Pohlednice z Hollywoodu

Pohľadnice z Hollywoodu

Komedie / Drama

USA, 1990, 97 min

• Oskar

Na počátku byla kniha. Herečka Carrie Fisher se v roce 1987 vypsala ze svých traumat a frustrací. Nedařilo se jí navázat na megaúspěch Hvězdných válek a vyrovnat se své slavné matce, muzikálové a komediální hvězdě Debbie Reynolds. Prošla krátkou drogovou anabází a soužití s matkou, z jejíhož stínu toužila vystoupit, se mělo stát důležitou součástí terapie... Postavy se jmenují jinak, ale souvislostí s touto reálnou story je i ve filmu tolik, že bez znalosti pozadí téměř nemá smysl se na něj dívat. Tak jako tak nedopadl moc dobře. Mám velmi rád Meryl Streep, ale... Ve čtyřiceti letech hraje asi o patnáct let mladší postavu, se vší naivitou a hledáním místa v životě, které k jejímu věku patří - a já jí to nevěřím. Vidím Meryl, která už prošla Sophiinou volbou, vzpomínala na Afriku, byla odsouzena za údajnou vraždu svého dítěte ve Výkřiku ve tmě a pouhé dva roky ji dělily od filmu Smrt jí sluší, kde právě takové nestárnoucí diblíky filmového plátna dokonale zesměšnila. Nedokážu to brát vážně. Shirley MacLaine, hrající svou častou konkurentku Debbii Reynolds (která se o roli "sebe sama" také ucházela) je další podivnost. Nemůžu se zbavit dojmu, že Shirley Reynoldsovou v dobré polovině filmu ani tak nehraje, jako paroduje. Ostatní zdánlivě atraktivní obsazení nestojí za řeč, jde o ten případ, kdy mají slavní herci vdechnout život jalově napsaným bezvýrazným postavám. Carrie Fisher se nakonec opravdu našla v psaní a později byl dokonce podle jejího scénáře natočen film Tři staré grácie, kde se sešly její matka, její zdejší představitelka a nevlastní matka Elizabeth Taylor. Obávám se, že kromě bývalé herečky, jejích přátel a příbuzných nemá Pohlednice z Hollywoodu komu co dát. Pěkně drahá terapie. 40%(4.9.2010)

Reziser Mike Nichols /Hlava 22, Kdo se boji Virginie Woolfove/ natocil len priemernu komediu, ktora ma priemerny humor a moznosti na zasmiatie sa su tiez len take ... priemerne. Merly Streep /Kramer vs. Kramer, Lovec Jelenu/ sice vie hrat, a Shirley Maclaine /Byt 1960/ sa snazila, ale snimka je to skor priemerna nez vyslovene dobra. US styl humoru je raz europskemu divakovi blizsie, raz sa zase vzdiali, ucast Gene Hackmana /Prime Cut/ som nepochopil. 60 %(20.6.2015)

Na film jsem se šla dívat s tím, že od toho příliš nečekám, vlastně jen další skvělý výkon Meryl Streep. A nejsem zklamaná. Meryl byla fantastická, Shirley báječná, příběh takový, jak jsem si myslela - žádná velká hitparáda, ale něco říká - minimálně to, že Hollywood nejsou jen peníze, sláva a šťastný život (To je snad ale každému jasné, aniž by viděl filmy, které na tento fakt upozorňují...). Příjemně strávený čas s několika momenty, které mě opravdu rozesmály.(26.1.2013)

Zase jsem se jednou vydala po stopách Meryl Streep.. Mike Nichols má řadu výborných filmů, ale "Pohlednice z Hollywoodu" k nim bohužel nepatří.. Námět je velmi zajímavý a rozhodně měl větší potenciál, než na lehce zapomenutelný průměrný film.. Meryl Streep společně po boku se Shirley MacLaine hrají obě výtečně, nicméně se jejich talent ztrácí v mělkém a utahaném scénáři a zcela nudnou režií.. Jednohubka na televizní obrazovky..(31.12.2018)

(viděno v prosinci 2010) Když koukám na více a více filmů s Meryl, přemýšlím, proč už takovou dobu nezískala Oscara. Není to tím, že by hrála špatně. Ale pak se vždycky kouknu na nějaký film, za který byla nominována, a Pohlednice z Hollywoodu není výjimka, a zjišťuju, že hodně z těch filmů zkrátka není tak dobrých, že to bude asi její handicap, možná dobrá postava (skvěle zahraná) v průměrném filmu zanikne. To si říkám i tady. Pohlednice z Hollywoodu měla neskutečný potenciál, dalo by se z toho vytěžit silné drama, které by sošky mohlo nést, navíc když vidím jméno režiséra Mikea Nicholse a vzpomínám, jaké skvělé filmy mimo jiné natočil, nechce se mi ani věřit, že z takové spolupráce vznikl tak průměrný film. Je to velká škoda, Meryl tady válí i jako zpěvačka (ty písničky znám už hodně dlouho samostatně), jako herečka je to samozřejmost... A všechno se to tak nějak ztrácí a vyšumí to, film vás ani dvakrát nebaví...(29.4.2012)

• - Jde již o třetí spolupráci režiséra Mike Nicholse s Meryl Streep. (jezurka42)

• - V jednom ze záběrů vidíme maskéra, který upravuje Suzanne (Meryl Streep) make-up před následující scénou, kterou má natáčet. Jedná se o J. Roye Hellanda, osobního maskéra Meryl Streep. (jezurka42)

• - Janet Leigh chtěla hrát roli Doris Mann (Shirley MacLaine) s dcerou Jamie Lee Curtis, která by hrála Suzanne Vale (Meryl Streep). (jezurka42)