Otec se svým synem a dcerou se dostávají do tábora Arawak, kde si chtějí užít klidnou plavbu lodí po jezeře. Jejich bezstarostné chvíle končí ve chvíly, když se jejich loď srazí s motorovým člunem, což má za následek tragickou událost - smrt jejich otce. O několik let později se na toto místo vrací další návštěvníci, ale jejich příjezdem se zde rozpoutá krvavé peklo. (Chupacabre)

pornogrind

Tuctovej slasher, kterej zachraňuje parádní konec. Dnes už sice nikoho nezaskočí, ale v té době museli lidi čumět. Celej film je jasný kdo je vrahem aby se v posledních sekundách ukázalo, že to možná tak jednoznačný zase není. ()

hladass

Klasická vykrádačka Pátku 13 z počátku osmdesátých let... Vraždy jsou docela zajímavé, nuda se neobjevuje tak často a konec je opravdu povedený... Co film ale hodně sráží jsou "herci"... Taková banda kreténů se jen tak nevidí... ()

LION-MR.T

Typické klišovité. Tragédie,po 8 letech později a tábor. Tentokrát autobusy s děckama,které ani netuší,že jedno z nich je vrah. Jo Angela nemá ráda,když kolem ní je šikina a tak sis ní vyrovnává sama. První zraněný kuchaře bylo dost dobrý,pak se to táhne,pak v druhé půlce se roztočí malý kolotoč ne zrovna těch nejhorších vražd,ale býdných efektů,které se dají odpustit. Závěr si nemyslím,že je tak debilní,mě vystrašil. Film stejně jako BURNING se snažil mít mladé lidi,kteří "fuckují" titilkuky mi háží "zmrde,zkurvisini,píči" tak,aby se přiblížil mladým lidem. Sám musím uznat,že tento "Camp slather" patří k těm lepším a nadprůměrnějším,nesnaží se vytvořit nového Jasona,ten měl na kontě,už tri filmy a definitvní mu byl nasazen status "Brankář Crystal Lake s mačetou místo hokejkou",ale naopak jede vlastní cestou a snaží se prosadit něčím jiným. ()

Kudly4

Klasický 80tkový Slasher, který se do povědomí lidem moc nedostal a ani se nedivím, vždyť v těch letech byl na vrcholu Horor Friday the 13th, kterému Sleepaway Camp nesahá ani po kotníky. Hlavní postava Angely mi lezla spíš svým hraním na nervy, vraždy jsou mimo záběr, nahota chybí. Za zmínku stojí skvělá, dobová atmosféra, scéna s úchylným kuchařem a "šokující" finále. Slabší trojka. ()

Anderton

Film, ktorý sa preslávil svojim záverečným twistom, ten už ale dnes až tak šokujúco nepôsobí, navyše celému dielku chýba poriadne zakončenie. Inak herecké výkony sú občas hrôzostrašné a teraz mám na mysli ich kvalitu. Väčšina deja a vyčíňanie vraha prebiehajú cez deň, čím sa síce podporuje letná atmosféra campu, ale nie desu. Osobne by som nehovoril pri campových slasheroch o vykrádačkách Piatku trinásteho, pretože ide proste len o ďalší prúd v tomto subžánri a Sleepaway Camp je bez problémov stráviteľný kúsok. ()

giallo

Sleepaway Camp je standardní slasher, kterých se točily v 80. letech desítky (ba i stovky). Čím se však odlišuje od ostátních, tak je skvělým tahem na bránu v poslení čtvrtině. To finále s pervezní pointu prostě povyšuje jinak průměrný film o třídu výš! Bravo, velmi milé překvapení. ()

Frajer42 odpad!

