Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Agent Mulder pronásleduje humanoidní parazitický organismus, který využívá kanalizační systémy jako svůj domov v New Jersey. Během pitvy mrtvého muže Scullyová najde červa přisátého na játra a myslí si, že humanoidní červ žijící v stokách hledá lidské hostitele, aby se mohl rozmnožovat. (Epistemolog)

Recenze (11)

Honza__St. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Podle mě vůbec nejlepší díl celé druhé série. Mutant z kanálu (tentokrát ne bojovná želva, ale červíček), jehož způsob rozmnožování není nepodobný Vetřelci, patří právem po bok nejlepších zrůd a zrůdiček seriálu jako Tooms, červíčci, obě malé Evy, lidožravé světlušky, a nejeden další exemplář z pozdějších dílů. Jako v případě Toomsova návratu i zde je cítit nevyvětratelný mytologický zápach, koneckonců jinak to ani být nemůže, a do vyvrcholení o pár dílů později ani nebude. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Legendární díl. Dokonalý mix děsu a nechutnosti. Flukeman je jedním z nejlepších monster seriálu. Na tom kostýmu si tvůrci opravdu vyhráli. Kam se na to hrabou CGI monstra z dnešních vysokorozpočtových blockbusterů. Tohle vypadá i po těch letech zatraceně dobře. Epizoda dokazuje, že v jednoduchosti je krása - klasické téma o příšeře z kanálu skvěle funguje. Za mě se jedná o nejlepší nemytologickou epizodu z "těhotenského období Gillian Anderson" (prvních 7 epizod této řady). Její bříško se ovšem v tomto dílu v jedné scéně nepodařilo utajit :-) ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„To ma neprekvapuje. Ktovie, čo všetko sa tam za posledných sto rokov vyliahlo.“ Tvorcovia sa s tým fakt zbytočne nezdržovali a už druhá epizóda druhej série je ukážkovo hororová (prvá bola naopak neprekvapivo sci-fi). Hostiteľa považujem za jednu z TOP hororových častí v čele s Hniezdom, Padá súmrak alebo Toomsom. Nie je to časť pre každého. Kanály, parazity, hermafroditi, hostitelia, pásomnice, červy, prísavníci. Je to každopádne natočené tak, aby vás nenapínalo na vracanie. Ústredný parazit je ukazovaný často a je to presne ten typ netvora, ktorého keď vidíte ako decko resp. puberťák (tak ako ja), už ho asi nikdy nedokážete dostať preč z hlavy (hoci by ste radi). Režisér neskôr natočil Sklenený zámok s Woodym Harrelsonom. Herecký predstaviteľ prvého hostiteľa Matthew Bennett hral vo viacerých dieloch Hviezdnej brány a vo vedľajšej úlohe zamestnanca kanalizačnej siete si zahral Don MacKay, na ktorom nie je zaujímavé ani tak to, že hral v prvom Rambovi, ale skôr to, že si zahral už v prvej sérii Aktov X (konkrétne v Tam za morom), ale inú rolu. Mutant neskôr dostal novinové cameo v tretej sérii v epizóde Průbojný, kde sa ukázalo, že bol znovuvidený v Severnej Karolíne. ()

helraiser 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tahle epizoda patří rozhodně k tomu nejlepšímu co můžou Akta X nabídnout. Legendární mutant, s tou maskou si dali opravdu záležet a divák na něj opravdu jen tak nezapomene, plus prostředí kanalizace, takže samej hnus. To se povedlo. A nesmíme ani zapomenout na to, že o sobě dává vědět i nový Mulderův informátor. Výborný díl, který si místo mezi 20 nej epizod opravdu zaslouží. ()

Nikolas__ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zlatá pečeť perfekce - 95 - 100% Jedna z naprosto nejlepších a nejnechutnějších příšer ze seriálu. Báječný design, celkově má díl super zpracování. Je to klasicky napínavá epizoda se skvělým průběhem. Takže opravdu po právu legendární díl, s monstrem které se mi líbí natolik, že chci aby žilo a bylo hodné, a výborným fázováním. PS: Poslední scéna TOP. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (7)

  • Marc Bauer, který si v této epizodě zahrál agenta Brisentina, hrál postavu muže v obleku v epizodě Duch stroje (1993). (Kubaaa97)

Reklama

Reklama