Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

zombkiler

Skvělá výprava a stylizace, ostřílený Mickey Roura, který není jenom uchlastaný Hank Chinaski z filmu Štamgast.Ten hraje detektiva, jenž dochází k vlastnímu životnímu poznání, které je tak děsivé, že dokáže diváka nechat napnutého až do konce filmu a kdo zatím vším stojí? Kdo jiný než dábelsky upravený Robert De Niro. Tuhle horovou perlu s nádechem jazzu padesátých let můžu vřele doporučit. ()

Deyw

de niro byl dobrej..rourke vypadal jeste jako clovek, ale ten konec to posral..a ty zkurveny slepice..zkurveny ! 😞 takovej indie dabluv advokat..videl sem to ted pred cca 1-2lety a uz to proste neni tak dobry..klasicky nechapu hodnoceni ()

eye candy

temny depresivni pohled do "zivota" chicken-phobika ktereho satan formatuje originalnim zpusobem. Proste typicky 40ty leta new orleans.. voodoo, krev, chlast schyza "Louis Cypher" a kurata. Idealni film do tezke deprese. ()

Cedr

Atmosférický neo-noir se skvělým Rourkem a ďábelským (dohohoho) De Nirem. Takovýchto filmů není nikdy dostatek, takže jsem ochotný přimhouřit oko nad tak trochu pekelně ulítlou zápletkou. ()

Doudis19

Převážně nudné krimi s prvky thrilleru, které sází hlavně na zvrat v závěru. Pokud si jste vědomi faktu, že ke konci nastane onen zvrat, pak je vám však vše jasné už při prvním shledání ústředních postav. A poté už jen dvě dlouhé hodiny plné pitomostí typu voodoo a rituálních tanců doufáte, že se mílíte a že snímek vás i tak překvapí a usadí svojí propracovaností a geniální kamufláží pravé pointy. Bohužel, vše skončí přesně tak předvídatelně, jak každý sečtělejší jedinec odhalil už v prvopočátku. ()

LeoH

Ano, dost možná nejlepší Parkerův kousek, sáhne vám až do ledví a temných zákoutí vaší vlastní duše, i když já osobně ještě o něco radši o pět let starší The Wall. U té jsem se rozepsal až moc, tak tady řeknu jenom: Kamera. Střih. Gradace. New Orleans. Courtney Pinovo ságo. Krytka na nos. ()

tatanapope

Já nevím , na mě to působilo trochu víc jako kriminálka než jako horor , sem tam se tam sice válela nějaká ta zakrvácená mrtvola , ale nebylo čeho se leknout ani nic podobného . Hudba se ani netvářila na horor a děj mno , ten radši ani komentovat nebudu , zápletka a rozuzlení byli sice nepředvídatelné , ale proč ho nechal hledat , tak dlouho sebe samotného , to mi nějak rozum nepobral . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015. ()

fantassia

Angel Heart,Lou Cypher, nomen omen, ale víc než to mě asociace vedla k Nátanovým slovům ke králi Davidovi "Ty jsi ten muž" Film mě nevtáhl, herecké výkony byly super, ale bylo to tak nějak daleko od všeho k čemu to mělo být, prostě zase trochu nesmysl, ani Faust ani anděl ani ďábel. Když to nedává smysl nalepíme mysteriozní a je to, no ale to mně nestačí. Na ďábla bohužel nestačí manikůra a žluté oči, na prokletí a zatracení nestačí být vyděšeným chudákem, který neví, co dělá. Zlo je volba, vědomá svobodná volba. ()

chelseaman22

Vizuál na diváka působí přívětivě asi jako ohanbí tety Marge na jakéhokoliv muže vyjma úchylů. Scénář je skvělý, avšak samotná realizace diváka uspokojí jako babu Jagu mrkev. Závěr je přes svou spletitost diváku nesrozumitelný, což kazí celý dojem z filmu. I přesto lehce nadprůměrné. 72% Celosvětový příjem k 26. 2. 2018: $17,185,632, což je 1,01 násobek rozpočtu ()

filmmovier

Nádherně ďábelský De Niro v jedné ze svých nejlepších rolí, nádherná Lisa Bonet a v mládí naprosto jinak vypadající a lépe hrající Mickey Rourke ve filmu s prvotřídní atmosférou (velmi působivou a velmi znepokojující), s úžasnou kamerou, nádherným vizuálem, skvělou režií a super hudbou. Ta zápletka je taky skvělá, thriller z ranku Devátých bran (hodně) či Omenu (pocitově), což jsou mé velmi oblíbené filmy. Tenhle se mi také velmi zalíbil, jen ta závěrečná šokující pointa není zas až tak dobrá, jak si asi autoři mysleli. Ale je fajn a zbytku filmu rozhodně nedělá ostudu. Velmi (ne)příjemná podívaná, plná působivých momentů, na které rozhodně dlouho nezapomenete. Step. Step. Step. 8/10. ()

