• Caminzind
  *****

  Musím se přiznat, že po těch letech jsem opravdu čekal, že mě Lynchův mysticismus a obřadnost postav z tohoto tajuplného městečka nechá chladným. Myslel jsem, že jsem už na to dospělej. S úžasem po prvním díle však zjišťuji, že mě to baví snad ještě více než tenkrát. Twin Peaks je skutečně bytostně jiný než všechno a nelze z něj vyrůst.(28.5.2017)

 • J*A*S*M
  ****

  No nevím. První dojem rozpačitý a rozporuplný, ale jsem připraven jej po zhlédnutí celé série revidovat. Strašně bude záležet na tom, kam se nové Twin Peaks ve zbývajících epizodách posune a co z něj vyplyne. Zatím mě ale vyloženě bolí dívat se na Dalea Coopera, kterak s mátožným výrazem putuje od ničeho k ničemu, a na jeho zlé dvojče, které vypadá, jako kdyby se Pavel Kříž účastnil soutěže Tvoje tvář má známý hlas a hrál v ní Elvise. A na staré známé, kteří se křečovitě snaží hrát to, co před 25 lety. A na nové postavy, které mě zatím nijak nezajímají. Prostě po 3 zhlédnutých dílech to má příliš málo z toho starého Twin Peaks, které miluju, a příliš mnoho z pozdějšího Lynche, který jde mimo mě. Ale je brzo psát konečné stanovisko, hůl nad tím ještě nelámu.(23.5.2017)

 • Jansen
  *****

  ***Hodnocení po prvních čtyřech částech*** To je tak strašně někde mimo. Snad kombinace Eraserhead, Inland Empire a Teletubbies s dozvuky Twin Peaks někde v dáli. Samozřejmě pole intepretací je rozevřené, jak pornoherečka po 30 letech praxe. Co si taky myslet o počinu, kde se objevují hlášky jako "Paul is now at the North Pole." a David Lynch se v roli agenta FBI svěřuje: "I don´t understand the situation at all". /Samozřejmě, že si seriál zaslouží nějakou hlubší reflexi, ale prozatím I don´t understand the situation at all a docela mě to baví./(6.6.2017)

 • honajz2
  *****

  První dvě série se mi zdály takové až moc klidné na to, aby mě ta atmosféra naprosto dostala, proto se mi taky víc líbil film než seriál, jelikož tam mi to přišlo líp zmáknuté, ale třetí série... Já to nechci moc chválit, nechci to zakřiknout, ale první díl byl hodně slušnej. Je tady strašně silná atmosféra ala (moje milované) Inland Empire, nastolí se tady hned několik zajímavých záhad a celkově se mi to zatím líbí mnohem víc, než první dvě série, protože tohle je přesně to, co chci od pořádného mysteriózního seriálu. Doufám, že si celá řada udrží minimálně stejnou kvalitu, jakou má tenhle díl, protože by to pak byla neskutečná pecka. Tak uvidím, co dál. 5*(29.7.2019)

 • classic
  *****

  Je vôbec možné sa vrátiť ku kultovému seriálu po neuveriteľnom štvrť - storočí, keď som väčšinou toho názoru, že dva krát sa nedá vstúpiť do tej istej rieky ? EXOT DAVID LYNCH ma presvedčil, že výnimka potvrdzuje pravidlo ! Ako fanúšik 25 rokov starého seriálu, si viac - menej prídem na svoje. Fenomenálny návrat !(24.5.2017)

 • - Epizóda je venovaná pamiatke Catherine E. Coulson (Margaret, dáma s polenom), ktorá zomrela pred premiérou tretej série Twin Peaks. (koba)