Gibbons přežil útok na utajovanou vojenskou základnu. Útočníci mají za cíl zlikvidovat amerického prezidenta. Gibbons navštíví vězně - bývalého poručíka Stonea a spolubojovníka z akcí, kterému poradí, aby ve vězení zaútočil, protože se na něj něco chystá. Přiletí pak pro něj vrtulníkem a pomůže mu z vězení uprchnout. Po Gibbonsovi je vyhlášeno pátrání a Stone se stane nový agentem xXx. Podaří se jim dostat do zničené centrály pro informace v počítači. Gibbonse zajme Deckert, současný ministr, bývalý voják, který je namočený v nekalostech. Při výbuchu Gibbons zahyne. Stone s agentem Tobym pátrají po všech členech zapojených do špinavé Deckertovy hry. Stone osloví Charlie, přítelkyni a spojku Gibbonse, která mu pomůže dostat se k Deckertovi. Všichni členové jednotky, kteří podporovali Gibbonse, zmizeli, Deckertovi lidé je hledají. Stone se chytí do Charlieho léčky a je zavřený v domě obklíčeném policisty, kde je zavražděný generál. Jemu se podaří uprchnout. Deckert mezitím svolává všechny své muže a pohřeb generála chce využít jako krycí akci pro vraždu prezidenta. Stone s Tobym zjistí, kde ukrývá Deckert zbraně a vydají se je zničit. K velkému překvapení tam objeví živého Gibbonse a další členy bývalé jednotky. Stone zničí zbraně, podaří se mu utéct a kontaktuje jednoho z agentů tajné vojenské základny Steela. Přesvědčí ho o Deckertových nekalostech a společně naplánují protiútok... (TV Prima)

VanBradley89

Blaxploitation pro 21. století. Ice Cube je černej, drsnej a kurevsky skvělej badass, kterýmu nikdo nesahá ani po kotníky. Takoví je určitě jeho dojem. Mě přišel akorát směšně trapnej. Jednička byla taky blbost, ale mohla se spolehnout na Dieselovo charisma, když nic jinýho. Tohle je jen tupý béčko ze směšným hlavním hrdinou. A už sem zmínil, že Ice Cube byl trapnej? ()

harycek

Je to vcelku akce , ale nalíčené modelky v autodílně pracující s těžkou technikou , mě přesvědčily , o tom že je to kravina!!! ()

luke774

Xandera zabili na Bora Bora. Takhle lakonicky a "off screen" se s námi rozloučí Vin Diesel a na jeho místo nastupuje v supertajné agentuře bývalý agent, toho času mukl Darius Stone s xichtem Ice Cubea, který už druhou dekádu protáčí stále stejnou grimasu - je naštvaný na celý svět a navíc zjistí, že mu zlí běloši zrychtovali kámoše (Samuela L. Jacksona) a hodlají podělat i americký způsob života. Takže je na čase zmobilizovat černý kámoše s opancéřovanýma džípama a siláckejma hláškama... Lee Tamahori natočil pokračování v mnohém usedlejší (přehlednější akční scény), odvážně černo-bílé (pokud tu nějaký běloch hraje klaďase, jedná se o komickou postavičku) a ve svém finále až příliš digitální... Pokud ale zkousnete prkenného Ice, rádi se v kině "jen" bavíte nebo přímo bažíte po nějakém béčku od pohledu, splní xXx 2 všechny vaše tužby. Zapomeňte zkrátka na namachrované hlášky z jedničky a českou policii útočící na hrad v Alpách. Dvojka nabízí první pouliční krádež tanku v historii, dokonalou honičku s člunem (kdo neviděl, nepochopí) a spoustu scén, při kterých vyprsknete smíchy, jen zahlédnete Cubeův žiletkový pohled. Oba filmy s xXx agenty se tak řadí do kategorie "dokonale hloupé, dokonale zábavné" a je minimálně chvályhodné, že Tamahori se vydal svou vlastní cestou, kterou lze, s výjimkou poslední desetiminutovky s virtuálním vlakem, s klidem absolvovat bez újmy na zdraví. ()

blondboss

Tam, kde v jednotke fungovala charizma v podobe Vin Diesela, tam v dvojke chýba charizma Ice Cubea, ktorý aj keď ako sa snaží, jednoducho to nejde. Dej a scenár je tak deravý, že v porovnaní s jednotkou v podstate nenachádzam veľa rozdielov, ale čakal by som aspoň trošku sebareflexie. Jednoducho povedané, céčkový stupídny akčný film, ktorého jedinou pozerateľnou výhodou je to, že pri akčných scénach sa z chuti zasmejete. Ak to ale beriete vážne - ako samotní tvorcovia - tak potom nemá pre vás zmysel si tento snímok vôbec pustiť. 35 % ()

Cid

Zlatý, dobrý Vin Diesel. Takovou hovadinu, už jsem dlouho neviděl a jen pevně doufám, že už neuvidím. Tu jednu hvězdičku dávám za autosalon, jinak hrůza a děs. ()

vlada-xxx odpad!

