Pohlednice z Hollywoodu

• slovenský

Pohľadnice z Hollywoodu

Komedie / Drama

USA, 1990, 97 min

(viděno v prosinci 2010) Když koukám na více a více filmů s Meryl, přemýšlím, proč už takovou dobu nezískala Oscara. Není to tím, že by hrála špatně. Ale pak se vždycky kouknu na nějaký film, za který byla nominována, a Pohlednice z Hollywoodu není výjimka, a zjišťuju, že hodně z těch filmů zkrátka není tak dobrých, že to bude asi její handicap, možná dobrá postava (skvěle zahraná) v průměrném filmu zanikne. To si říkám i tady. Pohlednice z Hollywoodu měla neskutečný potenciál, dalo by se z toho vytěžit silné drama, které by sošky mohlo nést, navíc když vidím jméno režiséra Mikea Nicholse a vzpomínám, jaké skvělé filmy mimo jiné natočil, nechce se mi ani věřit, že z takové spolupráce vznikl tak průměrný film. Je to velká škoda, Meryl tady válí i jako zpěvačka (ty písničky znám už hodně dlouho samostatně), jako herečka je to samozřejmost... A všechno se to tak nějak ztrácí a vyšumí to, film vás ani dvakrát nebaví...(29.4.2012)

Zase jsem se jednou vydala po stopách Meryl Streep.. Mike Nichols má řadu výborných filmů, ale "Pohlednice z Hollywoodu" k nim bohužel nepatří.. Námět je velmi zajímavý a rozhodně měl větší potenciál, než na lehce zapomenutelný průměrný film.. Meryl Streep společně po boku se Shirley MacLaine hrají obě výtečně, nicméně se jejich talent ztrácí v mělkém a utahaném scénáři a zcela nudnou režií.. Jednohubka na televizní obrazovky..(31.12.2018)

• Oskar

Na počátku byla kniha. Herečka Carrie Fisher se v roce 1987 vypsala ze svých traumat a frustrací. Nedařilo se jí navázat na megaúspěch Hvězdných válek a vyrovnat se své slavné matce, muzikálové a komediální hvězdě Debbie Reynolds. Prošla krátkou drogovou anabází a soužití s matkou, z jejíhož stínu toužila vystoupit, se mělo stát důležitou součástí terapie... Postavy se jmenují jinak, ale souvislostí s touto reálnou story je i ve filmu tolik, že bez znalosti pozadí téměř nemá smysl se na něj dívat. Tak jako tak nedopadl moc dobře. Mám velmi rád Meryl Streep, ale... Ve čtyřiceti letech hraje asi o patnáct let mladší postavu, se vší naivitou a hledáním místa v životě, které k jejímu věku patří - a já jí to nevěřím. Vidím Meryl, která už prošla Sophiinou volbou, vzpomínala na Afriku, byla odsouzena za údajnou vraždu svého dítěte ve Výkřiku ve tmě a pouhé dva roky ji dělily od filmu Smrt jí sluší, kde právě takové nestárnoucí diblíky filmového plátna dokonale zesměšnila. Nedokážu to brát vážně. Shirley MacLaine, hrající svou častou konkurentku Debbii Reynolds (která se o roli "sebe sama" také ucházela) je další podivnost. Nemůžu se zbavit dojmu, že Shirley Reynoldsovou v dobré polovině filmu ani tak nehraje, jako paroduje. Ostatní zdánlivě atraktivní obsazení nestojí za řeč, jde o ten případ, kdy mají slavní herci vdechnout život jalově napsaným bezvýrazným postavám. Carrie Fisher se nakonec opravdu našla v psaní a později byl dokonce podle jejího scénáře natočen film Tři staré grácie, kde se sešly její matka, její zdejší představitelka a nevlastní matka Elizabeth Taylor. Obávám se, že kromě bývalé herečky, jejích přátel a příbuzných nemá Pohlednice z Hollywoodu komu co dát. Pěkně drahá terapie. 40%(4.9.2010)

• Jaroslaf

nicmoc. nechápu proč byla vystřižena prakticky celá část z léčebny a ve filmu nevidíme si Meryl vzít ani jedinou ze jmenovaných drog. Vždyť to mohlo být na celém filmu to nejzajímavější. aswell, film si trochu dělá švandu z klišovitých dialogů v hollywoodských filmech, ale pak je sám okatě ukazuje. eh?(29.6.2016)

Aj keď Meryl Streep a Shirley MacLaine hrajú skvele, mám pocit, že tam sa celý zážitok z filmu končí. Lebo hoci tu bolo niekoľko napätých a emotívnych momentov, čakal som viac vygradovania, ako to už v takýchto drámach býva (a nie je to na škodu, samozrejme). K tomu vedľajšie postavy, ktoré dejom len tak prešumia a dosť málo priestoru na zobrazenie toho, čím si hlavná postava prechádza po dlhodobej závislosti. 61%(27.1.2012)

• - Jde již o třetí spolupráci režiséra Mike Nicholse s Meryl Streep. (jezurka42)

• - Janet Leigh chtěla hrát roli Doris Mann (Shirley MacLaine) s dcerou Jamie Lee Curtis, která by hrála Suzanne Vale (Meryl Streep). (jezurka42)

• - Ve scéně z počátku filmu, kdy je natáčení pozastaveno kvůli chybě, má na sobě jeden z členů štábu košili s nápisem Evil Angels. Tento film opravdu vznikl - Výkřik ve tmě (1988), i když v angličtině je známější název Cry in the Dark. V tomto filmu si také zahrála Meryl Streep (Suzanne Vale). (jezurka42)