poster

Velké dobrodružství Čtyřlístku

 • anglický

  Great Adventure of the Lucky Four

  (festivalový název)

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Česko, 2019, 72 min

Režie:

Michal Žabka

Předloha:

Jaroslav Němeček (komiks)

Scénář:

Michal Žabka

Producenti:

Vít Němeček

Střih:

Lucie Haladová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lu1
  odpad!

  Neměla jsem valná očekávání, ale bylo fakt hnusně a dcera Čtyřlístek miluje...ale těch 72 min bylo pro mě opravdu utrpením...nelogická slátanina bez příběhu, ani špetkou vtipu - děti v kině se ani jednou nezasmály (není to divné?) - za mě teda hrozná bída. Zdá se mi, že kult čtyřlístku je zcela zabit snahou vytřískat z něj co nejvíc, jak už to tak dnes bývá. Škoda.(5.5.2019)

 • NinadeL
  **

  Líbí se mi, že tentokrát je film se Čtyřlístkem v hlavní roli povídkový. Na závěr jsem se docela příjemně vánočně naladila, bohužel premiéra se odehrála v dubnu ;) Trochu podpásovka je výběr trailerů na skutečně profesionální animované filmy, které jsou úplně jiná liga. Takže cokoli, od Toy Story 4 po Ugly Dolls velmi zastiňuje 2. film podle Jaroslava Němečka Velké dobrodružství Čtyřlístku. Nicméně odpolední představení jsou plná, děti jsou nadšené, rodiče platí za celé skupinky mrňat a jejich občerstvení, takže někomu to smysl dávat určitě musí. Milovala jsem Čtyřlístek v době, kdy se jeho četbou zabavila celá rodina, v posledních dvaceti letech jen smutně sleduju příklon na příběhy jen pro ty nejmenší. Nicméně v samotné knihovničce vycházejí mnohé jiné příběhy a vedle Němečka a následovníků Štíplové zraje celá nová generace komiksových tvůrců a tedy nad celým fenoménem nelámu hůl. Bohužel musím konstatovat, že ačkoli filmy Čtyřlístku režíroval týž režisér, jako seriál Anča a Pepík, pro Čtyřlístek jakoby Žabka snížil laťku úplně ve všem. Je mi líto, současný Čtyřlístek už není pro celou rodinu. A i když už se nevrátil otravný PP z prvního filmu, příběhy jsou zase na sílu výchovné. Bude ještě nějaké příště?(14.4.2019)

 • BigBrother
  **

  Jako dospělý jsem u toho dost trpěl. Většina současných dětských animáků se snaží mít vrstvu, která přijde zábavná i rodičům. Tenhle ne. Příběh je chabý a plný nelogičností, vtipy na úrovni teletubbies, postavy mají nulovou hloubku... Syn (7 let) tomu dal "pět bodů z deseti", což je i na něj dost nízké hodnocení. Podle mě cílovka tak 3-5 let. Taky mi přijde, že to není na kino. Styl kreseb velkému plátnu moc nesedí.(4.5.2019)

 • Master19
  *

  Nechci říct, že je to katastrofa, ale moc daleko to k ní nemá. Dcera se sice celkem bavila, takže bych klidně byl i nějakou tu hvězdu přihodil, ale ono prostě není za co... Už ten mezičlánek, kdy se čtyřlístci dohadují kdo z nich bude ostatním vyprávět příhody které sami dohromady zažili je prostě stupidní. Příběhy s létajícím domem a vesmírným odpadem mají aspoň v sobě Myšpulínovy dokonalé vynálezy, přesto jsou plné nelogických míst. Od místa, kdy Pinďa leze po skále do domu bez zjevného plánu či důvodu jsem tenhle počin přestal brát nadobro vážně a u posledního příběhu už jsem regulérně trpěl. Jediné z čeho jsem měl po opuštění kina dobrý pocit bylo, že jsme přispěli na domácí tvorbu. Snad se nám to někdy vrátí.(15.4.2019)

 • adnov
  **

  Moc příběhů i v jednotlivých příbězích. Proč musili ukazovat za co získalo město peníze na dárky? Seznam vynálezů? Atdatd. Jinak část první (létající dům) absolutně šílený a nelogicky, druhý (vlkodlak) nejlepší - přesně v duchu časopisu. Ve třetím šlo jen o to, říct dětem že odpadky patří do koše. A poslední takový o ničem a všem - čerti, andělé a záporná postava, která se napraví. Škoda. Dětem se to sice celkem libilo, ale domnívám se, že tam není nic, co by si zapomatovali. Ve smyslu neurazí, nenadchne. Pro dospělé absolutní ztráta času, kdyby to bylo alespoň vtipné. Velké plus je výtvarné zpracování.(7.4.2019)

 • - Tento film vychází z povídky Ďáblův palec, která byla samostatně uvedena na Zlín Film Festivalu. (NinadeL)

 • - 2. celovečerní film Čtyřlístku, 1. Čtyřlístek ve službách krále vyšel v roce 2013. (NinadeL)

 • - Film měl původně sloužit jako krátkometrážní snímek k znovuotevření muzea Čtyřlístku v Doksech, ve kterém probíhala rekonstrukce, ta se ovšem značně protáhla, proto tvůrci využili času a společně změnili formu filmu, který tak mohl vstoupit do českých kin. (mchnk)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace