Comida

30.8.2020, Premiere Cinemas Teplice - Snímek vrhne diváka přímo do akce a později jej nechává potácet se a přemýšlet nad otázkami vyložené přímo jím, nýbrž děj se skoro vůbec nezastavuje a jen s krátkým, ale s pochopitelným vysvětlením ukáže jak to tedy funguje. No a další přemýšlení, nicméně přesto přichází jedna nadupaná akce za druhou, která naopak zaujme svým vizuálem (přece jen známe Nolanův názor na digitální efekty). Později, když je člověk vším tím ohromen - včetně atmosféry, skvělým komplikovaným scénářem a úžasné hudby, která dokáže v jednotlivých scénách vytvořit to správné nepříjemné napětí (původně se člověk obával že absence Zimmmera snímku uškodí, ale soundtrack mne příjemne překvapil) - začne vše dokonale do sebe zapadat. Christopher Nolan je prostě génius a samozřejmě si zaslouží obdiv nejednoho diváka, zvláště pro to jak dokáže zajímavou a fungující myšlenku převést na papír, pořádně to okořenit a mistrovsky natočit do podoby takového vysokorozpočtového filmu. Podle mne jeho nejlepší film od Počátku.10/10. Druhá projekce: 4.9.2020, Letní kino Žatec - Sice film po té scénaristické stránce nezanechává tak sesakramencky výborný dojem jako poprvé, zvláště když jsem jej viděl ani ne před týdnem, nicméně stále jej obdivuji jako vydařený akční špionážní thriller, který zaujme svými nadupanými akčními pasážemi, a to i přesto že rozšiření v jakém snímek promítali zrovna nebylo dvakrát vyhovující a zvukově to tomu zážitku z multikina nesahalo ani pod kotníky, i když to ty otravné debily v zadních lavicích přeřvalo. Prostě Tenet lze brát i jako skvělý atmosférický akčňák, kterému plno věcí můžou jiné digi pitomosti jen závidět. Tohle je přesně to co si představím pod slovy špionážní thriller, protože by to skvěle fungovalo i bez toho ohýbání času, jenž je jen sladkou třešničkou na tomhle lahodném dortu. ()

DanMac

Další originálny koncept a prepracovaná zápletka od Nolana (kompletne utrhnutého z reťazov) v spojení s dychberúcim obrazom a frenetickou hudbou vytvárajú obrovský zážitok, ktorý po IMAXe rozdýchate asi ťažko. ()

ŠpetaMarek

Na tom filmu je vlastně spousta věcí blbě. Casting, jak kdyby omylem prohodili dva hlavni herce - Washingtonovi opravdu ta bondovsko-klukovska poloha nejde. Goransson pokracuje ve sve patlalske krasojizde (vemte mu oscara). Střihač asi ve Vegasu omylem ustřihl 5s ze začatku a konce každé scény a I ten Hoytema se moc nepředvedl. Spusta scén, tam mohla být naprosto monumentální pouhou změnou techniky snímání. Opravdu si nemyslím, že byl skvělý nápad natáčet jednu tenet scénu stylem vojína Rayana, se nedivím, že z toho filmu odcházeli pak lidi unavení. Teď otázka, jestli za ty zmíněné přešlapy mohou jeho autoři, nebo člověk, který na to měl dohlížet a né přepisovat scénář tak, aby to alespoň dávalo smysl (SPOILER: Nedává).A to ani nemusíte mít doktorát z fyziky jako postava Roberta Pattisona. Chris se nám něco snažil sdělit, nicméně myšlenka byla natolik hluboká, že ve sdělení selhal. Argument, že to člověk musí vidět znovu, aby to pochopil beru u filmů, kde je možná mnohačetná interpretace. No nic, tak příště. P.S. Bavil jsem se hodně, ale čím víc nad tím člověk přemýšlí, tím je to horší. ()

Shanen29

Uvidím,počkam si na BD a doma v klidu se sluchátkama tomu dám ještě větší grády.Zatím tu šílenost vstřebávám. ()

papilon395

Fascinující. Fantazie Chrise Nolana nezná hranic a jeho deformace fyzikálních zákonů, převedené na filmové plátno, jsou úchvatné. Jako scénárista je osobitý a výjimečný a i jako režisér umí. Každým dalším filmem posunuje svoje řemeslo na vyšší úroveň a hází rukavici ostatním. Škoda doby, kdy jde film do kin. Návštěvnost asi nic moc a přitom to chce obří plátno. Užijte si to (I přes zvratky verbala, které vidím těsně pod sebou. Asi před kinem něco prošlého snědl.) ()

Marty7CZ

Neskutečná slatanina, kde nikdo nevedel kdo a proč, nuda za každým bukem, nechutně nezajímavý herecký výkony (Washingt. je úplně mimo) a megalomansky uřvanej zvuk způsobil můj úplně nejhorší zážitek v IMAXu vůbec! Konina za 30% díky Kenethovi 🤷🏻‍♂️ ()

MasterMagic

K uchopení časového konceptu a pro plné pochopení převelice komplikované časové osy filmu je přímo až vyžadováno druhé a klidně ještě další zhlédnutí, které (alespoň v mém případě) zahladilo drtivou většinu nejistot či problémů, se kterými jsem bojoval při své první návštěvě IMAXu. Celkově to celý film retexturuje. Vnímáte ho z jiného úhlu pohledu, víc dává smysl a jste schopni se lépe orientovat ve scénách (zejména na konci), ale hlavně je napínavější a zábavnější. ()

Duke90

Mám velmi rád filmové "puzzle" a v Nolanově podání obzvlášť, ale tentokrát mi budete muset prominout, protože natolik analyticky naladěn, abych si film mohl plně vychutnat, jsem asi zrovna nebyl. Ano, určitě se neřadím k nejbystřejším divákům světa, vlastně mám docela problém s udržením pozornosti, pokud mi hlavou zrovna bleskne jiná myšlenka - jenže to se mi obvykle stává v případě, když má pozornost nevydrží déle čekat na tu správnou "jiskru" a u Tenetu jsem čekal opravdu docela dlouho a pak už to se mnou šlo z kopce... V druhé třetině se dostavila rezignace a já se musel spokojit s tím, že základ jsem nějak pobral, tak už se doplácám až na konec této "reverzní" jízdy. Mladý Washington mi do teď jako herec unikal, ale hned na poprvé u mě celkem zabodoval, Pattinson tu zkrátka byl a nic nezkazil, ale za to božský Branagh vyčuhoval oproti ostatním ze spletité Nolanovy sítě jako opravdový vítěz. S Tenetem se určitě nevidím naposledy, ale nedokážu říct, kdy se opět setkáme... Dunkirk mi nepřišel ničím extra výjimečný, ale tentokrát na mě té "výjimečnosti" bylo paradoxně až přespříliš! ()

majesty

Už tu to bolo. Tu však nie je nič. Začínam si myslieť, že Nolan podceňuje základy filmariny a zabúda na to, že vo filme sú aj nejaké postavy, divák s nimi musí na základe niečoho súcitiť a ak sa vo filme silou mocou riesi veeeeeľka hroziaca katastrofa, tak sa takýto pocit predsa buduje nejakym dejom a hereckými výkonmi a nie plochým povedaním, že "ide o niečo veľké". To proste nestačí. Technicky samozrejme super (za prachy natocis skoro cokolvek), ale filmovo veľmi ploché a mdlé.. Ono to proste nemalo atmosféru.. takmer žiadnu. ()

Shaqual

Jsou zde sice věci, které mi smysl prostě nedávají a trochu mindfuck to je i napodruhé, ale musím uznat, že jsem se z toho na zadek fakt posadil. Tenhle film jsou totiž neúprosný dvě a půl hodiny dlouhý audiovizuální orgie, který jsou skoro definicí pořádného kino zážitku, který už byl fakt zapotřebí. Takže plné hodnocení je u mě tutovka, už jen i kvůli mému vlastnímu tenetu, a to, že takhle odvážný a všemu ostatnímu se vymykající koncepty na tak vysoký úrovni se musí chránit, podporovat a co nejhlasitěji oslavovat. Kór teda když jsou takhle řemeslně zvládnutý. ()

dkas

Tak já nevím. Pan Nolan se pořádně utrhl a to takovým způsobem, že to zjevně chápe (opravdu?) jen on sám. Do sci-fi žánru patří klidně i cestování časem, ty inverze jsou fajn, ale když nastaví pravidla, aby je vzápětí porušil (nebo jsem jen nepochopil nošení / nenošení kyslíkové masky), nedává to úplně smysl. Určitě to bude chtít další zhlédnutí, ale ani to nespravi hlavního hrdinu, který když se zrovna nepere, tak chodí jako po obrně. Závěrečná scéna je pak opravdu efektní, na druhou stranu tak nepřehledná, že to je opravdu škoda toho potenciálu. Zatím pro mě nejslabší film pana Nolana. ()

kojak89

Velmi chaotický film, občas je těžké poznat v jakém čase se film zrovna odehrává a nějaké scény jsou dosti přetažené za hlavu. ()

oldy

Špionážni film trochu jinak. Dobře natočeny film a dobre triky. Jediné co mi až tak nesedělo byla asi ta hudba do toho. Někdy byla hudba ok a jindy nic moc. Za mě spokojenost a určitě se na to doma podivam :) 8/10 ()

DogtownCZ

Film se mi od druhé půlky moc líbil, Nolan zase dokázal přinést na plátno něco nového a neokoukaného a všechno do sebe krásně zapadalo (záchranná mise pozpátku i finální operace s dvěma jednotkama) Jen ty postavy se bavily tak zvláštně, nepřirozeně jako by jen odečítali scénář, ale to se dá prominout. Za mě jedna z nejlepších Nolanovek. ()

WheX

Překvapivě, narozdíl asi ode všech fanoušků filmů, jsem neměl žádná obrovská očekávání a nějak extra jsem se na něj netěšil. Bylo mi prostě jasné, že to bude film, který ode mě dostane 4 nebo 5 hvězd až ho jednou uvidím, ale to že jsem o něm vůbec nic nevěděl mě spíš utvrzovalo v tom, že ho nepotřebuji vidět hned, ale prostě někdy. Zlom přišel v moment, kdy moje přítelkyně zjistila, že nikdo z našich přátel ho nepochopil a že ho musíme vidět. Je mi potěšením říct, že mě film velice mile překvapil, neuvěřitelně mě bavil a odcházel jsem s poměrně dobrým pocitem, že jsem vše tak nějak pochopil (nebo si to aspoň myslím) a když ne, tak jsme si to s přítelkyní vzájemnými silami dovysvětlili. Herecké výkony byly výborné, Washington s Pattinsonem samozřejmě excelovali nejvíce, akce a bojové scény byli špičkové, efekty dokonalé, všechno odsejpalo a spletitý a komplikovaný příběh se pomalu ale jistě odkrýval a odhaloval nová fakta a zajímavosti. Po dlouhé se mi i líbil koncept cestování v čase a jeho fungování, které samozřejmě stejně jako všude má různé záhyby a zákruty, ale hlavně plno potenciálu, což sám o sobě má i samotný film, který by podle mě mohl dostat i spoustu zajímavých pokračování, která by nám toho mohla ještě více prozradit. Za mě plný počet a pro příště se asi na Nolanovu tvorbu budu koukat jinak, než jen na další jistotu v už jeho tak kvalitním portfoliu, ale spíše jako na něco nového, co mě může jen překvapit. ()

Cooller odpad!

total nonsense, random negr do mě hustí že je hlavni protagonista, ok tak je, ale čeho? většina udalosti nedava smysl, jako divák se musím neskutečně namáhat abych se alespoň zorientoval v ději přičemž se stejně nakonec neorientuju jelikož to je nemožný, všechno je strašně zrychlené během 5ti minut zvládnou přeskočit 20 cutscen z ruznych časových horizontů, kde z pohledu 1 osoby je pro ně všechno normalni kdežto z 3 osoby jsou vidět že běhají/fungují pozpátku.. realně tedy neni snad ani možné určit ve které fázi se zrovna nachazime, diky tomu že tam přeskakuje třeba 5 dějových linek mezi sebou, kde každá je právě z jineho uhlu, nehledě na fakt že většina z udalosti ani nedává logicky smysl, často mně napadali myšlenky typu. kde vzal zbraň, kde se vzala tahle postava, jak se stalo to či ono.. ve výsledku tedy koukám nevim na co kde se děje vubec nevim co a jediný co vim je proč, protože naprosto dementní zápletka která spěje k ještě dementnějšímu rozuzlení či dementní rozuzlení vede k ještě dementnější záplatce pokud bych mluvil řečí tohohle filmu...neznámí a nudní herci, upira z twilight a Cainovu 2 minutovou roli nepočitam, garbage ()

