyto postavy probrány do sebemenšího detailů a vyšperkovány těmi největšími extempóry, které si dovedete představit. Takřka co člověk, to komik, co diváka pobaví. Takřka co věta, to hláška, která diváka rozesměje. Někdy rozesměje svým vtipem a někdy svojí debilitou, kdy nám ukazuje, že opravdu takhle to na schůzích chodí. Ačkoliv zde se sešli ty největší perličky ze všech schůzí a výsledkem toho je tato skvěle napsaná a v komorním prostředí natočená komedie. Vorlíčková s Kotkem byli úžasní. Ale stejně nejlepší bylo trio Lábus-Havlová a převážně Melíšková, která si tu svini dávala na stříbrným podnose. [15534. hodnocení, 834. komentář, 75%] ()

Mlle

Těžko uvěřit, že se tak vynikající film dá natočit o něčem tak přízemním, jako je schůze SVJ. Jednotlivé postavy sice okatě personifikují reálné, jen mírně redukované charaktery a stejně tak reálný boj mezi nimi, zcela v intencích toho, co se dalo předpokládat. Ale v daném podání nevzniká ze všedních animozit založených v různosti charakterů, představ, cílů a také v emocích, které v lidech zažehne konflikt, jen tak nějaká pofidérní realistická komedie, ale plnohodnotné antické drama pevně opřené o extrémně zdařilé herecké výkony. Mezi nimi bych chtěla vyseknout poklonu hlavně herectví Terezy Ramby a Dagmar Havlové. A všem ostatním, v neposlední řadě i za to, že se tak obsáhlou sumu textů vůbec naučili! ()

jiri.twist

Ač nepolíben předem tímto dílkem jsem se do něj hned pustil a po pár minutách sledování jsem si říkal, že je to jakási konverzační slátanina a že takto se snad žádný výbor SVJ ve skutečném životě nechová a když pak Polák po té první velké urážce Lábusovi nerozbil hubu, chtěl jsem to vypnout. Ještě že jsem to neudělal, a i když má dílko různé drobnosti, které na sto procent nebyly, celkové vyznění na konci mě přimělo k tomu dát komplexní desítku, protože mě film nakonec potěšil, pobavil, v závěru i překvapil a pocit nadlehčenosti a nadsázky, zároveň s mnohdy vtipnými charaktery postav v podání několika známých a protřelých českých herců, jsem vnímal všemi smysly a vše mi vykouzlilo v duši příjemný zážitek. Osobně mě překvapila herecky opravdu Tereza Ramba, moc jsem jí do nynějška neznal, nesleduji moc české filmy a seriály už vůbec ne. 4x10 ()

Sydonai

Tohle bylo tak skutečné, až to bylo děsivé. Co začalo jako komedie se proměnilo v solidní drama. Takhle povedenou konverzačku jsem neviděl od Naprostých cizinců - s nimi se film samozřejmě poměřovat nedá, ale i tak se jedná o nejlepší tuzemský počin letošního roku. 80% ()

Flavors

Protože to bylo jako na našich schůzích, protože máme v domě taky paní Horvátové (hned několik) i pana Kubáta a protože filmy o lidské blbosti mě baví, dávám 4*. Klára Melíšková se mi líbí čím dál víc. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

07.03.2020

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (více)