Kirkův přítel Gary Mitchell se promění v božskou bytost. (SkyShowtime)

Honzíno

Mně osobně se tento pilot líbil o hvězdičku víc než původní neodvysílaný 'The Cage'. Kirkovský pilot má větší drive a lepší atmosféru. Možná tomu schází ona zmiňovaná hloubka, avšak i tu si pozorný divák najde. Celých padesát minut úvodního dílu má spád, solidní příběh, ucházející herce a na tu dobu pěkné kulisy a triky (v současné době je to 46 let staré!!!). Pro mě asi nejpovedenější pilot ze všech Star Traků. A ano, jsem trekkie a jsem na to hrdý! ()

DocBrown

Pilotní epizoda TOS ve skutečnosti vysílaná až jako třetí, která porazila The Cage a Kirk a spol. tak získali křeslo na Enterprise. Z hlediska celého seriálu slabý průměr, dějově horší než The Cage, ale posádka prostě lepší než Pikeova. Spock je jediná postava v obou pilotech, ale ještě nemá finální vzhled a chování. To platí i o uniformách. Velmi mladý Scotty se jen mihne a McCoy ještě chybí. ()

Mikino00

O mnoho horší než původní pilot, tady už se jedná o typickou epizodu seriálu provázenou akčnějším dějem. Epizodou na téma infiltrace si musí asi projít každý sci-fi seriál, Star Trek to zvládl v prvním díle, Stargate až ve třetím. Jinak zárodek pro sympatickou posádku by úspěšně položen. ()

sirien

Silný 3*, ale ta zápletka je přetažená a na konci zbytečně přehnaná (plus námět je až trochu moc podobnej dílu Charlie X) Jako pilot... s přihlédnutim ke stavu žánru v dané době vlastně neni špatný. ()

Rannveig

Škoda Původního Pilotního Dílu. Tento Star Trek Zpracováním Ničí Jinak Úžasné Myšlenky Žánru Sci-Fi, A Hereckýmy Výkony Některých Jedinců (Nebudu Jmenovat) ...Echm...Will... Hepčí... Shatner... Ničí Film Vůbec"-) ()

Elyon

Když jsem si pustila tento úvodní díl, byl to pro mě příjemný výlet do minulosti, kdy jsem jako malý špunt Star trek stejně jako Star wars milovala, jenže pak jsem na něho nějak zapomněla a v paměti mi zůstali už jen nic neříkající obrázky. Ale nakonec přišel comeback v podobě jedenáctého Star treku a já tenhle fenomén opět začala sledovat. Je opravdu hezké se vrátit do dětství a sledovat tento úvodní díl, který má sice ucházející efekty, ale pro lidi žijící v té době to muselo být skvělé. ()

RedDuck

Klasické téma, které se objevuje napříč celou sérií. Člověk dosáhne božských schopností a tato moc ho korumpuje, Gary Lockwood se role ujal dobře. Také škoda doktorky, ta mi přišla charismatičtější než doktor v následujících dílech. ()

diodoros

Odvysielaný oficiálny pilot seriálu Star Trek. Kvalitatívne ho možno porovnať s neodvysielaným pilotom, efekty, kulisy a dekorácie zostali samozrejme na rovnakej úrovni, opäť je tu zaujímavý dej - otázka sústredenia priveľkej moci v rukách jediného človeka, etická otázka zabitia priateľa pre záchranu väčšiny a podobne. Žiadnu veľkú akciu ani efekty nemožno vzhľadom na dátum vzniku očakávať, napriek tomu ide o celkom slušne a viac-menej inteligentne strávený čas. ()

Shakaar

Jedna ze zvláštností ve Star trek serii. Jedná se totiž o druhý pilot, který je brán jako oficialní. A řekl bych, že původní je asi určitě lepší. Když to porovnám s ostatními piloty, tak je to slabší průměr, ale těsně poráží Farpoint, který považuju za nejhorší pilot v St. Ale to je věc pohledu. ()

LetztesBiest

"Klec" se mi sice líbila o trochu více, ale tohle také nebylo vůbec špatné. Jestli to takhle půjde dál, tak mám nejspíše novou závislost :) // Druhé shlédnutí: tak závislost opravdu vznikla a podruhé se mi tenhle díl líbil ještě o něco více - jedinou vadou je, že v něm ještě nevystupuje můj oblíbený doktor McCoy, ale i tak těch 5* dám. ()

Metal.God

První díl (The Cage) je sice lepší, ale tento ho téměř dohnal. Gary Mitchell je velmi sympatická záporná postava. Ovšem to, že mohl být vůbec poražen je trochu nelogické, i když lépe vymyšlené než v jiných sci-fi. Schopnost přečíst knihu za pár minut, schopnost telekineze, schopnost střílet z rukou blesky, schopnost vytvářet nové věci z ničeho, schopnost číst myšlenky a mnoho dalších schopností dělají tuto postavu opravdu Bohem. ()

blondboss

No určite o niečo lepší pilotný diel ako prvý pokus s kapitánom Pikeom. Minimálne v hlavnej postave nového kapitána Kirka, pretože z Williama Shatnera doslova žiari charizma. Avšak tie efekty a kulisy....čistá katastrofa. Ale tak holt, v 60. rokoch toho veľa vymyslieť nemohli. 60 % ()

Lina

Pro diváky v šedesátých letech setkání s neznámem. Teď jde o seznámení s původní posádkou v ještě nedoladěných uniformách. Poprvé se ukážou prastaré kulisy a triky, co by prošly ještě tak na divadle. Příběh je ovšem tady a je to jeden z těch dobrých. Hned v druhém záběru jedna ze specialit Treku - 3D šachovnice. ()

Trinculo

Další z dílu originální série, který jsem zapomněl. Jinak asi jediný díl OST kde jsou fázerové ručnice. A jinak opět monstrum nevšední psychické síly aneb uvedení klasického levného topoi v OST, psyonik koulející očima! ()