Stejna kravina jako prvni dil. S tim rozdilem ze Ice Cube je narozdil od Diesela drsnej asi jako jako vanilkovej puding a ma charisma a spolecenskou gracii filcky. ()

SelfishMan

Hodně jsem se přemáhal, abych raději nešel spát. Jedničku s Vinem Dieslem považuju za zdařilejší, ikdyž si myslím, že to byla taky nebyla žádný sláva... Stále omílané kecy o vlastenectví byly nadbytečné( ikdyž častokkrát pronesené jako jakýsi "fór" nebo se snahou je nějak odlehčit), 1 nebo 2 slušné hlášky za hodinu a půl jsou zase málo, akce ujde, ale jako celek na mě působilo trapně. Suma sumárum 25%, a znovu už nikdy. ()

vasek.raul

No tak od tohohle filmu jsem nic moc neočekával, až na...drsného představitele hlavní role (předem jsem neznal herecké obsazení a šel jsem tak nějak "naslepo"), čehož se mi samozřejmě nedostalo...ice cube se vzhledem beránka před sestřihem vlny či malé opičky z džungle, která se zrovna narodila a nelíbí se ji, že nedostala mlíčko opravdu není tím "drsňákem", který by aspoň trochu zachránil film...žel po prvním díle i zde pokračují triky žáka střední školy, který se rozhodl, že "udělá" nějakou tu animaci...takže tímto stylem jsem shlédl i celý film a hodnocení, no dva je moc a to jen za...vlastně ani nevím proč... ()

DansteR

"Welcome to the first tank-jackin' in history."...První triple X byl slušný hlavně díky Vinovi, ale tohle...to je už trochu moc, působí to až vtipně, scény jako dohánění vlaku autem po kolejích, skok z mostu a bůh ví co ještě nejsou snad ani vtipné, ale naopak, je to trochu katastrofa. Hold Vin se ztratil a Ice Cube mu sahá možná tak akorát po kotníky. Takhle by to nešlo. 40% ()

Eeve

Po dopozeraní XXX jednotky som sa predsa len odhodlala pozrieť aj dvojku, aj keď Ice Cuba ako herca nemôžem strašne. Ale povedala som si, ber to čert. Prvých pár sekúnd (naozaj len sekúnd) sa nám možno začne zdať, že tá akcia nie je taká zlá a možno že nakoniec to nebude také strašné, ale po prvých stupídnych hláškach hercov nám to scenáristi raz dva vyvrátia. Strašný prestrašný scenár, akcia okrem tej úvodnej nudná, neprekvapivá a špatne zrežírovaná. Zato sa ale naučíme zopár vecí, ako napríklad ako ujsť z väzenia - stačí dať do držky zopár dozorcom, zablokovať jedny dvere, vyskočiť na strechu a je to..ja neviem, jak je to možné, že máme furt plné väznice...ďalší náučný postup - keď pred ultrautajovanou centrálou vybuchne auto, všetci do nohy tam vybehnú, samozrejme nik nezostane dnu - veď načo, následne Master of the Obvious zapotí, že to bolo na odpútanie pozornosti, a pakujú sa všetci naspäť. No a takýchto podobných blbostí je film úplne plný, takže si môžete spraviť predstavu, čo vás čaká. Škoda len hercov ako je Jackson alebo Dafoe, tí sa po dopozeraní filmu, v ktorom hrali, museli úžasne rehotať. ()

Eddy178

Tak toto posrali. Ice Cube do roli tajneho agenta ktoreho predtym hral Vin Diesel. Ja by som pokracoval s Vinom byt na mieste rezisera. Ice sa mi zdal taky "som tvrdy, vsetko zvladnem, ale nevolajte ma Chuk Norris" a Vin bol taky amater. Bez Vina 40% bolo by to aj tych 60 ale od toho skoku s autom na kolaje a naslednym prenasledovanim prezidentskeho vlaku ktory pokial si dobre spominam mal byt myslim nadzvukovy (ale aj keby nebol proste sci-fi). ()

Jartian

xXx to sem se zas nechal napálit tím názvem. Si říkám konečně nějaký kvalitní péčko a vona taková debilovina. Chudák Jackson za tohle bych svýho agenta vyhodil na dlažbu. Téměř žádná položka se neschoduje s mým vzorkovníkem kvalitních filmů Martin00x ***** Nechápu to nízké hodnocení, opravdu ne ! ....U tebe se ani nedivim, že nechápeš,bež se podívat na transformers, nezapomeň, je i dvojka ()

Diesel chystá další xXx

Diesel chystá další xXx

24.08.2015

První xXx si určitě pamatujete. Akčňák z roku 2002, ve kterém FBI naverbuje milovníka extrémních sportů a pošle ho do Prahy, aby tu jezdil na táce po schodech v Nerudově ulici, měl velký úspěch. Vin… (více)