Punk je hned!

Jehla s drogou bolí hodně, ale tvrdá realita ještě víc. Slovensko-český film pro všechny, kdo si myslí, že nemůže být hůř... Celovečerní debut Juraje Šlauka vypráví příběh drogově závislého pankáče Pala alias Kvička žijícího na periferii společnosti ve Stupavě na jihozápadě Slovenska. V otřesných podmínkách a v polorozpadlém domku žije také se svou přítelkyní Paťou a dvouletým synem Samkem. Jeho každodenní rutina se pak skládá především ze shánění drog, sbírání železného šrotu a častých konfrontací s policií. Takovýto nezřízený způsob života ale může vést k bolestivému pádu… Projekt začal vznikat v roce 2012 jako dokumentární film, ale v průběhu natáčení se tvůrci rozhodli pro hranou formu a dokončen byl až v roce 2018. Juraj Šlauk ve svém vysoce naturalistickém snímku chtěl zachytit životy lidí na samém okraji společnosti, jejichž touha po svobodě jim může přivodit až vlastní zkázu. Jako ústřední postavu si vybral svého spolužáka z dětství Pavola Kovačovského, který ve snímku ztvárnil de facto sám sebe, ostatně jako většina účastníků z řad neherců. (Česká televize)

Johnny.ARN

Ako čakal som podstatne väčšiu pičovinu. Asi tak ako väčšina Slovenska nemá rado východniarsky prízvuk a vravu, tak ja si celkom neidem túto záhoračtinu. Zle sa to počúva väčšinu si aj tak človek musí domyslieť, lebo neni to ani slovensky, ani česky, proste tak. Na moje počudovanie však film neni špatný. Taký dokumentaristický, s pár otravnými zábermi čo tento žáner definujú, inak dokument len štýlom, nie prevedením. Verím že bezďáci a pofidéri nejak takto fungujú, reč číra autenticita. A našťastie to má len hodinu, takže neni čas na nejaké nezmyselné pasáže. Za mňa na prvotinu dobré, nešklbal som si kotlety. Trochu iné ako sa u nás točí. Objektívne dve ale jednu pridám teda za originalitu. 3 z 5 ()

Hennesy

Zbytočný film o zbytočných ľuďoch. Utrpenie na to pozerať a zbytočne čakať, že sa niečo udeje. Dementné dialógy, ktoré boli tak zle ozvučené, že nebyť toho, že sa film premietal s titulkami, tak by som ani nevedel o čom tí loosri točia. Nie že, by to bolo podstatné pre vývoj deja. A je mi jedno, či to takto tvorcovia zamýšľali pre väčšiu autenticitu. Nikdy som nemal pochopenie pre tieto lenivé feťácke socky a myslím, že naša kinematografia potrebuje investovať do úplne iných filmov. ()

klukluka

Výborný! Juro Šlauka by mohl být slovenským Kenem Loachem. Mohl by být lepší než on, protože Loachovi vyvrhelové a outsideři jsou proti těm Šlaukovým middle class. Tohle je díra na filmovým trhu. Míra autenticity maximální. Mělo to atmosféru, děj, spád...bylo to prostě hodně dobrý. Nepotěšili mě zvukem, ale nesmím na to koukat o půlnoci, mohl bych si to víc ohulit. Respekt, vážně... ()

Hanys_

Hlavně body za tu až doku autentičnost, protože ti lidi to očividně moc ani hrát nemuseli. Jinak ne zas tak vzahující děj, jak bych čekal. ()

Disease

Cesta do hlubin feťákovy duše. Plusem je určitě dokumentární naturalistický styl, mínusem to, že vzhledem k monotónnosti feťáckého život je poněkud monotónní celý film. ()

Ham.and.eggs

Pokud někdo svoje lemráctví, lenost, nevyzrálost a vnitřní absenci řádu považuje za projev punku, žije v hlubokym omylu. Fetující zamrzlík bez kousku zodpovědnosti má přesně takový život, o který si říká. Původně zamýšlená - dokumentární - forma filmu by mě zajímala víc... ()

sadlokan

Fuj a fuj.Eště neni nejhůř.Přeobsadit to mejma známejma by mi trvalo asi tak deset minut.A že to neni punk?Dee Dee Ramone se,dřív než byl slavnej, nechal za herák nadívat do kachlí...... ()

mourinho

Syrový pohled na dno lidské společnosti. Lehce zavádějící název filmu pro mě nebyl překážkou, naopak jsem přesvědčen, že spousta takovýchto individuí si slovo punk takto idealizuje a svůj opovrženíhodný styl života jím pak následně omlouvá. Škoda, že si tvůrci nepohlídali zvukovou stránku. Tam jsou, jak už tady bylo někde zmíněno, velké rezervy a některým dialogům jde skutečně velmi špatně rozumět. ()

agassi68

Tento svet môžem sledovať ako ZOO - spoza mreží. Týpky, ktoré tu vidíme sú vhodné fakt  len ako filmový materiál.. ()

