Dexterova laboratoř

• USA Dexter's Laboratory
Animovaný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie
USA, (1996–2003), 28 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Série(4) / Epizody(78)

Dexter je geniálny chlapec. Vo svojej izbe má za knihovňou tajné laboratórium s najmodernejšou technikou, ktorú si aj sám vyrába. Jeho pokojné rozmýšľanie a pracovanie však narúša jeho nadmieru hlúpa sestra Dee-Dee s deštruktívnymi sklonmi. Svoje laboratórium preto musí pred ňou často chrániť, zároveň nesmie dopustiť, aby sa o ňom dozvedeli jeho rodičia. A aby to všetko nestačilo, musí občas aj odolávať útokom svojho vedeckého soka Mandarka. Byť géniom veru nie je med lízať. (pivo)

marrrrian

Geniálny seriál o nízkom, nevýraznom chlapcovi, ktorého sestra (hlavonožec Dee-Dee) dostala rozumu o to menej, o čo on dostal viac a ktorý má niekde v priemernom americkom dome, na priemernej americkej ulici, za knižnicou ukryté nekonečne obrovské laboratórium. To dáva priestor na rozvoj výborného animovaného seriálu. ()

Melies

9 / 10 Vynikajúci animák, ktorý by som sa nebál označiť nálepkou INTELEKTUÁLNY. Pre mňa jednoznačne to najlepšie, s čím som sa kedy na stanici pre deti stretol, a jediný skutočný dôvod, prečo by som si bol za Cartoon Network ochotný priplatiť po tom, čo nám ho zrušili. O to viac zamrzia neskutočne odfláknuté neskoršie série, ktoré originálu nesiahajú ani po pleseň na päte. Hanba!!! ()

Mr.Floyd

Nekonečné animované seriály z Cartoon Network mi naozaj nie sú po chuti a mnohé dodnes považujem za skutočne odporné a nevhodné pre detského diváka. Na Dextera som sa však pozerával pravidelne (aj keď som vôbec nerozumel tomu čo postavy rozprávajú) a poskytol mi hodiny filmovej zábavy. Dnes by som si už Dextera neobľúbil, ale spomiekny na detstvo sa nedajú vymazať mávnutím ruky. ()

Héj

Jeden z mých nejoblíbenějších kreslených seriálů,takřka geniálně zpracováný, bohužel se to netýká zatím poslední řady seriálu,která je odfláknutá a Dextra mluví nikdo jinej. O čem to tak je? No v kostce, hlavní hrdina je Dexter-boygenius, který má v pokojíčku schovanou obrovskou tajnou laboratoř, o které nikdo nic neví až na jeho otravnou sestru Dee-Dee a pár superhrdinů,dokonce ani jeho rodičene, nebo ano Tento seríál (můžete ho u nás sledovat na kabelovce na kanálu Cartoon-Network) I když je zamýšlen pro děti je psán s nadsázkou a humorem a já se uněj vždy výborně bavim, proto pět hvězdiček ()

glamgirl

Výborný animák plný odkazov a paródií na všeličo možné. Prvé dve série jednoznačne vedú, ďalšie dve sú výrazne ovplyvnené personálnymi zmenami vo výrobe. Ale aj tak - kto by nezbožňoval malého génia s tajným laboratóriom? Ktorý sa musí denno-denne brániť nájazdom svojej entuziastickej a hlúpej sestry, tajiť laboratórium pred rodičmi, zachraňovať svet, ale aj seba pred svojimi vlastnými vynálezmi, vysporiadavať sa s rivalom Mandarkom, obhajovať svoju povesť génia a nenechať sa znechutiť obyčajnými detskými príhodami, pretože napriek všetkému je Dexter dieťa, s ktorým sa môže malý divák v konečnom dôsledku stotožniť. Hoci - malý divák dokáže oceniť Dextera v celej jeho odkazovej hĺbke až keď vyrastie. Seriál obsahuje aj príhody Super Monkey a Justice Friends, ktoré tvoria vlastný ucelený svet,neskôr sa však už neobjavujú; okrem toho existuje aj niekoľko špeciálnych mimosériových epizód a hodinový film Ego Trip. A všetko to môžem pozerať stále dookola. Dexter's Laboratory je a zostane mojou obľúbenou CN show. ()

• Epizóda "Trapped with a Vengeance" je paródiou na film Die Hard (1988), vrátane scény, kde Dexter oblečený len v kraťasoch a tričku, bolestvo chodí bosí cez rozmrvené zemiakové lupienky. John McClane bol nútený chodiť po rozbitom skle. (Flipper)
  • Priezvysko Dexterovej rodiny nebolo nikdy zverejnené. (Flipper)
  • Mandarkové pravé meno je Susan. Dôvodom je to, že jeho rodičia boli hippies a dali mu meno podľa "mena, ktoré hovorí vietor". (Flipper)