Ve filmu se setkáváme se všemi členy rodiny: s dědou a babi, jejich synem Ludvou s manželkou Heduš a dvojčaty Péťou a Máťou. Navíc poznáváme stařičké rodiče babi Homolkové, kteří žijí v jihočeské vesnici. Homolkovi se za nimi jedné neděle vypraví novým vozem, aby se rozloučili s údajně na smrt nemocným pradědečkem. (Ateliéry Bonton Zlín)

Martin741

Hogo fogo Homolka uz nedosahuje kvality Jednicky. Je tu stale vsak zastupeny klasicky buransky malomestiacky humor /Homolkovi sa vybrali do Prahy/, miestami dost krcovite, ale stale kvalitna zabava 85 % ()

roorybacky

A zavířil ve mně na okamžik pradivný nade vše pomyšlení strašlivý děs, že směšnost a hrůznost jsou sestry a že svět je jen bezedně hluboká groteska. ()

Rodriguez

I druhá část se drží ve vysoké kvalitě děje a tak není pochyb o další ztřeštěná dobrodružství rodiny Homolkových! "Nóóó, jen se z toho auta neposerte!" "Dědo. Co? Jste chtěl umřít. Ale hovno!" 80% ()

tomtomtoma

Není jednoduché nastavovat vlastní práci, když si to vynucují všechny okolnosti. Jaroslav Papoušek to naštěstí zvládl obstojně, byť již film Hogo fogo Homolka není tou úchvatnou společenskou satirou a balancuje pouze na jejím okraji a přibližuje se více k ironickému komediálnímu dílu. Herecké projevy jsou opět chloubou a stylovým rozpoznávacím znakem. Vyjadřovacím jazykem je ironie, sarkasmus a dotýká se i cynismu. Ve středu událostí jsou opět malichernosti všedního dne. Příběh je sice zčásti roztříštěnější, ale jeho vrcholy s přehledem dokáži uspokojit svou zábavou. Méně konfrontačně-satirické, přesto stále nadprůměrné. Všemu opět vládne děda Homolka (velmi dobrý Josef Šebánek), věčně reptající nespokojenec, který se jen neochotně podvoluje rodinnému nátlaku. Krok s ním drží jeho manželka (skvělá Marie Motlová), u které končí každý odpor neúspěchem a nevybíravým zastrašováním. Jejich syn Ludva (dobrý František Husák) se již nepokouší prosazovat svůj vlastní názor. Rozkošnou postavou je otec babi Homolkové (pozoruhodný Josef Kolb). Svérázný stařec miluje les, rošťárny a život. Pozadu nezůstává ani jeho rázná manželka (dobrá Josefa Pechlátová), která s nedůvěrou pohlíží na všechny pražské turisty bez rozdílu. Z dalších rolí: Ludvova panující manželka Heduš (příjemná Helena Růžičková), neposedná a zvídavá dvojčata Péťa (Petr Forman) a Máťa (Matěj Forman), ochotný Francek Petrlík (Jiří Čutka), vitální stařík s rozdávajícím životním optimismem (zajímavý Václav Žižka), či neomalený motorista (Jiří Hálek). Arogance i laskavost doprovázejí životy lidí společně ruku v ruce. Ve smíšených pocitech tepe život v malicherných rozepřích omezené lidskosti. Lze se divit, když se nebývale dobře přizpůsobujeme měnícím se životním podmínkám v té nejpřízemnější podobě? ()

Venkovan

Homolkovi se zmohli, koupili auto a navštívili dědka s babčou. Co na tom, že jim děda vlastně umřel mezi prsty, hlavně že byla legrace. K absolutní dokonalosti chyběl výjezd se Spartou do Teplic. ()

Martrix

Naštěstí mají druzí Homolkové mnohem blíž k těm prvním, než k smutně vyčichlé trojce. Nicméně ty důvody, proč to funguje méně, jsou velmi podobné. Drtivá většina scén, kde nejsou Homolkovi zoufale nudí a celá ta zápletka s dědkem, včetně její vyústění je zlomyslná zbytečnost, která postrádá vtip. Je s podivem, že sám autor necítil jak velký je rozdíl, když sledujeme homolkiádu, oproti třeba prvním dvaceti minutám, které jsou (pravděpodobně cíleně) bezobsažné a nevtipné. Ano, kontrast herců a neherců, autenticita...ale tady to bolelo a nefungovalo. Z celé trilogie mám velmi smíšené pocity...ta pokračování svádí k myšlence, že se jednička povedla jen jaksi mimoděk, nebo jsem si v ní našel něco, co autoři nezamýšleli. ()

Bush13

Slabý odvar jedničky, kdy se klasická česká řachanda snoubí s jakousi krizí starého věku doplněnou o myslivecké týrání zvířat, což je vlastně útrpné i nudné zároveň. ()

WolfR

Homolkovi strikes back! Druhý díl z Homolkovic trilogie je slabší než první díl, není-liž pravda? Homolkovic jsou opět vtipní, prostě stará klasická Česká rodinka. Jejich radost z nového auta je nezměrná. Bohužel, vtipů a hlášek je tu méně než v prvním díle a je znát, že scénáristovi v závěru už trochu docházel dech. Navíc je tady zbytečná linie, nebo spíš, zbytečné scény s umírajícím pradědou. Je to sice smutné, ale do Homolkovic univerza se to nehodí. Dále mě trochu dráždili nudné scény ze psího cvičáku. Ovšem jako plus beru, že se film odehrává na venkově a ne jako první díl v jednom bytečku. Bohužel to na víc jak na 3 hvězdy nemá. ()

WinnJets

Stejně jako v prvním díle opět naprosto všední zápletka, kterou vyvažují famozní výkony všech herců i neherců a samozřejmě nechybí ani spousta skvělých hlášek. Pro mě asi nejslabší (jen o chloupek) díl série, ale i tak parádní. ()

MJMilan

Pár dobrých záseků se tu najde... tak věřím, že třetí díl mě snad trochu dostane do Homolkovské euforie. ()

Mylouch

Má ho krtek, tak si autíčko pořídili i Homolkovi. "S dědkem se rozloučíme a budeme mít čsitý svědomí. Ale brečet mu tam nebudem. Smutku má každej svýho dost." O síle rodinných pout, středostavovské důstojnosti, pražáckém rozhledu, životním elánu a švestkách. Filosofování zdravého rozumu, které jde bez okolků k jádru věci. Dramaticky ovšem asi nejslabší část trilogie. 3-4* ()

sator

„Teď teprve jsme hogo fogo rodina, to je málo platný." Ono je to chytré nastavení zrcadla životu, když se člověk přenese přes rodinu Vřískajících...😇 ()

mr.kliky

asi nejlepší z trilogie, vyzněním zdaleka nenaléhavější a nejsmutnější a asi nejméně vtipný. přesto je tu ale pár zničujících fórů "dyt já ted budu smrdět jako sud čoveče!" ()