Biopler

Punk nezomrie, hovorí nám záber v závere. Akoby hlavný predstaviteľ bol aj zosobnením punku. Zišlo by sa ho prevychovať, k tomu by mu mohol dopomôcť Harry Callahan. Film je to slabučký, ktorý v nadávaní prekonáva aj legendárne Casino. Scenár plný nadávok, slovných útokov, kecov v krčme nad pohárikom a nefunkčnou telkou sú otrepané a ničím nezaujali. Ani zábavné to nie je. Navyše veľakrát nebolo postavám rozumieť, jednak kvôli ich mrmlaniu, druhak kvôli faktu, že hudobný podmaz bol intenzívnejší ako dialóg. Debutantský výkrik chlapíka, ktorý má rád vláčiky. Tých strčil do snímky celkom hodne, no zámer neozrejmil. ()

HappyDeath

Bylo to tak divné, až to bylo dobré. Kupodivu měl tenhle film neco, co těm ostatním dost chybí. Každopádně bych se podíval i na stejně vydarilé pokračování, které bohužel neexistuje... ()

Amonasr

Naprosto bezútěšný snímek z prostředí lidí ne na samém okraji společnosti, ale až daleko za ním. Film sice nic neřeší, ale sám může být snad varováním těm, kteří do takového průseru ještě úplně nespadli. Hodně smutná podívaná... ()

stone

Smysl tohoto filmu mi uniká. Pro koho byl natočený? Pro hodné děcka v leviskách , aby vyvalovaly oči a říkaly fuj? Ti, co jsou na tom blbě, tak těm nepomůže. Obyčejná exhibice, snaha o senzaci za každou cenu. ()

ostravak30

Nevím o jaké svobodě to Česká televize hovoří v obsahu. Hlavní postava měla svobody tolik, že ani nevěděla co s ní. Bohužel film vcelku jasně nabízí pohled do společnosti mladých drogově závislých, kteří nemají ani tolik odpovědnosti, aby si nedělali potomky, když se o ně nedovedou nebo nechtějí starat. Láska rozhodně nebyla vyjádřena získaným autíčkem - viz záveřečná scéna. A ani matka se nepřičinila. Nejenže si s fetkou dítě pořídila, ale následně nebyla schopna odejít a dokonce ještě dítě opustila. Smutným faktem pak už jen zůstává, že stát nechává podobné zloděje a státní přízivníky volně pobíhat, aby byli nebezpeční všem ostatním a nekoná. Alespoň v Česku je podle nejnovějších zpráv v médiích dokonce podporuje. Z čistě filmové záležitosti musím konstatovat, že jen málokdy je postavám rozumět. Co rozumět je, jsou samé vulgarity, takže lítá samá "p..a" samá "kur.a". Že se nejedná o herce vůbec nevadí, výkony alespoň působí přirozeně. Celý film měl být původně dokumentem, což jde vidět i samotný snímek tak působí. Nejvíc mě dostalo, kdy feťák si stěžuje na systém. Politici mu radí, nutí ho, jak žít. Ono je vždycky jednodušší si postěžovat na vše okolo. Film sice za moc nestojí, ale aspoň funguje jako ukázka toho, jak ztracené jsou podobné existence, jak jim není pomoci a jak by se s nimi stát neměl mazlit. ()

teplic

Aha, film, ktorý Leščák a Ostrochovský nedojebali! Social drama / heist movie Eastern European methhead edition! Zhnité jak čertov kokot, a tak to má byť! ()

solisoli

Drsný, odporný a vulgárny pohľad na slovenskú spodinu, nie však tú najspodnejšiu, stvárnenú, pre istotu 20 rokov dozadu, z oblasti Záhoria, kde stupídnosť, už prekročila svoje hranice. Komparzisti v niektorých postavách prevýšili svojou autenticitou béčkových hercov, ktorí recitovali svoje monológy, za nepovšimnutia chabej réžie a dramaturgie. Dej bezzubý, založený len na banalite, kde bolo ťažko odhadnúť, o čo kráča v tejto, akejsi pseudo dokumentárnej dráme. Nakoniec, čo malo pôsobiť autenticky, na záver dopadlo, ako celá táto nezmyselná fraška, pre seriál na pokračovanie. ()