Reklama

Reklama

Recenze (34)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No nevím. První dojem rozpačitý a rozporuplný, ale jsem připraven jej po zhlédnutí celé série revidovat. Strašně bude záležet na tom, kam se nové Twin Peaks ve zbývajících epizodách posune a co z něj vyplyne. Zatím mě ale vyloženě bolí dívat se na Dalea Coopera, kterak s mátožným výrazem putuje od ničeho k ničemu, a na jeho zlé dvojče, které vypadá, jako kdyby se Pavel Kříž účastnil soutěže Tvoje tvář má známý hlas a hrál v ní Elvise. A na staré známé, kteří se křečovitě snaží hrát to, co před 25 lety. A na nové postavy, které mě zatím nijak nezajímají. Prostě po 3 zhlédnutých dílech to má příliš málo z toho starého Twin Peaks, které miluju, a příliš mnoho z pozdějšího Lynche, který jde mimo mě. Ale je brzo psát konečné stanovisko, hůl nad tím ještě nelámu. ()

classic 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je vôbec možné sa vrátiť ku kultovému seriálu po neuveriteľnom štvrť - storočí, keď som väčšinou toho názoru, že dva krát sa nedá vstúpiť do tej istej rieky ? EXOT DAVID LYNCH ma presvedčil, že výnimka potvrdzuje pravidlo ! Ako fanúšik 25 rokov starého seriálu, si viac - menej prídem na svoje. Fenomenálny návrat ! ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Slušný začátek a těším se, co bude dál. Spousta náznaků, jak bývá u Lynche zvykem, naprosto skvělá kamera a výprava - ale hlavně vtip. Ne že by se člověk řehonil nahlas, ale některé ty vtípky jsou prostě skvělé a dokonale načasované. Už jen kvůli nim mne to baví. A pak taky super příroda. První díl jinak těžko hodnotit podrobněji, když je evidentní, že těch linií bude asi několik. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Těžko si tvořit po první epizodě v hlavě obrázek o tom, kterým směrem se po dlouhých letech Twin Peaks vydá. První díl zaváněl dojmem, jako by to vlastně ani Twin Peaks nebyl a z velké části se také odehrával úplně jinde. Jsem moc zvědavý, co s celým projektem David Lynch zamýšlí, protože se obávám, že zkrátka není možné navázat tam kde skončil. Změnila se doba a změnily se chutě diváků a v tomhle případě má jedinečnou šanci ukázat, jak dobrým režisérem skutečně je. Jestli dokáže zaujmout své diváky, kteří jsou často o dvacet a více let starší. Kromě ještě více hypnotické atmosféry než obvykle, jsem neměl moc pocit, že bych sledoval Twin Peaks. Nejvíce jsem prozatím zklamaný z agenta Coopera, který byl před lety mojí nejoblíbenější postavou. Co je posedlý a plouží se světem jako tělo bez duše, tak nemá zřejmě potenciál nadále kohokoli čímkoli zaujmout. Opravdu jsem měl čistě pocit, že jsem se účastnil hodinové meditace, než že bych sledoval seriál s nějakým plnohodnotným vývoje a dějem. Nicméně, je určitě dobře, že je David Lynch natolik jiný, protože minimálně jedna věc je již nyní jasná. Nečeká mě žádný zážitek přes šablonu. [80 %] ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Epizóda je venovaná pamiatke Catherine E. Coulson (Margaret, dáma s polenom), ktorá zomrela pred premiérou tretej série Twin Peaks. (koba)

Reklama

Reklama