Doom: Annihilation

• Austrálie Doom: Annihilation (více)

Skupina mariňáků odpoví na nouzové vysílání a vypraví se na odlehlou vědeckou stanici na Marsu. Jakmile ale do tajného zařízení dorazí, tak zjistí, že se něco opravdu zle pokazilo. Vědcům se totiž nepovedl jeden z jejich experimentů a otevřeli portál do míst, kde se to jenom hemží krvelačnými démony. Těm se ale mezi lidmi zalíbilo, a tak se rozhodli, že by ze Země rádi udělali další peklo. Na partě vojáků tak bude, aby tomu zabránili. Jsou totiž jedinou naší nadějí. (topr harley)

vegetol.mp

Místní hodnocení jako vždy totálně mimo. Jako tak hrozný, aby to mělo 20 % to není. I když chápu, že se všechny dobrý hodnocení musí dát píčovinám jako Justice League nebo poslední Avengers. Jinak hru jsem hrál naposledy před 25 lety a je mi vcelku u prdele, stejně jako celej herní průmysl. Co se týče týhle verze Doooma, není tak strašná. Jako ok, dilaogy nezajímavý a herci taky nezajímavý. Teda až na Louise Mandylora, kterej jedinej tu má charisma a měl hrát hlavní roli a ne vedleší čurdu zbytečnýho kněze. Osobně si myslím, že by se na béčkovým trhu našlo za šlušný prachy lepší komando, než to, který nám servíruje pan režisér. Prvních půl hodiny jsem nad tím chtěl lámat hůl, protože nezajímavý postavy, zahraný nevýraznýma hercema, rovná se nuda. Ale po půl hodině, když se rozjede akce, to začne bejt švanda. Přestřelky jsou slušně natočený, jsou tam zombíci, gumový predátoři, co trochu dětinsky střílejí firebally a plno krve. Celkově první díl je lepší, protože byl dražší a měl lepší produkční zázemí. Tohle sice není dokonalý, ale mezi video hororama, kterých vychází na videu tuny, je to lepší průměr. ()

Adaamos21

Ty jo, 25%? Ale kdeže...Jasně, je to levný, ale přesto vcelku zábavný sci-fi béčko. Taková nenáročná a v mnohých odkazech milá pocta největší legendě 3D stříleček. ()

Martrix

Venku bylo hnusně a někde jsem se dočetl, že i když je Doom: Annihilation určený rovnou na DVD, tak to není tak strašný film. A víte co? Díky té předvídatelnosti to nakonec uteklo velmi rychle. Po pár minutách jsem totiž zapnul dvojnásobnou rychlost přehrávání, kterou jsem vypínal, jen když se schylovalo k nějakým zajímavým momentům (asi 5x). Titulky i tak šly číst, což byla spíš škoda, protože jsem se díky nim i v tom zrychleném režimu dozvěděl: sumerští bohové-mimozemšťani, se rozhodli, že si vezmou Zemi zpět a my jim tam trochu zavazíme... . Navíc titulky byly kapitola sama pro sebe, protože šlo o nějaký google překlad, takže slovo fuck!, které zaznělo asi 50x, bylo neustále překládáno lakonickým -soulož- . A podobných překladů tam bylo nepočítaně. Ale zpět k filmu...vlastně to je asi tak všechno zajímavé. Scénář dle očekávání...co by kdo chtěl, když je to podle hry, že? A navíc scénář psal Giglio... . No a výprava...úsměvné (asi z polystyrenu) dveře do přenosové místnosti, latexové masky a la Halloween, krásně doplňovaly nesympatickou hlavní hrdinku, i ostatní křovíherce tak, aby vznikl další béčkový a v ničem nevynikající, takže zbytečný film. ()

majo0007 odpad!