sugythesugar

Mysteriózny thriller je subžáner sám o sebe. Preto vám odporúčam tento klenot z roku 1987, ktorý natočil režisér Alan Parker. Režisér jedného z najznámejších klipov hudobnej histórie – The Wall od skupiny Pink Floyd. Zobral si k tomu knižnú predlohu Williama Hjortsberga – Padnutý anjel a k tomu hereckú podporu – Mickeyho Rourka a Roberta De Nira. Oproti knižnej predlohe zmenil časť lokácií za „exotické“ New Orleans kvôli prelínanie sa deju s okultizmom a voodoo. Pôvodne autor knižnej predlohy Hjortsberg pracoval na filmovej adaptácii svojho románu od roku 1978. V prvej verzii, ktorú pripravovalo štúdio Paramont, mal hlavnú úlohu hrať Dustin Hoffman. K samotnej realizácii nakoniec nedošlo. Ale aby sme sa dostali aj k náčrtu deja… Súkromný detektív Harry Heart (Mickey Rourke) dostane novú zákazku od tajomného pojedača vajec Louisa Cyphrea (Robert De Niro). Na prvý pohľad jednoduchú zákazku. Nájsť nezvestného muža. Ale to ho samozrejme zavedie do rôznych častí prehnitého mesta, ale aj do „exotickej“, pohanskými a voodoo rituálmi bohatú New Orleans. Temná, spletitá a snová cesta detektíva Hearta sa dostane až do maximálneho vypätia, keď sa dostáva k svojmu cieľu tak blízko, ako bolo v jeho silách. Ja tento Parkerov film rewatchujem aspoň raz ročne. Tá upotená, ulepená a špinavá atmosféra minpripomina 8MM of Schumachera a prvou sériou True Detective od Fukunagu. Dejovo nijak komplikovaná mysteriózna detektívka, ale symbolika, hra s náboženskou dvojstrannosťou, odzrkadlovanie hrôz vojny v zmene identity... Je toho veľa. Ak by bolo Angel Heart čiernobiele, kľudne by ho zaradil bez povšimnutia k najlepším noirom 50. rokov! ()

senor

Skvěle budovaná atmosféra mysticko detektivního thrilleru je na konci trochu pocuchána šokující pointou, na kterou buď přistoupíte nebo ne. Mickey Rourke fakt cool. ()

farmnf

Obyčejná satanská patlanina z Holywoodu, hvězdně obsazená se skvělou kamerou a dá se říct i skvěle naaranžovanou atmosférou ameriky 50. let. Scenář a předloha je jak uplácané hnízdo z hoven. Rourke tu už nemlčí a nečumí blbě do kamery jak v ostatních filmech, pro změnu tu přehrává, rozbijí zrcadla, je drsnej jak mariňák a neohroženej jak batman. Souloží v krvi s deštěm jak šicí stroj. Prožívá sérii neuvěřitelných náhod, úmrtí a vzrůša. Závěr měl vyznít děsně filosoficky ale vyzněl spíše blbě. ()

SantaKlaus

perfektni mysterak ;) ... Vysetrovatel : mozna nam reknete proc sme tohle nasly v rukach mrtvyho kytaristy ! Angel Heart : broucek je mrtvej ? Vysetrovatel : jo broucek....a bylo to dost pomaly to vam reknu .... Angel Heart : jak zemrel?? Vysetrovatel : technicky ??? udusenim vlastnimi genitaliemi ... Angel Heart : nooo trochu min technicky ?!? Vysetrovatel : nekdo mu uriznul pero a nacpal mu ho do pusy....... a potom vymalovaly je ho bytecek jeho vlastni krvi ... ()

pytlák

Voodoo noir trip, který se po střídmém začátku odvíjel pro mě dost nečekaným směrem. Mickey Rourke je výborný a jeho zbitý a psychicky vyčerpaný Harry Angel vás tím Louisianským vedrem provede tak sugestivně až se sami zapotíte. Po pekelném konci přišel velký pocit zadostiučinění a radost, že jsem si tu cestu sebepoznání s Harrym prošel. P.S. Dneska by Harryho Angela tutově musel hrát Bradley Cooper. ()

Mrkvič

Film, který stojí za to vidět, ale nijak extra nadšený z něj nejsem. Po většinu jde o klasický krimi thriller s tíživou atmosférou. Potom se přidává mysteriózní zápletka a konec je už úplně mimo realitu. Obě části jsou zajímavé, ale ani jedna není žádnou extra peckou. Té první chybí zajímavější postava (hlášky, chování nebo něco takového). Závěr by zase mohl úplně jinak gradovat. Takhle se vyjeví pravda a dalších pár minut se z ní má divákovi točit hlava. To se ale neděje. ()

Sfinkter

Mysteriózní, temný, chvílemi až noirový thriller, který vás dokáže vtáhnout a jste velmi zvědaví na rozuzlení. ()

Endyis

Naprosto precizní mysteriózní thriller s vyníkajícím scénářem. Film provázejá skvělé herecké výkony, temná hudba, ATMOSFÉRA a hlavně ne méně mistrná režie. Takovýto snímek - kdykoliv, kdekoliv a za jakýkoliv podmínek. Nesporná kvalita tohoto snímku jej řadí tento film mezi takové pecky jako je mlčení jehňátek, základní instinkt atd. On ten Alan Parker má hodně co do sebe! Úchvatné 95%... ()

Cushing

Cesta do hlubin vojákovy duše. Nápad skvělej, zpracování just-just. Rozhodně stojí za zhlédnutí, procítění, promyšlení. Jeden z těch hlubinně angažovanejch filmů. A strašně sympatickejch, o to nic. Nebýt podivného (tj nedostatečně kvalitního) střihu a režisérova tragického wishful thinking. Zamýšlel to skvěle, ale dopadlo to tak nějak. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker