Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Trinásťdielny austrálsky seriál je dodnes veľmi dobre známy mnohým divákom Československej televízie 80-tych rokov.
Je príbehom vyhnancov, ktorí boli násilne vysťahovaní zo svojich domovov, lebo sa previnili proti britskej nadvláde. Takýmto spôsobom sa do svojej novej vlasti Austrálie dostáva i mladá Írka Mary. Aj keď túži po návrate domov, práve tu prostredníctvom lásky k ďalšiemu trestancovi Jonathanovi nájde životné šťastie.
Seriál Proti větru je príbehom o veľkej láske, obrovskej túžbe po slobode a o tom, čo všetko musí človek obetovať, aby tieto významné hodnoty mohol dosiahnuť. (dr.jacoby)

(více)

Recenze (22)

italka63 

všechny recenze uživatele

Postupem času si uvědomuji, že začínám pamatovat i vznik hnědýho uhlí, ale to se nedá nic dělat, některé seriály jsou zapomenuté skvosty a tenhle mezi ně svým zpracováním patří. Drsný život kolonizátorů v počátcích vzniku Austrálie jako součási britského impéria, vyvezení trestanci...nádherná příroda i příběh. ()

Rudyamon 

všechny recenze uživatele

„Jen volnost, jen víra tvá, pevná, i když křehká, silou je, jež dere se i proti větru.“ Tohle bylo jakési motto, které zaznělo na úvod každého dílu, a po něm zazněla melodie, kterou jsem si díky Elle poslechl na http://www.youtube.com/watch?v=akIVjTFd-Zg , za což jí patří mé díky. Sledoval jsem tento seriál jako na trní, bylo to už ovšem dávno a tak si spíš než na děj vzpomínám na dojem, který ve mně zanechal. A ten byl úžasný. Snad proto mi za ta léta dost často v hlavě zazněla ta slova - Jen volnost, jen víra tvá … ()

Reklama

pipapa 

všechny recenze uživatele

Ca.ve své polovině dostane do té chvíle celkem slušný seriál smrtelnou ránu v podobě živelného povstání, podle jehož neuvěřitelného průběhu to vypadá, že bud´ nám režiséři předvádí holý nesmysl, anebo všichni trestanci/povstalci a hlavně pak jejich vůdcové byli imbecilové = opravdu utrpení, i pro vojensky neškolenou ženu, jako jsem já, se dívat na to, jak hloupí povstalci dovolí asi stejnému počtu vojáků doběhnout až k nim, zaujmout palebné postavení a nechat se pak od vojáků postřílet jako stádo ovcí. Místo toho, aby utíkali někam na kopec a tam se nechali postřílet jako boží hovádka, mohli kdykoli napadnout lesem pochodující vojáky ze všech stran a určitě by to dopadlo trochu jinak a hlavně přijatelně a více logicky pro nás, pro diváky. Bohužel jsme dostali naservírováno něco nestravitelného, alespoń pro mě, protože jedna z věcí, kterou ve filmech nesnesu, jsou vyložené, do očí bijící, nelogické a nedůvěryhodné nesmysly. Seriál sice bazíruje na skutečných událostech, ale protože nám autoři celou polovinu příběhu vůbec, ani v nejmenším nenaznačili, že trestanci jsou mentálně opoždění, musím průběh a výsledek povstání považovat za bujnou fantazii, která se tvůrcům komplet vymkla z rukou...Tímhle "povstáním" pro mě seriál přestal existovat. A za hlavního představitele bych se určitě neprovdala a nežila s ním v chaloupce na vršku, ale utíkala bych zpátky do Irska, až by se za mnou prášilo!...Pohádka ušitá pravděpodobně na základě několika málo dokumentů z té doby. ()

elle 

všechny recenze uživatele

Obsahem zaslouženě úspěšného australského seriálu je rekonstruovaný příběh trestanecké kolonie, kterou Austrálie pro Anglii byla a zejména přběh irského děvčete Mary Mulvane, která je tam na několik let nucených prací poslána za rebelii proti britské koruně. Do potíží se dostala spíš proto, že chlapec, do kterého byla v Irsku zamilovaná ji do nich zatáhl a nechal se při tom zabít. Z toho pramenil Mariin odpor proti násilnému bouření proti nespravedlnosti v kolonii ovládané vojskem. Ačkoliv se chtěla vrátit domů do Irska, provdá se za jiného osvobozeného trestance Jonathana. Populární zpěvák Jon English (zvláštní tvář s hluboko hluboko posazenýma očima) si zahrál samorostného Jonathana Garretta a dodnes si pamatuju, jak se krásně styděl, dokud neuměl číst a psát. Ale i pak ke své ženě vzhlížel s láskou a neutuchajícím obdivem. Jeho Mary ho měla malinko pod láskyplným pantoflem, ale vlastně jsem málokdy viděla tak hezky zkombinovaný pár. Další skvělou figurou byla hubatá Polly s pestrou minulostí a její protřelý dobrák Will Price nebo tragická postava rebela Dinnyho. Jon English a Mario Milo se spolupodíleli na muzice a Englich napsal překrásnou ústření píseň Six ribbons. http://www.youtube.com/watch?v=akIVjTFd-Zg ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Seriál pro pamětníky , jeden ze seriálů , který pronikl do Československa ještě před pádem železné opony. Násilně vystěhovaní trestanci, kteří musí jako kolonizátoři začít nový život ve vyhnanství v Austrálii, ale pod krutým režimem britského impéria. Skvěle napsané postavy, krásná příroda, výprava. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama