Gabriel Duncan chce odpálit rakety na Smallville. Zavolá Chloe, ať do hodiny zmizí z města. O tom se dozví policie i Clark. Policie zjistí, že v okolí je dalších 15 sil, ze kterých lze odpálit rakety a čas se krátí. Chloe vyláká Gabriela z úkrytu. Gabriel postřelí Clarka a Chloe unese. Lex najde na lodi podivný symbol podobný tomu, co kreslí Lionel. Vydá se zjistit, co to má znamenat. (Varan)

MasterD

Tato epizoda hrdě následuje za dalšími nemnoha pětihvězdičkovými epizodami z předchozích řad. Zvraty jako např. znovuzrození Clarka nebo Jor-El v těle Lionela jsou jen jedním z mála brilantních kroků, která ryze převyšují finále čtvrté a počátek páté řady (které vlastně pro tuto epizodu jedině připravili půdu). Divák skutečně nečekal, že by se Clark mohl dostat na práh smrti. (Ovšem na scénu, kdy Rekha Sharma oznamuje Kentovým "We did everything we could…", se nesmíte dívat po tom, co jste viděli čtvrtou řadu Battlestar Galacticy. Jinak vám to bude připadat doslova sadistické… Je to cylon! Je to vrah!) Vztah Clarka a Lany je konečně na správném místě: v úvodní části (kdy oba zaspali) jsem byl za ně jedině rád a následující velice humorná scéna s rodiči ten zažitek ještě posílila. Bravo! ()