Krátce po sametové revoluci se z kdekoho stává podnikatel. Obory podnikání se různí. Ať už jsou to legální formy, nebo naopak organizovaný zločin. Mladá studentka Nancy přijíždí do Prahy na stáž. Má české kořeny, a proto si zvolila Prahu. Společně s novinářem Egonem a bývalým policistou, nyní soukromým detektivem Poldou, pátrají po unesené šestnáctileté dívce. Její otec je zoufalý, ani policie mu nedokáže pomoci. Jejich pátrání je zavede k romskému gangu obchodníků s prostitucí a pornografií, kteří se neštítí ničeho. Pokud dívka dobrovolně nespolupracuje, přinutí ji násilím. Naše trojice se vydala do velmi nebezpečného prostředí, kde mnohdy ani policie netrvá na striktním dodržování zákonů. Ať již ze strachu, nebo kvůli tomu, že se nechala uplatit. Egon s Poldou sami mnoho nezmohou, a tak požádají o pomoc neonacisty. Cílem bylo, aby neonacisté odlákali pozornost Romů a oni mohli pátrat po zmizelé dívce. Dochází však doslova k pouličnímu boji mezi Romy a neonacisty, kteří ač původně požádáni pouze o vyvolání zmatku, využijí této příležitosti k tomu, aby vyvolali přímou konfrontaci s Romy. Je jasné, že takto dívku nenajdou. Je tedy potřeba zvolit jiný způsob. Polda díky své minulosti policisty zná některé osoby z podsvětí a pomocí informací, jež získají, se dostanou až k bossům, kteří obchodují s pornografií a jsou v kontaktu s romským gangem. Nemohou se však stále dostat ke zmizelé dívce, a tak vyvolají konflikt mezi Romy a českými obchodníky s pornografií. Když dojde k přestřelce, využijí příležitosti k tomu, aby dívku zachránili. Ona však nemá zájem. Hodlá odcestovat do Německa s jedním ze svých zákazníků. Boj mezi gangy má mnoho obětí. Polda zachrání alespoň malou romskou dívenku... Nancy odlétá zpět do Ameriky, ale slibuje, že se brzy vrátí. (TV Prima)

Godhaj

,,Pamatuješ si Nancy? New Yorku a Libni, zdaleka se vyhni.“ Tento drsný monolit devadesátek má pro mě už jen dokumentační hodnotu. Zajímavé mi přišly záběry zhuntovaných předměstí, které jsem si nikdy takto nepředstavoval. Příběhu se nedá upřít jistá odvaha v zobrazování násilí a etnických konfliktů, ale způsob jakým je ukazuje je hodně laciný. Do absurdna vyznívá také snaha o co nejvíc drsnou, špinavou, perverzní a akční kriminálku. Z herců mi byl sympatický jen Vaculík, zatímco Krampol působí ve své roli vyloženě nepatřičně. A když jsem u nepatřičnosti, tak soundtrack, to je čiré zlo! ()

Shanen29

Ano,film z polistopadové doby,který plně vystihuje to,v čem jsme žili,ale bohužel nám to nebylo zprostředkováno a nic takového se ani točit nemohlo,ano,byla to tvrdá doba,ikdyž ve filmu je pouze zlomek lidských aktivit naší bývalé krásné společnosti.Za mě určitě ano. ()

ForGump

Téma závažné, ale podané tím nejsměšnějším možným způsobem, ale zase na druhou stranu vidět Jiřího Pomeje s bazukou, ruku v ruce s Ivanem Jonákem, který si také vystřelil (nějaké proroctví) nebo všudypřítomného Jiřího Krampola, který zachrání každého (asi reminiscence na Belmonda), je něco tak vtipného, že za tohle přihazuji hvězdu. Je vidět, že porevoluční kinematografii byla velmi pozoruhodná a zvláštní, jako celé devadesátky. Zase na druhou stranu tohle byl ještě docela v pohodě pokus od pana Olmera, až potom to šlo z kopce, a tudíž dám ty hvězdy dvě, aniž by byly zasloužené. Ale upřímně řečeno je mi to u výfuku boeingu. 30% ()

vozralec

Tohle je špinavá akční jízda z počátku devadesátek. Cikáni, skini, porno, orgie včetně stožáru, bitky, úchyl Fuko a drsoň Krampoulík. Karla Triska se s Vaculíkem prochází po nábřeží a v pozadí je (Karlův) most. Kruh se uzavírá. ()

milwaukee

Je to dost velká sračka. Hvězdu dám za nadčasovou písničku "Červi v kině", která je už dnes zakázaná. Na účty storno, natočit porno, na okno svastiku, do hrdla mastiku. Čechy Čechům .... Fanánek umííí ()

Rattlehead

Toto dílo se mi líbí čím dál více. Jako dokument své doby geniální. Jo, milé děti, v devadesátých letech jsme nějakou politickou korektnost ještě neznali. Zato koukám, že už tehdy byly mladý Američanky přiblblý sluníčkářsky-feministický krávy. K nám tohle přišlo přece jenom později... Sledování tohoto filmu je pro mě úžasným zážitkem a neskonale jsem si ho dnes užil. Skvělá muzika a úžasné hlášky. Jestli je "Nahota na prodej" špatný film, tak je to ten nejlepší špatný film všech dob! ()

topi80

Většina z těch, co tu hodnotí film vysoko, tak činí proto, že jej považují za nechtěnou parodii a nezáměrně je pobavil. Jasně, jako guilty pleasure je to na pět hvězdiček. Jenže Nahota na prodej by mohla podobně bodovat i z dalších úhlů pohledu. 1. Jako dokonalý dokument doby (což Olmer opravdu uměl jako nikdo jiný) raných devadesátek, kdy se nám mezi ruinami objevovaly neonové ozdoby v podobách reklam na bordely a diskošky a další rekvizity. Jako vzpomínka na dobu, kdy jste s téměř sešrotovaným fordem byli větší frajeři než s nablýskaným autem místní provenience. 2. Prostě a jednoduše za zmáknuté totální béčko (podobně jako Fontána pre Zuzanu 2) 3. Za pokus o akční žánr, když nikdo jiný nenašel za další desítky let koule na to, aby se o to taky pokusil. 4. Za naprosto přímočaré a dnes zcela nemyslitelné jasné ukázání prstem na jednu takovou menšinu 5. Za vizionářství. Tehdy jsme se kontrastu mezi přirozeným českým cynismem a debilními kidy z americké univerzity smály netuše, že naše školy budou o 20 let později plodit dementy chrlící úplně stejné fráze plné pseudohumanismu a tolerance. Slabiny jsou tu také, příběh se nám v průběhu sledování někam rozplizle ztrácí a ty scény s bouchačem Krampolem to chtělo hodně vychytat. Přesto, těch 5 různých pohledů, z nichž z každého mohu dát filmu s klidným svědomím maximum, jednoduše platí. ()

epoh

Ale no tak, lidi, dívejte se na to jako první pokus o akční film v Česku... Navíc, kde uvidíte někoho, jak souloží s výfukem. Vždyť ten film je vlastně zábavnej. Krásná Třísková, monstrozní Jonák... co byste ještě chtěli. Mně se to teda líbí, ať si kdo chce, co chce myslí. ()

amyth odpad!

Olmer tímto atakoval nejnižší příčky ve filmovém pekle. Něco takového se jen tak nevidí. Tento paskvil jsem viděl celý!!!! sice na osmkrát rozkouskovaný, ale i tak celý. Kdybych Olmera žaloval za duševní újmu tak nepochybuju, že bych uspěl ()

Maxmilian odpad!

Co to je? Vůbec jsem nepochopil záměr filmu. Proto nechápu ani důvod natočení. Lukáš Vaculík se dal, byla to jeho klasika, ale Krampol? Co ten tam předváděl, přecházel mě zrak. Pokud by herci dělali zadarmo, tak film musel vyjít na pár korun. Trapné výbuchy a rvačky. Snaha napodobit akci a krimi ze zahraničí, ale výsledek byl katastrofální. Už nikdy více. ()

HChinaski

Co je Gadžo? Nic Gadžo! :) Jeden z mála pokusů o akční film z českých luhů a hájů. Některé pasáže jsou moc vtipné, ale jinak jde celkem o trapnost nadměrečnou a předobraz Olmerovi další tvorby. ()

Yuri69

All stars. Gangster Jonák, který je paradoxně vrahem i ve skutečnosti. Křivák a bouchač Pomeje s jeho příšerným herecným výrazem. Tragikomický a přestárlý superklaďas Krampol, který ze sebe sype jednu ultra-krutou hlášku za druhou. Náckové třískající cikánský super-gang. Zámky, biče, důtky, děvky, ... Do toho dávka toho správného Emerikánství. Hlavní vrahoun znásilňující výfuky u aut... Tomu se prostě nejde nesmát. Hlavně, že tuhle 'krimi' vidělo skoro 900 000 diváků :) ()

Coliseum

Každý Tsunamiho slovo podepíšu, dodávat cokoliv je zbytečný. Jednu dolu za to, že Vítek nedohnal jiskření mezi Jirkou a Nancy k nějakýmu tomu štrejchnutí. To zamrzelo. ()

Havala

Porevoluční rozkoukávání se filmařů, částečně pokus o netradiční pojetí. Vzpomínám si, že pro nást třináctileté to byla pomalu modla. Dnes když vidím Krampola v tom jeho připitomělém zábavném sračkoidu, je mi na blití. ()

majky19

Nízké hodnocení tohoto filmu je pro mě poměrně překvapující, avšak každý divák má jiný vkus a každý má na to jiný pohled. Mně osobně se snímek Víta Olmera "Nahota na prodej" velmi líbil, a společně s "Tankovým praporem" a snímkem "Bony a klid" jej řadím k vrcholům jeho tvůrčí práce. Snímek nám představuje porevoluční období a divoký počátek 90. let, kdy v československých, potažmo českých končinách docházelo k celkové společenské a ekonomické transformaci, kdy nastalo období "celkové svobody". Samozřejmě ten termín ovšem musíme dát do uvozovek, protože stále existovali a existují lidé, kteří měli svá teritoria pod kontrolou a slovo "svoboda" pro ně bylo cizím slovem. Teď ale k filmu samotnému. Velmi se mi líbilo obsazení ústřední herecké trojice v čele s Lukášem Vaculíkem v roli investigativního novináře, Jiřího Krampola v roli bývalého policisty a nyní "soukromého vočka" a samozřejmě Karly Trisky v roli naivní studentky Nancy, která přijela ze Spojených států na stáž do Československa. Líbilo se mi také to, že snímek byl koncipován velmi podobně, ne-li stejně jako "Bony a klid", tzn. žádné dlouhé dialogy, dobře zvolená hudba od skupiny "Frankie goes to Hollywood", velmi vtipné situace a scény, u nichž se leckterý divák může doslova trhat smíchy. Dobře jsou zde v základním spektru zobrazeny i problémy, které ve společnosti hráli, nebo stále hrají významnou roli. To jest Romové, s nimiž byly, jsou a budou problémy v jakékoliv době, problematika falešných aukcí, rozvoj svobodného podnikání, které si každý představoval po svém, a mnohdy až za hranicemi zákona - viz ve filmu zobrazená prostituce, či dokonce sexuální otroctví. Zkrátka a dobře je to film, který na diváka neklade žádné vysoké nároky, je to svým způsobem trochu taková nostalgická vzpomínka na časy nedávno minulé a snímek, který je ideální na pobavení a možná trošku i pro porozumění, jak to u nás bezprostředně po Sametovém převratu vypadalo a s jakými problémy se společnost potýkala. Já snímek hodnotím velmi pozitivně. ()

ostravak30

Po shlédnutí filmu musím trochu porovnat Olmerovy filmy z 90. let. Například Playgirls je skutečný odpad české filmařiny a tak jsem čekal něco podobného i zde. Ovšem zas tak hrozné to není. Lukáš Vaculík i Jiří Krampol hrají vcelku dobře a mě se líbila i sympatická Karla Třísková. Ovšem první, co se mi nelíbilo, je neustálé moralizování na téma: "Co by se u nás v USA nestalo" a co je tady v Česku možné. Nevím, zda to má působit jako kritika poměrů v naší zemi na počátku 90. let, nicméně jsem se nad některými kritizovanými jevy pousmál, neboť dobře vím, že v USA se mnohdy děly i horší věci. Druhá věc je zapojení romů do prostituce spojené s únosy. Nejsem si tak úplně jist, zda kromě všech jasných krimi zločinů, co má tato enkláva na svědomí, je zrovna tenhle typ zločinnosti, do které by se takto organizovaně pouštěli. Příběh spadá do dvou poloh. Jedna, kdy se vyšetřuje a druhá, kdy to hlavní hrdinové vzdávají a tyto polohy se navzájem prolínají a chvíli vítězí jedna, chvíli druhá. Jenže po čase to začíná být mírně nudné. Pro mě navíc nestála za moc ani hudba. Celkově mi snímek chvílemi přijde absurdní. Je nutné si uvědomit, že na jedné straně byla demokracie chvíli a ne každý se v ní uměl orientovat, Olmer tedy určitě ne, na druhé - tenhle typ filmu, stejně jako Playgirls odráží zkrátka dobu, jaká byla. A tak asi jediné, co stojí za dvě hvězdy jsou některé docela pěkné holky a pak konstatování L. Vaculíka: "Takže to bude stejně jako za komunistů, že na pár vyvolených se nebude moct?" A to se od těch dob nezměnilo. ()