gemi

Těžko říct, co jsem to vlastně viděl. Je to jakoby Nolana smysluplné hrátky s časem á la Inception či Interstellar už omrzely, tak se pustil do hrátek nesmyslných. Možná, že nesmyslné nejsou, ale na to by si člověk musel film pustit několikrát za sebou. Jenže v tom je ten problém - ono to není ani tak strhující ani tak zábavné, aby měl člověk chuť to udělat. Po této stránce je to zcela průměrný film. Čtvrtou hvězdu dávám za originalitu, protože aby se na dálnici naháněla auta, přičemž jedno jede v časoprostoru dopředu a druhé dozadu, to se nevidí každý den. ()

LordMysti

Rozhodně kriminálka, ve které jsou vidět velké prachy. A zápletka s časem rozhodně slušně originální včetně opravdu složité choreografie. Určitě by to chtělo vidět film ještě podruhé a potřebí, aby si člověk všiml všech detailů a propleteného příběhu a mohl do náležitě ocenit... ale opravdu chci tento film vidět podruhé a potřetí? No ani ne. Chybí mi tam prostě něco extra wow kvůli čemu by mě to nutilo si film pouštět znovu a to jsem tam bohužel nenašel. Proto "jen" 70%. ()

Franc1s

Do p*d*le, tohle mi dalo zabrat... Mozek tak zamotanej, že bude ještě nějakou chvilku trvat, než se rozmotá... :D Nolan se do toho pustil opravdu s vervou, furt se něco dělo, dialogy a vysvětlovačky jsem si kolikrát i přetáčel, i tak jsem vše nepochytil a ani asi nikdy nepochytím...Na jednu stranu mi to nevadí, film jsem čuměl kolikrát s otevřenou hubou a koukal co vše je možné ještě vymyslet a natočit. Na druhou stranu, mě to i mrzí, že prostě to až moc překombinované, jako z jiné dimenze :D Dvojka Pattison a Washington super! Taylor-Johnson a jeho role vojáků mu prostě sednou. Ozvučení a triky pecka. Film opravdu jak z jiné dimenze a když mě nedorazil jako Interstellar, určitě se těším na jeho další film! 8/10 ()

vikino1

Tohle se mělo jmenovat Tenet:Nolanovy hrátky s časem. Určitě je to orginální (už v Počátktu jsem čuměl s otevřenou hubou u scény se změnou gravitace, tady mě nejvíc uchvátila scéna, při které se člověk mlátí sám se sebou, přičemž poprvé jsem fandil prvnímu a podruhé tomu druhému). Bohužel mezi těma tokama času Nolan tak trochu zapomněl na charaktery postav, jejich vývoj a motivace. V půlce jsem se přistihl, že vlastně není moc komu fandit, protože film se stává akčněmonotoním a když opadne ten wau efekt z obou realit, tak příběh samotnej je "jen" stokrát ohranej příběh o zničení světa. Taky mě trochu mrzí, že Nolan úplně vypustil vysvětlení, jak lidi z budoucnosti kontaktovali toho teroristu z přítomnosti. Ještě bych se zastavil nad fámou, že film, aby se pochopil, tak je nutná druhá projekce. NENÍ !!! Já to pochopil hned napoprvé. ()

Khamsin

Tenet? Nebo snad Desetesed? Nolanovi hrátky s časem jsou složité. Nebudu dělat chytráka a prostě přiznám, že mi toho nemálo uteklo. Ačkoli se jedná o nesrovnatelný film, tak například Atlas mraků je potřeba také vidět několikrát, aby vám docvakly všechny souvislosti. Nicméně.. narozdíl od Atlasu mraků, Tenet si asi už víckrát nepustím. V tomto případě totiž nemám tu potřebu a touhu hledat ty souvislosti nebo lépe pochopit ideu celého filmu i samotnou mechaniku děje, mám-li to tak nazvat. Protože kromě nevšedně pojaté dějové linie, výborného vizuálu a několika skvělých scén, mě ten film vlastně neuhranul. A pokud jsem vyzdvihl silné stránky filmu, pak mezi slabé stránky bych určitě zařadil hudbu... no, hudbu... spíš zvuky často připomínající bzučící hmyz nebo ruchy továren. Ploché dialogy. A pokud si odmyslíme ty časo-entropicko-inverto-cosi, pak zjistíme, že filmová zápletka se rovná průměrnému béčkovému akčňáku. U tohoto filmu je zřejmě potřeba vzít si k srdci slova té paní v bílém plášti na začátku filmu - "nesnažte se to pochopit, vnímejte to". To jsem asi úplně nedokázal. >| ()

Tamten

Poměrně zajímavý nápad, který je však špatně zpracován. První třetinu filmu nevíte, co se tam pořádně děje. Kulometně se na vás valí množství jmen, míst a organizací, které všechny ovládají alespoň 3 zeměkoule a vše se tváří hrozně důležitě, aniž byste měli šanci se v nich orientovat. Pak přijde poměrně zábavná druhá část, kdy se v základu zorientujete, děj se částečně vyjasní a vy si v konkrétní akci užíváte různými směry plynoucí čas. A pak přijde třetí část, kdy všichni zachraňují svět, které má skončit z nepochopitelných důvodů a dějí se ohromné akční akce, jejichž smysl lze těžko pochopit. Výsledkem je strašně dlouhá podívaná trápící mozek od začátku do konce, při které se ale většinu času nudíte. ()

haWranka

Tenet mě ohromně zklamal. Myšlenka celého filmu vůbec není špatná, natočené je to asi taky dobře, hudba skvělá. Ovšem casting šel úplně mimo mě - snad kromě hlavního záporáka byly všechny postavy nemastné, neslané. Jejich minulost, přítomnost i budoucnost mě celkem nezajímaly. A to se vlastně týká celého příběhu. Zatímco po všech ostatních Nolanových filmech ve mně zůstal ještě dlouho pocit "Wow, to bylo něco!", tady jsem se v poslední třetině už koukala na hodinky. Myslím, že pokud by byla stopáž delší a film by vše vzal více do hloubky (a tím nemyslím polopatické vysvětlování), bylo by to o dost kvalitnější. Takhle je to asi jediný Nolanův film, který už znovu vidět nechci a brzy na něj zapomenu. ------- Komentář od Tosima mi mluví z duše. ()

E lan

Nejzamotanější filmová časová smyčka všech dob😀 Při opravdu pekelném soustředění se dá pochopit, ale přesto mi tam pár věcí nesedí. Každopádně Nolan zase válí, ač ty filmy mají lehce sestupnou tendenci. ()

Hellknight12

Včerajšia premiéra . Za mňa je to zaujímavý počin, ktorému niečo chýba. Film má zaujímavú myšlienku, ktorá je využitá dostatočne, má aj dostatok akcie zaujímavé rozhovory. Dĺžka filmu je 150 min na vykreslenie postáv je akurát času. To, že sú to hry s časom som vedel ale čakal som niečo komplikovanejšie nejaký príbeh, ktorý bude dostatočne zaujímavý a komplikovaný, že si ho budem chcieť pozrieť zase. Film vlastne celý základný princíp vysvetlí behom 30 min a ďalšie 2 hod som sledoval akciu striedanú rozhovormi, ktoré rozvíjajú príbeh ale nie dostatočne pomaly príde mi to na Nolana nejaké urýchlene... Musím pochváliť J. D. Washingtona, ktorý zahral svoju úlohu za mňa oscarovo. Je to jeho druhý film, kde hraje hlavnú postavu a kde má ucelenej si charakter. Prvý bol BlackkKlansman. V tomto filme mi chýbala jeho nejaká viac rozvinutá minulosť... Čakal som niečo podobné ako počiatok kde má DiCaprio poriadne rozvinutú minulosť. V tomto prípade Nolan zabudol na rozvinutie minulosti hlavnej postavy. Za mňa tento film je veľmi opatrný a Nolan má naviac... Za mňa ak počítam jeho podobný film tak najlepším príkladom je Interstellar. Celkové hodnotenie za mňa je 60% aj to 10% pridávam len pretože Nolan. Inak čo sa Nolana týka tak slabý priemer . ()

messi@h

Filmy Nolana mě prostě nebaví, s čestnou výjimkou Mementa a Interstellaru. Z mého pohledu navíc mají jeho filmy sestupnou tendenci - už Dunkirk bylo utrpení a Tenet jsem ani nebyl schopný sledovat až do konce, prostě jsem ho vypnul. Nudné, studené. ()

Nix

Tohle přesně chci a další. Už od dob Mementa jsem tušil, že Nolan nám bude servírovat hodně zajímavé myšlenky. Ten, kdo tomu nerozumí a nebude chtít tomu porozumět, ten se v tom opravdu ztratí. Ale já mu prostě dycky skočím na špek a i kdyby mi tvrdil, že existuje mega žralok, tak mu bych to opravdu věřil. Já si jeho hrátky užívám, je to skvělá podívaná a ten vizuál, chci víc. ()

RetroGamer

Tenet je ťažko uchopiteľný film, ktorý sa hrá s realitami a vnímaním času. Čím viackrát si ho pozriete, tým toho budete menej chápať a ak si pozriete ešte do toho nejaké vysvetľovacie video, už nič chápať nebudete. Pritom cestovanie invertne netreba brať zložito – detailne, skôr v rámci celistvosti. Môže byť preto vnímaný ako nepochopené dielo génia, no mne to prišlo, že keby bol trochu urobený menej zložito, ničomu by to neublížilo. Film začína dosť akčne na koncerte, no mňa trochu zabolelo srdce, keď som videl, ako tam ničia drahé nástroje orchestrálnych hráčov. Potom sa ukľudní a dlho sa nič nedeje. Má dve a pol hodiny a pri niektorých dlhších rozhovoroch sa dosť vliekol. Akčné scény v druhej polovici filmu sú geniálne - najskôr nebudú dávať zmysel a ani nie sú pekné na pohľad a choreografiu, no v rámci inverzie času a cestovania späť sú vytvorené výborne. Scéna, kedy hlavný hrdina vstúpi do inverzného sveta a pre neho sa okolitý svet pohybuje dozadu (aj lietajúce vtáky), pritom pre neho ide čas dopredu, je geniálna. Veľa ľudí tento film mať rado nebude, pretože pri ňom bude musieť rozmýšľať a bude po ňom unavený. Film sa mi páčil ale ťažko ho hodnotiť. Štyri hviezdičky dávam za výbornú hudbu a odvahu Nolana dovliecť do kina takto ťažký a zložitý film. Od neho sa mi viac páčil Počiatok alebo Interstellar. Uvidíme s čím príde nabudúce. 70% ()

Ceberus

Mno, v podstatě jde o film za tři hvězdy + jedna hvězda za originální námět. Akčně zamotávat se to začíná až po hodině filmu. Není to moc film do pozadí (k jídlu, žehlení a tak), protože na děj je třeba dávat pozor, aby ho divák pochopil, podobně jako v jiných Nolanových dílech - v Mementu nebo v Počátku. Tyhle filmy složitější konstrukce pak samozřejmě z tohoto důvodu vybízejí k opětovnému zhlédnutí, aby si divák od začátku a lépe onen konstrukt vychutnal. Za zmínku stojí i retrowave hudba, hodící se k futuristickému tématu hrátek s časem. ()

waska

Ač jsem úplně nepochopil a trochu jsem se v ději ztrácel, líbilo se mi to. Vizuálně dokonalé, ostatně jako vždy od Nolana. ()

Sharpooter

Tímto filmem nás provází skvělá hudba, mistrovská akce, solidní postavy, ale celé to umírá na příběhu, který je až zbytečně překomplikovaný. Hraní si z časem co se týče filmového odvětví je velmi těžká záležitost a mě osobně v tomto podání nijak zvlášť nesedla. Hlavním problémem byly některé scény, které prostě vypadaly směšně, jako například honička aut (viz trailer), kdy jedno auto jede pozpátku. Co se hereckého obsazení týče, tak jsem byl spokojený. Nolan vždy umí obsadit ty nejlepší herce, které může najít a proto je tento film i přes jeho komplikovanost velmi kvalitní záležitost. Musím uznat, že finální „bitva“ byla velice kvalitně a originálně udělaná a mě se velmi líbila. Ten konec, kdy všechno najednou dává smysl, to je prostě klasický Nolan, kterého máme rádi. Stejně tak i hraní si s časem, které však dle mého bylo lépe zakomponované v jeho předešlých filmech. Velmi oceňuji scénář, kdy v podstatě režisér/scénárista vymyslel jak co bude fungovat, i když to většina lidí prostě nepochopí. Velmi se mi líbilo, že nás vynechal takového toho obkecávání a vysvětlování a všechno vysvětlil za pochodu a my tím získaly více času na akci, která je za pomocí kameramana skvěle natočená a mohly jsme opravdu vždy vidět co bylo třeba s toho nejlepšího úhlu. Postavy byly sympatické, zahrané dobře, s nikým jsem neměl problém. 8/10 ()

rublik05

Tenet pro mě byl, no vlastně stále je nesmírně složitým a náročným filmem, bylo prakticky nemožné jej sjet na jeden zátah, musel jsem se neustále vracet, až jsem si ho pak už dávkoval hezky po částech, abych probíhající dění alespoň trochu pochopil, což se mi nejspíš ani doteď nepovedlo a bude potřeba si snímek určitě dát ještě několikrát, jelikož mi doteď ne úplně všechno dává smysl. Christopher Nolan se tady opět vyřádil, Tenet je jeho dalším originálním a autorským projektem, který je opět prvotřídně natočený, strašně jsem si užíval perfektně natočené a provedené akční scény, sedlo mi i herecké obsazení, nejvíc se mi líbil můj oblíbenec Robert Pattinson, který si spoustu scén vyloženě krade pro sebe. Pochválit musím také senzační hudební doprovod od Ludwiga Göranssona. Pokud by byl snímek trochu více divácky přívětivý, šel bych s hodnocením klidně ještě výš. Méně jak čtyři hvězdy však dát nemohu, pořád se jedná o kvalitní, zajímavý a nevšední zážitek. 7/10. ()

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana

Warner Bros. chce získat zpátky Nolana