Kesiak

Ešte si to pozriem minimálne druhýkrát, ale ide o jeden z Nolanových vrcholov. Precíznosť, komplikovanosť bez vysvetlení a množstvo detailov, ktoré do seba zapadajú nemožno obsiahnuť iba jednou projekciou, čo bude tomuto filmu uberať na hodnotení a prístupnosti. Zatiaľ 4* ale je to na pol ceste k 5*. ()

lemonova

Nolan akoby neustále prekračoval vlastný tieň a napriek bombastickej forme tomu niečo chýbalo. Nie že by som sa tie tri hodiny nudila. Len som si za tak dlhý čas nestihla vytvoriť akýkoľvek vzťah ku komukoľvek vrátane hlavného hrdinu. Do komplikovanosti jeho formy sa nejdem púšťať, nebudem tvrdiť, že som to pochopila alebo nepochopila, ani či som tam vnímala nejaké diery v logike. Nemám geniálnu pamäť a v tak rýchlom tempe bolo pre mňa nemožné udržať si v nej všetky detaily. Problém je, že mi je to v konečnom dôsledku jedno a nemám potrebu film vidieť a analyzovať znova. Prvý Nolan, ktorý ma nechal chladnou. Zaujímavý komentár. xxmartinxx. ()

mala_kea

Subjektivně nejslabší Nolan. Tenet zvýraznil jeho obvyklé nedostatky, takže i ti co ho mají rádi, zažijí pocity těch, kterým nikdy pořádně nesedl. A nebo možná ne, protože je to pořád ta ohromující podívaná, na jakou jsme od režiséra zvyklí. Scénář se neobtěžuje se sálodlouhým vysvětlováním a po krátké instruktáži hodí diváka do hluboké vody. Ti co jsou zběhlí v časových paradoxech, nebudou mít problém. Někomu může děj přidat i zbytečně jednoduchý a předvídatelný. Pro příčetnou část lidstva bude ovšem vyprávění nepřehledné, zmatené a plné nepochopitelných scén. Což mimo jiné znamená, že není příliš pohlcující. Postavy nejsou režisérovou silnou stránkou, takže co si herci neurvou sami, to nemají. Bohužel John David Washington má charisma snad až v záporu a z Elizabeth Debicki žádné emoce nečiší. S jeho otcem a kupříkladu s Emily Blunt by Tenet možná nepůsobil tak sterilně, ale odtažitý vizuál by asi zahlušil i je. Moc lepších filmů se do kina letos nadostane, takže Tenet za vidění určitě stojí. Přesto jsem čekal víc a měl jsem dostat víc. Silnější tři, slabší čtyři. ()

Rathalos odpad!

Tak tento film uz nechcem v zivote vidiet,sledovat to bol nekonecny pribeh,nuda prveho stupna,k tomu vsetkemu otrasne dialogy,cele to bolo chaoticke,stopaz prepalena,no ak by som siel na to do kina,tak by som preklial vsetko a vsetkych,toto cudo zaradujem medzi to najhorsie,co moje oci zazreli...:-) ()

helloween93

Na Tenet jsem se hodně těšil, ale nakonec z něho mam rozporuplné pocity. Film je docela overkill v těch time paradoxech, navíc se nemohu zbavit dojmu, že Tenet je z 50% Počátek a z 50% Interstellar. Skvělá kamera, soundtrack a akce. Horší je to s pokulhávajícím a pro Nolana hodně předvídatelným plot twistem. Pro mě asi zklamání roku 2020. ()

agassi68

Tieto časovopriestorové kvantovofyzikálne vyfikundácie sú možno použiteľné v literatúre. Na filmovom plátne akurát z toho zblbnete namiesto užívania si deja. A nespasí to ani sebelepší režisér z rozpočtom ako menší štát.. ()

fr3ak

Kdybych měl hodnotit jen technickou stránku, tak filmu napálím bez rozmýšlení za plnej počet ani nemrknu. Nolan je bez debaty mistr řemesla. Bohužel tentokrát nám nadělil film, ze kterýho někdo vystřhnul snad hodinu materiálu. Postavy se potkávají hned si důvěřují, nemají pochybnosti atd... Je mi jasné, že se snažil udržet jistý tempo, ale bohužel za cenu zkratkovitosti. Takže tu máme nepropracovanýho záporáka (navíc dost nešťastně obsazený Branagh), parťáka co se zjeví odnikud (čím dál lepší Pattinson) a jak jinak, než hodně špatně napsanou ženskou postavu (teď to odsrala chudinka Debicky) to už je takovej Nolanův trademark :) Třeba se jednoho dne Nolan rozhodne vydat nějakej Directors Cut a já dostanu usedlejší, propracovanější a hlavně lepší verzi jeho filmu. I když asi těžko... ()

BOURQUE

Moderný sci-fi bez monumentálnejších akčných prvkov, kde nič nevypadá tak, ako by ste očakávali. Jeden z najťažších „mind breaker“ filmov Christophera Nolana. (Lekcia pre Hollywood bola zadaná.) Musíte si dávať pozor, pretože aj tá najmenšia maličkosť tu môže mať nesmierne dôležitú rolu. Z hľadiska hereckých výkonov nemám čo vytknúť, každý herec (vo vedľajšej roli celkom stabilný R. Pattinson), každá herečka (očarujúco jednoduchá E. Debicki) je na správnom mieste a pod taktovkou Nolana robia presne to, čo majú. Celý vizuál je doplnená electro-based hudbou L. Göranssona. Ja osobne nie som fanúšikom tohto žánru, ale uznávam, že film vhodným spôsobom doplňuje. Ch. Nolan opäť dokazuje, že jeho filmy nie je možné brať na ľahko. A hlavne, nie je možné u nich premýšľať lineárne, zvlášť u Tenet. (Je v tom niečo, že pán Nolan možno ešte nikdy takto nehral s časom a z určitého pohľadu možno „zbytočne“ to preháňa. Ale aj tak...) Je to film, ktorý možno nie je dokonalý (napr. niektoré scény končia „len tak“, nie vždy dobrý strih, ...), ale ponúka možnosť pozrieť sa na to znovu a znovu, viac sa ponoriť do jeho sveta a vždy objaviť nejaký nový kúsok mozaiky, ktorý všetko môže (alebo nemusí ?) umiestniť do nové kontextu. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

strikeman

Dát TENETu jednu hvězdu by byla vlastně stejná odměna, jako jej hodnotit plným počtem, protože by to znamenalo, že je to životaschopné dílo hodné temperamentní diskuse... 60% ()

lasonic odpad!

Nolan, režisér, nad ktorého menom, pre mňa nepochopiteľne, žiari aura vynikajúceho režiséra... Týmto filmom sa mi len potvrdilo, ako je tento režisér, obdivovaný a uctievaný v podstate...ani neviem, za čo?! Za Memento? Za Insomniu? Za Dokonalý trik? Za Batmana...asi áno, s Batmanom súhlasím, ten sa mu podaril, ale obrovský podiel má na tom Heath a v neposlednom rade aj Hans Zimmer... Je Nolan originálnym režisérom? Určite. No jeho filmy sú tak strašne chladné...a nudné...nemôžem si pomôcť. Po tomto Tenete už fakt nemám ani záujem o jeho ďalšie výtvory, ku ktorým si ešte aj píše scenáre. Vyzerá to, ako by si filmy točil len sám pre seba, a nie pre divákov. Nerozumiem tomu, ako ho môže toľko ľudi obdivovať a tešiť sa na jeho filmy, a vďaka nim potom točí Ďalšiu a ďalšiu, stále väčšiu pi...nu. Veľká škoda, že filmový svet už pomaly prichádza o velikánov filmu, typu Spielberga, Camerona alebo aj Tarantina, toto sú ľudia, kvôli ktorým sa viac a viac oplatí vracať sa späť ku starším klasikám, ako raz za dva roky natrafiť na nejaký dobrý film, ktorý natočí niektorý zo súčasných režisérov. Smutná doba pre filmový svet:-( ()

fablefavorit

.mlif vůnaloN íšrohjeN .izrev uonij iltímorpen ěntálp an mij iladz ,míven kat ,'avák ánij' ot ej ěnik v ež ,íjutnemugra ímánZ .vatsop hcýnaspan ěvamíjazen a ecizopxe ícíjejíbu ěntulosba ýnlp cenars ýnečotan ěnsárk ela ,ýnavřU ()

Rockerman

Když jsem před časem pochopil (aspoň si to myslím) Počátek považoval jsem se za frajera a věřil, že Nolan mě už nemůže překvapit. A ejhle tento geniální šílenec to dokázal. Úžasné, jen trochu moc složité. Chce to určitě více zhlédnutí, jenom si nejsem jist jestli se mi bude chtít do té dvou a půl hodinové bitvy jít znova. ()

sadlokan

Ale tak jsou tam prvky z Bondovek,né že né.Třeba velmi nenápadný afroamerický požárník v Lotyšsku,nebo tentýž 175 cm vysoký, přiřazený jako partner k 188 cm blondýně.Jedni běží dopředu,druzí zase dozadu.No.J.D.Washington??Proč?Asi proto.. ()

Lobotomas

Kvóty splněny, černoch a žena v hlavních rolích. Jinak a i díky tomu, většina, a nebo můžeme s klidným svědomím prohlásit všechny postavy jsou naprosto nezajímavé a nemají žádný charakter. Většina času je zaměřená na akční scény, které jsou nudné a neustále se opakují. Závěrečná vojenská přestřelka je naprosto příšerná, vojáci zde jen chodí a náhodně střílejí okolo sebe, aniž by někdo někde byl. Navíc opravdu cca 20 minut pouze střílejí okolo sebe a to je v podstatě celý děj. Výsledek nebo průběh boje nemá na nic vliv a opět naprosto zbytečně dlouhý a nezajímavý. K tomu přidejme pevně zdvižený prostředníček fyzikálním zákonů a máme propadák roku, možná desetiletí. První Nolanův film, které ode mě dostává méně než 4 hvězdičky. ()

GilanCZ

Něco takového jsem v kině asi ještě nezažil. :) Film skončil a já vlastně vůbec netušil, jestli je ta Nolanova skládačka naprosto geniální, nebo se mu rozsypala pod rukama. Určitě nejsložitější film, který Nolan zatím natočil. Naštěstí další zhlédnutí mě výrazně přiklonilo k té první možnosti a stejně jako třeba posledně u Dunkerku, spoustu detailů jsem dokázal ocenit až napodruhé. Skvělá hudba, skvělé duo Washington & Pattinson, krásných pět hvězd. Škoda, že jsme se tu už nedočkali IMAX 70mm verze.. ()

Anduril

Super Film. Nenachádzam v ňom, nejaké super výchovné myšlienky. Pred jeho scifi rozmerom, však môžem dať, iba, dole svoj pomyselný klobúk. Po prvom pozretí, mám v hlave dosť veľký chaos, verím však, že dej a zvraty sú pochopiteľné. Teším sa však na detaily, ktoré sa väčšinou, u filmov tohto typu, dajú nájsť, až po druhom pozretí. Dobré herecké výkony, super vytvorený "alter" svet so svojimi zákonitosťami, super dávka akcie, ale aj momenty na zamyslenie. Proste, super. Pekný kúsok, vrelo odporúčam, pre divákov, čo majú radi komplikovanejšie filmy. ()

hEROic

Brutálně složitá akční podívaná a se sklopenýma očima přiznávám, že jsem to vůbec nedal. Věřím, že další shlédnutí výrazně pomůže, ale zatím mě to spíš ubíjelo. Jsem milovník tvorby Christophera Nolana, ale tady už překročil hranici toho, co prostí smrtelníci zvládnou i s velkou snahou pochopit. V ostatních ohledech precizní poctivé řemeslo, podle něhož by se mohlo vyučovat. 70% ()

Evander

Tenet mě upřímně velice zklamal. Audiovizuál je dle očekávání opravdu dobrý, ale tím výčet pozitiv končí. Příběh je nesmyslný, pravidla, která jsou pro daný svět vytyčena, jsou vzápětí porušována, aby se děj mohl někam posunout, případně jsou použita ve chvíli, kdy se to zrovna hodí a o scénu později jsou tatáž pravidla zcela ignorována. V tomto směru mi Tenet připomíná Inception od stejného režiséra, kde se podobné nesmyly (jen v menší míře) děly též. Některé z hlavních postav jsou docela sympatické a divák jim i fandí. Mě osobně velice mile překvapil John David Washington, kterého jsem doposud neznal a musím říci, že se potatil a zahrál perfektně. Docela se mi líbila i Elizabeth Debicki, která mě zatím ve svých dalších rolích nijak neoslovila. Nakonec jsem tedy ještě nějaká pozitiva našel, ale celkově je to opravu velice slabé. Někde kolem 40%. ()

Hermez

Trochu mindfuck, chce to se soustředit. Ale skvělý nápad na scénář a realizace ho nepos.. Takže super, zda to jedna bonusová * a výsledek 4,6 tzn 5 ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana