Pohlednice z Hollywoodu

Pohľadnice z Hollywoodu

Komedie / Drama

USA, 1990, 97 min

• Oskar

Na počátku byla kniha. Herečka Carrie Fisher se v roce 1987 vypsala ze svých traumat a frustrací. Nedařilo se jí navázat na megaúspěch Hvězdných válek a vyrovnat se své slavné matce, muzikálové a komediální hvězdě Debbie Reynolds. Prošla krátkou drogovou anabází a soužití s matkou, z jejíhož stínu toužila vystoupit, se mělo stát důležitou součástí terapie... Postavy se jmenují jinak, ale souvislostí s touto reálnou story je i ve filmu tolik, že bez znalosti pozadí téměř nemá smysl se na něj dívat. Tak jako tak nedopadl moc dobře. Mám velmi rád Meryl Streep, ale... Ve čtyřiceti letech hraje asi o patnáct let mladší postavu, se vší naivitou a hledáním místa v životě, které k jejímu věku patří - a já jí to nevěřím. Vidím Meryl, která už prošla Sophiinou volbou, vzpomínala na Afriku, byla odsouzena za údajnou vraždu svého dítěte ve Výkřiku ve tmě a pouhé dva roky ji dělily od filmu Smrt jí sluší, kde právě takové nestárnoucí diblíky filmového plátna dokonale zesměšnila. Nedokážu to brát vážně. Shirley MacLaine, hrající svou častou konkurentku Debbii Reynolds (která se o roli "sebe sama" také ucházela) je další podivnost. Nemůžu se zbavit dojmu, že Shirley Reynoldsovou v dobré polovině filmu ani tak nehraje, jako paroduje. Ostatní zdánlivě atraktivní obsazení nestojí za řeč, jde o ten případ, kdy mají slavní herci vdechnout život jalově napsaným bezvýrazným postavám. Carrie Fisher se nakonec opravdu našla v psaní a později byl dokonce podle jejího scénáře natočen film Tři staré grácie, kde se sešly její matka, její zdejší představitelka a nevlastní matka Elizabeth Taylor. Obávám se, že kromě bývalé herečky, jejích přátel a příbuzných nemá Pohlednice z Hollywoodu komu co dát. Pěkně drahá terapie. 40%(4.9.2010)

Zase jsem se jednou vydala po stopách Meryl Streep.. Mike Nichols má řadu výborných filmů, ale "Pohlednice z Hollywoodu" k nim bohužel nepatří.. Námět je velmi zajímavý a rozhodně měl větší potenciál, než na lehce zapomenutelný průměrný film.. Meryl Streep společně po boku se Shirley MacLaine hrají obě výtečně, nicméně se jejich talent ztrácí v mělkém a utahaném scénáři a zcela nudnou režií.. Jednohubka na televizní obrazovky..(31.12.2018)

Miluju Meryl Streep a miluju knihu Postcards from the Edge. Ale jako film to úplně nefunguje. Knížka je chytrá a sarkasticky humorná, film však vyznívá dějově poněkud nevěrohodně a tak trochu násilně. Nakonec Mike Nichols sice natočil vynikající Absolventa, ale také nevýrazné a tuze sentimentální dílko Myslete na Henryho. A tohle je tak někde mezi...(8.8.2013)

Ano, i takhle může vypadat Hollywood. Jako vždy skvělá Meryl Streep (ta mě prostě nikdy nezklame:). Scénka kdy je na sále a doktor ji říká, že jí musí vypumpovat žaludek a ona na to: "A musím u toho být?" mě na delší dobu rozesmála. Ale i Shirley MacLaine se vytáhla. V jednu chvíli jsem byla na straně Suzanne, ale za chvilku zase u Doris. Na obě dvě postavy jsem měla hrozný vztek, ale přitom jsem je litovala, že si takhle dokázaly zničit život.(1.1.2012)

Reziser Mike Nichols /Hlava 22, Kdo se boji Virginie Woolfove/ natocil len priemernu komediu, ktora ma priemerny humor a moznosti na zasmiatie sa su tiez len take ... priemerne. Merly Streep /Kramer vs. Kramer, Lovec Jelenu/ sice vie hrat, a Shirley Maclaine /Byt 1960/ sa snazila, ale snimka je to skor priemerna nez vyslovene dobra. US styl humoru je raz europskemu divakovi blizsie, raz sa zase vzdiali, ucast Gene Hackmana /Prime Cut/ som nepochopil. 60 %(20.6.2015)

• - Scénař napsala herečka Carrie Fisher jako osobní zpověd o svých problémech s drogami a vztahu se slavnou matkou, hollywodskou hvězdou Debbie Reynolds. [Zdroj: Cinema] (kenny.h)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (jezurka42)

• - Jde již o třetí spolupráci režiséra Mike Nicholse s Meryl Streep. (jezurka42)