Mulder a Scullyová se mají pokusit komunikovat s muslimským teroristou v kómatu. Cílem je získat informace, které by mohly vést k dalším muslimským aktivistům... (TV Prima)

qxkamo

Konecne poriadna cast poslednej serie, aj ked skor akcnejsia a zmysluplne vtipnejsia. Fox sa celkom vysantil, nebudem spoilovat. A az tolko politickej nekorektnosti som necakal :). ()

Xanthe

Dvě hvězdy za Mulderovu choreografii k Achy Breaky Heart. V této sérii chybí snad jen účast Mr. Beana. Seriálové zklamání roku. ()

Baron Noktur

Tak a je to definitívne, Chris Carter sa nám dočista zbláznil. Je mi skutočne smutno do akej plytkej masy priemernosti museli Akty X klesnúť. Vlastne diel "Babylon" ani nie je Akty X, vôbec som nemal pocit, že Akty X pozerám, pretože mi celý čas bežal po rozume iný seriál, menovite NCIS - Námorný vyšetrovací úrad. Do toho seriálu by sa táto hlúpa a nezmyselná blbosť dokonale hodila, nielen svojou stupídnosťou, ale rovnako tak aj svojim humorným pojatím a absolútnou sterilitou mysterióznosti. Aby som bol úprimný, tento diel sa mystérie sa vlastne dotkne, no len zľahka, a aj tak to vyznie neuveriteľne trápne. Takéto lacné pointy, rozuzlenia patria do posledných sérii Monka, a nie do Aktov X. Ortieľ? Profesionálne nakrútená sračka. PS: Záverečné úprimné slová o krutosti Boha ale potešili. Tých pár viet malo v sebe viac hĺbky ako celý diel dokopy. ()

andulasafarova

Parodie na postmodernu - skoro hluchý díl, dialogy psal nějaký zmatenec nebo wannabe filozof. Ženské postavy jsou opět krutě nablblé, vlastně všechny postavy tentokrát. A já se ptám proč? Proč by to chtěl někdo točit? Kdo si myslí, že se na tohle bude rád dívat? ()

PozorGranat

Všechny díly, které pro tuto řadu napsal Chris Carter, jsou naprostý zklamání. Tahle epizoda se ze startu jevila jako zajímavá a originální, ale po polovině dílu přešlo na kecy a kecy, které opravdu zajímavé nebyly. Díl je odpovědí na příval migrantů, což je fajn způsob jak si získat příznivce, mě ale ne. ()

Nikolas__

Slabší pečeť - 55 - 69% Pátý díl desáté série nese název Babylon, a je to jedna z nejhejtovanějších epizoda Akt X vůbec, chvílemi to i dokonce působí, že předčí i nechvalně proslulý Fight Club. Každopádně myslím že je tato epizoda obecně považována za horší, než další nesnášené díly jak First Person Shooter, nebo Teso Dos Bichos. Skoro všichni na tento díl nadávají, tady na ČSFD je to dokonce nejhůře hodnocený díl. Pátá epizoda je rozhodně nejslabší díl desáté série, každopádně až tak tragicky bych to neviděl. Technická stránka je velmi dobrá, příběh a zápletka je dle mého taky zajímavý a sedí mi to. Bohužel zpracování často pokulhává, třetí díl je i z té komediální stránky někde úplně jinde, ale občas je tu dobrý vtip, i super scéna. Já jsem jeden z těch co milují náboženské epizody Akt X. Takže tohle mi až tolik nevadí, vadí mi že z toho zase udělali odlehčený díl, plusem je že to je opravdu šílená věc, která vážně spíše sází na tu ujetost. Jsou tu i kontroverzní halucinace, ale Mulder je tu klasicky super. Nový dva agenti teda nic moc, že se Mulder a Scully rozdělí, mi nijak nevadilo, halucinace jsou každopádně až moc bizarní, jen se mi líbila ta na lodi, to byla taky slušná haluz. Bohužel, epizoda není většinu času tak kvalitní jak jsme zvyklý. Jsou tu komediální epizody perfektní, skvělé, kvalitní, slabší, a nějaká ta špatná. A tuto, tuto bych označil spíše za slabší, ale přijde mi mírně nadprůměrná a není to opravdu taková katastrofa. Tento netradiční díl se teda relativně veze někde mezi průměrem a nadprůměrem, a já to označím za pochopitelně nejslabší epizodu Revivalu. ()

imaginer21

Carterův příspěvek k tématu terorizmu. V principu to nebylo úplně špatné. Být to jedna vtipná epizodka, člověk by to bral. Ale po 16 letech v malém prostoru takto zahodit šanci? Člověk na každé minutě stopáže cítí tu rozpolcenost, danou Carterovou nejistotou, zda mu studio dovolí novou plnohodnotnou sérii nebo ne. A tak jsme svědky nejasného odkazu, zda se spíš loučit nebo něco rovíjet. Je smutné, že člověk, který desítky let budoval tenhle kult, je schopen v desítkách minut všechnu tu fantastickou práci předtím tak nedůstojně shodit bez špetky inteligence nebo invence z původních epizod. A takhle sprostě (ne)využít všechny známé postavy... Zejména tak po shlédnutí dvou posledních dílů jsem zažil stejný pocit zklamání, jako když jsem v roce 2008 vycházel z kina od tehdy z plna očekávaného posledního filmu. A už to nezachrání ani poslední díl, ať už bude sebeepičtější (i když ani tomu nevěřím). Ach jo. ()

Crowus

Za mě ok. Mulder na tripu mi silně připomínal Californication. Hudba je perfektní. Je to prostě něco nového. Jediná potíž celé série je malý počet epizod, kde by se taková epizoda lépe schovala a vnímala jako alternativní narušení stereotipu. Vím, že podobné díly jsem si v původních seriích dost užíval. ()

FandaF

Nechápu to hodnocení tady... Mega stupidní 3. díl má vysoké hodnocení a tento sice nic moc díl, přesto 100x lepší než zmíněná odpadní trojka hodnocení jen 51%? WTF? Není to kdoví co za dílo, ale zasloužilo by lepší hodnocení. ()

johnny_vasku

Člověk by řekl, že pokud se seriál scvrkne na minisérii čítající šest epizod, témata jednotlivých dílů se budou vybírat opravdu pečlivě. Očividně to neplatí, protože to, co tu Carter předvedl, by neobstálo ani v tom nejlacinějším béčku. Nepamatuji si, zdali jsem se někdy cítil vyloženě trapně při sledování Akt, pokud ne, dnes to bylo poprvé. Příběh každou minutou upadá do čím dál větší beznaděje a všechny šance (Mulderův trip), jež by mohly epizodu zachránit a vynést alespoň do průměru, zůstávají promarněné. Ty dva neherce parodující Muldera a Scullyovou raději nebudu ani komentovat. 20 %. ()

Macinkacz

Zatraceně co to bylo? Co tohle mělo společného s Akty X? Asi mi něco uniklo, ale za dané situace ve světě, sem tohle fakt nepotřebovala dostat na zlatém podnose v nejoblíbenějším seriálu. Mám pocit, že Carter se z té situace úplně pomátl a tak to dopadlo jak to dopadlo... Sjetej Mulder byla totální příšernost. Jako díl do nějakého jiného seriálu asi fajn, ale pro skalní fanoušky co čekají něco jiného, je to prakticky propadák. 35% a to jen za super rozhovor ve sklepě Mulder X Einstein ... ()