Tak proti tomuto "majsrštyku" treba na obranu použiť len BFG! Oscarový DOOM z 2005. Tentokrát už amatér Tony Giglio nezohnal ani len Danny Treja (ktorý robí radšej reklamu na mexické pivné sračky). ()

Deyw odpad!

ty vole to byla bolest :D ty smoulove..ty gumaci..achjo vole..no prvnich 30min zas tolik nebolelo ale potom ty kravo...nikdy vic..ale furt to bylo zabavnejsi nez slunovrat :D takova sebranka blbecku..ty vojaci..achjo snad horsi particku sem v zivote nevidel.. :D ()

Honzek

Parta hláškujících a divně vypadajících mariňáků v levném oblečení přilétá na Phobos s cílem dělat na místní stanici UAC ochranku avšak přiletí zrovna ve chvilce kdy se celý barák odmlčí jelikož místním vědcům se lehce zvrtne testování teleportu. Tolik základní kámen DOOMa 3, tolik scénář DOOM: Annihilaton. Dál už je to vlastně jen o tom, že se musí dostat dovnitř a zjistit co se tam stalo a když to zjistí ideálně se rychle dostat zase ven. Jakmile začnou bloudit koridory továrny na smrt, spustí se koncert špatného hereckého obsazení a laciných digitálních efektů spojený s fakt zvláštním industriálním prostředím ve kterém se vraždí zombies a když už přijde řada na Impa, jedná se o skoro nesmrtelnou bestii co vypadá fakt divně (alespoň metá firebally – když z někoho teda zrovna nevysává duši). Ono ve finále moc jsem nečekal žejo, trailer byl tragikomickej a film byla jen jeho delší verze. Myslím že tu 1* za snahu si to určitě zaslouží ale spíše mi to připomínalo partu lidí co si šla hrát za barák. Za mě tedy DOOM s Rockem zatím neporažen (a že to není zrovna soupeř - ale to by se musela DOOMgirl se svým tenkým krčkem víc snažit a nevypadat všude tak divně). Pocta skvělé videohře se tedy opět nekoná a můžeme si připsat další zářez do prznění herních adaptací. ()

oveckaoa

Ale tak 22 procent k dnešku je těžký úlet. Určitě je to lepší než většina Asylum filmů a většina filmů podle hry od Uwe Bolla (minimálně House Of The Dead a Postal). Na to jakou jsem čekal z trailerů megasračku tak mě to docela překvapilo. Mínus za tu hlavní ženskou a jednu z vojínek, kterou jsou spíše k smíchu a celý film zbytečně snižují nemluvě o tom , že s tou bfg vypadá přirozeně asi jako Rambo s vařečkou. Konec už je píčovina kdy hlavní záporák představí svůj plán a chcípne a následuje nečekaná pointa s tím, že stejně ten plán vyšel. Optimálně 40 procent 20 procent přidám abych nasral tady ty co si hrajou na odborníky. P.s. nadávat na to, že debilita můžou jen debilové to můžou dat rovnou odpad 90 procent filmům v čele s Avengers, 300, Avatarem atd. ()

Zek odpad!

Je pravda, že kdyby se to nejmenovalo Doom, tak bych o tomhle filmu nikdy nevěděl a už vůbec bych se na to nepodíval. Všechno je v tom filmu hrozně laciný, herci, akce, peklo a to BFG někdo určitě koupil v hračkárně. Největší vtip celého filmu je ten, že film končí otevřeně. ()

Wade

Hned na začátek vůbec nechápu proč roli Doomguy ztvárnila žena prostě tohle byla chyba a to fakt velká. Řekl jsem si, že k filmu budu přistupovat jen jako k obyčejnému jednoduchému sci-fi výplachu a to se nakonec fakt vyplatilo. Umělé kulisy, gumové monstra a levné efekty s nic moc herci mi nakonec vůbec nevadili a já si tenhle film prostě užil jak nejlépe jsem mohl a bez problému dám 3 hvězdy. 55% --- 5/10 IMDb ()

Melios odpad!

Nepotrebujem to videť celé ,aby som vedel ,že film je horší ako herné adaptácie Uweho Bolla. Uz od prvého pohľadu je vidieť ,že to nebude žiadna sláva - hrozné efekty ,blbý scénar ,ktorý nieje ani na smiech ani na zaplakanie (jednoducho je hrozný) ,vizuál ,ktorý vyzerá akoby ho niekto natáčal cez mobil a nevedel ,že sa obraz dá upravovať a filtorvať ( vyzerá to akoby to bolo točené amatérom na place). Skoro úplným vrcholom sú papierové rekvizity a prostredie (takéto efekry čakám od prvého Aliena ,nie od filmu z roku 2019!). A čerešničkou na torte tejto sračky je obsadenie ženy ako DoomGuya (ja nemám nič proti tomu ,aby ženy hrali mužské role ,ale to ako vážne tam nemohli dať aspoň trochu vyšportovanú ženu ,aby nevyzerala tak divne keď bude držať tak 100 kilové BFG ,alebo niečo takého!?) Takže je na tom filmu aspoň niečo dobré? Snáď to ,že nie som nasratý ,pretože som to čakal (keď sa od toho Bethesda odtrhla tak mi bolo jasné ako to dopadne) a narozdiel od Uweho Bolla sa Giglio držal aspoň Loru. 20% za amatérizmus ,ktorý môže konkurovat aj Edu Woodovi. ()

iXtr3m3

Takmer odpad. Toto je americkobulharská sračka, kde bolo zle úplne všetko od castingu, cez efekty až po samotný príbeh. A pomrknutia na Wolfensteina a Carmacka boli suché ako sviňa. Oproti tomuto je Doom s Urbanom a Rockom prelomové oscarové veľdielo. ()

666Carnage

Je hodně vidět, že je to laciný a taky, že herci nestojí za nic. Některý odkazy na tu hru jsou fakt top a dokonce si dělají i srandu z Wolfensteina. Kdyby se nad tím někdo zamyslel a napsal scénář nebo dialogy s rozumem tak to mohlo fungovat. Je to škoda protože DooM je od dětství srdcovka. Hlavní ženská role nestojí za nic a scény s peklem docela ušli ale není to dobrý a je to škoda hodně velká škoda. 30% ()

Corpsegrinder odpad!

Absolutní shit kterej si nezaslouží ani špetku chvály. Universal pravděpodobně našel někde ve sklepě licenci na Doom a podobně jako Activision před lety vyprděl THPS5, tak si i v tomhle případě řekli že proč si trochu nenamastit kapsu na filmu co vypadá že stál tak pětibábu, když s tou licencí něco neudělaj tak o ní přijdou. Lacinej set design, tragický herci, ještě tragičtější herectví, nezajímavý postavy, neexistující zápletka či příběh jako takovej, trapný odkazy na id Software hry (William Blazkowicz há hí hó há), krátký flashbacky do minulosti hlavní postavy (která je vám u prdele) a mezi tim všim asi tři akční scény o ničem, z nichž ta první se zombíkama je jak vykradená z prvního Resident Evilu. Asi 10 sekund tam používaj motorovku a dalších 10 sekund dvouhlavňovou brokovnici protože na víc se nezmohli. Pár scén je v podstatě identickejch s předchozím filmem, akorát v mnohem horším provedení, je to prostě zase sračkoidní variace na Aliens. Nezmohli se ani na sekvenci z pohledu první osoby takže Doom z roku 2005 vyhrává tak jako tak. Na konci vytáhnou plastovej foukač listí maskovanej za BFG a v posledních 5 minutách vyplácaj veškerej rozpočet na efekty na nesmyslnou scénu která mi připomněla Spawn film z roku 1997 když šla hlavní postava do pekla. Konec trapas. V podstatě jediný dvě emoce co se u mě střídaly během filmu byla znuděnost a občas zasmátí se nad debilitou dialogů. Masky impů vypadaj záhadně hůř než ty z roku 2005 a že se tady zmohli aspoň na CGI firebally mě na prdel neposadí. Pokud máte rádi direct-to-video sračky co vypadaj jak kdyby je natočili v roce 2000 tak se asi budete bavit, mně bylo trapně a to jsem na to čuměl sám. ()

Vaklaf

Jelikož jsem rozumně nic neočekával, tak taky logicky nemůžu bejt zklamanej nebo nasranej. Bral jsem to víceméně jako takovou výplň času a v ideálním případě i zábavu na čas, ve kterým by člověk něco kvalitnějšího nedokázal správně ocenit. A to jsem vlastně dostal. Kvalitou a zábavností bych to viděl zhruba tak jako starší DOOM z 2005, kterej mě taky nějak nenadchnul, ale viděl jsem ho dávno a nepamatuju si z něj téměř nic (a ono asi taky nebylo moc co). No tohle bylo možná i o něco lepší, takže s přimhouřeným okem přidávám třetí hvězdu. Ačkoli to je vlastně možná spíš kvůli tomu, že Amy Manson mi připomínala jednu kamarádku, kterou mám rád, takže je to asi spíš kvůli ní. ()

TERRORDROME

Táto Doomovská anihilácia má povesť totálnej sračky, čo je veľmi neprekvapivé, pretože len ťažko uspokojíte herných fanúšikov divokých démonických masakrov filmom za pár šupov, kde pobehuje nejaká paintballová parta tmavými chodbami a úplne náhodne hádžu rôzne odkazy na hru. Tu nájdu mŕtvolu čo sa volá John Carmack alebo William Blazkowicz ( ten ani nie je z Dooma ), tam zas niekto zakričí ULTRA NAJTMÉÉÉR a vrcholom je keď niekde v strojovni na Marse len tak visí na stene motorová píla vhodná na prepichnutie zombíka. Vôbec celá zápletka je podaná tak strašne komatózne a nezaujato až z toho kričí "máme to u riti a sme na to hrdý". Ak sa však oprostíme od faktu že to má byť TEN Doom, tak z toho vlastne vychádza znesiteľné páršušňové béčko, ktoré rozhodne nedosahuje žánrového dna, lebo sme videli x horších. Čo by som pochválil sú wrestlingové súboje s naspídovanými zombíkmi, ktoré ukazujú že protagonisti a kaskadéri niečo dokážu a keby si takto mastili držky po celý čas, hodnotenie by šlo vyššie. Impa by som asi vynechal, síce vystrelí pár fireballov, ale z toho som si akosi neucvrkol No a potom je tu tá scéna z pekla ktorá je zrazu vizuálne prekvapivo na úrovni a predvádza niekoľko efektných spomaľovačiek. Ako Doom je to mrhanie časom, ako náhodné sci-fi béčko ujde. ()

ApsidalTill odpad!

Druhá filmová adaptácia kultovej FPS DOOM naplnila naše očakávania. Nanešťastie pre snímok samotný, je to myslené v tom naj negatívnejšom zmysle ako sa len dá. Treťotriedna šou z produkcie Bulharskej továrne na otrávené dáždniky, sa ocitla na internete, a ja sám som sa podujal a ten skvost si pustil. Výsledkom mojej odvahy je čiastočná mozgová obrna na ľavú stranu a mierne mravenčenie v končekoch prstov na pravej ruke. Pokiaľ chcete rovnako zaujať postoj k celému tomuto spracovaniu, ktoré sa chcelo a teraz citujem režiséra; "Vyvarovať chýb z minulého filmu", určite si ho nájdete po pár kliknutiach. Následne už len stačí prečkať 48 hodín komatického stavu, vyhodiť špinavý matrac do najbližšieho kontajnera a udeliť hodnotenie. ()

Wancohoff

Jasne ze to nieje ziadna pecka, ktoru by fanusik dooma chcel vidiet, ale nie je to az tak zle na aktualnych 21% . V pohode sa to raz pozriet da. u mna 40% (spomente si na filmy od asylumu a ich cgi efekty. toto je predsa trochu inde) ()