Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (série)

Zimova modř (S01E14)

(epizoda)
  • USA Zima Blue

Renomovaný umělec Zima bilancuje svoji tajemnou minulost a proslaví se před odhalením svého posledního díla. (Netflix)

ZeroCZ1233

Fenomenální peek celé antalogie s filozoficky nosnou myšlenkovou úvahou o humanistických hodnotách absolutního umělece a jeho zakončení celého životního i uměleckého cyklu. Bravurní výtvarná stránka souzní s genialitou hlavního motivu. Možná neuvážených, ale vážně míněných 10/10. ()

J.Lajner

Dá se předat hodnotná myšlenka skrze maličký, několika minutový prostor? Dá, a Zimova modř je toho jasným důkazem. Pod rouškou velmi specifické animace, si vyslechneme životní příběh jednoho nadaného umělce. Příběh, ze kterého může těžit každý z nás, neboť je velmi inspirativní a pravdivý. Ano, ta myšlenka je v jádru prostá, ale citlivé dialogy a neotřelá forma, nám jí dokáží bez problémů prodat. Krásná, meditativní a nesmírně emotivní epizoda. ()

Melios

Zima Blue je pre mňa dostatočným odrazovým mostíkom na to, aby som sa k tejto minisérii vrátil aj v druhej sezóne. A áno, narážal som na dej epizódy. Vždy som túžil po druhom Animatrixovi, a tieto zvláštne kreslené cyberpunkové kraťasy mi to dostatočne nahrádzajú. Len keby sa to trošku natiahlo bolo by to lepšie. Niekedy nie je ani jedna veľká myšlienka dostačujúca. ()

Beaumont07

Nachádzanie zmyslu vlastnej existencie vo forme ultimátneho umeleckého diela. Nedá sa nespomenúť si na jednu z nosných tém filmu TAXIDERMIA. V oboch prípadoch je v základe existenciálna stratenosť, s ktorou sa dá vyrovnať iba radikálnym, seba-deštrukčným činom, fungujúcim nie len ako vyrovnanie sa samým so sebou, ale aj ako verejný spektákl, cez ktorý sa čin jednotlivca vpíše do dejín. ()

Esgalnor

Příjemně plynoucí epizoda s jasným filozofickým podtextem a výborným voiceoverem, na které mi nesedla snad jen animace a fakt, že to klidně mohlo mít o pár minut víc, aby to ve mně skutečně rezonovalo. ()

laserr

9/10. Nejlepší díl. Co se týče příběhu, nemám slov. Nádherná filozofická úvaha skrze osud jednoho člověka. Animace na mě v tomto dílu místy působila dost lacině, což je velká škoda. ()

Naushika.

Ano! Tohle bylo geniální. Konceptuální umění, roboti, láska, hledání vlastní identity a návrat do sebe sama. Krásný, neokoukaný vizuální styl. V této sérii jeden z pár klenotů mezi samými obyčejnými či vyloženě ošklivými šutry. ()

FeriusParfax

Extrémně zajímavá (ne však pěkná) animace. Myslím, že tady ale nešlo tak o animaci, jako o sdělení. Že by animace byla naschvál horší, aby vynikl příběh? Ale to jsou jen domněnky. Líbil se mi styl vyprávění. Já jsem tento krásný příběh pochopila tak, že po nekonečném hledání štěstí a místě v životě našel to štěstí hned na začátku své cesty. Že konečně našel klid, sám sebe a to, co ho dělá šťastným a spokojeným. I když je to „jen“ čištění bazénu. Tady byly české hlasy extrémně vydařené a příjemné. ()