Reklama

Reklama

M*A*S*H - Série 6 (1977) (série)


Střídání stráží (1) (S06E01)

(epizoda)
  • USA Fade Out, Fade In (1)

Obsahy(1)

Poté, co Margaret odjede na svatební cestu, upadne Frank do těžké deprese, a tak ho Potter pošle na dovolenou do Soulu. Během návalu zraněných přicházejí do 4077 zprávy o tom, že se Frank zbláznil. Potter proto žádá Tokio o dočasnou výpomoc. A tak do tábora přijíždí major Charles Emerson Winchester III. Nakonec přijde zpráva, že Frank je postupně zatčen, pak povýšen a nakonec odvelen do USA do nemocnice pro válečné veterány v Indianě. Tím pádem musí Charles zůstat v táboře natrvalo, s čímž se jen velmi těžko smiřuje. (TV Nova)

(více)

Recenze (5)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá epizóda zo šiestej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá "Fade Out, Fade In (1)" (Striedanie stráží 1). V úvodnej časti šiestej série sa diváci rozlúčia s majorom Frankom Burnsom. Mnohí ho nenávideli, ale našli sa aj takí, ktorým tento suchársky podivín bol sympatický. Priznám sa, že i ja som si ho obľúbil. Od tejto epizódy sa však už stal minulosťou, jeho pôsobenie v seriáli M.A.S.H. skončilo. Ja mu salutujem. Zbohom major Franklin Delano Marion Burns. Na jeho miesto nastupuje aristokrat major Charles Emerson Winchester III . Ako sa časom ukázalo, bola to dobrá voľba. ***** ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

.... Nezískám na doutníky návyk? Ne, já už kouřím 45 let a žádný návyk.. Majore worchestere můžu se vás na něco zeptat? Mohl bych se u vás stavit na hrnek ega?---Čím jsou mladší, tím já sem starší--- Tak poroučejte. Vysoký s presbyteriánskými rysy---Židovský lékař je Raymond Singer. Nechtěl jsem vás urazit, urážka přijata... ()

Zajímavosti (8)

  • Radar (Gary Burghof) se v tomto díle představí jako „Walter Eugene O'Reilly“. Toto je jediný případ, kdy diváci uslyší celé jeho jméno. (sator)
  • B. J. (Mike Farrell) říká: „Asi mu jel dát brom do Teriyaki.“ O bromu jde legenda, že ho dávali vojákům do čaje pro snížení jejich libida. Terijaki je technika přípravy masa a potažmo omáčky či marinády japonského původu v japonské kuchyni. (sator)
  • Larry Linville opustil seriál, protože měl pocit, že postava Franka Burnse je příliš jednorozměrná a že její potenciál byl již vyčerpaný. (Dr. Hawkeye)

Reklama

Reklama