-henry-

No, ta závěrečná akce v poušti je pro Nolana příznačná, nevěřím, ze nekdo napoprvé věděl, co se děje :) A ta akce s cisternou na dálnici je zase přesnej opak, kdy za 10 minut epickyho burácení protagonista v mžiku preleze z jednoho auta na druhý ve 30km/h a hotovo. Musim ale uprimne uznat, ze jde o odvážný typ blockbusteru, solidní test, co publikum aktuálně snese :) SPOILER: zajímavostí je, že finální trailer ukazuje všechny atrakce, které ve filmu jsou, žádné ochutnávky, zkrátka všechny (moc jich není :)). ()

Mkartaylas56

Tak se nám pan Nolan se svým novým filmem utrhl ze řetězu. A to teda pořádně. Tenet má v sobě opět vysoce originální námět, stejně jako jiné nolanovky, avšak tentokrát je mnohem více komplexní a zároveň jde hrozně moc proti našemu přirozenému lidskému chápání. Nechci tu vysvětlovat veškeré využité principy, ale musím říct, že vlastně ani sám Nolan vás do nich příliš nezasvětí. Spíše vás (jak tu píše spousta lidí) hodí do hluboké vody bez toho, aby vás naučil plavat a je jen na vás, jestli se to naučíte včas před tím, než se utopíte (v tomto případě než skončí film). Navíc má film skutečně vražedné tempo, které až na několik klidnějších pasáží neustane a tudíž toho času na pobírání veškerého dění ve filmu moc není. Každopádně mě osobně to díky bohu nezastavilo a po prvotních nesnázích jsem se dokázal v ději zorientovat. Ano, určitě jsem nepochytil úplně vše a stoprocentně se na film podívám časem znovu, abych si svůj názor kompletně ucelil, ale k zamýšlenému pocitu naprostého odrovnání a uspokojení jsem došel tak, či tak a to je hlavní. Další věc, která spoustě lidem nevyhovovala, byl poněkud chladný přístup především k postavám a k jejich propojení s divákem. A tady jdu taky trochu proti proudu, protože já neměl ani trochu problém vytvořit si k nim vztah a ve finále mi nebylo úplně jedno, co se s nimi stane. Tomu ovšem nejvíce napomohli samotní představitelé. Třeba takový John D. Washington mě tu naprosto bezpečně utvrdil v tom, že mu do budoucna můžu věřit a fandit. Jeho parťák Robert Pattinson už je v mých očích naopak vcelku ostřílený a věřím, že po tomto velkofilmu a následně i za rok v roli Batmana o svých kvalitách přesvědčí i o něco širší ("popcornovější") veřejnost. Mimo této dvojice rovněž zaujala jména jako neokoukaná E. Debicki nebo naopak ostřílený Kenneth Branagh, jenž tady hlavního záporáka ztvárnil opravdu skvěle. Všichni navíc mají mezi sebou výbornou chemii, což se musí také ocenit. Ještě na závěr bych v rychlosti zmínil a vyzdvihl hudbu, která je u nolanovek pokaždé velkým tahákem a i tady jsem hned několikrát chytal slušnou husinu. No a abych tady nestrávil mládí, tak jen řeknu, že mě Tenet extrémně potěšil, Chris Nolan mě v něm i přes lehce odtažitý přístup dokázal vrátit do podobného stavu, v jakém jsem se ocitl po shlédnutí Počátku, Interstellaru a dalších jeho originálních projektů, no a já jej určitě řadím mezi to vůbec nejlepší, co jsme v tomto bohužel jinak chudém roce mohli vidět. 90% ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana