PKD

Linka s Riosem dobrá. Dokonce snad classicky STovská. Tallinn/Laris jako vždy světlý bod v temnotách. Pikrdův žalář, nůďo. Doporučuji rychloposuv. Ale aspoň mi to připomělo svým včleněním do děje, TOSku. Ani Orla B. tomu nepomohla. A Picardův otec vypadá jako dr.House.;-) Páč bych v něm dr.Baltara z BSG v.2.0 nepoznal ani omylem. To ty fousy, no. Souhlas s tím koncem. Ale 4. kvůli tomu nedám. Jinak tradičně vatoidní, takže mé podezření, že z této série bude nejlepší 1., 5. a 10.díl neustále sílí. ()

JLo odpad!

Wow, úplne super skvelá epizóda, niečo nečakané a predtým v moderných Star Trekoch Picardovi a Discovery nevídané - psychoanalýza traumy hlavnej postavy.  Naozaj, neklamem. Musíte to vidieť! Je neskutočné, aké množstvo výborných a novátorských nápadov dokážu talentovaní tvorcovia tohto klenotu modernej TV zábavy dostať do jednej epizódy. Jednoducho geniálne! Ale teraz vážne - Zas tie isté chujoviny a výmysly typu “keď androida zrazí Tesla, tak sa ocitne v snovom svete, kde musí najprv vyriešiť traumu z detstva”. S Jamesom Callisom ako dady-psychológom. Tiež síce nesmiete zmeniť históriu, ale transportuje sa tu kde kto, kade tade. A Romulanci chránia Zem. Fuj dpč! ()

Martrix

Ani nevím proč, ale napadlo mě, že stejně jako se Stewart důstojně rozloučil s profesorem X, loučí se vcelku sympaticky i s rolí Picarda. Škoda jen, že zrovna v této epizodě sledujeme polovinu stopáže Picardovu psychoanalýzu, která by sice mohla přiblíži jeho dětství a vysvětluje jeho démony...ale činí tak dost nezáživným způsobem. Naštěstí seriál disponuje i jinými zajímavými postavami, jako je Rios s pěknou doktořicí, nanoboty plolezná Juratiová a především Tallinn...vrcholně sympatická Romulandice. Bohužel dostaly tyto postavy díky zmíněné psychovsuvce jen minimálně prostoru, takže je tato epizoida další vycpávkový materiál, který nebyl s výjimkou závěru nezbytný a děj dál neposouvá. Obávám se, že tvůrci všechny linky tak dovrtali a rozblemcali, že je na prostoru tří posledních epizod, nebudou schopni uspokojivě ukončit. ()

TroiMae

Všichni remcají nad Discovery, zatímco Picard je ještě větší retro, než jsme doufali. První čtvrtinu dílu strávíme s otravným „V minulém díle jste viděli…“, kdy uvidíme čtvrtinu minulého dílu, jako bychom byli pitomí a nic si nepamatovali. Až na Soongovu dceru Kore, což byl v minulém díle zajímavý plot twist, akorát že v tom Picard vykrádá sám sebe, sovu první řadu, kde bylo stejné odhalení… A zatímco minulý díl jsme strávili na bále, tento strávíme psychoanalyzováním Picardovi mysli. Jako za starých dobrých devadesátkových televizních časů. A zatímco první díl nás namlsá na nezlomnou nadčasovou záhadnou borskou královnu, jak máme rádi, postupně se z ní stane domácí cestovní mazlíček, Lousie pro Juratiové Thelmu. ()

lu.ger

doprdele, co je? to fakt už je dnešní doba tak dutá a konzumní, že budem žrát konzumní brambory???!!! Cgápu, že se v Holláči všichní zcvokli, tak to jinak nejde, ale todle nejsou herci, co před 20 lety dělali TNG éru... todle je prostě jak s tím Baltarem z BSG. Je to on, ale hraje v úplně něčem jiným... a to je smutný :( Nuda a výplň. 6-8-10 dílný série á la True Detective / fargo miluju, ale v každým díle se dělo kurňa něco, tady se děje kurňa nic. ()