Babylon (S10E05) (epizoda)

 • USA

  Babylon

 • Slovensko

  Babylon

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2016, 42 min

 • Loki_Six
  ***

  "You know, I've never seen a patient receive so much attention... especially one who's so unworthy of it. Just like all those immigrant groups coming over here, taking all our jobs, clogging up the health care system and our schools, and they don't even speak English. A church group brought 200 Arab refugees to our town, and now they're saying that they want to bring some more. It's all part of a government program paid for by my tax dollars, which means that I come to work every day, and I pay for these people... So I did some research, and I found out that this is all part of a plot by the United Nations to get these people into the US, so that they can form terrorist cells. Yeah. You turn your back on these people, you're taking your chance." Slabá časť, ale potešilo, že si trochu urobili srandu aj z takto zabednených ľudí.(27.6.2018)

 • JohnCZ
  ***

  Už mi docela začíná vadit, jak minisérie plýtvá místem na komediální epizody. Jedna sebeparodická epizoda úplně stačila a tentokrát jsem už čekal, že tvůrci konečně něco rozjedou a místo toho dostáváme ryze béčkovou epizodu s poměrně slabým writingem a otravnými filozofickými kecy, které mě už vadily v původním seriálu. Carter by opravdu měl zůstat u produkce a psaní scénářům nechat svým kolegům, kteří nezaspali dobu. I ty dialogy občas působily tak nějak uměle a strojeně. Houbičkový trip byl celkem fajn (The Lone Gunmen, yes!), pár hlášek se povedlo a dvojice mladých agentů mi kupodivu nevadila, byť bych jejich přítomnost na více než jednu epizodu neroztahoval. Nicméně se pořád nemůžu zbavit dojmu, že se úplně zbytečně plýtvá prostorem.(18.2.2016)

 • Baron Noktur
  *

  Tak a je to definitívne, Chris Carter sa nám dočista zbláznil. Je mi skutočne smutno do akej plytkej masy priemernosti museli Akty X klesnúť. Vlastne diel "Babylon" ani nie je Akty X, vôbec som nemal pocit, že Akty X pozerám, pretože mi celý čas bežal po rozume iný seriál, menovite NCIS - Námorný vyšetrovací úrad. Do toho seriálu by sa táto hlúpa a nezmyselná blbosť dokonale hodila, nielen svojou stupídnosťou, ale rovnako tak aj svojim humorným pojatím a absolútnou sterilitou mysterióznosti. Aby som bol úprimný, tento diel sa mystérie sa vlastne dotkne, no len zľahka, a aj tak to vyznie neuveriteľne trápne. Takéto lacné pointy, rozuzlenia patria do posledných sérii Monka, a nie do Aktov X. Ortieľ? Profesionálne nakrútená sračka. PS: Záverečné úprimné slová o krutosti Boha ale potešili. Tých pár viet malo v sebe viac hĺbky ako celý diel dokopy.(17.2.2016)

 • filmmovier
  ***

  Jako...ne. Možná v klasicky dlouhé sérii, ale rozhodně ne v první sérii po čtrnácti letech, která má dílů jenom šest. Chris Carter mě začíná pěkně srát, protože to je možná ještě horší než My Struggle a rozhodně větší zbytečnost než druhý film. Děj o ničem (do mytologie by se to možná zařadit dalo, a to i s hodně, hodně velkou fantazií). Ale takhle? Epizoda, která se bere vážně, takhle opravdu ne. Tohle nucené a otravné téma je v tomhle seriálu opravdu z ytečné. Co je na tom jako Akta X? Nic, tohle je jako z úplně jiného seriálu. Na Duchovnym je sice vidět, že si to fakt užívá (ne jako ty čtyři díly předtím), ale je tam prostě spousta zbytečnosti - furt klanění se Alláhovi, nekončící blábolení o tom, že chtěj (u)věřit (ale to už od začátku revivalu), nové postavy zbytečné (ano, koukám na vás, agenti!), staré postavy taky zbytečné (úplně všechny, včetně agentů), málo společných scén Muldera a Scullyové, až znepokojivě hodně společných scén Einsteinové a Millera, čím dál méně Scullyové, naprosto debilní zhulená scéna a dobrá hudba... ááá, vidíte, našel jsem pozitivum! A pokud Carter posere i konec (jakože asi jo), ukáže se tento návrat (kromě druhého a třetího dílu) opravdu naprosto zbytečným. Jedenáctou sérii jim přeju a i já jí chci hrozně moc vidět, ale pokud bude mít méně jak dvacet dílů, bude to všechno špatně. Tohle ti neodpustím, Cartere! 50%. PS: Ten člověk, který tenhle seriál vytvořil, je opravdu čím dál zvláštnější a celé to své geniální dílo zabíjí. Moffate, vítej zpátky mezi elitou scénáristů, které mám rád!rony(16.2.2016)

 • Trevor
  ***

  V juhovýchodnom Texase dvaja bratia spáchajú teroristický útok. Uhádli ste, nie sú hinduisti. Jeden nich leží v kóme a za Mulderom a Scullyovou prichádzajú agenti Miller a Einsteinová s cieľom zistiť, či by sa od neho nedalo nejakým spôsobom získať informácie o teroristickej bunke, pre ktorú pracovali. A tak vzniknú dvojice Miller-Scullyová a Mulder-Einsteinová, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a pokúsia sa k informáciam dostať. Mulderov "výlet" určite nie je tým najlepším, čo Akty X kedy priniesli, ale epizóde ide skôr o hlbšiu podstatu, akou sú predsudky a podstata ľudí. Názov epizódy Babylon má tiež hlbší význam ako iba meno hotela. Ak by to nebola v poslednom čase tak obohratá platňa, možno by epizóda zarezonovala viac, takto to je priemer.(11.3.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace