V roce 1981 měl premiéru muzikál Cats, který si Andrew Lloyd Webber napsal sám podle knihy básníka Thomase Stearnse Eliota. Přes počáteční rozporuplné přijetí kritiky se nakonec stal hudebně-scénickým hitem. Přesáhl hranice obvyklého divadelního představení: v současnosti se nepřetržitě hraje v New Yorku, Londýně, Hamburku, Budapešti, ale například i v Japonsku a Austrálii. Dodnes ho vidělo více než 48 milionů lidí ve 42 jevištních produkcích na celém světě. Podobně jako Jesus Christ Superstar a Evita tak muzikál Cats představuje v současném hudebním dění osobitý a významný fenomén. Příběh muzikálu se odehrává v průběhu každoroční oslavy Jellicle Cats, kdy se pravidelně scházejí kočky, aby ze svého středu zvolily jednu za svého nového vůdce. Každý je přesvědčen, že pro tuto důležitou funkci je třeba mít jiné vlastnosti a schopnosti. Někdo zdůrazňuje krásu, sílu, druhý životní styl, dostatek spánku, jídla a pití, jiný zas moudrost či lásku. Rozhodování o tom, kdo bude určovat v novém roce život všech koček, proto není nikterak jednoduché… Filmový záznam jevištní verze nezapírá divadelní stylizaci ve scénických a světelných efektech, v choreografii i kostýmech. Muzikál je doslova nabit jevištní akcí jednotlivců i chóru. Kromě hudby i zpěvu také strhne všudypřítomným tancem, a zároveň mísí básnickou nadsázku libreta se surrealistickými prvky a režijní fantazií. (Česká televize)

filmmovier

Díky tomuto filmu ve měn definitivně zhynula touha vidět verzi 2019. Díky bohu za to. Muzikálu Cats jsem se vždycky bál. Měl jsem za to, že jde jen o bizarní šílenost, jejíž existenci na této planetě nechápu. Ovšem není radno podceňovat Andrewa Lloyda Webbera! Cats jsou totiž muzikál s mnoha fantastickými songy a ještě lepší hudbou, který postupně graduje a ty nejlepší písně jsou fakt až od půlky dál. Začátek sice trochu bizarní opravdu je, ale tak nějak kočičácky. Nebojím se říct, že Cats jsou geniální muzikál a já si ho užil, písně jsou fenomenální, ale na rozdíl od Fantoma opery nebo Bídníků mi stačí vidět ho jenom jednou. Jsem rád, že existuje tahle verze. 85%. ()

Autogram

Muzikál, ktorý stojí mimo môjho záujmu. Nie je o žiadnom príbehu, dokonca ani o hudbe a speve okrem jedinej výraznej skladby Memory. Všetko stojí len na tanečnej choreografii a výrazných mačacích maskách a kostýmoch. Ďakujem, ale toto som od majstra Webbera nečakal, skôr by som to nazval výtvarným umením s hudobným podmazom. ()

Molir

Cats je trochu zvlastni muzikal - je totiz vlastne o nicem, zadne drama se nekona. Jenze to "nic" je vyplneno nadhernou hudbou, zpevem a tancem. Toto "filmove" zpracovani je ciste divadelni, odehrava se v jedine dekoraci, na jevisti, plusem pro divaka jsou detaily, zmeny uhlu, trocha trikovych dodelavek apod., kterych si v divadle zrovna moc neuzije ;-) ()

TroiMae

Poslouchat Cats jen tak mě moc nebaví, znám spoustu působivějších muzikálů. Cats jsem slyšel několikrát a ve spoustě jazykových verzí… Celkem obyčejné a nudné… (Mimochodem měkká polština se ke kočkám hodí skvěle) Ale vidět po čase muzikál zase v obraze mě překvapilo. Hudba, texty, kostýmy, choreografie, špičkové výkony pěvecké a taneční… prostě Cats! A to jsem se díval kolem půlnoci... Pro mě jsou o ničem ty spousty současných muzikálů, přestože jsou přeplněné dějem k prasknutí, kulisy se mění co pět minut a mají skrývat hlubokomyslné sdělení… ()

HiddenDragon

Podobne jako "Ze zivota hmyzu" bratri Capku nebo "Pribehy Lisky Bystrousky" Janacka/Tesnohlidka, i Cats jsou jakousi pohadkou s alegorickymi motivy, zalozenou na basnich angl. spisovatele T.S. Eliota z knizky "Old Possum's Book of Practical Cats". Dejove je to velmi jednoduche...kazdym rokem se kocky schazeji na bale, kde jedna dostane privilegium vstoupit do kociciho raje. Divakovi se pak postupne predstavi ruzne typy kocek, ruznych povah, vzhledu a "povolani". Zajimavejsi je asi cele zpracovani, kde vyniknou kostymy, masky, choreografie a vubec fyzicka narocnost tanecnich cisel, spojenych se zpevem. Pestrost kocicich hrdinu se take odrazi ve spektru pisni. Nejchytlavejsi je asi melodie z "Jellicle Songs for Jellicle Cats", nejznamejsi a nejkrasnejsi pak jedina skladba, ktera nepochazi od T.S.Eliota - "Memory" v podani Grizabelly (Elaine Paige). A. L. Webber proste umi. Napr. na Broadwayi byly Cats tretim nejdele hranym kusem (prvni je Fantom opery a druhe Chicago). A i kdyz neni muzikal zanr, ktery bych musel mit kazdy den, raz za cas je to prijemna podivana. A tohle TV zpracovani je povedene. ()

Ponds

Po Hooperově zpracování mi přijde, že existují dva druhy lidí. Jedni Cats nesnáší, druzí je milují. Po zhlédnutí této verze se musím přiklonit k druhé skupině lidí. Kostýmy, scéna a songy. Více než "Memory" mi v hlavě zní "Jellicle Songs for Jellicle Cats". ()

dozana

Jeden z mých oblíbených muzikálů.......jeden čas jsem na tomto muzikálu ulítavala každý den, prostě jsem se nemohla vynadívat na některé kočky ()

bloodcountes

svého času No1, ulítávala jsem na tom až chorobně, jela to dokola, znala celý kusy nazpaměť. Dodneška to mám někde v srdci schovaný a hřeje mě to tam. Prostě úžasný kočičí svět. Mefistofelees, Munkustrap, koťata. A Macavity! Duet Munkustrapa a Rum Tum Tuggera! Dodnes mi běhá mráz po zádech:) Filmové zpracování divadla nemělo nejmenší chybu. ()

Prochy38

Naživo to musí neskutečný zážitek. O muzikálu slýchám většinu života. Sem tam zachytil nějaký kus... Ale celé jsem si to teď dal úplně poprvé. A musím říct, že bych v divadle dloooouho tleskal ve stoje. Perfektní kostýmy, nádherné písně a celkově ta dřina na prknech je něco, co na divadelních hercích obdivuji. Skvělé, opravdu. Je fakt, že některé party měly končit podstatně dříve, dost se to místy táhlo, ale krása koček a charisma kocourů to drží celé nad vodou... Píseň Memory !!! Nádhera! ()

bohemia_regent

Je to zvláštní muzikál, protože téměř postrádá to, co je základem každého dramatického díla - konflikt. Vlastně se jedná o přehlídku jednotlivých postav, které za pomoci sboru pěvecky odvyprávějí svůj kočičí životopis, načež se zařadí do davu, z toho se vyčlení další postava atd. atd. pořád dokola. Na druhou stranu je třeba uznat, že muzikálu hodně pomáhá choreografie, efektní kostýmy a hlavně výborná hudba. A ve filmovém zpracování navíc i vynikající střih. -------- V titulcích filmu uvedeno: český název Kočky; režie David Mallet; divadelní režie Trevor Nunn. ()

simply

Miluju muzikály a mám jich ráda celkem hodně, ale Kočky jsou zvláštní. Krásná hudba a některé kostýmy, úžasná Elaine Paige jako Grizabella. Při jejím Memory mi běhal mráz po zádech... Na druhou stranu nedějové a celkem předvídatelné. Věřím, že sledovat Kočky v divadle musí být velký zážitek, ale na televizní obrazovky to je celkem málo. ()

zdeny99

Od tak světoznámě slavného muzikálu jakým jsou Cats, jsem rozhodně očekával mnohem víc. Ne tak kostýmy, tancem a choreografií, ale samotnou hudbou a písničkami. Kromě té nejznámější Memory jsou ostatní písničky jen poslechově průměrné. Pouze Memory nad nimi vyčnívá. Za to masky a kostýmy, to je radost pohledět, dokonalost sama. [624. hodnocení, 49. komentář, 78%] ()

gusman

Tohle je bomba! Andrew opět ukazuje, že je bůh na poli pop-rockových muzikálů. Mírné nedostatky ve skladbě písniček naprosto vyváží songy typu Overture, Memory, Jellicle Ball. K tomu všemu ta úžasná výprava a herecké výkony. L. Bílá jako Grizabella? To raději nůž do srdce... ()

Heroine

Bombastické! Jediné co můžu "Cats" vytknout je to, že je tak slavný že ho hrají i v Čechách. Na tohle obsazení nikdo nemá. Když to dá dohromady parta skutečně talentovaných lidí, vznikne něco takového. A.L. Webber je jednička, a k tomu choreografie Gillian Lynn... S.U.P.E.R. ()

anavi.92

Muzikály mám ráda a tuhle klasiku jsem musela vidět. Vizuálně se mi to líbilo - povedené kostýmy a masky, skvělá choreografie, taky krásné hlasy. Písničky mě ale zaujaly tak dvě (z toho jedna je samozřejmě Memory) a dějově je to o ničem. ()

RoneXxXD

Dobře nazpívaná s pěknou choreografií zvolená podívaná. Tak nějak bych popsal zážitek z tohoto muzikálu. Dějová linka vesměs chybí nebo je spíše v pozadí. Druh kostýmů co se zde objevoval ve mě občas vyvolával nevolnost, což není moc dobré. Tedy myslím. Moc nechápu popularitu tohoto muzikálu, prakticky i vybraný repertuar zde není moc chytlavý až na jednu písničku.. ikdyž přiznávám že tento žánr nebyl nikdy moc pro mě a možná proto také neuznávám kvality co někteří v tomto dílu vysloveně vidí. 45% ()

ing.man

Nádhera. Posouvá to laťku muzikálu výš. Hlavně jsem unesen choreografií a různými detaily, které možná v divadle tolik nevyzní. ()

Lasombra

Velice kvalitní muzikál, celá kočičí sestava mě velice potěšila a ještě teď přede naše kočka, když pomyslí na Rum Tum Tuggera! ()

Muzikál Cats nabírá hvězdné obsazení

Muzikál Cats nabírá hvězdné obsazení

20.07.2018

Muzikály v posledních letech dost letí, není tedy divu, že Hollywood spěchá s výrobou nových (La La Land), pokračováním starších (Mamma Mia! Here We Go Again), nebo rovnou remaky těch již ověřených … (více)