Jakožto nejlepší a nejznalejší uživatel této databáze, už toho mám spoustu nakoukaného a viděl jsem ledacos. Nevěřil jsem, že Robert Hiltzik může být takový hajzlík a naservírovat nám nebohým divákům tak nesnesitelně retardovanou a debilní podívanou. Tahle sračka samozřejmě nemá šanci fungovat jako horor, neboť zde zkrátka o nic hororového nezavadíte. Děj je extrémně zdlouhavý, nudný a stereotypní a i když má tato píčovina jen 88 minut, tak máte pocit, že sledujete 3hodinovou sračku, při které máte sto chutí si vypíchat oči. Polovina postav je zde oblečená jako buzeranti. Věkové rozmezí kempistů je v rozmezí 8 až 35 let. Asi v páté minutě vidíte kuchaře peďáka. Celkově tato píčovina nedává smysl. Sledujete nabalování jakési Samary z Kruhu - bohužel opakovaně. Neustále dokola ty samé teen píčoviny. Vrchol šikany Samary za to, že jí nerostou chlupy na vadžajně, což bylo v 80. letech asi něco děsně cool a snem každého muže bylo se  během koitu udusit. Nenacházím slov. Naprostá ztráta času. [4 %] ()

Campbell

Dnes již klasický slasher s kulervoucím koncem. Film nepostrádá nápad, má skvělou amtosféru a prostě slehsery který se odehrávají na táboře nemají chybu, plný počet nemůžu dát kvůli tomu že jsem viděl Pátek 13 takže prostě nemůžu dát plný počet. ()

PetrPan

Robert Hiltzik chtěl podle svých vlastních slov natočit něco jiného a i když přání není vždy otcem myšlenky, tak tenhle jeho záměr se mu rozhodně povedl. Sleepaway Camp je velmi ujetou záležitostí, v které se potkáte s takovými tématy jako pedofilie, incestní homosexualita, vraždy a násilí na dětech apod. Už začátek s nemilosrdně krutou nehodou předznamenává, kudy se asi vydáme a byť kamera téměř vždy cudně ucukne, tak jsou některé vražedné eskapády opravdu originální, a to možná i díky stydlivému kameramanovi - (POZOR !! Vy, občasní normální a slušní čtenáři mých grafomanských výpotků, dál nečtěte, jinak tedy rád jsem Vás poznal a chápu, že už se mnou nechcete kamarádit , nu já vás varoval :( ) - např. stínový tanec rukou mladé dívčiny, která měla kulmu v kundě byl z estetického hlediska opravdu výtečný. Všechno ale přebíjí šokující závěr, který vypadá jakoby povstal z nějaké noční můry a působí jako úder na solar. Díky němu taky dávám téhle ujetině čtyři hvězdy. ()

Pedestrian

Divnej slasher. Neklade důraz na postavu zabijáka, ale na sbližování dvou teenagerů; vraždí se vždy mimo záběr kamery a žádné finále se nekoná. U slasherů jsem ochotný přistoupit na ledacos (klidně i na proměnu Jasona Voorheese v hovno), ale musí to být aspoň trochu zábava, sem tam nějaký kozy a pěkný holky (Judy je držka, ale kozy tam jsou). Závěrečné šokující odhalení nejlepší v historii slasheru (pche, kam se hrabe první Pátek třináctého), ale nezachrání už nic. ()

Chrustyn

Horor, který se snažil svézt na úspěchu Pátku 13 (prakticky totožné prostředí i příběh) je klasickou krvavou vyvražďovačkou s šokující pointou na konec. ()

Stanislaus

Sleepaway Camp je béčkový horor jako vyšitý. Hloupé dialogy, na první pohled dobrá pointa, která se ale ztrácí v plytlém ději a rovněž tlupa rádoby přesvědčivých herců. Nicméně ve výsledku tento film neurazí (a samozřejmě ani neohromí) a vraždy jsou občas nápadité a brutální, ale celkem očekávatelné. Rozhodně můžu říct, že na takovém táboře bych si nikdy nechtěl ocitnout. Zkrátka osmdesátková oddychovka, u které lze vypnout mozek a nijak nepřemýšlet o tom, co se tam právě děje. ()

jonyyy

Poslední záběr je jeden z mála z osmdesátek, co mi přišel opravdu děsivý. Tak nějak mi připoměl poslední záběr z Invaze zlodějů těl. Ten na mě působil podobně. 68% ()

Pítrs85

No je to na hraně odpadu no, ale když si uvědomím, jak by takovej Sleepaway Camp vypadal dnes (ano, ty novější díly s klidem odignoruju, o rímejku ani nemluvě), jak by tam zas mleli o ajfounech a soušl sítích, namísto aby dělali takové ušlechtilé věci, jako je házení po sobě balónkama napuštěnýma vodou (buhaha, to je bžunda... ne, hold on, fakt je, fakt to je bžunda, hlavně když ho hodíte z vokna a von tam učitel :-) anebo hraní druhé nejdebilnější hry pod sluncem- bejsbolu... Děcka do jednoho napřesdržku, vraždy, jo tak ty jsou taky napřesdržku a ten konec, tak ten je napřesdržku ze všeho nejvíc. Ať si Angela vraždí, jak chce (ježiš, pozor- SPOILER! ;-), já se přeci jen radši vrátím zase pěkně do Křišťálovýho jezera, ona je s Jasonem a jeho máti přeci jen větší suanda. ()

eraserhead666

Dlouho mi tahle série unikala, pak jsem viděl Return to Sleepaway Camp a hodně se mi to líbilo. Takže po dlouhé době přišel čas napravit resty. Trošku problém je, že jsem samozřejmě o pointě věděl dopředu. Přesto posledních 10-15 vteřin i tak stojí za to a má to fakt koule. Což se ale nedá říci o zbytku filmu. Ten je prostě divný. Nesmyslné, naprosto mimózní, monology velmi podivných, bizarních postav, nesympatických, směšných, tupých a tragických, v hodně roztodivných hadrech (i na počátek osmdesátých let). Prostě nechutné freakshow k zblití a pochcání smíchy. Scénář drží pohromadě jen tak tak, s logikou si moc hlavu nedělá, je jednoduchý jako chleba s máslem. Vraždy jsou fajn, svou povahou, natočeny mohly být určitě lépe. Atmosféru to nemá vůbec (až na těch posledních pár vteřin a ulítlé scény s tetičkou), kromě takřka autistického Angelina pohledu. Já mám osmdesátá léta hrozně rád, prakticky na ně nedám dopustit, ale tenhle film je dokáže docela i znechutit, jako by v sobě koncentroval všechno špatné té doby. Doufám, že další díly budou trochu lepší. ()

Karamanlis

Vcelku vydarený camp slasher, ktorý má na to, aby na hodinu a pol udržal diváka v bdelom stave a objaví sa v ňom aj pár svojských, implicitne zobrazených mordov. Hoci musím priznať, že záverečná scéna ma počas nočnej projekcie na chvíľu dokázala zdvihnúť z gauča, v rámci osemdesiatkových vyvražďovačiek nejde o nič nadštandardné... ()

kajda.l

(Homo)sexuálně nekorektní slasher bez sexu!? Asi ano. Slasher bez koz? to neberu! Mužské postavy do jedné k zblití, nejen úchylným outfitem, ze kterého mi bylo víc šoufl, než z kostýmů z brazilské gay parády. Ženské postavy na tom nebyly o moc lépe, šeredné závistivé a blbé. Naštěstí hlavní "hruška" s překvápkem povětšinou jen někde seděla, blbě čuměla s vyvalenýma očima a vyslovila asi tři holé věty. Za což díky, jelikož dialogový průjem ostatních neherců byl tristní. Ono povětšinou ani o dialogy nešlo, většinou se jen banda idiotů nesmyslně přeřvávala a dělala nesmyslné věci. Na filmu mě vlastně zaujaly dvě věci a to perfektní masky! (obětí) a také bych rád viděl do hlavy pana(í) Hiltzika, který před a v době natáčení patrně trpěl těžkou krizí vlastní sexuální identity. Nehororové, odporné, zvrhlé, nekoukatelné a zvláštní. Laciné slashery hlavně 80' let mám rád, ale tohle bylo příliš divné. A tak zatím nehodnotím, pocity však jsou spíše odpadové. A ne, po opakovaném projetí filmu tento slasher opravdu nic nenabízí a naopak postádá to hlavní...KOZY! Takže za 20% ()