Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

jondoe

Necakal som ze sa budem vo filme kde hra moj oblubeny herec Robert de Niro tak nudit. Cele sa mi to zdalo strasne zdlhave a prekombinovane. Jednochu mi tento film vobec nesadol. ()

bari68

Mysteriózna detektívka nepostrádajúca napätie alebo premýšľanie ,,kto je vlastne vrahom?,,.Mickey Rourke je tu vážne frajer,úloha mu sadla.Pointa príbehu už nie síce tak neobvyklá,ale vzhľadom k temnej atmosfére bola dobrým výberom. ()

see_sawandrew

Kdo bude tiše sedět, dívat se a poslouchat, tomu Angel Heart poskytne nevšední filmový zážitek. Mozek doporučuji zapínat až po zhlédnutí filmu, jinak by odhalené nelogičnosti mohly sledování filmu ukončit. Jeden z mála filmů, kdy jsem si vůbec nebyl jistý, zda sleduji flashback nebo flashforward, a kdy jsem si vždy vychutnal exkurzi do minimalistického myšlenkového pekla, i když šlo pouze o červené okno zavšiveného domu. Závěr, ačkoli není zrovna nejsrozumitelnější, dokáže díky hudbě a projevům herců patřičně zaujmout. Zbylí si užijí alespoň všudypřítomný jazz a profláklou scénu krvavé soulože, k níž LaVern Bakerová zpívá svoji procítěnou Soul on Fire. 70% ()

medlo

Prvá polovica filmu bola klasická detektívka, kde náš hlavný hrdina chodil od človeka k človeku a snažil sa z nich vymlátiť nejaké tie informácie. Bolo ju však treba sledovať veľmi pozorne, pretože len chvíľka nepozornosti a boli ste stratený v tej druhej. Druhá polka mi vynahradila nudu z prvej polovice, čiže priemerovo to vyšlo na slušné štyri hviezdičky. ()

MilkyA

Kto čaká od tohto filmu, že sa nebude môcť vyspať niekoľko nocí, počas pozerania sa bude lakať každých 5 minút alebo kriviť ústa hnusom nad povaľujúcimi sa črevami, nech dá ruky radšej preč. Film s úžasnou atmosférou jazzových barov, baptistických praktík a špinavých uličiek. Pre fajčiarov odporúčam kukať niekde, kde si môžu kedykoľvek zapáliť ( neviem či má tiež niekto problém ako ja s hlavnými hrdinami, čo fajčia jednu za druhou a robia mi chute:D ). Na záver už len : I know who I am!!! :D ()

Lexion69

Neskutečná... reklama na Camelky! Ne teď vážně. Nepřiznaná předloha Ďáblova advokáta. Atmosféričtější, nesrovnatelně děsivější a neuvěřitelně působivá(a to si prosím "remaku" velmi považuji). A ten de Niro... ten Rourke... ty větráky....!!!!!!! ()

Billie777

Výborný a opravdu nepředvídatelný thriller. Démonický De Niro s nechutně dlouhými nehty byl parádní a jeho postava byla šíleně nesympatická, Mickey Rourke se mi tu ale líbil víc a hrál opravdu jako o život, kromě toho tu byl ještě hodně mlád a hezky se na něj dívalo. :) Moc mě to bavilo, konec byl úplně skvělý a dívala jsem se s vytřeštěnýma očima. Paráda, pět hvězd jasných. ()

Han22

Těžko psát k takovému filmu komentář a vyvarovat se spoilerů. Angel Heart jsem viděl někde v dětství když začínala Nova a zanechal na mě nesmazatelný dojem. Houby jsem tehdy rozuměl filmu, ale věděl jsem, že jsem viděl něco výjimečného. Zapamatoval jsem si že De Niro je ďábelský a bál jsem se chvíli výtahů. A co dneska? Inu Angel Heart je v podstatě film-noir dovedený k dokonalosti. Harry Angel je soukromé očko, které si najme tajemný Louis Cypher, aby mu našel předválečného zpěváka Johnnyho Favorita. A Angel pátrá ve špinavých uličkách Brooklynu, ošuntělých barech starého Jihu, zaplétá se s voodoo, jeho svědci postupně umírají stále brutálnějšími způsoby a pravda mu stále uniká. A pak se objeví v celé brutalitě s ní také pointa, která by mohla zfleku do Top 10 nejlepších filmových zvratů. Celý film nemá chybu - bluesová hudba, atmosféra teče po hektolitrech, skvělé herecké výkony. De Niro si na malém prostoru urve co jde, ale Mickey Rourke je ještě lepší, jeho prototyp ošuntělého antihrdiny byl něco, co mu v 80. letech skvěle šlo. A není to v podstatě horor, spíše nadpřirozený thriler, jinak bych o hororu roku 87 vůbec nemusel přemýšlet. Každopádně je to ale dokonalý film. Zítra si tu cestu výtahem asi rozmyslím... co kdyby náhodou. ()

Loki_Six

"They say there's enough religion in the world to make men hate each other, but not enough to make them love." Dokonalé vo všetkých smeroch, neskutočný film. ()

borec999

80kový mysteriózny triler s démonickým Lou Cypherom v podaní Roberta De Nira nádhernou Lisou Bonet a vcelku fajn výkonom od Mickeyho Rorukea z dôb, keď mal ešte ksicht nepoznačený plastikami a nehral v kadejakých béčkových blbostiach. Pravdupovediac väčšinu času to nie je na dnešnú dobu úplne strhujúci film, po hodinke som si povedal, že ak to bude takto plynúť ďalej ostanem na lepších 3*. No v záverečnej polhodine sa výrazne pridá na tempe, atmosféra zhustne, pátranie vrcholí a príde i dosť nečakaný twist, vďaka ktorému tam slabšiu 4* hodím. Jeden z mála obstojných trilerov/hororov spojených s tématikou čarodejníctva, resp. voodoo. 65-70% ()

wosho

Neprávem opomíjený film a každý jdo mě do očí tvrdil,že nej pointu má Šestý smysl jsem poslal,ať si doplní znalosti.Zde není stavěný film na tom nachytat diváka,tady je na první řadě příběh,pak herci,pak atmosféra,pak.........a úplně nakonec třešnička velká jak meloun v podobě rozuzlení. ()

bila.tecka

Může někdo líp vystihnout mrazivý úsměv satanáše než Robert De Niro? Ve scéně, kdy si pochutnává na vejci, bych se lekl mnohem víc, než Mickey Rourke... Film má úžasnou formu, vyžívá se v detailech a pečlivém budování atmosféry Ameriky 50. let. Nechybí mu sex appeal, což není způsobeno dráždivými erotickými scénami nebo Rourkem, má Koule sám o sobě. ()

Castorr

Opravdu velmi ponurý thriller. Jeho atmosféra je opravdu temná až hororová a De Niro tomu přidává korunu, i když se objeví ve filmu jen párkrát. Po shlédnutí musím taky říct nebo spíš napsat :-) že jsem viděl zatím nejlepší film M. Rourka ve kterém hrál, takže 4* plus 1* za Mickeyo. ()

bloodline

Gloriola hnusu The Devil's Advocate kutá snáď samotným Luciferom (alebo Louis Cyphre). Postupom času som sa cítil viac znepokojený a zmätený ako samotný Mickey Rourke a Roberd De Niro, ten má charizmu na rozdávanie. Jednoduché prostredie, atmosférovo vypätý jednoduchý nesúrodý dej, zovretý v okovách hereckej ekvilibristiky... pekelne horúca cesta! 4 a 1/2* ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker